ievacha's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 3 most recent journal entries recorded in ievacha's LiveJournal:

  Friday, August 27th, 2010
  5:09 pm
  Sēnes un bizness
  Sveika, senā Baltu Tauta!

  Šā gada lielais notikums ir klāt!
  Sēnes briest ar teju sadzirdamu skaņu, un katrs sevi cienošs baltu pēctecis ir aicināts piedalīties savas sēņu mērces sagādāšanā.
  Šoreiz neizplūdīšu garos tekstos par sēņu sporta ietekmi uz veselību, vien padalīšos novērojumos, kas uzvedinājuši mani uz attiecīgiem secinājumiem. Galu galā - latvieši ir arī biznesmeņu tauta, kāpēc nenopelnīt, ja ir iespēja?

  Tātad - iepērkam vairumā modernās GPS ierīces, kuras varam tirgot pie katra daudzmaz redzama pagrieziena no lielceļa mežā. Katram var gadīties sareibt no mežā redzētā labuma, vai satikt mītisko vadātāju, un, lai mežā nebūtu jāmeklē pazudušas tantiņas un bērni ar telefoniem (kuriem, protams, nav kārtīgi uzlādēts akumulators) vai bez tiem, ērtāk ir laicīgi apgādāt savus mīļos ar 21. gadsimta spiegošanas rīkiem. Pārdodam turpat uz vietas, varam izrādīt demo versiju, piekabinot raidītāju savam sunim un liekot tam skriet pakaļ kociņam labi tālu mežā.

  Punkts divi, par ko vajadzētu parūpēties mežā. Tas ir dzeramais ūdens. Katrs sēņotājs zinās, kas ir īstas slāpes pēc labas pastaigas pa brikšņiem. Darām tā: Jebkurā sānceliņā no lielceļa rudens pusē, sevišķi weekendos, ir noparkotas automašīnas. Izvēlamies vietu, kura vistuvāk atgādina RIMI stāvlaukumu (lineārā mērogā) un uzslienam limonādes kiosku. Par labu tiks atzīts arī atvāžams bagāžnieks, kurā var glīti sarindot iecienītākās limpenes - coca, fanta, senču, aldaris... vienalga! Der arī ūdens, bet ja sēņotāji brauc ar bēniem, labāks noiets būs krāsainajām līmēm.

  Trešais. Sēņu mežā ir tik cik ir. Var gadīties, ka visiem nepietiek. Vislabāk to zinās tie, kuri novērojami histēriski rikšojot, uzlasot visu, kas izskatās ēdams, un izspārdot to, kas jau pa gabalu izskatās neēdams. Pateicoties šīs pasugas sēņotājiem, pacietīgajiem un baudītājiem tiek meklētāja un atradēja prieks. Ja pēc augšminētajiem mežā iemaldās ideālisti un sapņotāji, var gadīties, ka viņiem vairs nepietiek sēņu.
  Šādiem gadījumiem vajag ceļmalā (mežmalā) uzstutēt telti (der atkal atvāžams bagāžnieks), kurā glīti sarindot sēņu pīrādziņus, sēņu picas, un citu rijamo (der arī čipši ar sēņu garšu!). Zemteksts šādam ēstūzim ir kliedzošs: no sērijas "Kamēr tu gulēji..." Taču cilvēks varēs doties mājās vismaz sēņu garšu baudījis.

  Tas ātrumā ir viss, kas man sakāms. Ja jums, cienījamie Baltu Tautas pārstāvji, ir vēl kādas labas idejas - padalamies, neesam taču tikai maza, skaudīga tautiņa pie jūras, kas sēž kokos un rij sēnes!
  Ne bekas!

  Current Mood: cheerful
  Thursday, July 22nd, 2010
  2:08 pm
  Silta Piena ceļš
  Romantika
  Vakardienas pienainais mājupceļš pa absolūti neiespējami svešu ceļu – raisa sajūtas kā peldoties siltā pienā, esmu tikai es un migla. Pakrutē kņudina atļaušanās braukt ātri pa svešu, nepazīstamu ceļu, kā sapnī – kad piemeklē pilnīgs dežavū – it kā zināms katrs pagrieziens un ēka, tikai viss ir kaut kur pagaisis. Citkārt skaistās nokalnes pļavas kā pielietas ar Dieva debesmannu. Tik biezu, un tik caurspīdīgu reizē, ka iespējams pazaudēties, lai atkal atrastu sevi. Un ceļu, kas kaitinoši slēpjas un tad negaidot iznirst no riteņu apakšas kā pelēka čūska, kas iet sev vien zināmu gaitu.
  Maza lapsiņa izskrien uz ceļa un apstājas. Tajā brīdī mums abām acis vienādi platas – labi, ka esmu viena uz ceļa, varu apbraukt kā man patīk.

  Laimes sajūta ir tik pilnestīga, it kā man ticis ļauts pieredzēt brīnumu, piedalīties tikai dabai zināmās mistērijās, ļauts atgriezties mājās kā pa mīkstu vati, pilnīgā klusumā.
  Taču jau pēc brīža nakts vējš purina koku zarus, itin kā aicinādams mest pie malas garlaicīgo pastāvēšanu un traukties sazin kur – pasaulē, kur nemierīgos gaida.
  Tas tikai pastiprina laimes izjūtu, ka šis vakars ir ticis dāvāts, lai mirkli paturētu un atlaistu vaļā. Ar to pašu nemiegs klāt, prieks tik trīsuļojošs un visaptverošs, ka sirdij kļūst par šauru. Dvēseles simfonija, izrādās, nav tā labākā naktsmūzika, iemigt izdodas tikai pret rītu.
  Šorīt mostos kā labi nogatavojusies, sulīga avene – gatava iekrist saudzīgās, gaidošās rokās un izkust...

  Proza
  Un tad vienkārši nākas saņemties un sevi nomotivēt izšķīst sasvīdušo kreklu un biroja laiviņu piebāztā autobusā, kur tiek dota pusotra stunda laika, lai novāktu no sejas muļīgo laimes izteiksmi un sakrokotu pieri atbilstoši metropoles un biznesa pasaules piemērotajiem kreņķiem, jo esmu taču speciāliste!
  Ciest ir moderni, cēli un nepieciešami. Citādi radīsies iespaids, ka viss notiek pārāk viegli.

  Kurš gan uzdrīkstēsies apstrīdēt, ka tā tam arī jābūt?

  Current Mood: peaceful
  1:26 pm
  Te nu bija... Vasarsvētki
  Te nu bija... vasarsvētki, jeb nepateicība ir pasaules alga 

  Balvu nesaņēmis laimētājs ir kā nesprāgusi bumba.

  Ja reiz, tu, izredzētais, esi

  1) sūtījis īsziņu, atbildot uz tev, inteliģentam pilsonim, piemērotiem, elementāriem kā 2X2 jautājumiem (un, lūdzu, nevajag sirgt ar pārprastu lepnību, atzīstot, ka jautājumi bija pārāk viegli atbildami!) un pēc tam

  2) aparāts, kas izskaitļo laimējušos, ir izvēlējies tieši tava telefona numura vienreizējos ciparus par labiem esam, lai tu, izredzētais,

  3) laimīgs tipinātu uz grāmatu veikalu pēc godam nopelnītā Pasaules Literatūras Šedevra, kuru ne par savu, ne kaimiņa naudu kopā liktu, nemūžm NEMAKSĀTU veikalā nolikto cenu.....

  ... esi ka nu rāms, jo ne izdevniecība, ne grāmatu veikals negrasās tevi, ak, izredzētais, atstāt ar tukšām rokām, jo tava laimētā grāmatiņa klusi un pacietīgi gaida tevi, inteliģento pilsoni, norādītajā grāmatu veikalā, kā apsolīts.

  Tā vietā, lai rakstītu niknas vēstules, kurās visus iesaistītos grāmatas dāvinātājus apsūdz tīšā krāpniecībā, labāk sameklējiet, ak izredzētais, kādu skarīgu rada gabalu, kurš Jūsu vietā mēros trako ceļa gabalu uz norādīto grāmatu veikalu un dabūs Jūsu balvu sveiku un neskartu. Un pat vēl nelasītu!

  Patiesā cieņā,
  un ar neizpratni par tik uzpūstu pašpaļāvību –
  Jūsu balvas ražotāji

  Current Mood: cheerful
About Sviesta Ciba