26 April 2016 @ 09:13 pm
 
Šodien brīnumainā kārtā pasniedzēju labvēlības dēļ pabeidzu ceturto no pieciem semestriem koledžā. Tas, protams, ir lieliski, bet viena cita lieta mani pārsteidza.
Šajā semestrī bija vairāki reāli stulbi priekšmeti. OK, subjektīvi priekš manis stulbi, piemēram, psiholoģija un ekonomika. Un tajos bija jātaisa visādi darbi, it īpaši ekonomikā, fūj. Bija visai grūti to visu izmocīt, pat ne slinkuma ziņā grūti, bet bija grūti tos piespiest sevi pat fiziski darīt. Nomāktības mākonis pār mani vilkās sazin cik ilgi pirms sesijas, tos darbus taisīt knapi saņēmos pirms sesijas, tie mani nomāca visu sesiju un šodien jau nedēļu pēc sesijas beidzot esmu iesniedzis, nu, ne visu, bet vērtējumu (cik nu labu) dabujis visur. Vismaz pēdējo mēnesi nebija prieka ari darīt neko citu. Un šodien, nu, nezinu, pēkšņi viss ir OK, atkal ir motivācija turpināt kaut kādus savus projektus, kaut ko lāpīt, darīt, pat komunicēt. Un tā pēkšņi. Ahh, nez kā dēļ tā, cilvēks ir tik interesants, es to nesapratīšu nekad, jo psiholoģijā dabuju 5.
 
 
Current Music: Bakterielle Infektion - Actors on Stage
 
 
( Post a new comment )
src[info]src on April 26th, 2016 - 10:57 pm
Tas ir klasiski. Ja varētu nedomāt par uzkrāto darāmo, tad arī problēmu nebūtu.
(Reply) (Link)
almighty_j[info]almighty_j on April 27th, 2016 - 07:15 am
Tehniskie ļaudis ir un paliek tehniski.
(Reply) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on April 27th, 2016 - 01:42 pm
meh, es domāju, visi tie viena semestra kursi tik apjomīgās zinātnes sfērās kā psiholoģija, filosofija, ekonomika utt, ja netiek specializēts konkrēti pielāgojot kaut kā (nu tur, "ievads trīs populārākajās psih metodoloģijās" vai "pamata nostādnes četrās vēsturi visvairāk ietekmējušajās filosofijas skolās", vai "top 5 atziņas no ekonomikas zinātnes, kas pielietojamas normāla cilvēka ikdienā"), ir visai nejēdzīgas un, galvenokārt, nelietderīgas, izņemot, ja tiek piedāvātas tādā programmā, kur cilvēkam tas domāts kā ieskats tajā, kur varētu izdomāt tālāk plašāk specializēties, ņemot vēl čupiņu kursu. jo, nu, FFS, vispārīgi ņemot, tās visas ir lietas, kuras pašas ir vairāku gadu studiju vērtas, tāpat kā tas, ko cilvēki izvēlējušies mācīties, atnākot uz konkrētu programmu - un, lai gan es ļoti, ļoti esmu par to, ka visiem ļaudīm noderētu vispārēja izglītība, kas sniedz vismaz kaut kādu pamata ieskatu visās nozīmīgajās dzīves sfērās un norisēs, es domāju, ka tas, kā šobrīd tiek veidoti šāda veida profilkursi, ir vienkārši drausmīgi, cik nu man ar to nācies saskarties, un cilvēkus, kuri to mācās, demotivējoši, jo reti ņem vērā kopējo programmas specifiku. nevar tā vienkārši mācīt cilvēkam random "filosofiju" neieliekot to kontekstā, kā tas viņam noderēs in conjuction ar pārējām lietām, kuras apgūst. un ja pasniedzējs to nespēj izdarīt, tad tādu priekšmetu tādā kontekstā nevajadzētu viņam likt/ļaut mācīt.

vienmēr par šo domāju tādās analoģijās - tad jau tikpat labi varētu arī, piemēram, literatūras studentiem obligāti likt apgūt vienu semestri priekšmetu "fizika", nekā nepaskaidrojot un nepielāgojot saturu. vai arī teoloģijas studentiem uzspiest kursu "elektrība". jo vispārīgāks nosaukums, jo labāk.

labi, piedod, drusku varbūt par daudz sacepos :D
(Reply) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on May 1st, 2016 - 11:22 pm
Zini kā, lai gan pa lielam Tev piekrītu, tomēr ieskatu jau tomēr vajag arī netehniskajos priekšmetos, ar sakostiem zobiem to saprotu. Nav jau tā, ka no šī ieskata nebūtu nekādas jēgas, nu, vismaz pamatterminus apgūstam un bišķi redzesloku paplašinam. Te gan vēl bija tāda nianse, ka ekonomikas pasniedzējas prasības bija visai augstas un nelokāmas. Tas, protams, nav slikti, bet cerot, ka netehniskajos priekšmetos būs vieglāk tikt cauri, šis bija negaidīti smagi. Bet nu nekas, cik saprotu vēl pusgads un cauri būs.
(Reply) (Parent) (Link)
Dzelzs Lēdija[info]lenorad on April 27th, 2016 - 02:21 pm
Nu nez, vienā psiholoģijas gadā iemācījos - izrādās, mēs (cilvēki) melojam labāk, nekā pašiem šķiet, haha!
Īsti nesapratu, kāpēc mēs to psiholoģiju mācījāmies, bet man patika, ja godīgi. Saņēmu tur labāku atzīmi, nekā par diplomdarbu :D
(Reply) (Link)
katodstars[info]katodstars on May 1st, 2016 - 11:18 pm
Pateicos!
(Reply) (Parent) (Link)