Who you gonna call?

« previous entry | next entry »
Sep. 9th, 2016 | 04:04 pm

9. aprīlis, 2015.
Šim Pētersalas ielas namiņam piemīt vēl kāda ekstra, kas nebija minēta ss.lv sludinājumā. Man te jau divas reizes apmeklējis spoks. Es, saprotams, uzskatu, ka tā abas reizes visticamāk bijusi kaut kāda saindēšanās ar tvana gāzi un tādēļ radušās halucinācijas, tomēr jocīgi ir tas, ka šī ir visreālākā paranormālā pieredze, kas mani jebkad piemeklējusi, tā notikusi šajā dzīvoklī dažu mēnešu laikā un abas reizes tas bijis viens un tas pats - skaļi soļi, kas tuvojas manai istabai no ārdurvju puses. Pirmoreiz tas notika janvārī, kad slīgu miegā un tādā kā pusnomoda stāvoklī (bet vēl apzinoties, kur esmu) sāku noredzēt sapnī, ka ir rīts, Sandris nāk kā tomēnes ierasti ik rītu strādāt, ienāk pa ārdurvīm, rosās priekšnamā, bet tad nez kāpēc sāk nepārprotami tuvoties caur virtuvi manas istabas virzienā. Kālab lai viņš tik nesmalkjūtīgi darītu, tas ir ļoti nedabiski, es nodomāju, un mani strauji pārņem nepatīkama sajūta, ka sapnis tikai ilustrē skaņu, ko es dzirdu nomodā. Es uz vietas atjēdzos līdz pilnīgam nomodam, apzinos Tūvi rokas līkumā, bet skaņa skaidri turpina tuvoties - šļūcoši, noteikti soļi, kas nonākuši līdz istabas atvērtajām durvīm, tad iešļūc istabā, tuvojas manai gultai, iet tai apkārt, lai pienāktu man pie sejas, tad, īsu mirkli pastāvējuši, šļūc gultai apkārt uz otru pusi, lai nostātos man pie muguras. Būdama visai stīva no šausmām (racionāli aptverot, ka neviens dzīvoklī nevar būt ienācis, tātad šai skaņai var būt vienīgi paranormāls raksturs), es spēju atsaukt atmiņā vienīgo glābšanās stratēģijas lausku, ka no spokiem aizsargājot tēvreize, tāpēc mēģinu to skaitīt balsī. Pie pirmajām zilbēm man nozūd balss, jo esmu pārāk pārbijusies, tāpēc skaitu to pie sevis galvā. Kad esmu beigusi, istabā valda klusums, varu saņemties ieslēgt gaismu, telpa, protams, bija tukša. Veicu pieņēmumu, ka iespējams, biju par ātru aizšāvusi šīberi un krāsns bija saražojusi tvana gāzi, no tā smadzenēm aptrūcies skābeklis un tika uzražots šāds gļuks, tādēļ pavēru logus un atlikušo nakti nogulēju normāli, lai arī no rīta visu atcerējos ļoti skaidri un ar nepatīkamu apjausmu, ka nekas tik reāls ar mani vēl nekad nebija atgadījies. Līdz pat pagājušajai nedēļai. Otra reize notika pirms dažām dienām un bija vēl baigāka.
Pēc nogurdinošas dienas ātri ieslīgu miegā un sāku intensīvi sapņot. Sižetu joprojām atceros, normāls nesakarīgs sapņa sviests, taču tas spēji pārtrūkst no ķermeņa raidīta trauksmes signāla, ka noticis kaut kas bīstams un man jāmostas. Es atveru acis (bija pagājusi ne vairāk kā pusstunda kopš iemigšanas) - es tiešām vairs nesapņoju, esmu nomodā, skaidri saskatu aizkara rūtaino rakstu pret logu un gaismas svītru uz griestiem, - bet es saklausu ko ļoti neparastu. Ārā skan nedabiskas skaņas, satraukti saucieni, it kā sauktu bērnu balsis, it kā ļaudis kur skrietu un sauktu viens otru, un mani pārņem baiļpilna nojauta, ka šiem saucieniem jāattiecas arī uz mani, ka ārā sācies karš vai liela mēroga ugunsgrēks, un visiem kaut kur jābēg. Šajās blīvajā skaņu fonā izšķiru, ka pie mana dzīvokļa durvīm kāds jau brītiņu ritmiski būkšķina, kā dodot man ziņu, ka man arī jāceļas. Es uz to nereaģēju, bet te piepeši skaidri dzirdu, ka ārdurvis tiek atrautas vaļā, vispirms pret kāpņutelpas margu nobūkšķ ārējās, tad pret priekšnama sienu iekšējās, un tad atkal sadzirdu soļus, šoreiz ne mīksti šļūcošus, bet smagus un noteiktus. Tie pa virtuvi apņēmīgi tuvojas manai istabai, un šajā brīdī es esmu ārprātīgi pārbijusies, jo vairs, atšķirībā no pirmās reizes, neesmu droša, ka šis nācējs mani fiziski neapdraud, tās ir bailes par savu dzīvību, ja šī būtne ienāks manā istabā, man no bailēm pārplīsīs sirds, tāpēc brīdī, kad soļi nonākuši līdz manas istabas slieksnim un tur apstājas, es daru vienīgo, ko instinkts man saka priekšā - sāku skaļā balsī kliegt, lai konfrontētu šo cilvēku vai parādību ar faktu, ka es viņu esmu sajutusi. Tā kā tās ir nāves bailes, es kliedzu pilnā balsī, kā nekad neesmu sapņu laikā kliegusi. Pēc kliedziena telpa ir apklususi, es stīviem pirkstiem sataustu gaismas slēdzi, pie manis no virtuves raižpilni skrien abi kaķi. Tūve man kā parasti mierinoši ieritinās pie sirds, bet Morisejs rīkojas savādi - sfinksas pozā noguļas uz istabas sliekšņa ar skatu uz virtuvi un ārdurvīm un dzīvu skatienu, pat brīžiem grozot galvu, uz kaut ko šajā tumsā skatās. Tas nez kāpēc manu mieru nepastiprināja. Mēģināju par to racionāli nākamajā dienā izstāstīt mammai, minēju, ka acīmredzot ciešu no kaut kāda līdz šim nepiefiksēta nervu sasprindzinājuma, tas ir vienīgais, kā to var izskaidrot. Varbūt tomēr pakvēpini kadiķi, māmuļa noraizējusies ieteica. Ja iešu pa šo ceļu, tad varbūt uzreiz jāķeras pie smagās artilērijas un ailab.lv ieteikumiem: "Kad kādā mājā manīti spoki, tad vajagot durvju priekšā nolikt ķirbi, jo no tā spoki baidoties./E. Metuzāls, Turaida./"

29. decembris, 2015.
Ir viena konkrēta psihoaktīva viela, kas man izraisa kaut ko līdzīgu lucid dreaming fenomenam, proti, vairākas dienas pēc tās lietošanas, jau tikai noliekot galvu uz spilvena un aizverot acis, es jau nonāku totālā sapņu un zemapziņas pasaulē, kaut arī ķermenis vēl nav aizmidzis. Šādā kontekstā pirms pāris naktīm piedzīvoju arī reālāko lietuvēna pieredzi, kāda man bijusi. Lai arī neesmu vēl aizmigusi, esmu sākusi murgot: es sapnī atskārstu, ka esmu kaut kā ļoti nodarījusi pāri brālim un tieši vainojama pie viņa nāves, un man ir jālūdz Dievam piedošana, bet tam vairs nav jēgas, esmu nolemta drausmīgam sodam un ellei, tā ir drausmīga izmisuma un bezcerības sajūta. Es mēģinu no tā pamosties, taču šajā savādajā smadzeņu stāvoklī mans ķermenis ir nolēmis, ka ir aizmidzis, un man iestājusies miega paralīze, es nespēju pakustēties, vien mazliet atvērt acis un sajust telpu sev apkārt. Un šajā telpā es sajūtu, ka blakus gultai kāds stāv, ar acs kaktiņu skaidri nomanāms tumšs siluets, un šis siluets sāk ņirdzīgi dziedāt skaļā balsī, ļoti labi dzirdamā balsī: "Es no tumsas nebaidos, nebaidos, nebaidos," un smieties par mani, saprotiet, tumsas tēls mani izsmej par to, ka esmu pārbīļa stāvoklī, taščās un barojas no tā. Es mēģinu kliegt, bet man neizdodas, tad siluets, joprojām pie sevis izsmejoši dungodams aizplūst gultas kājgalī un tur sarūk, tā it kā caur kādu portālu izslīdēdams no grīdas laukā no telpas, es atgūstu spēju kustēties, instinktīvi pagrābju telefonu un ieeju instagrammā nomierinošu interjera un draugu foto sabiedrībā, kamēr atslābstu un lietuvēna dziesmiņa pārstāj atbalsoties ausīs.

8. septembris, 2016.
Pie manis šobrīd uz kādu laiciņu dzīvo draudzene. Naktī neesmu mājās, bet no viņas negaidot ap trijiem pienāk ziņa:

a: "piedod bet dzīvoklī ir vampīri un vairāk nekā viens, un šonakt šancē, un kaķīši arī tā domā, ne tikai es"
es: "What?"
a: "nu, spoki. tu neesi neko manījusi?"

Saite | Shave 'em Dry | Add to Memories


Comments {70}

cits laiks

(subjectless)

from: [info]siltavieta
date: Sep. 9th, 2016 - 04:12 pm
Saite

OMG!

Saki pretī


only after dark

(subjectless)

from: [info]tvarj
date: Sep. 9th, 2016 - 04:14 pm
Saite

uh! ko tu domā darīt?

Saki pretī | Diskusija


vecais indiānis džims

(subjectless)

from: [info]jim
date: Sep. 9th, 2016 - 04:15 pm
Saite

es nezinu! ieliku tagad cibā ar cerību dzirdēt kādus insightus:)

Saki pretī | Parent | Diskusija


dominika

(subjectless)

from: [info]dominika
date: Sep. 9th, 2016 - 04:52 pm
Saite

uztaisi filmu par viņiem. dokumentālo.(es piesakos par rīsērčeri - izpētīt namiņa vēsturi, varbūt tur tiešām bijis kāds ugunsgrēks vai kas)

Saki pretī | Parent | Diskusija


vecais indiānis džims

(subjectless)

from: [info]jim
date: Sep. 9th, 2016 - 05:16 pm
Saite

Ja jau spokiem vajag uzmanību, filma, protams, viņus ļoti glaimotu. "Daini, man uz vīkendu jāaizņemas kāds pret ektoplazmu izturīgs radiomikrofons, vai akadēmijas krājumos tāds varētu būt? Vajag intervijai."

Namiņa vēsturi papētīt gan nudien būtu interesanti. Varētu piezvanīt arī jaukajiem iepriekšējiem saimniekiem, bet drošvien nokautrēšos uzdot tādu jautājumu.

Saki pretī | Parent | Diskusija


dominika

(subjectless)

from: [info]dominika
date: Sep. 9th, 2016 - 05:21 pm
Saite

Tu te joko, bet es nopietni! Man liekas, varētu sanākt interesanti. Bij taču pirms cik tur tiem gadiem dokfilmu forumā tā viena islandieša filma par toļļiem un laumiņām, kāpēc nevarētu būt par spokiem?

Saki pretī | Parent | Diskusija


vecais indiānis džims

(subjectless)

from: [info]jim
date: Sep. 9th, 2016 - 05:38 pm
Saite

atvaino, es vienkārši cenšos maksimāli par šo jokot - ja ņemšu pārāk nopietni, bail, ka nojūgšos. es nezinu, vai filmai tur vispār būtu materiāls - bet, ja saņemtos, izmeklēšanu un dažas intervijas ar bij. iemītniekiem jau it kā nebūtu grūti uztaisīt.

Saki pretī | Parent | Diskusija


dominika

(subjectless)

from: [info]dominika
date: Sep. 9th, 2016 - 05:48 pm
Saite

es saprotu, es, lai gan rakstu "nopietni", tad komentēju tomēr puspajokam ;) protams, ka šitāda pieredze ir diezgan baisa, man gan nav bijis šitik traku gļuku, bet šad un tad ir interesantas miega/nomodas robežas pieredzes, tai brīdī mēdz būt ļ nepatīkami. man gan tas liek drīzāk baidīties par savu mentālo veselību, nevis domāt par spokiem. ja mēs kaut kad vēl satiksimies papļāpāt, tad pastāstīšu.

Saki pretī | Parent


Adler Wittern

(subjectless)

from: [info]santech
date: Oct. 15th, 2016 - 09:53 pm
Saite

http://www.imdb.com/title/tt1740707/?ref_=nv_sr_1 ?

Saki pretī | Parent | Diskusija


dominika

(subjectless)

from: [info]dominika
date: Oct. 15th, 2016 - 09:56 pm
Saite

nē nē, šī ir norvēģu un spēlfilma, tā bija islandiešu un dokumentālā :) viniem viens tāds traks režisors bija... bez tam tā filma bija no divtūkstošo sākuma.

Saki pretī | Parent


dominika

(subjectless)

from: [info]dominika
date: Oct. 15th, 2016 - 10:02 pm
Saite

tā bija šitā http://www.imdb.com/title/tt0308224/ un filmas režisors izrādās bija francūzis, bet trakais islandiešu režisors, kas man palicis atmiņā ir Fridriks Tors Fridriksons, kas vai nu tai filmā stāsta vai arī filmas uzņemšanas laikā bija režisoram stāstījis par akmeni, uz kura sēžot var redzēt laumas, tikai lai gaidot nepaliek garlaicīgi un auksti, jāpaņem līdzi pusstops. un laumas drīz būs klāt! :)

Saki pretī | Parent | Diskusija


Adler Wittern

(subjectless)

from: [info]santech
date: Oct. 15th, 2016 - 10:37 pm
Saite

absinta zaļās fejas ;-]

Saki pretī | Parent


vecais indiānis džims

(subjectless)

from: [info]jim
date: Sep. 9th, 2016 - 04:18 pm
Saite

man nav nedz akceptējošas, nedz noliedzošas attieksmes pret visu šo jautājumu, tāpēc arī savulaik tos augstāk citētos ierakstus nepubliskoju, nu mazums kādi pusmiega murgi gadās, bet tāds teksts vēl no cilvēka no malas, kas par šo manu pieredzi pirms tam neko nezināja, tomēr šķiet ļoti interesanti.

Saki pretī | Parent | Diskusija


 Stiller Ozean

(subjectless)

from: [info]klusais_okeans
date: Sep. 9th, 2016 - 04:40 pm
Saite

mēs bērnībā ievācāmies dzīvoklī, kura bijušais īpašnieks bija nesen pakāries. Ļoti regulāri viņu satikām, es par laimi tikai redzēju, bet mani pie pilna prāta esošie vecāki pāris reizes viņam pat fiziski uzskrēja virsū - viņš naktīs regulāri mēdz pārliekties gar manas tolaik zīdaiņa vecumā esošās māsas gultiņu. Pazuda uzreiz un pavisam pēc kaut kāda mācītāja pasaukšanas, kas kadiķi padedzināja dzīvoklī.

Saki pretī | Parent | Diskusija


vecais indiānis džims

(subjectless)

from: [info]jim
date: Sep. 9th, 2016 - 05:17 pm
Saite

ak kungs!

Saki pretī | Parent


ctulhu

(subjectless)

from: [info]ctulhu
date: Sep. 9th, 2016 - 11:13 pm
Saite

Nu vot tā vietā lai ar viņu parunātos, ņēma un aizdzina, galīgi nehumāna rīcība.

Saki pretī | Parent


--

(subjectless)

from: [info]ripp
date: Sep. 9th, 2016 - 04:20 pm
Saite

Tiešām omg.

Saki pretī


Fjokla

(subjectless)

from: [info]fjokla
date: Sep. 9th, 2016 - 04:20 pm
Saite

es nezinu neko par pesteļiem, bet kā pirmo izmēģinātu šņekumiņu šķīvīti un špicglāzīti, nu, tā dara, liek vienā un tai pašā vietā, cik atceros, mārtiņielas mazajam -pelēkajam, arī kautko tādu ik pa laikam servēja

Saki pretī | Diskusija


(subjectless)

from: [info]liljabrik
date: Sep. 9th, 2016 - 04:43 pm
Saite

jā, es viņus jutu kā alkoholiķus, šņabis varētu palīdzēt.

Saki pretī | Parent


vecais indiānis džims

(subjectless)

from: [info]jim
date: Sep. 9th, 2016 - 04:51 pm
Saite

es nesaprotu to ļauno garu izpratni par pieklājību. ja gribas ēst, māja pilna ar ēdienu, ledusskapī viss kas garšīgs, paši varētu paņemt vai ieliet, bet to redz nē, ja nav speciāli nolikts, kautrējas. modināt nogurušu proletārieti no miega, tur gan pēkšņi no kautrības ne miņas.

Saki pretī | Parent | Diskusija


putnu novērotājs

(subjectless)

from: [info]_re_
date: Sep. 9th, 2016 - 04:58 pm
Saite

tas jau nav par to, ko viņiem vajag, tb, nevajag, bet gan dzīvā žestu – es pieņemu, ka tu esi, es tevi respektēju, es tev ziedoju, leopolda dzīvosim draudzīgi.

bet tas ir tikai konkrētās situācijas izklājums manā izpratnē, par laimi, man nav ne zināšanu, ne pieredzes spokos.

Saki pretī | Parent


Fjokla

(subjectless)

from: [info]fjokla
date: Sep. 10th, 2016 - 10:26 am
Saite

es domāju, tur vairāk runa par paša mieru, nutur, visi pabaroti, padzirdīti, cepumiņš, kokletīte, graķītis, atpisies, nelaime, man vairāk nekā nav,ko dot un tā :)

Saki pretī | Parent


austra

(subjectless)

from: [info]au
date: Sep. 9th, 2016 - 04:26 pm
Saite

vari ar krītu uzvilkt uz ārdurvīm kādu pseteli, lai būtu droši, ap gultu apbērt sāli (sāls aplim neviens nekāps pāris un nevarēs Tev nodarīt neko pāri). vai arī sliekšņus nomazgāt ar sudrabūdeni?

jebkurā gadījumā, dari to, kam pati tici, jo viņi nenāks, ja Tu ticēsi, ka nenāks.

Saki pretī | Diskusija


Antuanete

(subjectless)

from: [info]antuanete
date: Sep. 9th, 2016 - 06:43 pm
Saite

Jā, šis. Vēl var nosmailinātu pīlādža zaru pielikt virs durvīm.

Saki pretī | Parent | Diskusija


Adler Wittern

(subjectless)

from: [info]santech
date: Oct. 15th, 2016 - 09:52 pm
Saite

- mūsu kaimiņš, izrādās, bija vampīrs!
- kāpēc tā domā?
- iedūru viņam sirdī pīlādžmietu, un viņš nomira!!

Saki pretī | Parent


Antons Šasners

(subjectless)

from: [info]french_mime
date: Sep. 9th, 2016 - 04:28 pm
Saite

Galīgi nebaidies, tā ir visparastākā sleep paralysis/hypnogogic state gļuki. Man arī ļoti daudzas reizes ir bijusi tieši tā pati pieredze, kad pāreju no miega uz nomodu vai otrādi - tieši tas, ka it kā esmu nomodā, bet sāku dzirdēt soļus, kas tuvojas, tad dzirdu atveramies istabas durvis, soļi pienāk pie gultas, pārbīstos, kliedzu, tad atkal pilnībā pamostos. Vienreiz mostoties redzēju uz spilvena milzīgu skarabeju, citreiz zėnu sarkanstrīpotā kreklā, kas nes spaini. Hypnogogic brain gļux ftw.

Saki pretī | Diskusija


Antons Šasners

(subjectless)

from: [info]french_mime
date: Sep. 9th, 2016 - 04:29 pm
Saite

Parasti pastiprinās, kad ir daudz stresa vai dzeru kafiju, nerūpējos par miega regularitāti un pilnvērtību.

Saki pretī | Parent


El pueblo unido jama sera vencido

(subjectless)

from: [info]martcore
date: Sep. 9th, 2016 - 04:42 pm
Saite

šis ir tas, ka hipnotiski var visdrīzāk iedarboties klusums, mēdz būt arī tā, ka hipnotiski iedarbojas skaņa, kad vilciena riteņi brauc pa sliedēm, ja tu mēro ilgāku ceļa posmu uz pāris stundām, klak klak klak, uz redzēšanos

Saki pretī | Parent | Diskusija


Antons Šasners

(subjectless)

from: [info]french_mime
date: Sep. 9th, 2016 - 05:10 pm
Saite

Jā, varbūt, bet katrā ziņā jim ierakstā nav nekā mistiska vai paranormāla - visas aprakstītās pieredzes vieno tas, ka tās notika stāvoklī starp nomodu un miegu, kad smadzenes ir pa pusei pamodušās no REM miega, bet ķermenis vēl daļēji vai pilnībā paralizēts (acis ciet, mēģināšana kliegt, bet nesanāk) un tādā situācijā skaņu un pat vizuālās halucinācijas nav nekas neparasts.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hypnagogia
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

Saki pretī | Parent | Diskusija


.

(subjectless)

from: [info]aktrise
date: Sep. 9th, 2016 - 05:21 pm
Saite

nu, lasot šo jim ierakstu, man arī gribējās kaut ko iekomentēt par šo, jo es arī bieži esmu piedzīvojusi miega paralīzes un šādas halucinācijas, pēdējā laikā atkal arvien biežāk, un tas tiešām rada spocīgu sajūtu. visbiežāk tie tieši ir soļi, balsis.

jokaini vienīgi par ljilju, kura arī it kā esot jutusi spokus tajā vietā. bet nu tā var būt arī sakritība.

Saki pretī | Parent | Diskusija


(subjectless)

from: [info]liljabrik
date: Sep. 9th, 2016 - 05:42 pm
Saite

man vismaz ar miega paralīzi ir citādi. es arī visu ko redzu un rādās, bet tur nav tik lielas vēlmes uz kādu kliegt un sūtīt dirst pēc pamošanās.

Saki pretī | Parent


Antons Šasners

(subjectless)

from: [info]french_mime
date: Sep. 9th, 2016 - 06:49 pm
Saite

Es reiz arī redzēju 'spoku' - griežoties no viena sāna uz otru atvēru acis un ieraudzīju cilvēka apveida koncentrētu miglas mākoni istabā. Citreiz dzirdēju ģitāras skaņas mostoties. Bet atkal tas bija tāds ļoti sleepy state, so kamēr tādas lietas neredz esot pie pilnīgi skaidras apziņas, nemeklētu iemeslus ārpus savas galvas (sevišķi ja iesaistītas psihoaktīvas substances). Bet arī tad - random halucinācijas un pieredzes, kas raksturīgas psihozei mēdz gadīties arī parastajā populācijā.

Saki pretī | Parent


(subjectless)

from: [info]liljabrik
date: Sep. 9th, 2016 - 05:42 pm
Saite

mistiska vai paranormāla nav pilnīgi nekā

Saki pretī | Parent


cits laiks

(subjectless)

from: [info]siltavieta
date: Sep. 9th, 2016 - 04:34 pm
Saite

es vispār šitādus arī esmu pieredzējusi, bet tikai vienā dzīvesvietā no visām, kur esmu dzīvojusi.

Saki pretī


helvetica

(subjectless)

from: [info]helvetica
date: Sep. 9th, 2016 - 04:41 pm
Saite

hehehe, man šitā vecajā dzīvoklī bija - nekad tajā viena pa nakti nepaliku (gāju ciemos gulēt, ja nu sakrita viennakšņošana), lai gan horrorīgas diendusas pārlaidu arī vienatnē; tagad atzīstu tikai dzīvošanu jaunajos projektos, kur es esmu to pirmā vēsture.

Skaidrojums vai nu bioloģisks ar/par paša smadzenēm (augošs organisms, appisies organisms, brūkošs organisms), vai arī laipni lūgti pesteļu valstībā, kur brīv izvēlēties kūciņu, buramvārdus vai pīlādžu mietiņu pēc savām kulturālajām preferencēm :D

Saki pretī


brookings

too lazy to write in Latvian, but...

from: [info]brookings
date: Sep. 9th, 2016 - 04:51 pm
Saite

it is interesting that your cats reacted like they did. About 12 years ago, we moved to a flat in Agenskalns for a month. The wife was on night shift, so I was alone except for her young son and her cat. At about three in the morning the cat woke me up by gently tapping my cheek (something it had never done before and never did again). I looked at it; it looked at me and then directed my attention to the foot of the bed, where.. well it was a ghost. A women - translucent - who looked at me, bent down and disappeared. So, for me, it was proof of the supernatural - I mean I had a witness - the cat. Later, we found out there had been a suicide in the flat. As for your experience, it sounds more terrifying. Do you know the history of the building? It might help.

When I was a student in London, I had pretty terrible waking dream experiences in one particular room on Thursday evenings - weird, i know, but there you have it. In one particularly realistic episode I walked into my room to see myself in my bed: genuinly didn't know who I was.. but that, I think, is something a little different to what you are describing.

Saki pretī | Diskusija


vecais indiānis džims

Re: too lazy to write in Latvian, but...

from: [info]jim
date: Sep. 9th, 2016 - 04:59 pm
Saite

wow, your story about āgenskalns literary sent shivers down my spine. i dont know anything about the history of the building; the elderly couple whom I bought the place from, had lived in the flat happily for 30 years and the place overall has a very light and cozy aura except for this experience. the house is nearly 100 years old, tho. and nothing of the kind happened to me in Kristapa iela where I spent 6 years, some of them very emotionally dark.

Saki pretī | Parent | Diskusija


brookings

Re: too lazy to write in Latvian, but...

from: [info]brookings
date: Sep. 9th, 2016 - 05:10 pm
Saite

If you can, I would recommend contacting them. It seems pretty clear to me that this is not something that you are somehow creating, but it is happening - how can I say it - independently (and I can appreciate 99% of those reading this will say my opinion is bollocks - but so be it - you have the behaviour of your cats and the experience of your friend to take into account). The landlady of the Agenskalns flat wasn't surprised at my experience - though she hadn't seen fit to warn us beforehand :). It sounds as though some tragedy might have taken place there.

Saki pretī | Parent


Līkcepure

(subjectless)

from: [info]likcepure
date: Sep. 9th, 2016 - 05:04 pm
Saite

JJ: "Es kā katolis domāju, ka nervi, nakts, substances. Normāli cilvēki arī redz halucinācijas. Un, ja tas notiek naktī, vēl jo vairāk, pusmiega stāvoklī, tad grūti domāt par ko objektīvu. Bet Tēvreize tāpat var palīdzēt, nav jau zināms, vai reālie dēmoni nav tie paši, kas galvā dzīvo."

Saki pretī | Diskusija


vecais indiānis džims

(subjectless)

from: [info]jim
date: Sep. 9th, 2016 - 05:08 pm
Saite

"Normāli cilvēki", paldies:)

Saki pretī | Parent | Diskusija


Līkcepure

(subjectless)

from: [info]likcepure
date: Sep. 12th, 2016 - 12:07 pm
Saite

Es domāju, ka te "normāli" lietots ar nozīmi - "normālos apstākļos" :)

Saki pretī | Parent


ieva

(subjectless)

from: [info]ieva
date: Sep. 9th, 2016 - 05:31 pm
Saite

hmmm....interesanti, to say the least. man zinaams tikai viens cilveeks, kam shaadaa situaacijaa prasiitu padomu. jo shii nu ir joma, kur mans teoreetiskais raamis veel nesniedzas - visa pieredze, kas bijusi, ir bijusi kaa tava biedrene pie sevis rakstiija. par ko, protams, nesuudzos :P
bet so far, ja uz sho pusi jelkad vilcis, risinaajums nav bijis "tur aaraa" tikuntaa. kaads aizluugums, kaada skalji izteikta izveele n stuff like that - pieskaariens iistajaa struktuuras punktaa, ne simptomu menedzhments ar kaadu pielabinaashanos, taa teikt.
bet as said, nav mans laucinjsh galiigi.

Saki pretī


Krāšņais Kurvjziedis

(subjectless)

from: [info]krii
date: Sep. 9th, 2016 - 05:42 pm
Saite

Man ir bijusi līdzīga pieredze savās tagadējās mājās - soļi, pie gultas stāvoši svešinieki utml. Žēlojos psihoterapeitei un teicu, ka esmu gatava iet konsultēties pie psihiatra un dzert zāles pret halucinācijām. Viņa teica, ka nesot vajadzības, lai labāk veicot kādu rituālu, tas iedarbošoties nomierinošāk.
Kvēpināju kadiķus un mazgāju grīdas ar sālsūdeni. Tas bija pirms gadiem 5. Pēc tam spokošanās kļuva arvien retāka, nu jau vairs tik šad tad un pavisam nebriesmīgi.:)

Saki pretī


usne

(subjectless)

from: [info]usne
date: Sep. 9th, 2016 - 05:52 pm
Saite

Tad tomēr ir. Atceries ziemā Tavs lejas kaimiņš ar sūdzējās par ķipa žurkām un Tu brīnījies, kur viņš tās ņem un drošvien, ka apsities.

Saki pretī | Diskusija


vecais indiānis džims

(subjectless)

from: [info]jim
date: Sep. 9th, 2016 - 05:55 pm
Saite

:DDD

Saki pretī | Parent


būs, kam patiks

(subjectless)

from: [info]simamura
date: Sep. 9th, 2016 - 05:52 pm
Saite

es gļukus dzenu prom, balsī dzenu prom, tāpat kā balsī reizēm ar savi gadās strīdēties, dusmojos un dzenu prom. Un tā būšana vienam vēl nepieradinātā vietā ir baigais gļuku ģenerātors, tas tiesa

Saki pretī


Božena Chodunska

(subjectless)

from: [info]bozena
date: Sep. 9th, 2016 - 06:05 pm
Saite

O! Šis ir reāli interesanti! Es gan ticu, ka tavām smadzenēm viss kārtībā, tie būs vienkārši spoki bijuši. Zini, es vairāk baidos no smadzeņu gļukiem, jo tos tak nes līdzi, mājas spoki, nu ar tiem var sadzīvot.:) Kadiķu zariņš esot panaceja.
Lai gan man tagad būs bišķi bail naktī, esmu vasarsmājā viena pati.

Saki pretī


unpy

(subjectless)

from: [info]unpy
date: Sep. 9th, 2016 - 06:26 pm
Saite

Visi tie pīlādžu mieti un ūdeņi ar palādija piejaukumu ir štrunts. Pret šito ir domātas uz durvīm uzkarināmās šiltītes ar uzrakstu "netraucēt".

Saki pretī


putns

(subjectless)

from: [info]dumshputns
date: Sep. 9th, 2016 - 07:20 pm
Saite

Jā, es arī par rituālu izveikšanu. Ja paskaties, piemēram, uz to, kas tad realitāte ir - tie ir paterni, matērijas un enerģijas ieradumi, kas kaut kad ir aizsākti, dažādu apstākļu mijiedarbībā. Šo procesu var skatīt arī kā rituālu - kaut vai nejaušu. Ceļa bedres aizlāpīšana ir rituāls, kas izveikts ar materiālu un enerģiju, un nolūku. Ir rituāli, kuri ietekmē matēriju uz īsu brīdi un jāatkārto bieži, kā, piemēram, zobu tīrīšana. Ir tādi, kuri ir ar ilglaicīgāku iedarbību. Varbūt kūciņa ar šņabi jāliek katru vakaru, bet rituāla meditatīva deja, piemēram, ar kadiķi vai salviju, vai ko nutur vēlies, var būt ar paliekošāku efektu. Varbūt pat uzzināšana un nama vēstures izprašana ir rituāls.

Saki pretī


Lacy F

(subjectless)

from: [info]panacea
date: Sep. 9th, 2016 - 07:26 pm
Saite

es tagad nāaceros vai šitais bija par spokiem vai citplanētiešiem (man liekas, ka spokiem), bet es kaut kad klausījos podkāstu (my ultimate source of knowledge to everything), kur kkāds reāli nopietns zinātnieks runāja par to, ka bija pieķēries klāt tēmai ar domu, ka reizi par visām grib pierādīt, ka šitie māņi neeksistē, bet beigās esot nonācis pie secinājuma, pēc pāris gadu pūliņiem -- ka, fāāk, mož tur kaut kas tomēr ir.

(ceru, ka šis nesabiedēja vēl vairāk)

Saki pretī


Neversettle

(subjectless)

from: [info]lennay
date: Sep. 9th, 2016 - 07:26 pm
Saite

Ja viņš neko briesmīgu nedarīja, tad nevajag no viņa baidīties. Nezinu, man kaut kā iegājies, ka es no spokiem nebaidos - vismaz tiem, ar kuriem man nācies saskarties. Man gan tajos brīžos viņi liekas pašsaprotami, lai arī pati situācija - pārsteigums; vatzefaks nāk kaut kad vēlāk, atceroties. Nu, lūk, tātad mans padoms būtu normāli pieņemt viņu kā kaimiņu, akceptēt viņa esamību, neitrāli sasveicināties vai kkā tā (tb tas pieņemšanas/akceptēšanas fakts), un, domājams, viņš tevi īpaši netraucēs. tb, cik saprotu, traucē jau nevis pats spoks vai tas, ko viņš dara, bet tavas pašas izbailes. Tad nu vienkārši nebaidies :) normāli ķipa saskrējies ar kaimiņu kāpņutelpā, labdien! - labdien! un vis. Vismaz, var pamēģināt šitā. Ja arī pēc tam trollē, tad gan jādomā kaut kas tālāk.

Saki pretī | Diskusija


Krāšņais Kurvjziedis

(subjectless)

from: [info]krii
date: Sep. 9th, 2016 - 07:46 pm
Saite

Sliktākais jau ir tas, ka viņi nemēdz rādīties, kad esi pie pilnas apziņas, bet gan mazkontrolējamā pusmiega stāvoklī. Es arī prāta līmenī nebaidos, bet tās pāris spokošanās reizes ir bijušas ļoti šausmīgas - vienā no tām es modos, redzēdama cilvēka siluetu gultas galvgalī, un manās samiegotajās smadzenēs bija pilnīga pārliecība, ka neesmu aizslēgusi durvis un dzīvoklī ienācis kāds klaidonis vai zaglis, un, sasodīts, ko gan viņš grib, stāvēdams pie gultas un blenzdams uz mani? Uzbruks? Pēc tam kāda apziņas daļa konstatēja situācijas absurdumu (svešs klusējošs cilvēks, naktī, dzīvoklī), un tajā mirklī es tiešām biju uz sajukšanas robežas un vienīgā instinktīvā reakcija bija kliegt. Kamēr es kliedzu, siluets izgaisa. Ja varētu viņu uzreiz uztvert kā spoku, nevis reālas briesmas, varētu saglabāt mieru.

Saki pretī | Parent | Diskusija


Neversettle

(subjectless)

from: [info]lennay
date: Sep. 9th, 2016 - 08:03 pm
Saite

Njā, es viņus automātā uztveru kā spokus = nebaidos. Vēlāk tikai padomāju, ka moš vajadzētu pabaidīties - vai nu no spoka, vai par savu garīgo veselību :)

Saki pretī | Parent | Diskusija


Krāšņais Kurvjziedis

(subjectless)

from: [info]krii
date: Sep. 9th, 2016 - 08:23 pm
Saite

Divās manās bijušajās darbavietās (kuras abas atradās Vecrīgā) mēs pilnīgi mierīgi sadzīvojām ar spokošanos (vai "spokošanos") - elektrisko ierīču pēkšņu iedarbošanos, kāpņu čīkstēšanu, nopūtām tukšās telpās, durvju rokturu raustīšanos, kad aiz durvīm neviena nav, utml. Tā kā tas viss notika gaišā dienas laikā, nomodā un skaidrā prātā, darbā, kolektīvam klātesot, tad neviens pārāk nesatraucās (arī par savu veselību nē - kolektīvās halucinācijas nez kāpēc ir mazāk biedējošas par individuālajām), par šo tēmu tika bieži jokots, spokiem atstāti cepumiņi utt.
Naktī un pusmiegā ir daudz, daudz nepatīkamāk.

Saki pretī | Parent | Diskusija


porcelāna lellīte

(subjectless)

from: [info]neraate
date: Sep. 10th, 2016 - 07:56 pm
Saite

mani vienmēr interesē kas notiek ar tiem, kas tos spokiem domātos cepumiņus apēd.

Saki pretī | Parent


Skabičevskis

(subjectless)

from: [info]begemots
date: Sep. 9th, 2016 - 08:59 pm
Saite

Šitas ir trakoti. Es pats (lielākoties no bērnības) ko līdzīgu atceros -- gan tikai pāris reizes mūžā, bet sajūta gluži paralizējoša.

Divas lietas, ko var darīt. Pirmā par reālo. Ja ir aizdomas uz tvana gāzi, var Depo nopirkt par kādiem ~5eur detektoru. Viņš gan diemžēl bļauj nelabā balsī, bet, ja viņu pielīmē pietiekami augstu -- teiksim ceļa augstumā, vai gultas augstumā, tad ir skaidrs, ka, ja bļauj -- tad par ģēlu. Tik jāatcerās ik pa gadam nomainīt bateriju.

Otrais par parareālo un sirnormālo. Ekskuze muā mai frenč, bet pošļi viņi visi dirst. I've got things to square with the living, rather than having to deal with the bloody dead, who should know better. Es tieši tā arī pēdējo reizi, kad man bija (pasen), pasūtīju visu to paralēlo pasauli -- skaļi izkliedzot, ej takš tu dirst! Ar domu, ka man jau tā ir sūdīgi un nav vaļas šādām stulbībām. Pa 10 gadiem nav atkārtojies.

Cultivate a subliminal feeling of deep affront at all this paranormal shit you didn't ask for. A flat with ghosts, my ass. Really!

Saki pretī


bettyboob

(subjectless)

from: [info]san
date: Sep. 9th, 2016 - 09:51 pm
Saite

ak vai, nez vai šis ieraksts bija jālasa pirms nakšņošanas vienai nomaļā muižā, kas kādreiz bija tuberkulozes slimnīca...

Saki pretī | Diskusija


vecais indiānis džims

(subjectless)

from: [info]jim
date: Sep. 10th, 2016 - 12:48 am
Saite

gaidīsim no rīta stāstiņus!

Saki pretī | Parent


...

(subjectless)

from: [info]malfor
date: Sep. 9th, 2016 - 10:50 pm
Saite

nu fak, pat man kā skeptiķei tagad šķērmi sametās. un vakars kā reiz :/

Saki pretī


ctulhu

(subjectless)

from: [info]ctulhu
date: Sep. 9th, 2016 - 11:05 pm
Saite

Varētu izvietot pa telpām dažus jutīgus mikrofonus un mēģināt tās skaņas ierakstīt, interesanti. Tad izpētot ierakstus varētu mēģināt saprast, kāds ir skaņu cēlonis.

Saki pretī


kants

(subjectless)

from: [info]kants
date: Sep. 10th, 2016 - 12:11 am
Saite

palūdz mācītājam izdzīt garus, ja nevari saņemties - lūko padedzināt kādus vīrākus, paskaiti lūgšanas un slieksni apslaki ar svēto ūdeni. ikona nekaitēs!
izmēģini šo: http://www.carmelites.net/2016/01/01/chalking-door-epiphany-house-blessing-2015/

ja nekas nestrādā, piezvani man.

Saki pretī | Diskusija


(subjectless)

from: [info]liljabrik
date: Sep. 10th, 2016 - 11:34 am
Saite

tu tagad esi kristietis???

Saki pretī | Parent


vilkate

(subjectless)

from: [info]vilkate
date: Sep. 10th, 2016 - 02:57 am
Saite

welcome to my life

Saki pretī


Emīlija

(subjectless)

from: [info]eos
date: Sep. 10th, 2016 - 11:04 am
Saite

Ar mīlestību un pieņemšanu pats Sātans tavā priekšā atmaigs. Jā - man istabā tikai eņģeļi un kādas dieviešu manifestiācijas mēdz parādīties.

Jo, kur ir gaisma un mīlestība, tur ir milzīgs, iznīcinošs spēks.

Saki pretī


Inde

(subjectless)

from: [info]auksts_entelekt
date: Sep. 10th, 2016 - 01:57 pm
Saite

es mēģinātu aizlūgt par to klaiņojošo dvēseli. Lai atrod mieru. Tur nevajag nekādus atstrādatus, pēc kanoniem pareizus, pantiņus. Vienkārši iedegt sveci un padomāt labas domas par to, kam te pēc nāves nav miera.
Varbūt viņam/viņai neviena nav,kas par viņu labi padomātu, tāpēc arī uzplijas Tev:)

Saki pretī


sirualsirual

(subjectless)

from: [info]sirualsirual
date: Sep. 10th, 2016 - 03:27 pm
Saite

man šī ieraksta iespaidā šodienas lietuvēna epizodē pirms lielo šausmu uznāciena parādījās mans lauku mājas kaķītis, kurš arī pildīja vēstneša funkciju

Saki pretī


vanga

(subjectless)

from: [info]vanga
date: Sep. 10th, 2016 - 06:02 pm
Saite

Kādu brīdi dzīvoju lāčplēša ielā (divus stāvus virs čaka muzeja!!1), jau ievācoties tikām brīdinātas, ka tur regulāri mēdz notikt kas dīvains - nevienam nepiederoši soļi, trokšņi, smiekli, raudas, naktī braukājas lifts, kas nedarbojas jau pārdesmit gadu, kaķi cīkstas ar gaisu, miglā asaro logs utt.
Un tā nu jau vienā no pirmajām naktīm piemeklēja situācija dīvaina - nakts bija jau labā gabalā, kad pamodos no tādas neartikulētas skaņas, līdzīgas, kādu kurlmēmie izdveš komunicējot, bet nu tā gari un izmisīgi. Novēlu vainu uz pusmiega stāvokli un atvēru acis, apsēdos, bet skaņa turpinājās, kā arī sāka kratīties gulta. Nu tā, ka es sēžu un jūtu un redzu, ka viņa kratās, un varu saprast, kurā punktā tiek kratīta, un visam pāri tā drausmā skaņa. Pamodināju blakus guļošo draudzeni un gan skaņa, gan kratīšanās beidzās, bet nu turpmākajā turpdzīves laikā gan es, gan dzīvokļbiedri, gan ciemiņi regulāri manīja ne gluži izskaidrojamas lietas un kaķi patiešām uzvedās ļoti dīvaini.

Ar to es sadzīvoju, necenšoties rast skaidrojumu, bet vienkārši nolemjot ar to sadzīvot. Tā bija arī tāda plaša spektra tumša ziema un living dead nešķita daudz sliktāk par living alive. Regulāri arī sarunājos un dusmojos, ja nespēju tādēļ gulēt, reizēm vainīgs izrādījās kaķis, bet pārsvarā nē. Bet nu beigās pie visa šī dīvainā biju tā pieradusi, ka izvācoties bija pat žēl šķirties, sarīkoju mirkli atvadām ;(

Saki pretī | Diskusija


vanga

(subjectless)

from: [info]vanga
date: Sep. 10th, 2016 - 06:06 pm
Saite

Kad biju lv, sastapu meiteni, kas dzīvoja tur laiku pirms mums, varējām dalīties līdzīgajās pieredzēs.

Saki pretī | Parent


izelpa

(subjectless)

from: [info]elpa
date: Oct. 11th, 2016 - 04:58 pm
Saite

kā teiktu ekstrasensu cīņas, viņiem (spokiem, ja pieņemam, ka viņi nāk) kaut kas nedod miera, un viņi cer, ka kāds (tu, draudzene) varētu būt pietiekami drosmīgs, lai, šiem atnākot pēc kārotā, pajautātu, noskaidrotu, ko viņi grib. viņiem vispār neinteresē nākt un padarīt kādu aukstu, nošermulēt vai citādi skādēt. var vienkārši saņemties un, ja kāds atnāk, šiem prasīt, ko viņi vēlas. un tad iedot - jo citreiz viņiem nemateriālās rokas par īsu, lai paši atvērtu ledusskapi un paņemtu. :D

nu, tur, mazums, kaut kur kaktā stāv mīļākā broša, ko gribas apskatīt, bet netiek pats klāti, vai.. nu just about anythings. galvenais atcerēties, ka viņi nenāk darīt pāri un ka drīkst ar viņiem sarunāties, un tā var dabūt vairāk skaidrības nekā bēgot. just like in a trip you know.

man Miera ielā arī bija spociņi kaut kādi. bija bailīgi, bet acknowledging their presence makes them go into ease. iedomājies, cik grūti, ja tu lidinies apkārt, kaut ko meklējot vai vēloties, bet visi, kurus tu uzrunā, vai nu izbīstas vai izliekas, ka tevis nav! un cik forši būtu, kāda dāvana, ja kāds sadzirdētu un padotu cilvēcīgi palīdzīgu roku kādā niekā, kas sirdi grauž.

Saki pretī | Diskusija


Adler Wittern

(subjectless)

from: [info]santech
date: Oct. 15th, 2016 - 09:50 pm
Saite

kurā mājā? +_+

Saki pretī | Parent