katodstars ([info]katodstars) wrote on February 25th, 2017 at 03:30 am
Pagrīdes pastāsts 1
Visas personas un notikumi visdrīzāk ir izdomāti.
--
Tā bija visai parasta diena, kādus gadus piecus, var būt sešus atpakaļ. Tas bija laiks, kurā antisocialitāte ņēma virsroku pār naudas trūkumu un pa lielam sēdēju mājās taisot visādus mazus projektiņus bez kādas baigās tiekšanās pēc piķa. Kā nu bija izdzīvot tā bija. Rakstījos internātā ar cilvēku par dažādām tehniskām lietām. Nu, viņam, līdzīgi kā man patīk visāda veca tehnodraza, tā dēļ arī gadiem cauri šis kontakts vairāk vai mazāk glabājas. Bija skaidra, jauka vasaras diena, kurā ne ļoti gribējās sēdēt iekšā. Nolēmām ar viņu un viņa draudzeni izbraukt kādā pastaigā uz vietu, kurā nupat bija nospridzināta visai unikāla sakaru celtne mērogos pat ārpus mūsu teritorijas. Tas izvērtās visai jaukā vasarīgā apstaigā, kurā apskatījām gan brīvi pieejamo teritoriju, gan no krātera salasījām katrs pa pāris inčīgiem izolatoirem, kurus pēcāk mājas izmantoju par pamatu indastrial-style plauktiņam, kurš laikam tur vēl aizvien stāv. Tolaik ar domubiedriem vācām visādu dīvainu tehniku, tā dēļ manu skatienu piesaistīja (jā, tiešām vienkārši piesaistīja skatienu) sēnīga forma uz tukšas blakus ēkas jumta. "S-40 trauksmes sirēna. Sarkana, trauksmes apziņošanai.Uz podesta, droši vien uzstādīta laiku pēc ēkas uzbūvēšanas.", es noteicu līdzbraucējam. Tā bišķi parunājot, viņš bez maz šķita tajā ieinteresēts vairāk par mani. Nu, nekas, mēs pastaigājām apkārt, viņš pastāstīja par savām saistībām par šo vietu, iesēžamies viņu 2,75-vietīgā drapakā un braucam mājās.
Tā tas arī palika. Paklīdām pa mājām, katrs bakstot savas vairāk vai mazāk tehno idejas. Bet acīmredzot, tā tas bija palicis vien man. Dažas dienas vēlāk es no ceļabiedra internetā saņēmu tukšu vēstuli. Gandrīz tukšu. Tajā bija bilde. Ar četrām sarkanām sarūsējušām skrūvēm. Uz aptuveni pusminūti, mans izbrīns par šādu bezsakaru bija visai manāms. Un tad es sapratu. Manu sīko skaidrojumu par kaucekļa atrašanās vietu un uzbūvi, čoms bija sapratis kā vēlmi šo kaucekli iegūt. Un ne tikai sapratis, bet ķēries pie rīcības.
Viņaprāt atlikušais procesa posms bija vien šī kaucekļa ievilkšana nāsī, jo tā pat tam ir divi likteņi - 1. tas nevienam nafig nav vajadzīgs un tas sarūsēs līdz sabruks vai 2. kāds no nodos metālā. Nav tā, ka man daudz lietas ir jāsaka divreiz, bet šoreiz bija jāsaka vēl vairāk. Bet beigās tomēr nolēmām - ai, kā dēļ gan nē. kas var noiet greizi?
Nostājoties divām mašīnām stāvvietā vēl gaišā laikā sēdējām un gaidījām. Plānojām. Shēmojām. Breintromojām. Jo kā parasti - greizi var noiet viss. Bet mēs esam nepacietīgi. Viens no biedriem aizlaidās nesagaidot ekšenu, viens ar rāciju aizgāja uz vaktsi un nesagaidot tumsu mēs divi uzrāpāmies pie sarkanā kaucekļa. Domāju, ka patiesībā jebkuram garāmgājējam mūsu esība būtu kā tāds divu neprofesionālu mīzalu ēnu teātris uz krēslojošo vakara debesu fona. Kauceklis ir vaļā, bet, bet, kā to dabūt zemē pa 10m vertikālu sienu? Sākšu jau ar savu super neveiklību, kurā atjēdzos esot kaut nedaudz apzinīgam esam ar kāpēju sistēmu pieāķētam pie jumta trepēm uz slīpa skārda jumta ar vienatnē nenoturamu dzelzs kluci, kurš nostiepj manu atsaiti tā, ka nav iespējams pārvietoties esot pieāķētam. Vai arī ir iespējams kopā ar kaucekli aši pārvietoties slīpi un tad vertikāli, atāķējot sevi no trepēm. Tikmēr kolēģis ar rāciju ir kaut kur. Otrā pusē - tumsā un klusumā. Un sieviete sēž savā drapakā bez jebkāda kontakta ar mums. Pēc neplānotas plānošanas un stumdīšanās, kopā ar kaucekli esam uz stūra, bez jebkādiem atpakaļceļa variantiem. Nu, ja godīgi, arī bez kādiem īpašiem turpceļa variantiem. Ar turp domājot nosacīti horizontālus variantus. Vertikāli vienmēr ir variants. No zemes jau neviens nav nokritis, bet no jumta malas, gan jau ir nokrituši daudzi. Piemēram, kā šoreiz kauceklis. Kolēģa rācija (vai mana, sen tas bija) bija nosprāgusi. Nebija ne jausmas kur viņš ir un ko dara. Pēc brīža esot man lejā, mēmā teātra fons bija satumsis un viss ko piefiksēja mana redze bija tumšs pleķis, kurš sekundi krītot atsitās pļaviņā. Tuc. Viss. Arī kolēģis dzirdot mūsu ekšenu ir uzradies un sieviete gaida nu jau rūcošā drapakā. Kaucekli liekot drapaka bagažniekā izrādās, ka ... tas ir lielāks kā šis bagažnieks un  kauceklis tur ieiet tikai daļēji. bagažnieku nav iespējams aizvērt. Nu, nekas, otra, stipri ietilpīgākā mašīna ir te pat aiz stūra. Pa priekšējām durvīm divatā salienot aizmugures 0,75 vietās esam gatavi evakuēties. Vismaz evakuēties līdz blakus stāvošajai mašīnai. Apgriežoties braukšanai prom (iepriekš jau laiks tam nebija, nē), sieviete atmugurismi ieliek kokā, tomēr tiekam prom. Nu, labi, kas gan var nebūt jautri? Otrā mašīnā pārliekot klaucekli, tas nestāv. Whaat? Tikko tas stāvēja uz miniatūras stalažas jumta korē tagad nestāv uz mašīnas grīdas? Akjā, krītot no jumta, ir sasista trauksmes iekārtas čuguna kāja, kas ir palikusi tur pat vien. Nu, neko, no jau divatā nosacīt ērtākos krēslos sēžot, atgriežamies kaucekļa nosēšanās placī, pa zaļu zālīti salasot čuguna lauskas. Pēc brīža vēl apbrīnojam translācijas sistēmas paliekas, kuras atrodam tur pat blakus mētājamies zālē. Vēl pēc pusstundas nobāzējamies savas trīs pēdas zem zemes, atstājot potenciāli izglābto trauksmes apziņošanas sirēnu pagātnes nākotnei. Vēl pēc dažiem mēnešiem tādos kā mazos lokālos svētkos šo kaucekli nodemosntrējām pilnīgi strādājošu.
 
( Read comments )
Post a comment in response:
From:
Username:
Password:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs your IP address when posting.