17 December 2015 @ 01:54 pm
 
Līku roku dēļ nejauši norāvu podā visādu testa skriptu mapi uz sava servera un aplauzos, ka no vairākiem backupiem, šī mapīte ne lokāli, ne remoutē nekopējās. Nē, nu nav jau liela bēda, no visas tās sarakstītās miskastes tikai kaut kādi trīs bija reāli vajadzīgi un, ai, lai tur vai kas, uzrakstīšu pa jaunam, gan jau uzrakstīšu labāk vai vismaz savādāk.
Bet par šo es iedomājos, ka kopš vispār sāku kaut ko kodēt, nu jau gadus, nez, 13 vai vairāk atpakaļ, vajadzēja izdomāt vienu konkrētu uzdevumu, kuru periodiski, nu, piemēram, reizi pusgadā uzrakstu no nulles. Neko sarežģītu, kaut kādu digitālo termometru, soļu motora vadībiņu, raķešu palaistuvi* vai ko līdzīgā [ne]līmenī. Visus šos uzkodētos variantus saglabāt un tad laika gaitā varētu paskatīt uz kādām platformām tik nav kodēts, kā attīstījies stiliņš, zināšanas, attieksme. Ja būtu to darījis, man droši vien būtu ciparu termometru sources QBasicā uz DOSa, uz visādiem PICiem ASMā, uz pulka AVRu ASMā un C, kaut kas uz CPLD vai FPGA, nu jau arī dažādās platformās (Linksys, RPi, Edison) uz Linuxa, var būt uz 8080 un ņemot vērā neracionālās idejas, tas nākotnē varētu būt arī uz Iskras vai Robotrona. Var būt sākt tagad?
--
*Raķešu palaistuve bija viens no pirmajiem maniem reālajiem uzprogrammētajiem dzelžiem, tā bija pie 378h adreses LPT porta piespraužama maketplate ar astoņām digitālajām izejām un astoņām digitālajām ieejām, kas tika organizēts caur pāris loģiskajām mikroshēmām. Pie izejām bija mazas spuldzītes ar nosistiem stikliņiem, kuras strādāja kā vienreiz lietojami elektriskie "sērkociņi" mazu raķetīšu palaišanai. Ieeju bonuss - pēc kvēldiegu pretestības (vai pārrāvuma) es varēju redzēt kuras raķetītes ir bijušas palaistas un kuras vēl laižamas. Dzīvojot daudzstāvenes augšējā stāvā bija jautri šaut raķetītes aiz loga spaidot podziņas uz kompja laikā kad internets vēl nebija pašsaprotams. Tas viss strādāja uz Win98 no QBasica DOS režīmā. Forši toreiz bija.
 
 
Current Music: Dr. WHO Theme compilation