10 January 2016 @ 05:06 pm
 
Salāpīju vēl vienu RMIF TI-3 sintiņu. Patīk man šie aprāti un viss. Šis pēc saimnieka stāstītā bija bez maz no miskastes paglābts. Pēc stāsta likās līdzīgi miris kā iepriekš labotais - taustiņi strādā randomā, izdod dīvainas skaņas, ir pilnīgi nelietojams. Es pat to neslēdzu iekšā kad tas nonāca pie manis, taisīju vaļā uzreiz. Šoreiz gāja ātrāk kā ar iepriekšējo, jo bija detaļu rezerve un aptuveni jau esmu sapratis kā tam jāstrādā. Šajā aparātā es pirmo reizi redzēju operāciju pastiprinātāju, kurš bija aizgājis ar liesmām, aiz sevis atstājot arī krāteri uz plates. Atjaunojot šo izdegušo caurumu un novēršost beigto kondensatoru defektus, sintiņš jau aptuveni sāka skanēt. Vēl pāris mikroshēmu nomaiņa un aparāts kļuva pilnīgi funkcionāls. Tizli tikai, ka tik sarežģītam aparātam nav nekādas shēmas un sīkākas dokumentācijas par lietošanas manuāli, kurā izpaliek svarīgas lietas arī par lietošanu.
Te vienīgi varētu iesmiet par kārtējo uzskatāmo Padomjlaika ražošanas izpausmi. Lūk, jānomaina kondensators. Paskatos plates augšā, pluss uz vienu pusi, plates apakšā - uz otru pusi. OK, kur kondensatoram uzdrukāts pluss? SĀNOS, BĻEĢ!


Beigās nosplāvos un nopirku sev arī TI-3. Viņš ir tik beigts, ka ir skaists. Ierakstīju kādas 10 minūtes ar ārprāta ainvām, kuras viņš dod ārā vēl neremontēts. Jā, patīk man šis aparāts. Varēs papētīt sīkāk kā tad tas ir uzbūvēts.
 
 
Current Music: Rammstein - Jeder Lacht
 
 
( Post a new comment )
Zilog[info]3_5469mhz on January 10th, 2016 - 06:11 pm
Nu vo, man citu starpā ir arī TI-3 jāremontē :) šo lapu drošvien jau zini? : http://ruskeys.net/base/rmifti3.php#op
(Reply) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on January 10th, 2016 - 06:51 pm
Ā, jā, ruskeys lapā pa reizei iemetu aci. Tur arī ir tas manuālis, kurā, piemēram, neatradu pieminētu pogu ПУ, bez kuras ieslēgšanas vispār poči nereaģē. Bet, jā, droši, droši, labprāt uzmetīšu aci.
(Reply) (Parent) (Link)
Adler Wittern: Charlie[info]santech on January 10th, 2016 - 10:08 pm
nešpetnais kondiķis ;D
(Reply) (Link)
almighty_j[info]almighty_j on January 11th, 2016 - 11:53 pm
nu, un kur links uz ainavām? :)
(Reply) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on January 12th, 2016 - 11:42 am
Haha, var būt kādreiz. Tā jau no katra aparāta iekrājas visādi ieraksti.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
almighty_j[info]almighty_j on January 12th, 2016 - 08:20 pm
Značit būs links uz veselu krājumu, hohoho-merry-christmas.
(Reply) (Parent) (Link)