hernijs' Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

  [ << Previous 25 ]
  Sunday, November 29th, 2015
  darbs
  [ dute ]
  4:15p
  Divu ģimeņu apvienība, kurā ir trīs bērni - 11 mēneši, 3 un 6 gadi meklē auklīti. Darbs 3-4 dienas nedēļā Pārdaugavā (Ķīpsalā/Āgenskalnā) Aptuveni no 11-19. Visi trīs reizē jāpieskata ļoti reti.
  Saturday, November 28th, 2015
  putnupr
  11:30p
  Rīt brauksim skatīties zelta rudeni, jo uz Siguldu
  Friday, November 27th, 2015
  texti
  1:17a
  Integrācijas kampaņa "7 stāsti par mums"
  “7 stāsti par mums” ir sociālās kampaņas viģiki, kuru mērķis ir sabiedrībai ieborēt, ka veci cilvēki, geji, čigāni, melnādainie, musulmaņi, invalīdi, dzejnieki un sievietes ir tādi paši cilvēki kā mēs, un viņus vajag integrēt savā barā, nevis izstumt. Nav ne jausmas, kāpēc izvēlēts tieši cipars “7”, varbūt vienkārši tāpēc, ka tas ir ļoti maģisks. Numeroloģijas zinātne gan apgalvo, ka “nevienam citam skaitlim nepatīk tik daudz laika pavadīt vienam pašam”, kas, iespējams, ir netieša norāde uz to, ka mums, normālajiem cilvēkiem, pārāk patīk vārtīties pašiem savā barā, bet vajag būt kā cipariem 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 – sabiedriskākiem. Jāizsaka gan nožēla, ka nav tverti plašāki integrācijas horizonti un zem saukļa “Saskati cilvēku, nevis stereotipu!” neparādās, piemēram, bezpajumtnieki. Vai Jānis Iesalnieks un Augusts Brigmanis.

  Nav jābūt prātvēderam, lai nonāktu pie secinājuma, ka lielākā daļa sociālo reklāmu vispār ir pilnīgi bezjēdzīgas. Es ticu, ka reklāma var likt nopirkt cilvēkam snikeru, izvēlēties Volkswagen das auto vai aiziet uz Coldplay koncertu, bet ne jau pārstāt sist bērnus, dzert pa ūkstiem sagrābstītu alkoholu vai sākt maksāt nodokļus. Lielākoties sociālajām kampaņām ir divi mērķi – ievilkt iluzoru ķeksīti ailītē “kaut ko mēs lietas labā darām” un/vai atsevišķos gadījumos ļaut reklāmas aģentūrām padročīt par savu izcilo radošo risinājumu, kas diemžēl nekā neietekmē cilvēku paradumus. Izņēmums varētu būt, piemēram, CSDD iebiedēšanas kampaņas, kuru veiksmes pamatā ir apstākļi, ka braukšana dzērumā ir nejaušība/izlaidība, nevis kaut kas tik apziņā dziļi iesakņojies kā nekontrolēta agresija, dzīvesstils vai pārliecība. Tāpat arī vienkārši tas, ka šajā gadījumā ir viegli uzskatāmi parādīt neadekvātās rīcības sekas – pāršķelsi apreibušo galvu un – ar Dievu, dzīve! – , pintiķi.

  Integrācijas kampaņas šajā ziņā nav gluži tik liels šāviens tukšā gaisā – ticu, ka lielākajai daļai sabiedrības tomēr tolerances trūkums pret atsevišķām sabiedrības grupām nav pārliecība vai dzīvesstils. Tas ir vienkārši stulbums. Tomēr kaut kā mūsu pēdējie mēģinājumi šajā žanrā izskatās tā, it kā tos būtu veidojis Agris Semēvics – gaisā uzvirmo “Spice girls” dezodoranta aromāts un uz palodzes nopīkst peidžeris. Piemēram, kampaņā “Savi cilvēki” tika izmantots paņēmiens, kas savā arhaiskumā pielīdzināms portālam draugiem.lv – Jānis Palkavnieks bija noķēpājis melnu seju kā āfrikānim, Igo uzlicis galvā ķīniešu cepuri, bet kamaniņbraucēja Elīza Tīruma pārģēbusies par ukrainieti. Šis akts tika pieteikts kā “trešo valstu pilsoņu integrācija”. Jāpiezīmē, ka kampaņa bija ne tikai izcili debila, bet arī sniedza jaunas zināšanas par to, kas uzskatāmas par tipiskākajām trešās pasaules valstīm: Ukraina, Ķīna un tā valsts, kur dzīvo āfrikāņi.

  Kampaņa “7 stāsti par mums” veidota Raiņa un Aspazijas gada pamanāmākā notikuma “Domas spēks” un televīzijas raidījuma “Dzīve krustcelēs” simbiozes estētikā. No pirmā tā pārņēmusi bezjēdzīgumu, bet no otrā – nepieklājīgi stereotipiskās situācijas, kuras iedzīvinātas dialogos, kas līdzinās tiem, kādos siltās pēcpusdienās vasarnīcas pagalmā sarunājās manas un draudzenes bārbijas. Katra video sākumā papļāpā kāds īsts cilvēks, kas ar tolerances trūkumu pret sevi saskāries reālajā dzīvē, lai mēs, nedod dies, nepadomātu, ka problēma ir iluzora. Tālāk īsfilmā jau iesaistās aktieri, saskrējušies palielākā kompānijā kādā sapulcē, pusdienu pārtraukumā vai ģimenes viesībās. Kopā viņi izspēlē centrālo notikumu – metafizisku dialogu, pēc kura pār skatītāju nāks apgaismība un atsvabināšanās no aizspriedumu važām. Kompānija parasti sastāv no upura, ļaundara un “pārējiem”, kuri pakāpeniski atklājas, nostājoties vienā vai otrā pusē. Sarunas beigās “pārējie” kļūst vienoti, bet savā pārliecībā, upura argumentu uzveikts, salūzt pat ļaundaris. Labais ir uzvarējis! Kā pasakā! Diemžēl šie dialogi drīzāk liek nopirkt snikeru, nekā aizdomāties. Epizodiski klipos novērojamas arī poētiskas atkāpes – piemēram, pirmajā ainā sievietei tuvredzīgas ir ne tikai acis, bet arī smadzenes, par ko liecina jau video rullīša nosaukums: “Kā izārstēt dvēseles tuvredzību?”. Vienīgi tad, ja sievietes acīm patiešām būtu mīnus deviņas dioptrijas, viņu pat ļoti tolerants cilvēks drīzāk uzskatītu par aklu, tāpēc īstajā dzīvē atteikumu īrēt dzīvokli saņemtu angliski runājošs gaismas pleķis, nevis melnādains vīrietis. Vēl mani sajūsmināja, ka nu jau nedrīkst teikt ne tikai “čigāns”, bet arī “roms”. Turpmāk, ja man vajadzēs atbildēt uz jautājumu: “Kāda ir Dzintara Čīčas tautība?”, zināšu, ka pareizā atbilde ir: “savējais”, “mūsējais” vai “Latvijas pilsonis”. Vai tiešām ir jāatbalsta sabiedrības stereotipu rezultātā izveidojies kauns par to, ka tava tautība vispār tiek nosaukta vārdā?

  Sākumā bažas rada šo klipu mērķauditorija – Satori.lv vai pat ikdienas Twittera lasītājam šis vēstījums diezvai sniegs kādu jaunu pienesumu. Drīzāk rosinās pasmīkņāt par kvalitāti un uzdot jautājumu: “Cik tad no mūsu naudiņas par šo atkal iztērēts?”. Internetā katru viģiku noskatījusies apmēram pusotra štuka – tik, cik vidēji normālas prozas grāmatas tirāža Latvijā. No portāla Facebook komentāru sadaļas gan man palaimējās uzzināt, ka klipi patiesībā domāti Džeimsa Bonda filmas apmeklētājiem un skolu audzēkņiem. Tātad šīs ir sabiedrības grupas, ar kuriem komunikācijā, kā uzskata Jura Podnieka studija (klipa veidotāji), vislabāk izmantot primātu valodu. Ko šajā valodā var uzzināt no klipiem?

  1) Melnādains vīrietis var būt arī labs acu ārsts
  2) Visi musulmaņi nav teroristi
  3) Invalīda rati ir smagi
  4) Ne visi čigāni zog un prot burties
  5) 60 gadu vecs cilvēks ir spējīgs strādāt
  6) Nesapratu
  7) Sieviešu dzeja nav sliktāka par vīriešu.

  Ja man būtu jātaisa šādi rullīši, es jau nu spiestu uz emocijām – mēģinātu likt identificēties, burtiski nonākt šī cilvēka ādā un pašam sajusties izstumtam. Nevis solidaritātes vārdā nokrāsojot melnu seju, bet parādot, kā skolā sit tavu bērnu, trolejbusā nepalaiž apsēsties māti vai seksīgs džeks/meitene izsmej tavu tizlo blūzi. Tas tikai ašs piemērs, ne jau man te naudiņu deva šīs kampaņas veidošanai. Piemēram, paģirās skatoties lietuviešu ekvivalentu par šo tēmu, es gandrīz sāku raudāt. Nezinu, kādas paģiras man būtu jāpiedzīvo, lai raudātu pie kāda no šiem klipiem.
  Thursday, November 26th, 2015
  vajag
  [ mugursoma ]
  2:58p
  Vajag īrnieku
  Sveiki! Tā kā šeit ir 1085 pielūkotāji, bet userinfodziivo_te 318, atļaušos info publicēt arī te:

  Meklēju īrnieku dzīvoklim Hospitāļa ielā. Līdz Valdemāra ielas RIMI 3min., transporti 3-5min. Platība 25m2 (istaba, duša/tualete, virtuve), pirmais stāvs, bet logi uz norobežotu, sakoptu pagalmu, kurā vasarās var rīkot pasēdēšanas. Dzīvoklis ar visām ērtībām (ledusskapis, plīts, veļas mazgājamā mašīna, centrālā apkure, gulta, sienas skapis, galds, internets utt, utt) - nāc un dzīvo! Cena 340€ - viss (arī komunālie izdevumi, elektrība, internets) iekļauts. Līgums uz gadu + drošības nauda. 

  zvanīt - 28811871 
  rakstīt - mugursomam@inbox.lv
  putnupr
  3:05p
  joprojām nestrādājas.
  kaut ko lēnā garā mazliet.
  ieliku, lai skan "Baložu pilni pagalmi", un tagad darbā ir pavisam jauki.
  putnupr
  10:46a
  vakar slikti gulēju, šodien slikti strādājas, jo nestrādājas
  str
  9:57a
  tūlīt gaudos
  Wednesday, November 25th, 2015
  str
  9:57p
  str
  9:44p
  pilnmēness sākas

  tā vietā, lai ķertu kreņķi , ka viss ir tā kā ir
  sāku visus par muļķiem saukt
  putnupr
  3:52p
  Čau!

  sen nav rakstīts, sen nav būts Cibā.
  ai, visādi dzīves gadījumi debīli izsita no domas.

  nemaz neesmu visiem sacījusi, ka viens traģiskais nāves gadījums nebija vienīgais, pēc mēneša bija nākamais, bet šoreiz - kolēģis.

  cerams, ka turpmāk visi dzīvosim ilgi un laimīgi, skriesim pa pļavu ar taureņiem te, uz zemes, ne aizsaules parkā.
  perfekta
  9:35a
  - mammmu, kas šodien par dienu?
  - trešdiena
  - es gribu sestdienu
  - kāpēc?
  - lai ir brīvdiena
  - nu, diemžel ir trešdiena - darba diena
  - nu tad izdari tā, lai trešdiena arī ir brīvdiena
  - es nemāku tā izdarīt
  - tas ir pavisam vienkārši - dzīvo tā, itkā šodien ir brīvdiena!
  Tuesday, November 24th, 2015
  vajag
  [ burkards ]
  4:21p
  Meklēju kādu, kas rīt dodās uz ISSP 2016. gada plānotāja palaišanu. Pats netieku, draugi ar nē, gribētos pa dešuku iegūt to plānotāju. Labajam cilvēkam balvā šokolāde.
  Monday, November 23rd, 2015
  str
  6:31p
  vajag
  [ dooora ]
  3:42p
  studenti un edukādōri! nepieciešami trīs žurnāli no Visible Language: The Journal of Typographic Research pirmsākumiem:

  Vol. 4.1 [1970]
  Vol. 4.3 [1970]
  Vol. 5.1 [1971]

  te rakstīts, ka tas esot available in university libraries worldwide...
  riktīgi priecātos, ja kāds pie almamātertermināļa sēžot, uzmestu aci.
  vajag
  [ saikne_neochin ]
  3:24p
  objektivitī
  labas dienas!
  mani interesē platleņķa objektīvs. visinteresantāki man šķiet vecie zenītu un līdzīgi objektīvi (arī citu leņķu un specifiku).
  varbūt kādam krāj putekļus lieks objektīvs?

  par abpusēji patīkamu darījumu vienosimies!
  kreisaa_bota
  3:19p
  Telefona zvans tā ap pusdienlaiku:
  "Tu esot vakar vakarā Paladinam boksu atstājusi vaļā."
  "O-ou! Ko viņš bija sadarījis?"
  "Neko pārāk traku jau nebija - izēdis burkānu maisu, sagāzis siena torni un nodzēsis gaismu, laikam naktī acīs spieda."

  Paladins no rīta bijis atpakaļ boksā.
  Nabaga Debors, kam šitajā našķošanās bija jānoskatās.
  Sunday, November 22nd, 2015
  str
  12:29a
  statoilos izliktas egles tirgošanā
  Saturday, November 21st, 2015
  str
  3:06p
  Friday, November 20th, 2015
  mafia
  11:38a
  OMG! Atradu DIY ziemas projekta ideju, ko man obligāti vajag, lai nākošvasar var psihodēliski šļūkt uz vasaras festiņiem :D
  Acis griež ārā ^_^

  str
  8:55a  Thursday, November 19th, 2015
  amanita
  10:05a
  Vakar, skatoties Dzintras Gekas Dieva putniņus, Krišjānis jautāja: "Mammu, ko mēs darīsim, kad sāksies karš? Stāvēsim un dziedāsim? Bēgsim? Vai iesim karot?"
  mafia
  12:23a
  Sāku skatīties The Americans. Diezgan labs seriāls! Man jau patīk par tiem spiegiem :)
  Wednesday, November 18th, 2015
  vajag
  [ laielais ]
  4:48p
  Vai kādam nav portatīvā datora ordi enduro 65pd detaļas, vai arī varbūt kāds zin kur var iegādāties ordi portatīvo datoru detaļas?
  Tuesday, November 17th, 2015
  par_velti
  [ ululate ]
  7:20p
  Lietots datorgalds
  Atdodu lietotu datorgaldu, ir lietošanas pazīmes (dažas uzlīmes, skramba uz galda virsmas), bet visādi normāls galds, ir atvilktne un plauktiņš, izvelkams klaviatūras paliktnis. Izmēri 102x52x73 (galda plātne uz vienu malu nedaudz paplatināta). Pašpaņemšana lāčplēša/akas stūrī.

  taisni_banani
  4:34p
  darba vietā kur tev ir miljons darbabiedru var labi eksperimentēt ar dažādām psiholoģijas un budisma aksiomām, piemēram, aizpagājušajā ierakstā minētais cilvēks, uz kuru es ļoti dusmojos, jo man viņš likās brutāls un vardarbīgs. Es pasūdzējos savai "mentorei" un viņa man pastāstīja, ka tas cilvēks vienkārši ļoti stulbs un pieņēmis daudz nepareizu karjeras lēmumu savā dzīvē, sakodis daudzas rokas kas viņu ir barojušas, bet ir pārāk stulbs, lai izdarītu secinājumus. Un, kopš, eju pie viņa ar pārliecību, ka viņš ir stulbs, proti, vairs nav ne dusmu ne baiļu, viss ir ļoti lietišķi un attiecības ir uzlabojušās - līdz pat atzīmei "draudzīgas darba attiecības" ('good working relationship' - EP personāla psiholoģijas mantra). Bet viņš taču nav mainījies, ārējie apstākļi ir tikai iekšējo apstākļu spogulis.
  [ << Previous 25 ]
About Sviesta Ciba