Savējie..

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info

October 10th, 2015


m31
01:03 am - ...
Kā lai sadzīvoju ar sāpēm, kad redzu, ka cilvēki, kas būtu pelnījuši tikt mīlēti un sargāti saņem tieši pretējo?
Current Mood: [mood icon] calm
Current Music: Digital Daggers- The Devil Within
Tags:

(Leave a comment)

October 8th, 2015


mindbound
09:43 pm
Piezīme sev: drukājot blodziņā tehniskas lietiņas, pie bildītēm prasās arī paskaidrojumiņus, citādi sanāk gandrīz tikpat netikumīgi, cik ar diagrammām bez leģendas, asīm bez mērvienībām utt. Secinājums: vajag vairāk dzert (kafiju).
Current Mood: awake
Current Music: ASP - Requiembryo: De Profundis

(15 comments | Leave a comment)

mindbound
06:43 pm

Tikmēr vietējās ārēs: starpšūnu telpas potenciāli un pirmie soļi strukturālās plasticitātes virzienā.

... tālāk ... )
Current Mood: awake
Current Music: Chants Of Maldoror - Every Mask Tells The Truth: Cruel With Us

(10 comments | Leave a comment)

October 7th, 2015


nomirusi
06:31 pm - Cilvēki. Svētība un lāsts.
"Close is where you feel good. But close is where you get hurt. This is the promise and problem of intimacy."

Man vajadzēja, lai kāds to pasaka tik vienkārši un skaisti. Un tas ir risks, no kura ir tik viegli izvairīties. Man nepietiek vienkārši. Man vajag tuvu. Un tas ir tas lāsts, un tā ir tā svētība, kura ir galvenā problēma ar cilvēkiem. Mazliet, mazliet visu vai neko problēma. Mazliet apskaužu tos cilvēkus, kuriem nevajag tuvu, lai justos labi. Mazliet nožēloju, ka risks līdz šim vienmēr ir licies lielāks nekā ieguvums.

(Leave a comment)

October 6th, 2015


mindbound
09:43 pm
Labas ziņas: pele beidzot ir sagriezta.
Current Mood: awake

(Leave a comment)

nomirusi
05:34 pm - Ok, I did it.
Meklēju netā cmukas kaķīšbildes. Viss reiz dzīvē notiek pirmo reizi. Un jā, es to darīju, jo gribēju apskatīties smukas kaķīšbildes. Es... paskatīšos vēl.
upd: Saskatījos daudz un smukas!! ^_^

(1 comment | Leave a comment)

October 5th, 2015


nomirusi
12:10 pm
Šodien esmu sanīkusi, bet atceros sestdienu un svētdienas rītu, man šķiet, ka man ir ļoti, ļoti paveicies. Un paveiksies vēl kādai citai pēc manis. Atmiņas un cerības, tās ir vietas, kuras ir gandrīz īstas, kurās pazust, kad reālajā pasaulē gribas ielīst stūrī un mazliet papinkšķēt. Man no viņa ir vienas no jaukākajām atmiņām. Nekad neesmu jutusies tik mīlēta, kaut gan nav jau tā, ka mīl. Un es ceru, ka man viņam izdosies iedot ko vairāk par savu pagaidu klātbūtni, ļoti to gribētu. Tieši tāpēc tagad jātiek galā ar reālās dzīves uzdevumiem, jo ir jau norunāts, ko varētu dot, jāsagatavojas.

(Leave a comment)

October 2nd, 2015


mindbound
01:01 am
Atrisiniet 7 × (32 – 5) – 7 + 3 un sev par pārsteigumu atklājiet, ka pareizā atbilde ir 4!
Current Mood: working
Current Music: Love Like Blood - An Irony Of Fate: In The Shadow Of The Sun

(7 comments | Leave a comment)

October 1st, 2015


mindbound
12:26 am
FFS, ļ. cien. žurnālisti/redaktori/whoeverthisis. Atveru savu ziņu RSS lentu, lasu virsrakstu (formāta dēļ norautām beigām): “Kodolsprādziens Tallinā jeb Savisārs pieķerts [..]”. Desmit diezgan trauksmainās sekundēs atveru pašu rakstu, ar jau pilnīgi citu virsrakstu: “Mērs pilns”; pats raksts — protams, par pilnīgi nesaistītu un mani ļoti maz uztraucošu tēmu. Saprotu (ne priecājos par, bet) sensācijas ģenerēšanas praksi, bet zināmus atslēgvārdus tomēr vajadzētu likt pēdiņās, lai nerastos kaut īslaicīgi, tomēr ļoti nevajadzīgi pārpratumi. Evidence augstāk minētajam.
Current Mood: awake
Current Music: Triarii - Muse In Arms: Birth Of A Sun

(6 comments | Leave a comment)

September 29th, 2015


mindbound
05:03 pm

Ja jau esam nonākuši līdz informatīvā un literārā vārda cenzūrai uz “tikumības” pamata, es vēlētos šeit kontrastam (vai varbūt kondrātijam, atkarībā no tā, kurš lasa) pieminēt klasiķus, kurus literatūras stundās varbūt piemin mazāk, taču kuru klātbūtne pasaules literatūras vēsturē liek labāk apjaust, cik patiesi monumentāls darbs stāv priekšā mūsu jaunizceptajiem krustnešiem un inkvizitoriem. Bez tālāka ievada — Gajs Valērijs Katulls, “Poēmas”, Poēma № 16, ne sevišķi profesionālā, toties tehniski korektā manas necilās personas tulkojumā.

... tālāk ... )
Current Mood: awake
Current Music: Mankind Is Obsolete - Trapped Inside: Passing Through

(50 comments | Leave a comment)

September 27th, 2015


nomirusi
08:49 pm
Gribētos radīt domu simfoniju, kurai kosmoss par šauru, bet pat rieksta čaumala ir pārāk plaša manām domām. Tā sajūta, tā sajūta, ka gribas To! Kaut ko cēlu un skaistu, ko emocionāli nozīmīgu un mīļu. Un es esmu maziņa, vienmēr esmu bijusi vai vismaz domājusi. Apburtie apļi un spirāles, man mazliet griežas galva, kā tajos sapņos, kur netieku uz priekšu. Man šķiet es esmu iesprūdusi dzīvē. Kā spēlē, ko nekad neesmu gribējusi spēlēt, bet pabeigt vajag, jo vajag. Un viss ir labi, viss tiešām ir labi, es arī jūtos labi, bet tikai pati sev un iespējām es esmu par šauru.

(2 comments | Leave a comment)

mindbound
06:10 am
26. septembris ir Petrova diena.
Current Mood: awake
Current Music: Perturbator - Dangerous Days: Future Club

(3 comments | Leave a comment)

mindbound
02:53 am

Fizikas likumus, ciktāl tie attiecas uz ikdienā novērojamo realitāti, bez pārspīlējuma var uzskatīt par pilnībā izprastiem. Pirms ar putām uz lūpām steigties “atspēkot” iepriekšminēto apgalvojumu, izlasīt vismaz pirmo no četriem minētajiem rakstiem. Tieši tāpat šis apgalvojums attiecas nevis uz kādu atsevišķu jaunu un pārsteidzošu atklājumu, bet gan uz gadu desmitiem ilga pakāpeniska darba kopsummu (varbūt varētu sacīt, ka masīvu pēdējo punktu šeit pielika Higsa bozona atklāšana, taču Higsa bozonu jau tāpat paredz Standartmodelis, līdz ar to arī tas ir debatējami).

P.S. Vienādojumā redzamais “\(h.c.\)” ir Hermīta konjugācija; neesmu pārliecināts, kādēļ autors ir izvēlējies lietot tik “prozaisku” notāciju. Pats vienādojums apraksta QFT un Standartmodeļa kopējo amplitūdu, kas, vienkārši izsakoties, ir “visas zināmās fizikas pamati vienā izteiksmē”. To pašu, mazliet atšķirīgā pierakstā un ar citām piezīmēm (un bez dažām otršķirīgām, taču būtiskām “piebildēm”, tādām, kā UV robeža, kas pasargā no problēmām ar renormalizāciju situācijā, kur mums vēl nav pilnas kvantu gravitācijas teorijas), var apskatīt šeit.

P.P.S. Ar “matēriju” vienādojuma piezīmēs ir domāta fermioniskā matērija (kvarki un leptoni), pretstatā bozoniskajām mijiedarbībām un Higsa laukam.


Current Mood: awake
Current Music: Ayreon - Universal Migrator: Temple Of The Cat

(80 comments | Leave a comment)

mindbound
02:30 am - Code buggery
What the commentary fuck is this.
Current Mood: awake
Current Music: Dernière Volonté - Devant Le Miroir: Verbes Fragiles

(Leave a comment)

mindbound
02:12 am
Regex maģija.
Current Mood: awake
Current Music: Autoclav1.1 - Embark On Departure: Stop The Clock

(Leave a comment)

September 26th, 2015


mindbound
09:50 pm

Jaunā Vilbura Vaitlija portrets, jeb Kādēļ es nemēdzu apmeklēt nūdistu pludmales.


Current Mood: awake

(Leave a comment)

mindbound
09:42 pm
Lasāmviela: “Military Nanotechnology: Potential Applications and Preventive Arms Control”. Pelēkās masas recepti tur, diemžēl, neatradu.
Current Mood: awake

(Leave a comment)


> Go to Top
Sviesta Ciba