Savējie..

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> User Info

July 22nd, 2017


mindbound
04:28 pm

Runājot par lietām, kas nav zinātne, izskatās, ka LZA vajadzētu sākt domāt par rudens talku. Vai nu iepriekš nebiju pievērsis tik daudz uzmanības, vai arī pēdējā laikā ar vismaz formāli cienījamo un relevanto institūciju saistītās drazas apjoms ir jūtami pieaudzis.

Update: Vairāk izskatās, ka LZA līdzekļu trūkuma dēļ vienkārši ir kļuvusi par iebraucamo vietu. Tik un tā, greizi un nelāgi, pat, ja vienu meta līmeni augstāk.

(Source)


Current Mood: awake
Current Music: Theatre Of Tragedy - Assembly: Universal Race

(30 comments | Leave a comment)

July 19th, 2017


mindbound
11:11 pm

Pirms kāda laika es iešārēju Š. Kerola “visas ikdienā novērojamās fizikas vienādojumu1 ar solījumu to vēlāk paskaidrot. Domāju, ka tagad, kad fonā vismaz vēl piecas, sešas stundas intensīvi rēķināsies garlaicīgas (t.sk. man pašam) lietas, ir gluži labs laiks, lai pie tā (beidzot!) pieķertos. Seko skaidrojums pēc iespējas populārā valodā, ar atsaucēm uz paskaidrojošiem rakstiem Vikipēdijā un citur. Jautājumi, komentāri un konstruktīva kritika ir laipni gaidīti, kārtējais etaps “taburešu epopejā” (vainīgie zina, par ko ir runa) – not so much, jo tēma ir pārāk specifiska, brīva no filosofiskiem zemtekstiem un, pieņemu, vietām joprojām nepietiekami caurspīdīga, par spīti manas necilās personas pūlēm, līdz ar to ir jēga komentārus izmantot lietderīgāk. Ņemiet par labu.

... tālāk ... )
Current Mood: working
Current Music: SiJ - The Time Machine: Particulate Matter

(10 comments | Leave a comment)

nomirusi
01:27 pm - Das experiment
Back to OkC actively (lowered needed match percentage too) and trying Tinder once again. We'll see. But Tinder got boring quite fast two years ago. This time I just have a plan. Liking only guys with some normal profile info (that means 90% gets automatic no), then if mutual like wait 6h and then write a message. (Blah, just agreeing with heteronormative stuff, whatever.) Then if writing style is very bad - no. But then it becomes improvisation. There are some milestones, but we will see.

upd: "will not tell anything you ask me" profile info gets automatic "nope" too.

(Leave a comment)

nomirusi
01:06 pm - Cirslītis
I'm not gift person. I don't want to receive them usually and I gladly not bother about giving them either. Just too much trouble whatever on witch side of gift you are. Sometimes I get some gifts. Something, something. I can count those people on fingers of one hand who are important enough to bother. But last three times... I just forgot to give those things when I met those people. Two souvenirs and one birthday gift is still patiently waiting.

(Leave a comment)

July 14th, 2017


mindbound
11:49 pm

Pēc srača diskusijas par, citu lietu starpā, kauzalitāti mazliet aizdomājos. No vienas puses, varētu teikt, ka makroskopiskiem notikumiem var atrast kauzālu struktūru tādēļ, ka mikroskopiskos mērogos fizikas likumus apraksta galvenokārt hiperboliskie parciālie diferenciāļi, kam piemīt kaut kas līdzīgs “proto-kauzalitātei”, t.i., sistēmas īpašības punktā \(\mathbf{x}, t + dt\) ir atkarīgas tikai no sistēmas īpašībām galīgā un mazā \(\mathbf{x}\) apkaimē laika momentā \(t\). Tas, vismaz principā, ļauj aprakstīt lielākas sistēmas un to attīstību ar kauzāliem grafiem. Vēl vieglāk tas ir izdarāms zem pieņēmuma, ka laiktelpas mikrostruktūra ir diskrēta (kā to paredz, piem., cilpveida kvantu gravitācijas modeļi (kuru atbilstība realitātei, tiesa gan, šobrīd ir nepārbaudīta)) un ka notikumu attīstību laikā apraksta procesi, kas ir līdzīgi šūnu automātiem vai grafu pārrakstīšanai.

Ja fizikas likumus aprakstītu galvenokārt eliptiskie parciālie diferenciāļi, tad robežnosacījumu izmaiņas vienā punktā nozīmētu risinājuma vērtību izmaiņas visos punktos un domāšana kauzalitātes kategorijās nebūtu iespējama pat principā. Visi notikumi vienādā mērā būtu atkarīgi no visiem citiem notikumiem un augstākas kārtas procesus nebūtu iespējams aprakstīt ar retinātiem kauzāliem grafiem. Man nav ne jausmas, kā šāds visums izskatītos praksē, bet matemātika tik un tā ļauj spriest par dažām paredzamām tāda visuma īpašībām.

No otras puses, vienādojumi, kas apraksta fizikas likumus, ir simetriski attiecībā pret laiku, līdz ar to man nav skaidrības arī par to, ko tas pasaka par objektīvu kauzalitāti mūsu Visumā. No trešās puses, tīri tehniski kauzāla struktūra ir visiem retinātiem grafiem ar režģa sakārtojumu no mijiedarbojošamies entitātēm, kas nozīmē, ka šādā traktējumā kauzalitāte piemīt visām Tjūringa mašīnām un, tātad, ir arī inherenta daļa no universālā priora.

Viss šis, protams, ir interesanti faktiski tikai teorētiskā līmenī, nekādā veidā nemazina kauzalitātes kā rīka lomu (if probability is a tool for quantifying uncertainty about the territory then causality is a tool for factorising it) un nav pat īpaši saistīts ar maniem sākotnējiem iebildumiem pret tēzi, ka kauzalitāte ir kaut kādā veidā primāra attiecībā uz fiziku, nevis ir vienkārši “stuff happening because of other stuff”, ar konkrētām matemātiski un fizikāli ierobežotām īpašībām.


Current Mood: working
Current Music: Autumn - Summer's End: Gallery Of Reality

(88 comments | Leave a comment)


> Go to Top
Sviesta Ciba