| 0 - 6 |  
ikigai [userpic]

December 17th, 2021 (02:10 am)

Your top songs of 2021 (maz nozīmīgā secībā):

! N.B. - jebkura līdzība ar reālām personām ir nejauša un tikai sakritība. Vārds "Tev" nozīmē daudzas personas, tostarp izdomātas.


#Ra Ra Riot-Absolutely >>> Es katru gadu zinu, ka tas būs mans labākais dzīves gads. Līdz šim tas strādā. Un es domāju mani šī dziesma nepametīs vēl daudzus gadu desmitus


#Rhye-Fall >>>> Dziesma tai reizei, kad Tu lūdzu, lai nebraucu projām. Mēs sēdējām tumsā un neelpojām. Pēc tam mēs stāvējām tumsā, taciņā, kas vijas caur pļavu, apskāvušies un neelpojot. Es aizbraucu. Un nekad nebrauc projām kļuva par nekad vairs neaizbraucu atpakaļ. Šī dziesma mani atrod rudeņos, ziemās, dīvainos brīžos, kad no sienām krīt nost foto rāmīši un to stikli saplīst druskās. Es Tevi vairs neatceros.


#Phosphorescent-Song for Zula >>> Šī ir vienīgā dziesma, kas ir Tava. Kad es viņu dzirdu, es atceros mūsu pēdējo vasaru un manu pēdējo cerību. It kā mēs vēl būtu kopā. It kā mūs vēl vienotu Gaujas krasts. It kā es varētu tagad Tev piezvanīt un Tu pēc minūtēm piecām būtu klāt ar savu sirmo matu ērkuli. Tā dziesma ir par to, ko es iepazinu tikai ar Tevi.


#Ben Howard - Promise >>> Es ļoti ilgi pie Tevis turējos. Un kaut kur gaisā arvien vēl turēšos. Tik balti kā mūsu dzīvokļa sienas. Tas pāries.


#Fion Regann-The Meetings of the Waters >>>> Es Tevi satiku tikai divas reizes un abās es iemīlējos Tavās lāča siltajās acīs, kas manī urbās klusi smīnot. Es vairs neatceros Tavu balsi, bet nezin kāpēc šī dziesma vienmēr man liek atcerēties Tavas acis un to smīnošo iemīlēšanās sajūtu. Tā laikam mani atmodināja no desmitgažu komas, tādēļ vien bija vērts pasēdēt restorānā un paspoguļoties mirdzošās acīs starp samtainu skropstu aizkariem


#Amen Dunes-Song to the Siren >>> par jūras cilvēkiem. Un sāli.

#Groove Armada-At the River >>> Tu esi vienīgais cilvēks, kuru... Kurš.. Kuram.. Ar kuru. Un nekas tā īsti vēl pat nav sācies.

#Kings of Leon-Wait for me >>> Es nezinu kas Tu esi un kur Tu esi. Bet tā ir Tava dziesma. Varbūt mana? Reizēm ir jāgaida pašam un sevi, lai kaut kas mainītos.


#Peter Nalitch-Bird >>> Par tiem un tiem kurus es mīlu visvairāk. Neviens cits stāsts nav tik stiprs kā mūsu. Šo sajūtu es vēlos un novēlu vēl stiprāku visās nākamajās desmitgadēs


#Daddy was a Milkman-Breathe in >>>> Visi "Tu, jūs, viņi, viņas" ir beigušies. Tā ir mana elpa. Tas ir mans solis. Tā ir mana siena ar krītošiem foto rāmīšiem. Tas ir mans nogurums nevis līdzāsbiedru atnests ikvakara smagums. Skanot šim mana elpa atgādina, ka solis ir viegls, elpa ir viegla un manā pasaulē viss ir kārtībā.


#MGMT-Congratulations >>> Mana Jaungada dziesma jau aptuveni kopš tālā ~2006. gada ziemas, kad smagi saslimu ar plaušu karsoni. Svētku laikā vairs nevarēju izturēt mājās, satuntulējos mētelī un gāju tumsā skatīties putenī. Austiņās skanēja kaut kāds Toma Grēviņa mikss tā gada svētkiem. Šī dziesma bija starp tām. Kopā blakus ar Velvet Underground. Tas bija perfekti. Krita lielas pārslas un man bija vienalga par klepu un temperatūru

#Zāle-Bišu spiets >>> Tā vienkārši ir himna man un himna vasarām. Tām, kas sirdī un tām,kas ķermenī. Es domāju tā būs arī nākamā gada listē.

ikigai [userpic]

December 2nd, 2021 (12:21 am)

Vēl nesen es Tevi redzēju krāsainu, tagad es Tevi redzu melnbaltu. Drīz es Tevi vairs neredzēšu vispār.

ikigai [userpic]

November 30th, 2021 (09:18 pm)

Skūpstīšanās - mana mīļākā nodarbe dzīvē. Kādreiz. Pirms pandēmijas.

Šorīt pamodos no sapņa, kurā Tu mani noskūpstīji. Tas bija tik ļoti paīstam, ka vēlos to saglabāt kaut kur pakrūtē.
Varbūt kādreiz ar Tevi.
Noteikti kādreiz atkal.

ikigai [userpic]

November 25th, 2021 (11:22 pm)

Tādos rudens-ziemas pārejas vakaros kā šis man ļoti pietrūkst Paula Bankovska bloga ieraksti Satori.
Es kādreiz mēdzu taisīt binge reading vakarus. Pēc ilgas nelasīšanas. Atveru saitu, uzspiežu rakstu.. un tad vienu, nākamo un aiziet.
Kopš nav Pauļa - Satori es atveru retāk. Daudz retāk, pat ja vietnes kvalitāte nav mainījusies.

ikigai [userpic]

November 25th, 2021 (08:36 pm)

Kādreiz šeit klabē bija tāda grupa "Mana diena".. aka - viena diena manā dzīvē.
Tad nu aizdomājos - kāda ir viena mana diena šajā jaunajā šīs dekādes dzīvē?
Visas dienas ir vienādas. Pirmajā vilnī es centos sākt dzīvot veselīgāk. Atmetu cukuru. Un tad izlēmu atmest kafiju. Izturēju kādas divas nedēļas. Sapratu, ka ne zaļā tēja, ne matcha, nekas nepalīdz manam kafijas craving. Un galu galā - ko sliktu var izdarīt viena rīta kafija?
Tā nu - katru rītu es sāku ar vienu krūzi stipras kafijas. Vēl pirms brokastīm, ūdens glāzēm, našķiem, pirms visa. Pirmais - rīta kafija. Obligāti.
Tad sākas datora darbs no agra rīta līdz vēlai naktij. Pēdējā laikā - arī brīvdienās. Precīzāk, pēdējā laikā nav pat brīvdienu. Laiks ir kļuvis lineārs. Brīžiem - viļņveidīgs.
Pirmajā pandēmijā es atsāku lasīt grāmatas. Otrajā pandēmijā - pārstāju, jo nav vairs laika. Bet kā nevar būt laika pandēmijā? .. es jautāju. Jūs jautājat.
Es apbrīnoju cilvēkus, kuriem ir okeāns brīvā laika. Man šajā rudenī laika ir vēl mazāk kā pirms visām mājsēdēm.
Un tās četras mājsēdes nedēļas ko tikko piedzīvojām - man tā bija kā atelpa no vāveres riteņa. Pat, ja nebija vairs brīvdienu un darba dienas brīvi ieplūda vīkendā. Es vismaz varēju valdīt pār savām izvēlēm - cikos sākas rīts, cikos beidzas diena. Tagad dzirdu, ka plāno atsākt 100% darbu klātienē. Mani tas tracina.
Vakaros es redzu kā aiz loga satumst. Arī šie brīži ir kļuvuši vienādi. Vasarā vismaz es redzēju ikvakaru jaunas krāsu saspēles. Tagad tuvojas ziema - katru vakaru viens un tas pats.
Viena diena manā dzīvē... Katra diena manā dzīvē?

Visskaistākais ir - aizceļot.

ikigai [userpic]

November 25th, 2021 (07:14 pm)

Pandēmija ir darījusi savu. Feisbuks tracina. Instagrams tracina. Twitter es nelasu. Atcerējos par savu seno draugu - cibu.
Es neesmu cibā pirmo reizi. Es cibā viesojos vairākkārt, ar ilgu gadu starpību. Sen izdzēsos.
Bet pirmo reizi es Cibā pieredzu šādu farsu. Man jau pietiek ar sociālo tīklu farsiem. Un tagad izrādās - arī cibā ir farss.
Kaut kas šo ieraugot saplīsa. Tās atmiņas par klabi kā nošķirtu no pārējā interneta šļuras laikam.

Šļura lai plūst. Es iešu tālāk. Mēģināšu šeit iedzīvoties atkal.

  | 0 - 6 |