katodstars ([info]katodstars) wrote on January 17th, 2016 at 04:47 pm
Labais piemērs
Var būt kādā brīdī uzrakstīšu arī par pēdējā laikā kārtējiem labotajiem Padomju ražojumiem, kuru vieta bija atkritumos tikko pēc uzražošanas. Tomēr šoreiz pastāstīšu par aparāta profilaksi, kurš būs labais piemērs.Ja godīgi, es pat nezinu vai šim atbalss aparātam bija kāda vaina kad tas nonāca pie manis. Cilvēks, kurš pret saviem aparātiem prasa perfekciju, arī šoreiz lūdza uztaisīt profilaksi potenciāli riskantajām daļām - počiem un kondensatoriem, kā arī citas sīkas modifikācijas.
Plāns ar aparātu tāds kā parasti - nomainīt kondensatorus, počus aizvietot ar aparāta saimnieka izvēlētajiem, nomainīt konektorus nu, un savest kārtībā to, kas atklāsies. Biju patīkami pārsteigts atverot aparātu vaļā. Lai izjauktu nebija daudz skrūves no visām pusēm, pietika atskrūvēt divas skrūves lai noņemtu vāku, kurš stiprinājās uz āķīšiem. Nebija nekādu haotisku vadu, visi bija kārtīgi savilkti kūlī un nāca no tā ārā tikai tur kur tos vajadzēja. Visi bloki viens otram blakus bija glīti sasprausti konektoros, to malas nofiksētas vadotnēs. Vēl jo vairāk pārsteidza tas, ka zem podziņām, kuras liekas uz počiem apakšā bija plastmasas ripiņas, kuras neļauj grozot počus saskrāpēt paneli. Risinājums tāds pats kā modernām normālas klases pultīm mūsdienās. Šis aparāts pēc kvalitātes ir manāmi pāri vairumam citu.
Ielikt modernus skaņas un barošanas konektorus bija sīkums. Tam man jau ir iepriekš sagatavotas pārejas. Kondensatorus arī. Daudz interesantāk bija ar počiem. Aparāta saimnieks gribēja tieši Alpha ražotus pocīšus veco СП3-33 vietā. Problēma ir ar to, ka viņi abi ir pilnīgi dažādi, attiecīgi, jaunos stipri kompaktākos vajadzēja iemānīt veco krievinieku vietā. Galvenā problēma bija ar to, ka jaunajiem počiem asīte ir daudz īsāka kā vecajam, bet resnāka. Attiecīgi, pat ja es jauno ieskrūvēju vecā vietā, asīte nav pat nemaz ārā no paneļa. Nu, lūk, radās ideja - jaunajiem počiem no gala ieurbt vītnīti, tajā ieskrūvēt tievāku stienīti, tā pagarinot asīti vajadzīgajā diametrā. Ar risinājumu šai idejai man palīdzēja biezpienmaize [info]turbund, kura darbnīcā uz virpas počos saurbām urbumus precīzi asīšu centros un sagriezām vītnes. Par stienīšiem izmantoju M4 skrūves ar nepilno vītni, kuras piezāģēju vajadzīgajā garumā. Skrūvju paliekas ar vītņu līmi iefiksēju počos un izmēri sapasēja lieliski.
Tas pa lielam viss. Saliekot kopā no ārpuses pat īsti nevarēja pateikt, ka ir mainīta lielākā daļa no lietām, kuras rēgojas uz āru. Aparāta saimnieks arī bija priecīgs par rezultātu. Un kā vienmēr - prieks par padarīto, prieks par atrisinātu problēmu.

 
( Read comments )
Post a comment in response:
From:
Username:
Password:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs your IP address when posting.