27 September 2015 @ 02:11 pm
AKT 15  
Līdzīgi kā Rīgā reizi gadā notiek Baltā nakts, kad šajā naktī dažādās pilsētas vietās notiek dažādas mākslinieku performances, Liepājā ar līdzīgu konceptu notiek pasākums Akti Naktī. Tā kā aktā Nr 15 pazīstami cilvēki spēlēja industriālo mūziku, plus pasākums notika vecā bunkurā, nolēmām doties turp paklausīties šo to sen nedzirdētu.
Pirmkārt jau vieta bija visai lieliska. Ne īpaši liela, veca Padomju laika bumbu patvertne, kurā kādreiz bijis vietējais pagrīdes klubiņš. Tagad laikam gan bunkuriņš stāv tukšs. Vieta ļoti atmosfēriska, it īpaši, jo atmiņas no Rīgas industriāļu kluba "Bunkurs", Preses nama bumbu patvertnē ir vēl visai siltas. To atgādināja ne tikai pati vietas aura, bet arī projecija uz baltās grubuļainās sienas, pie basiem grabošās ventilācijas caurules, pelējuma smarža ieejas gaitenītī... Pasākumu apmeklēja visdažādākie random cilvēki, brīžiem pat ar bērnu ratiņiem iestūrēja bunkurā, apgriezās un brauca prom. Laikam apmeklējot citus mākslas pasākumus pilsētā, dusmīga mūzika piedūmotā pagrabā viņiem likās, emm, neatbilstoša. Vēl viens pluss šādam pasākumam - tas ir tālu no Rīgas, principā nebija tādu paliekošu krānu, kuri atnākuši jau pārdzertu mūli un neiet prom, cilvēki pārsvarā mierīgi vēroja notiekošo vai arī bija krāni tikai uz brīdi un aizgāja prom uz citu aktu.
Pirmais spēlēja Tankists, nedaudz pārsteidza, ka tipiski nomāktības pilno uzstāšanos nobeidza uz visai vienkāršas un pat šķietami pozitīvas nots. Kamēr uz skatuves tika uzkrauti Autogēna aparāti, skatītājus ar visai vienkāršu performanci izklaidēja Pain[pro]test, viens otrā durot āķus, adatas un tricinot ar elektrošoku. Šajā brīdī pat interesantāk par performanci bija paskatīties uz random apmeklētāju sejām, kuri laikam īpaši nebija gaidījuši ko tādu. Vienai meitenei bija īpaši šausmās savilkta seja, kuru ik pa brīdim viņa paslēpa aiz šalles, cits čalītis stāvēja sastindzis ar sejas izteiksmi "emm, paga, es tiešām redzu...to ko es redzu?", cita vecmāmiņa projām ejot esot teikusi, ka tas ir trakākais, kas šovakar redzēts. Nu, un tad uzstājās Autogēns.
Akjā, pareizi, Autogēnu laikam biju redzējis vienu reizi otrajā pasākumā kurš notika Preses nama bunkurā, kur viņi savu mūziku papildināja ar caur efektiem laistām skaņām, kuras radās...caur gaļu laižot elektrību un uz skatuves cepa cūkas sirdi to dalot apmeklētājiem. Atšķirībā no tā koncerta, kas bija izteikti melns, šis bija pat visai pozitīvs. Pārsteidza sākumā, ka zibspuldzes zibināšana jūtami spēžas virsū uz skaņas, bet tad pieleca - ak, pareizi, es taču viņiem priekš šī pasākuma biju nedaudz nomodificējis veca kinoprojektora pastiprinātāju ar fotoreizinātāju, kura izdoto skaņu laižot caur efektiem viņi izmantoja uzstājoties. Jā, protams un pēc brīža Plazma vicinot lukturīšus un spīdinot tos fotoreizinātājā mūzikai piedeva savu dzīvīgumu. Protams, neiztika arī bez teātrālākām odziņām, kad viņi viens otram tur pat uz skatuves iedur katetru, patecina glāzē asintiņu, iedzer, aplaistās, un kā mežoņi turpina uzstāšanos. Kaps uz skatuves dejoja skatītājos pūšot ugunsdzēšano un atkal ar lukturīšiem mocot fotoreizinātāju un vēl pēc brīža Plazma no pagaldes izvilka man pazīstamu defibrilatoru un aicināja skatītājus saņemt pa uzšāvienam rokā ar mazāko jaudu. Uz to gan pieteicās tikai daži drosminieki, kamēr citi pasākuma viesi turpināja izbrīnīti noskatīties notiekošajā. Akjā, vēl nedaudz pat saskumdināja, ka viņi spēlēja arī skaņudarbu Bunkergang, kurš tika rakstīts un filmēts Preses nama bunkurā tā pašā plaukumā.
Nu un pēdējais nodārdināja SKD šoreiz jau pats ar savu mūziku, kura ir manāmi ritmiska, bet tomēr skarba un pavelkoša, tas arī baigi patika. Viss pasākums bija nereāli labs. Lielisks pasākumu pilnā rudens noslēgums.
Un tad garais atpakaļceļš naktī, kad miega slāpēšanai skaļa mūzika mijās ar enerģijas dzēriena straumi. Beidzot vajadzētu arī tā kā kustēt no Ogres uz Rīgu lai šodien pacenstos kaut cik nonākt finiša taisnē ar vienu ērģeli, jo, bāc, ar notikumu un pienākumu pārsātināto ikdienu esmu iekrājis rindu ar oldschool aparātiem uz remontiem, ahh.

 
 
Current Music: Bēdu Vēstnesis
 
 
( Post a new comment )
Come closer[info]nefolk2 on September 27th, 2015 - 09:43 pm
paldies par atskaiti :)
(Reply) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on September 28th, 2015 - 12:45 pm
Jū, ņem par labu!
(Reply) (Parent) (Link)
telefontubbie[info]telefontubbie on September 28th, 2015 - 01:46 am
Liepājā, jā, ir prikolīgi doties uz maziem koncertiem puspamestās vietās. Nav tā spiešanās caur pūlim kā Rīgā, tas ir kaut kas neizskaidrojams, ņemot vērā to, cik relatīvi maza kultūras dzīve Liepājā,salīdzinot ar Rīgu.
(Reply) (Thread) (Link)
katodstars[info]katodstars on September 28th, 2015 - 12:47 pm
Jā, tā ir, mazos koncertos būs mazāka iespēja, ka atnāks kāds krāns un bojās atmosfēru. Un tā pamestības un nolaistības atmosfēra arī dod klāt savu sajūtu, piekrītu.
(Reply) (Parent) (Link)
(Anonymous) on October 10th, 2015 - 08:32 pm
Murr!
Bunkergang, tagad zināšu, kā sauc manu debiju mūzikas industrijā. :) Mums ar Avio tur ir pat solo epizode, istabā ar krānu, ko pagriezt uz apli. Un painshow jā, publika tur ir fočējama konkrēti tajā mirklī. :D
Labs, krč!
//Very best regards, Alnis
(Reply) (Link)