Savējie..

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info

May 23rd, 2017


nomirusi
04:52 pm
Kuces. Es jau dzirdēju, bet ignorēju. Bet nu beidzot izlasīju to epastiņ' no Bites. Maksāšu vismaz par trešdaļu vairāk, interneta četras reizes mazāk (man bija saglabājies vecs, vecs tarifu plāns, kurš bija labs, ja!) un jaunie plusi man īsti nerausta. Ar Viļņu es sazinos caur FB zvanu un vispār tās "brīvās" 50 minūtes nepietiktu pat vienai sarunai, smieklīgi. Arī ironiski, ka brīvais nets man tiks pēc ceļojuma uz Vāciju. Bet Lietuvā wi-fi ir visur. Tātad - maza man tā jēga. Un atkārtoju - neta tagad man būs četras reizes mazāk! Neierobežoti zvani neinteresē, ja vien tas nav zvanot UZ Lietuvu. Nekur tālāk neko beiži nebraucu, neceļoju. Neesmu kopā vairs ar A. Nu... kuces nu.

(1 comment | Leave a comment)

mindbound
01:30 pm

Last year, it was still quite humanlike when it played,” Mr. Ke said after the game. “But this year, it became like a god of Go.” [..] “AlphaGo is improving too fast,” he said in a news conference after the game. “AlphaGo is like a different player this year compared to last year.”

AlphaGo turpina nostiprināt savas pozīcijas un iezīmē nākotnes tendences.

Update: Oficiālā pasākuma lapa, ar maču ierakstiem, kopsavilkumiem u.c.


Current Mood: working
Current Music: Kolhoosi 13 - Monuments Of Power: From Comradery to Sustenance

(Leave a comment)

May 21st, 2017


mindbound
02:10 pm

Right.


Current Mood: blank
Current Music: Art Of Empathy - Posthuman Decadence: If This Is A Man

(Leave a comment)

May 19th, 2017


m31
11:22 pm
Music: Bouncy music from Spotify charts
TV series: Prison Break; Lucifer; Blindspot
Food: 90% Black chocolate; Rice cakes with peanut butter 
Drink: Black coffee
Favorite human: Andy Puddicombe
Thought: Now. Everything will come to me
Product: Gym subscription; Headspace 
Project: London box
Move: Plank; Horizontal leg press
Quote: “Emptiness is the fasting of the mind.”

Current Music: Cheat codes; Demi Lovato - No promises

(Leave a comment)

May 18th, 2017


mindbound
03:56 pm
Ja šo divu papīru secinājumi izrādīsies atbilstoši realitātei, tad vienā nedēļā būs likti stabili pamati > 95% Visumu sastādošā “stuffa” (attiecīgi – tumšās enerģijas un tumšās matērijas) saprašanai, pie reizes atrisinot plašā publikā mazāk zināmo, bet fizikā ne mazāk aktuālo problēmu ar teorētisko modeļu prognozētās (gigantiska) un praksē novērotās (ārkārtīgi neliela) vakuuma enerģijas vērtības neatbilstību. Exciting times, sekosim līdzi.
Current Mood: awake
Current Music: Neurotech - The Decipher Volumes: Below These Scars

(22 comments | Leave a comment)

mindbound
02:06 am

Tehnisku iemeslu dēļ aizkavējusies dzimšanas dienas dāvana.

... tālāk ... )


Current Mood: awake
Current Music: Coph Nia - Lashtal Lace: Alone And Godless

(Leave a comment)

mindbound
12:28 am

Zebrzivs embrija smadzeņu pilna elektronmikroskopiskā aina (~60 nm3 izšķirtspējā), izstrādnes šādu datu automatizētai iegūšanai no zīdītāju smadzenēm. Izskatās, ka pamazām tiek sākts tikt galā arī ar vienu no diviem atlikušajiem lielajiem “pudeles kakliem” smadzeņu digitizācijā, proti, datu iegūšanas ātrumu.

Prognozēju, ka galā tikšanā ar otro (konektomas rekonstruēšanas no iegūtajiem jēldatiem ātrumu) neaizvietojama izrādīsies dziļā mašīnapmācība, ņemot vērā to, ka šis rekonstruēšanas darbs, būtībā, ir lielas un sarežģītas attēlu atpazīšanas un klasificēšanas problēmas risināšana, tātad, pieder pie problēmu klases, kur DL/ML metodes šobrīd uzrāda ļoti iespaidīgus rezultātus gan pa ātruma, gan kvalitātes (precision/recall kombinēto) asi.

Automātiski rekonstruēta peles korteksa mikrokolonna, MPI f. Brain Research/Berning, Boergens, Helmstaedter.

Kas attiecas uz simulācijai vajadzīgajiem skaitļošanas resursiem, tad tur, visticamāk, Mūra likums vairs neglābs un nāksies pāriet uz hibrīdiskām sistēmām (tradicionālā HPC skaitļošana plus GPGPU plus TPU/NPU plus neiromorfie čipi uz ASIC (ieskaitot memristorus) un/vai FPGA bāzes).


Current Mood: awake
Current Music: Inade - Antimimon Pneumatos: The Memorizated Magnified

(Leave a comment)

May 17th, 2017


mindbound
09:00 pm

No visām līdz šim man zināmajām teorijām par apzinātiem smadzeņu darbības režīmiem, šķiet, esmu atradis vienu tādu, kam (izejot no man šobrīd pieejamās evidences un prioriem) citu šobrīd cirkulējošo vidū varētu būt vislielākās izredzes izslīdēt relatīvi neskartai zem Okamas naža, tai esot reizē vienkāršai, specifiskai un ar konkrētiem, pārbaudāmiem apgalvojumiem. Runa ir par M. Graciano izstrādāto uzmanības shēmu teoriju (attention schema theory, AST), ko ļoti īsumā un ļoti aptuveni varētu noraksturot kā “Mecingers plus konkrētika”.

Šajā sakarā, iespējams, interesants novērojums. Evidencē (konferences, lasītā literatūra, privātā komunikācija) balstīta premisa: XX gs. otrajā pusē un XXI gs. sākumā tapušās hipotēzes par apziņas mehānismiem arvien stiprāk iedalās divās savstarpēji diverģējošās grupās – tajās, kas apziņai meklē pieaugoši eksotiskus skaidrojumus (post-Penrouza kvantu skaitļošana, Tegmarka “apziņa kā matērijas agregātstāvoklis” u.c.) un redukcionistiskos vai funkcionālistiskos modeļos, kas norāda uz konkrētām neironu grupu darbības īpašībām vai vismaz proponē matemātisku modeli tam, kā no šādas darbības varētu rasties attiecīga veida pieredze. Novērojums: pirmkārt, otrās grupas hipotēzes pakāpeniski konverģē uz kaut ko līdzīgu rudimentāram standartmodelim ar centrālo tēzi “apziņa kā smadzeņu stāvokļu operatīvs konspekts” (Denets, Mecingers, Lināss, Graciano, Bārs, Dehāne, et al.); otrkārt, no filosofijas aprites pamazām pazūd hipotēzes, kas proponē duālismu (apziņa ir kaut kas cits, kā norises un stāvokļi matērijā) vai iluzionismu (mums tikai šķiet (lai ko tas nenozīmētu), ka mums ir apzināti smadzeņu darbības režīmi). Paliek atklāts jautājums par to, vai šī parādība ir Kolmogorova otrās aksiomas tuvinājums praksē, modes un politikas tendencēm līdzīgs diskrēts automāts, manos nepilnīgajos novērojumos balstīts aplams secinājums vai kas cits.

Atgriežoties pie tēmas,

Covert attention isn’t intangible. It has a physical basis, but that physical basis lies in the microscopic details of neurons, synapses, and signals. The brain has no need to know those details. The attention schema is therefore strategically vague. It depicts covert attention in a physically incoherent way, as a non-physical essence. And this, according to the theory, is the origin of consciousness. We say we have consciousness because deep in the brain, something quite primitive is computing that semi-magical self-description. Alas crocodiles can’t really talk. But in this theory, they’re likely to have at least a simple form of an attention schema.

Šoreiz pats nerakstīšu ievadu, jo ļ. cien. pētnieks, izrādās, prot (atšķirībā no manas necilās personas) gana sakarīgi rakstīt arī popzinātni. Detalizēts populārzinātnisks kopsavilkums, papīrs.


Current Mood: working
Current Music: Atrium Carceri - Kapnobatai: Thermographic Components

(21 comments | Leave a comment)

May 16th, 2017


nomirusi
10:41 pm
If you feel that there is some base structure for you to relay on... remember, there is not.

Goodnight. Try #3.

(2 comments | Leave a comment)

nomirusi
04:46 pm
Interesting... I have fought with depression like symptoms so much (and I would even want to say that I'm good with it) that I don't really have any real ideas how to deal with "real" outside stressors. (No time, lots of work, lots of personal ideas I want to do, and in university end of the year is lurking way too close, no time...)

And that's why now I - can't fall asleep (till 5 this morning); have some stomach gastritis like problems for first time in my life; common cold, the usual for situation like this. :D

I'm not sure if my week long unexpected vacation in Germany was worth it now. :D

(Leave a comment)

nomirusi
04:14 am
Sleepless night. Because? I'm back from week long vacation in Germany. No, really. Why? I couldn't fall asleep. Weird things.

(Leave a comment)


> Go to Top
Sviesta Ciba