greenbumbiers' Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 1 most recent journal entries recorded in greenbumbiers' LiveJournal:

  Monday, January 14th, 2019
  8:19 pm
  Kokosriekstu eļļa un notievēšana
  Kokosriekstu eļļa ir augsta vidējā ķēdes triglicerīdu, taukskābju, kas palielina metabolismu Kokosriekstu eļļa ievērojami atšķiras no vairuma citu uztura tauku. Cilvēks, kam ir kokosriekstsTomēr lielākā daļa pārtikas produktu satur pārsvarā garo ķēžu taukskābes, kokosriekstu eļļa sastāv gandrīz tikai no vidējas ķēdes taukskābēm (1). Lietojot šīs vidējās ķēdes taukskābes, tās ir metabolizētas citādi nekā garāki ķēdes tauki. Tie tiek nosūtīti tieši uz aknām no gremošanas trakta, kur tie tiek izmantoti enerģijai uzreiz vai pārvērsti ketona korpusos. Šos taukus bieži lieto epilepsijas slimnieki ketogēnā diētā, lai palielinātu ketona līmeni, vienlaikus ļaujot diētai nedaudz vairāk ogļhidrātu (2). 

  Ir arī daži pierādījumi, kas iegūti pētījumos ar dzīvniekiem, ka vidējas ķēdes tauki tiek uzglabāti mazāk efektīvi nekā citi tauki. Vienā pētījumā žurkas tika pārklātas ar gariem ķēdes vai vidējas ķēdes taukiem. Žurkas, kuras baroja vidējas ķēdes taukus, ieguva 20% mazāk svara un par 23% mazāk ķermeņa tauku (3). Grunts līnija: kokosriekstu eļļa ir augsta vidējā ķēdes triglicerīdos, kas ir taukskābes, kuras tiek metabolizētas atšķirīgi nekā vairums citu tauku, kā rezultātā rodas labvēlīga ietekme uz vielmaiņu. 

   Kā kokosriekstu eļļa uzturā var palielināt vielmaiņu, padarot jūs daudz vairāk kaloriju atpūtā Sieviete, nomāts zemes gabals, nenoteiktas artikuls, atklāts, Coconut Kaloriju nav kaloriju. Dažādi pārtikas produkti un makroelementi iet cauri dažādiem vielmaiņas ceļiem. Dažādiem ēdieniem, ko mēs ēdam, var būt milzīga ietekme uz mūsu hormoniem un vielmaiņas veselību. Daži vielmaiņas ceļi ir efektīvāki nekā citi, un dažiem pārtikas produktiem nepieciešams vairāk enerģijas, lai sagremotu un metabolizētos.  

  Viena no svarīgākajām kokosriekstu eļļas īpašībām ir tā, ka tā ir „termogēna” - ēdot to mēdz palielināt enerģijas patēriņu (tauku dedzināšana), salīdzinot ar to pašu kaloriju daudzumu no citiem taukiem (4). Vienā pētījumā 15–30 grami (1 līdz 2 ēdamkarotes) vidējas ķēdes tauku dienā palielināja enerģijas patēriņu par 5%, kopumā par 120 kalorijām dienā (5). Vairāki citi pētījumi apstiprina šos konstatējumus. Kad cilvēki aizvieto taukus, ko viņi ēd ar MCT taukiem, tie sadedzina vairāk kaloriju (6). Tāpēc kaloriju no kokosriekstu eļļas NAV tāds pats kā olīveļļas vai sviesta kaloriju daudzums (lai gan arī šie tauki ir pilnīgi veseli). 

  Apakšējā līnija: Daudzi pētījumi liecina, ka vidējas ķēdes triglicerīdi var veicināt vielmaiņu, vienā pētījumā enerģijas patēriņš palielinās par 120 kalorijām dienā. Kokosriekstu eļļa var mazināt ēstgribu, padarot Jūs mazāk ēst bez izmēģinājuma Kokosriekstu eļļa “Svara zudums ir par kalorijām, kalorijām.” Lai gan es domāju, ka tas ir krasi pārmērīga vienkāršošana, tas lielākoties ir taisnība. Ja jūsu ķermenis iztērē vairāk enerģijas (kalorijas), nekā tas notiek, tad jūs zaudēsiet taukus. Bet, lai gan ir taisnība, ka, lai zaudētu svaru, mums ir jābūt ar kaloriju deficītu, tas nenozīmē, ka kalorijas ir kaut kas tāds, kas mums jāapzinās vai jāapzinās. Cilvēki ir ļoti spējīgi palikt liesā un veselīgā dabiskajā vidē. Aptaukošanās epidēmija sākās tikai līdz 1980. gadam, un mēs pat nezinājām, kas kaloriju bija atpakaļ dienā. Viss, kas samazina mūsu apetīti, var padarīt mūs mazāk kaloriju bez domāt par to. Šķiet, ka kokosriekstu eļļai ir šāda ietekme. Daudzi pētījumi par vidējās ķēdes taukskābēm liecina, ka, salīdzinot ar to pašu kaloriju daudzumu no citiem taukiem, tie palielina pilnības sajūtu un izraisa automātisku kaloriju patēriņa samazinājumu (7). Tas var būt saistīts ar to, kā šie tauki tiek metabolizēti. Ir labi zināms, ka ketona ķermeņiem (ko aknas ražo, ēdot kokosriekstu eļļu) var būt spēcīgs apetītes samazināšanas efekts (8, 9, 10).  

  Lai kāds būtu mehānisms, tas darbojas. Vienā pētījumā ar sešiem veseliem vīriešiem, ēdot lielus MCT daudzumus, tie automātiski ēst 256 mazāk kaloriju dienā (11). Citā pētījumā, kurā piedalījās 14 veseli vīrieši, pusdienās ēdieni, kas ēda MCT brokastīs, bija ievērojami mazāki (12). Tātad… kokosriekstu eļļa palielina tauku dedzināšanu (palielina „kalorijas”) un samazina arī ēstgribu (samazina „kalorijas”). Bottom Line: Daudzi pētījumi liecina, ka cilvēki, kas pievieno vidējo ķēžu taukskābes savam uzturam, ir samazinājuši apetīti un sāk ēst mazāk kaloriju automātiski. Kokosriekstu eļļa uzturā var palīdzēt jums zaudēt taukus, īpaši „bīstamo” vēdera tauku Aptaukošanās cilvēks mērogā, mazāks Ja kokosriekstu eļļa var veicināt vielmaiņu un samazināt apetīti, tad tas palīdzēs jums zaudēt taukus ilgtermiņā. Faktiski ir vairāki pētījumi, kas to atbalsta. Vienā pētījumā 40 sievietēm tika dotas vai nu 30 grami (2 ēdamkarotes) vai nu kokosriekstu eļļas vai sojas eļļas 28 dienas. Viņiem tika uzdots ēst mazāk kaloriju un staigāt katru dienu. Tie bija rezultāti (13): Abas grupas zaudēja svaru (apmēram 2 mārciņas).  Tikai kokosriekstu eļļas grupai bija samazinājies vidukļa apkārtmērs (vēdera tauki), savukārt sojas pupu eļļa faktiski palielināja vēdera tauku. Kokosriekstu eļļas grupai bija paaugstināts HDL (labs) holesterīna līmenis, savukārt sojas pupu eļļa ir samazinājusi ABL un palielinājusi ZBL.
About Sviesta Ciba