hernijs' Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 22 friends' journal entries.

  Friday, January 20th, 2017
  taisni_banani
  3:33p
  2016.gada martā manā dzīvē notika satricinājums - kas - kā uzzināju tikai vēlāk - sakrita ar satricinājumu, ko piedzīvoja visa pilsēta. Piedzīvoju izdegšanas sindromu. Kolēģe aizgāja dekrētā, tādēļ man piecus mēnešus nācās strādāt par diviem. Laiku taupīju uz miega un atpūtas rēķina, pārtiku no kafijas, sviestmaizēm un saldumiem. Joprojām turpināju bieži lidot gan komandējumos, gan uz izcelsmes valsti. Psiholoģisko pārslodzi veicināja arī raizes, ka neatliek laika visu paveikt ar man raksturīgo pienācīgo rūpību. Atskatoties uz to posmu, atceros daudz mulsinošu detaļu, piemēram, biju pārstājis ik dienas mainīt kreklus un valkāju tos divas dienas, pat trīs. Pastiprināti lietoju alkoholu. Bieži nenakšņoju mājās, vien uz pāris stundām atlaidos pussnaudā turpat sanāksmju zālē uz grīdas. Vienā brīdī mans organisms atteicās sadarboties. Sāka mocīt bezmiegs, trauksmes lēkmes. Nedēļas nogalēs jutos tukšs un nezināju, kāda ir manas dzīves jēga. Dažkārt uz brīdi uzplaiksnīja doma darīt sev galu, jo bija bail, ka visus pievilšu, netikdams galā ar pienākumiem. Biju spiests pieļaut daudz paviršību un ik nakti sapnī redzēju, ka tās tiek atklātas un es tieku kaunināts visu kolēģu priekšā. Vienā brīdī pat baidījos aizmigt, lai nepiedzīvotu šādus sapņus. Darbā ārkārtīgi kaitināja kolēģu neefektivitāte un pļāpāšana. Darbabiedri arvien biežāk vaicāja, vai man viss ir kārtībā (are you OK). Jūs varat iedomāties, kā šis jautājums man lika aizsvilties. Kādu dienu, tas bija pavasarī, pēc viena no maniem dusmu izvirdumiem pret asistentu, priekšniece pienāca pie mana galda un ieteica iet mājās atpūsties. Šodien vairs nav nekas jādara, viņa teica, iedeva man čupiņu ar brošūrām un sava ārsta tālruni.

  Sākumā gribēju iebilst, bet tad sapratu, ka priekšniecība jāklausa, un, paņēmis portfeli, pazemots devos mājās. Kolēģi izvairījās uz mani skatīties. Izgājis no darbavietas, pamanīju pastiprināto apsardzi un neparasti tukšās ielas, virs galvas riņķoja helikopteri. Izrādās, tieši šajā dienā lidostā un metro pieturā pie darba bija notikuši terora akti. Man dodoties māju virzienā, man pretī no metro stacijas uz nestuvēm nesa mirušos. Notiekošo konstatēju ar neparastu vienaldzību. Jo arī es arī biju miris. Iekšēji.
  Turpat parkā atšķīru man iedotās brošūras - tās bija sagatavojusi Darbinieku Labklājības Nodaļa un ikviena no tām bija veltīta citai tēmai - depresijai, veselīgam uzturam, stresam, vientulībai, fiziskajām aktivitātēm. Sācis tās lasīt, sapratu, ka ar mani bija noticis visļaunākais - biju pazaudējis līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi.

  Priekšnieces ieteiktais ārsts man izrakstīja divu mēnešu slimības lapu, un ieteica atpūtu pie dabas tuvinieku lokā. Atsāku veselīgi ēst, sportot, pēc brīža atgriezās arī miegs. Sekojot bukletu ieteikumiem, pievienojos ārpusdarba domubiedru grupai "Pastaigas brīvā dabā", kas ik nedēļas nogali devās izbraucienos. Tas man ļāva pie reizes paplašināt arī paziņu loku, ieguvu pat kaut ko līdzīgu draugu grupai, ar ko sākām reizi nedēļā tikties uz glāzi alus. Sekojot ieteikumam nodarboties arī ar radošām aktivitātēm, pievienojos tiešsaistes fotokursiem. Ceļojumos pavadu diezgan daudz laika fotografējot, un sapratu, ka pienācis laiks painteresēties dziļāk par šo jomu. Sapratu, ka līdz šim biju visu darījis diezgan nepareizi, tomēr tas mani nepildīja ar skumjām un trauksmi, bet gan vienīgi ar azartu kļūt labākam. Tajā brīdī sapratu, ka sāku atveseļoties.

  Tomēr visvairāk man palīdzēja apzinātības kursi, kurus apmeklēja arī vairāki mani kolēģi. Izrādās, ka teju visus, kuri nāca uz šīm nodarbībām, bija piemeklējis izdegšanas sindroms. Bijām vienā laivā. Kursos mēs mācījāmies pievērst uzmanību sajūtām ķermenī, apzināties savas emocijas, kā arī ik vakaru galvā noskaitīt septiņas lietas, par kurām mēs esam pateicīgi. Sapratu, cik svarīgi ir mācīties būt šajā mirklī un nedzīvot tā sauktajā autopilotā. Apzinātības kursi nav sekta vai reliģija. To pamatā ir neirozinātne. Apzinātība palīdz labāk pārvaldīt stresu, uzlabo koncentrēšanos un radošumu. Pārvērtēju daudzas vērtības un iemācījos arī daudz ko pieņemt pats sevī. Pārstāju sevi šaustīt, ja kaut ko neizdevās paveikt tik perfekti kā gribētos.

  Arī atgriezies darbā sāku regulāri apmeklēt meditāciju telpu, kas atrodas netālu no ēdnīcas, pierakstījos uz darbinieku labklājības nodaļas jaunumiem, tādējādi regulāri saņemu gan atgādinājumus, kad arī reālus piedāvājumus savas dzīves uzlabošanai - šodien viss, izslēdz datoru, izej parkā pastaigāties, piezvani draugam. Aizej uz sporta klubu. Mēs neviens neesam roboti. Pat mēs ne.
  perfekta
  11:45a
  Šodien gribās uzpīpēt un paraudāt.

  Jau trīs mēneši kā atmesta pīpēšana. Un gandrīz tik pat kopš atmesta raudāšana.
  perfekta
  9:19a
  Gauneris.
  Tas kam vajag vairāk kā ir. Tas kam nepietiek ar esošo, kas jau ir daudz.

  Es esmu gauneris.
  darbs
  [ virginia_rabbit ]
  9:03a
  draudzene meklē aukli Bajāru ielas raj. 2 x ned. pa 4 h
  Thursday, January 19th, 2017
  str
  4:05p


  cilindriskais tuntuļgliemezis
  smuks
  mazliet līdzīgs man
  perfekta
  10:49a
  Fausts
  Vakar biju operā uz Faustu.
  Krāšņi. Iesaku ļoti!
  vajag
  [ feita_kleita ]
  8:42a
  Pedagoģiskā psiholoģija.
  Ļoti vajag, lēti - N.L.Geidžs - Pedagoģiskā psiholoģija.
  Wednesday, January 18th, 2017
  pa_leeto
  [ malafemmina ]
  11:32p
  Apģērbi 38/40/42 izmērā, soma, kurpes, zābaki
  http://foto3.inbox.lv/viapore/Parduotuve

  Dodiet ziņu komentāros vai viapore pie inbox.
  Darba laikā var saņemt pie un ap Latvenergo, vakaros pie Salu tilta centra pusē, un var mēģināt sarunāt arī citur.
  pa_leeto
  [ scaramouche ]
  8:11p
  Pats vīlos, bet pieņemu, ka gados jaunākiem cilvēkiem varētu patikt.

  7 grāmatas. The Mortal Instruments visas sešas un Lady Midnight no tā paša juniversa.

  Pirmās trīs ir vienreiz izlasītas (almost new), ceturtā ir atvērta (practically new), un pārējās ir neaiztiktas.

  Viens litrs džimbima tiks pieņemts kā kompensācija par visām septiņām kopā. Interesantiem atstāt savu kontakttālruni - apzvanīšu pieteikšanās kārtībā. Komentārus drīkst dzēst, tāpat saņemšu.
  Tuesday, January 17th, 2017
  str
  9:10a
  Monday, January 16th, 2017
  str
  10:36p
  С каждым годом все труднее привыкать к тому, что тебе уже не восемнадцать. Давно. Совсем.
  Sunday, January 15th, 2017
  str
  4:09p
  pāris reiz manīju freidlistē bēdas par lielu krūžu neesamību.
  jysk tagad ir https://www.jysk.lv/glaze-ture.html

  (nezinu kādēļ glāze, pēc izskata gan krūze, un izmērs uz 570ml manuprāt ir cienījami. nav gan apgleznotas, bet..)
  Friday, January 13th, 2017
  str
  11:15a
  Thursday, January 12th, 2017
  vajag
  [ laielais ]
  11:23p
  Procesora meklējumi
  Meklēju kādu no šiem (http://www.asrock.com/mb/intel/p4i65gv/#CPU) procesoriem. Vēlams pentium4 ar 1MB atmiņu. Izskatīšu visus piedāvājumus. Saziņai lauris091 gmailā.
  str
  8:55p
  liekas, ka šis jau piektdienas vakars.

  gribas lociņus ar biezpienu
  Wednesday, January 11th, 2017
  str
  7:25p
  perfekta
  5:28p
  Ļoti nopietni sāk gribēties Pandoras rokassprādzi un krāt notikumus un atmiņas tajā.
  amanita
  3:42p
  Iekšējais ikdienas dialogs:
  - Beidz rīt, sieviete!
  - Nevaru... Šokolādīte tik garšīga...
  - Es redzu! To visi redz! Viņa sēž tieši uz Tavu džinsu malas.
  - Jā, bet tā kūciņa arī tik apetetlīga...
  - Tev taisnība. Labi - ēd ātri un daudz. Tievēsim citu dienu.
  str
  9:56a
  Я пришел к тебе с приветом,
  Рассказать, что солнце встало,
  Monday, January 9th, 2017
  str
  10:35p
  — Как дела?
  — Хочу сдохнуть.
  — Рада, что у тебя все стабильно.
  vajag
  [ tiga ]
  5:34p
  Vajag izīrēt auto 4 cilvēkiem plus slēpošanas inventāram februāra vidū. Varbūt varat no pieredzes ieteikt, kur labāk īrēt/kur labāk neīrēt. Paldies!
  mafia
  8:51a
  liepajniekiem
  Ap pulksten 12 tajā pašā dienā Liepājā, Eduarda Veidenbauma ielā, 1951.gadā dzimusi sieviete krita uz ietves. Sieviete nogādāta medicīnas iestādē, kur viņai konstatēts labās kājas potītes lūzums un alkohola reibums.
About Sviesta Ciba