Hedera helix L. ([info]hedera) rakstīja,
@ 2019-11-01 07:49:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Naids vs. loģika
Par attieksmi pret transpersonām. Principā, pēc loģikas vajadzētu būt tā, ka visvieglāk saprast transpersonu problēmas, ko rada dzimuma disforija, vajadzētu tiem cilvēkiem, kuriem pašiem ir izteikti spēcīga sava dzimuma identitātes sajūta. T.i., būtu sagaidāms, ka visi "kārtīgie veči" un "īstās sievietes" būs pirmajās rindās, lai solidarizētos ar transpersonām un viņu vēlmi izmainīt savu ķermeni tā, lai tas atbilst viņu iekšējai dzimuma izjūtai. Līdzīgi, arī ne-ateistiem, kuri kaut kādā mērā tic, ka dvēsele ir valīds koncepts, vajadzētu būt solidaritātes rindās, jo kur vēl vienkāršāk skaidrot dzimuma disforiju kā "dvēsele piedzimusi nepareizā dzimuma ķermenī".

No otras puses, tādai vairāk nenoteiksmei kā es pēc loģikas drīzāk vajadzētu būt skeptiķu flangā, jo spēcīga un nepārvarama dzimuma identitātes sajūta nu gan nav tas, ko es pati būtu piedzīvojusi. (es esmu sieviete? ā, nu labi, lai tā būtu; "īstas sievietes" to un šito? es nesaprotu, par ko jūs runājat, atvainojiet) Tāpat arī man kā skeptiķei visādas runas par dzimuma esenciālismu dažādās formās, sākot ar "sievietes smadzenes" un beidzot ar "sievietes dvēsele", vienmēr likušas uzraukt uzaci.

Pēc loģikas. Bet, kā jau labi zināms, ir tieši pretēji.
Nu, savu ķip neloģisko attieksmi man ir viegli paskaidrot. Tā kā es pati jau kopš pirmsskolas vecuma esmu bieži sastapusies ar sabiedrības spiedienu būt tādai, kāda es nevēlos būt (nu, nu, meitenēm jau nu gan nevajadzētu kāpt kokos un ar puikām spārdīt bumbu), man ir ļoti viegli empatizēties ar cilvēkiem, kas saskaras ar līdzīgu, bet pat vēl krietni lielāku un mokošāku spiedienu. Tādēļ man nekad nav bijis grūti izvēlēties pusi, kad ir runa par indivīda privātās dzīves brīvību vs. sabiedrības interesēm iracionālo vēlmi regulēt indivīdu. (Es, protams, runāju par tādām indivīda vēlmēm, kuras nekādā veidā nekaitē citiem.)

Kur ir loģika naidam pret transpersonām no "kārtīgo veču" un dvēseles koncepta priekšā-pakaļā piesaucēju puses? To gan es nesaprotu.


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?