Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

1917. gada 20. maijs, sestdienaOct. 24th, 2014 @ 07:55 am
[info]kira_alendorfa
Mēs vasarā brauksim uz Ņežinu!!! Kāds man prieks, kāds man prieks! Kāds man prieks!!!
Trešdien saņēmām no vecmāmiņas vēstuli, kurā viņa raksta, ka mums noteikti jābrauc uz Ņežinu; māmiņa un tētis ir ar mieru. Šķiet, mēs brauksim pēc kādām divām nedēļām; vai nu tētis, vai māmiņa pavadīs mūs līdz Ņežinai. Varbūt tomēr brauksim mazliet vēlāk, nevis pēc divām nedēļām, jo tētis saka, ka pirkšot biļetes tad, kad viss nokārtosies ar to pretīgo kalpotāju (istabene iet no mums prom šodien, un arī virtuvene grasās uzteikt).* Māmiņa saka, ka ļoti jau nu vēlētos, lai mēs braucam, jo Maskavā [vasarā] ir ļoti putekļains; pēc tam māmiņa teica, ka kad mēs aizbrauksim, viņa nemaz nealgos apteksni, un māmiņa un tētis pie [pusdienu] galda saldo [ēdienu] neēdīs.
15. maijā māmiņa, Šura, Igors un es** ciemojāmies pie vecmāminas Aņutas.
16. [maijā] es un Šura vannojāmies; 16. [maijā] bija ienācis tēvocis Kostja apskatīt Marinočku, jo viņa vēl joprojām nav īsti vesela.
17. [maijā], trešdien, pie mums viesojās tante Aņa Poļivanova un tante Zina Alendorfa. Ceturtdien māmina, Šura, Igors un es viesojāmies pie vecmāminas Mašas, jo tur dzīvo Jeka, un, tā kā Jeka šij Igoram uzvalciņu, ņēmām Igoru līdzi piemērīšanai.
Šīs dienas bija ļoti karstas, ēnā bija 21° siltuma, bet šodien jau vēsāks; ēnā vairs 14° siltuma.

* Šķiet, Lidija un bērni bijuši visai neganta rakstura, ja jau kalpotāji mainās vai ik nedēļu, neviens nevar samierināties ar darba apstākļiem.
** Interesanti, kā laikam ritot un Kirai augot lielākai, ģimenes locekļu uzskaitījumā viņas "es" pamazām pārvietojas no saraksta sākuma uz beigām.

3M abpusēja līmlentaOct. 23rd, 2014 @ 12:54 am
[info]bez_sakars, posting in [info]pajautaa
Sveiki,
Kur Rīgā var nopirkt šāda veida divpusēju līmlentu?

http://www.ebay.co.uk/itm/6pcs-flat-arc-Curved-mount-3M-Sticker-Adhesive-Pad-Set-for-GoPro-Hero-3-3-2-/281353145383?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4181f44c27

Automašīnā pie stikla jāpiestiprina navigācijas turētājs.
Paldies.

Oct. 23rd, 2014 @ 12:22 am
[info]kaukau
kāds man saplāno nedēļas nogales pārgājienā līdzi ņemamās lietas. 'pretiedeguma krēms'.

Oct. 22nd, 2014 @ 10:51 pm
[info]helvetica, posting in [info]paardod
Samsung Galaxy Trend Plus GT-S7580 viedtālrunis. Augustā iegādāts akcijā, secināts, ka vecais aparāts tomēr tīk labāk, noturēts pāris mēnešus plauktiņā ar domu, ka varbūt pārdomāšu, bet nē. Tā kā, ja kādam vajag jaunu, nelietotu, normālu mobļu ar visām sastāvdaļām, iepakojumu, sim-kartes pārveidotāju (no micro uz regular) un garantijas talonu pa 100 Eur, dodiet ziņu!

 photo galaxy01_zpsce9e8649.jpg

1917. gada 11. maijs, ceturtdienaOct. 22nd, 2014 @ 10:29 pm
[info]kira_alendorfa
Šajās dienās noticis liels jo liels notikums: tante Taņa iziet pie vīra! Viņa precas ar Andreju Ivanoviču Kleinu!
Vakar vecmāmiņa Anuta uzaicināja māmiņu un tēti vakarā ciemos, teica, ka būšot arī tante Taņa un vecmāmina Maša, taču māmiņa atteica, ka nevarot, jo esot daudz jārosās pa māju. Pēc tam piezvanīja tante Taņa un saka: "Lidočka, tu vakarā būsi pie Likošiniem?" "Nē", saka māmina. "Ļoti žēl", teica tante Taņa, "es gan gribētu, lai tu tomēr esi, jo vēlos tevi iepazīstināt ar topošo radinieku." "Kā?", izsaucās māmiņa, "vai patiesi precies?" "Jā", teica tante Taņa, "ar Kleinu". "Nu šādā gadījumā es, protams, došos pie Likošiniem! Lai sastaptu tevi un tavu līgavaini, atlikšu visas saplānotās darīšanas", priecīgi teica māmiņa. Es gan vēl nezinu, kad īsti būs viņu kāzas.
9. [maijā] Marinočka apslima, pa dienu vinai bija 38,8°, māmiņa pasauca tēvoci Kostju, taču tēvocis teica, ka slikto laika apstākļu dēļ aizkavēšoties, atbraukšot tikai vēlu vakarā. Tad māmiņa teica, lai nākot 10. [maijā]. 10. [maijā], t.i. vakar tēvocis atbrauca un, apskatījis Marinu, un teica, ka viņai ir maziņš bronhīts. Vakar Marinočkai karsoņa vairs nebija, taču šodien viņai [atkal] bija 38,3°, māmiņa baidās, vai tikai Marinočkai nebūs plaušu karsonis.
9. [maijā] bija šausmīga vētra, visu dienu putināja un bija ļoti auksts. Savukārt šodien ļoti silts: ēnā bija 16° siltuma.
7. [maijā] mēs bijām zooloģiskajā dārzā. 7. [maijā] pie mums ieradās vecmāmiņa Maša un tante Taņa (mēs vēl nezinājām, ka tante ir līgava).
M-lle pie mums nenāk, jo ir aizbraukusi ar kādu ģimeni uz vasarnīcu. Mums tagad ir jauna virtuvene Paša.
Visu šo laiku mums nebija virtuvenes. 2. maijā vajadzēja atnākt virtuvenei Pašai, taču vina jau nākamajā dienā aizgāja, jo no kaut kurienes pārbraucis viņas līgavainis. Šodien māmiņa noalgoja virtuveni, kurai jāierodas ir rīt. Šodien vakarā māmiņa un tētis, iespējams, dosies pie Poļivanoviem.

par VeneecijuOct. 22nd, 2014 @ 08:50 pm
[info]pikaczu
Tagad man jaatziistas skalji sev un citiem - es nebuuszu VFF salidojumaa. Lai vai kaa es miileetu savu alma mater, kas mani par cilveeku savulaik pataisiija, es uz Itaaliiju izteereeju paaraak daudz naudas un laika. Tomeer tas bija taa veerts.
Mees braucaam ar raini uz Bolonju. Bolonja arii ir jauka pilseeta, ar lielisku universitaates muzeju un arhiologijas kolekciju. Bolonjas makaronus needaam, jo atradaam labaaku variantu - netaalu no galvenaa laukuma ir eko szmeko regjonaalo produktu tirdzinjsz. Tirgus halles viduu ir galdinji, kur nopirkto var uzreiz apeest. Paeedaam juuras muudzjus, padzeeraam viinu un devaamies taalaak. No Bolonjas 2 h/11 eiras un bijaam Santa Lucia stacijaa, aizdevaamies uz savu viesniicu, kas jau 400 gadus lepni nes savu vieniigo zvaigzni. Viesniica bija starp Rioalte tiltu un Marka laukumu, liidz ar to tas, kaa mees no pudeles dzeram leeto viinu buus daudzu cilveeku atvaljinaajuma bildees. Vienu dienu vienkaarszi kliidaam pa pilseetu, ik pa laikam iekliistot kaadaa arhitektuuras izstaadee, vecaa bazniicaa, eestuvee vai dzertuvee. Otraa dienaa es skreeju pa muzejiem. Peec dodzju pils varu pateikt, ka var tomeer greznaak par ukrainju iereedni iekaartoties. Peedeejo nakti bijaam Bolonjaa. Izgaajaam pilseetaa uz drinku. Tas, ko paszi itaalji lok spainjiem - kampari, kaut kaads likjieris un dzirkstoszais baltviins, man szkjita par saldu un ruuktu
u, bet alus kroguu tiek pasniegts neatszkjaidiits.
Vitamiina h uznjemszanai ljoti labveeliigi apstaaklji.

mini-istabaOct. 22nd, 2014 @ 08:06 pm
[info]c3po, posting in [info]dziivo_te
Meklēju istabu vai mini-istabu (kalpones istabiņu). Vēlams Rīgas centra rajonā, taču noteicošais būs samaksa (ieskaitot komunālos maksājumus līdz 100 eur).
Esmu klusa kaimiņiene, draudzējos ar kaķiem un suņiem, ja tādi jau apdzīvo jūsu piedāvātās platības.
hapinjsh@inbox.lv

Oct. 22nd, 2014 @ 08:02 pm
[info]krii
Mīnus viens grāds, patiesi, patiesi. Esi sveicināta, ziema. Un zvaigznes kā asi ledus vižņi.
Šovakar skrienot izdomāju, ka beidzot kas jādara ar vēderpresi un vispār - ķermeņa augšdaļas muskulatūru. Pirmais noskrienamais kilometrs (vispār jau pirmajam kilometram nedrīkst ticēt, jo tas vienmēr attēlo pasauli daudz baismīgāku un tevi pašu - daudz tizlāku nekā īstenībā) man nesaudzīgi lika saprast, ka diafragmas vietā man ir ļengana nobrukusi zeķe, kas nespēj izcilāt tik smagu krūšukurvi, un ka uz pleciem man ir pārak smaga gadu nasta, lai tie turētu staltu stāju. Nevarētu teikt, ka šīs pārdomas mani priecē, jo vēderpreses kačāšana ir visnotaļ mokoša nodarbe, kad tu kā apkritusi vabole rausties un tirinies uz grīdas, turklāt gar acīm neslīd nekādas daiļas urbānas ainavas, kas tik līksmi pacilā garu skriešanas laikā, gluži otrādi, tu esi spiests blenzt vai nu uz savu nepietiekami vingro rumpi, vai uz griestiem, kuros noteikti redzamas kādas gluži liekas plaisiņas vai zirnekļu tīkls, līdz ar to galvā nav nevienas poētiskas apceres, ir tikai maurojošā trenere ar savu pātadziņu.

Vajag dzīvokļa biedruOct. 22nd, 2014 @ 06:54 pm
[info]unmade, posting in [info]vajag
Sveiki, cibiņi.
No 26. oktobra (oficiāli 30. oktobra) Sānavotos (rāmajā Avotu ielas komūnā starp Matīsa un Bruņinieku ielām) atbrīvojas viena istaba.
Pirms apkures maksājām nedaudz zem 80 eur par istabu (īre+komunālie+koplietošanas lietu iepirkšana+internets), ziemai nākot pieplusosies kurināmais, bet summa tāpat sanāk ļoti ok.
Dzīvoklī vēl trīs istabas un kaķis.
Jautājumus uzdot toms.murnieks gmailā.

klau, klau, draudziņiOct. 22nd, 2014 @ 05:17 pm
[info]oblica
es atbrīvoju frendlisti no ilgnerakstošajiem un gribu kādus nebūt jaunus draudziņus.
Ir ieteikumi?
Lūdzu, ņemt vērā, ka:
1) no zematslēgas ierakstiem viegli izpīpēt, kas es esmu (un par ko varu kļūt) - tādus, kas to varētu ļaunprātīgi izmantot, neiesakiet (lai gan - kā ta nu to diži izmantos...);
2) esmu 35 gadus veca māte;
3) mīlu iedzert.
m?

Nevar saprast Oct. 22nd, 2014 @ 04:26 pm
[info]oblica
vai http://klab.lv/users/tadeuszcysewski/ ir vienkārši kādu raksta gabalu tulkojums no citas valodas uz latviešu, izmantojot gūgles tulkotāju, vai arī tiešām tos tekstus ģenerē dzīva būtne?

1917. gada 14. maijs, svētdienaOct. 23rd, 2014 @ 03:12 pm
[info]kira_alendorfa
Cik gan šodien [ārā] lielisks laiks! Saulītē +23½°. Māmiņa, Šura, es un Igors tikko kā atgriezāmies no pastaigas, devāmies uz bulvāri pretī tētim; šodien tramvaji nebrauc, tāpēc tētis nāca ar kājām no Aleksandrovskas stacijas; satikām tēti, mazliet pasēdējām un devāmies mājup.
Vakar pie mums bija tante Taņa ar Kleinu. Man tas Kleins patika, tikai tāds sašļucis; viņš ir ļoti garš, garāks pat par tanti Taņu.
Viņu kāzas būs rudenī, un mēs arī tur būsim.
Naktī uz 13. maiju mums visiem bija slikti, jeb, citiem vārdiem sakot, "mēs braucām uz Rīgu"*. Māmiņa domā, ka esam ēduši sliktas konfektes. 13. [maijā] no rīta mums bija temperatūra 37,4°, māmiņa deva caurejas zāles, un šodien jau viss kārtībā.
10. [maijā] bijām pilsētā, māmiņa nopirka vasarai lietusmēteli. Māmiņa gribēja arī Šuram nopirkt lietusmēteli un bikses, taču tur nekas [piemērots] Šuram nebija.
Arī 12. [maijā] bijām pilsētā, taču neko nenopirkām. Mēs ar Šuru nolēmām taisīt žurnālu par labu ievainotajiem, es jau sacerēju vienu stāstiņu "Sargkareivis", un sāku rakstīt otru "Kāzas". Māmiņa gan saka, ka nav vērts rakstīt, jo nieki vien mums tur sanākšot. Šodien māmiņa un tētis, iespējams, dosies pie vecmāmiņas Mašas.

* Ехать в Ригу – idioma ar nozīmi "vemt".

Oct. 22nd, 2014 @ 01:07 pm
[info]kaukau
Vakar bija gardākie smiekli pēdējā laikā..

'Jānītis mājās rāda liecību.
-Kas ir nv?
-nacionālais varonis!'

Un, smieklīgāk par visām iespējamajām anekdotēm
'tagad es pastāstīšu anekdoti par blondīni un bruneti... (skaļš čuksts, jo jāprecizē - tēti, kura bija tā stulbākā? )'

Oct. 22nd, 2014 @ 12:41 pm
[info]livia, posting in [info]pajautaa
Labdien!

Pieļauju, ka ikgadējs jautājums administratīvajā sfērā strādājošiem :)

Kādas foršas idejas/ dāvanas/ pasākumi organizētu jūsu birojos uz Ziemassvētkiem? Interesē:

1) pasākums 40 cilvēku birojam uz Ziemassvētkiem- var Rīgā, var ārpus Rīgas, ar kādu aktivitāti un svētku maltīti
2) dāvana tiem pašiem 40 darbiniekiem,
3) dāvana klientiem uz Ziemassvētkiem.

Protams, protams- katram pašam jādomā, viss atkarīgs no uzņēmuma, tradīcijām, darbības nozares utt, bet tomēr- varbūt jums atmiņā palicis kaut kas foršs, ko varētu pašpikot ?

Paldies! :)

zinātnes spīdekļiOct. 22nd, 2014 @ 12:06 pm
[info]ezss
Tikko notika tas, kas man mūžīgi ir rādījies murgos - es aizdedzināju savu roku. Roka bija samitrināta spirtā, un, šķiļot liesmu, tā apņēma arī manu plaukstu.
Kolēģu studenti varēja dzirdēt mani spiedzot, tas gadās reti. On the bright (pun intended) side, viņi tagad redzēja uzskatāmu demonstrējumu, kādēļ darba drošības tehnika ir svarīga.

HandiTakOct. 22nd, 2014 @ 10:22 am
[info]osinsh, posting in [info]pajautaa
Vai Latvijā ir pieejams HandiTak vai kas līdzīgs?

//ASV viens iepakojums maksā 5USD, savukārt, piemēram, UK Amazonē jau visas 37 mārciņas. Traki...

Oct. 22nd, 2014 @ 08:42 am
[info]enia, posting in [info]paardod
Tiku pie biļetēm uz festivāla "Bildes" koncertu šovakar, bet netieku - 2 gab - kopā 15 EUR

22. oktobrī plkst. 19.00 JAUNO DZIESMINIEKU KONCERTS
Koncerta vadītājs Kārlis Kazāks

Laura Bicāne • Imants Daksis • Liene Dravniece • El Mars • Ilze Farte • Mikus Frišfelds • Goran Gora • Māra Upmane-Holšteine • Kārlis Kazāks • Mārtiņš Križevics • Inese Mūrniece • Diāna Sus • Edgars Šubrovskis un Sniedze Prauliņa • Jānis Uplejs • Lauris Valters • Gatis Zotovs


dzeina.verdi@gmail.com

Oct. 21st, 2014 @ 11:28 pm
[info]masquerader, posting in [info]vajag
Nepieciešamas naktsmājas Barselonā! 4.novembris līdz 10.novembris meitenei un puisim. Ja nu kādam kāds draugs vai pats dzīvo tur, lūdzu padodat ziņu! :) p.s. couchsurfings jau tiek "mēģināts"
Neesam skaļi, visticamāk lielāko dienas daļu pavadītu blandoties pa pilsētu un protam gatavot! (:

Kur enģeļi baidās spert kāju.Oct. 21st, 2014 @ 08:24 pm
[info]saules_baterija, posting in [info]vajag
Labvakar!

Ļoti vēlos aizņemties Eduarda Morgana Forstera grāmatu "Kur enģeļi baidās spert kāju".

Pateicos par uzmanību.

Zīmēšanas piederumiOct. 21st, 2014 @ 08:21 pm
[info]andaliste, posting in [info]vajag
Sveiki! Vai kādam ir bijusi pieredze - kur var iegādāties zīmēšanas piederumus (zīmuļi, flomasteri) Manga zīmēšanai?

SānavotiOct. 21st, 2014 @ 07:42 pm
[info]unmade, posting in [info]dziivo_te
Sveiki, cibiņi.
No 26. oktobra (oficiāli 30. oktobra) Sānavotos (rāmajā Avotu ielas komūnā starp Matīsa un Bruņinieku ielām) atbrīvojas viena istaba.
Pirms apkures maksājām nedaudz zem 80 eur par istabu (īre+komunālie+koplietošanas lietu iepirkšana+internets), ziemai nākot pieplusosies kurināmais, bet summa tāpat sanāk ļoti demokrātiska.
Dzīvoklī vēl trīs istabas un kaķis.
Jautājumus uzdot toms.murnieks gmailā.

par dzīvnieciņiemOct. 21st, 2014 @ 07:13 pm
[info]ezss
Man piemīt tieksme jaukt vietām burtus mazzināmos vārdos un vispār pavirši attiekties pret burtiem, kas, saprotams, traucē, kad pareizi jāuzraksta etežere vai albedo, bet toties lieliski noder lasot bioloģiskus tekstus. Ar glikozes signalizāciju šūnās manā galvā nodarbojas nevis Protein kinase Snf1p (Sucrose Non – Fermenting) bet gan mazais dzīvnieciņš Snifs.

izolēta istaba Rīgas centrāOct. 21st, 2014 @ 07:12 pm
[info]zzk, posting in [info]dziivo_te
Ilgtermiņā, sākot no 20.10.2014, vienam cilvēkam (līdz 35 gadu robežai) tiek izīrēta 1 izolēta istaba ar mēbelēm 3 istabu dzīvoklī Rīgas centrā, Avotu un Bruņinieku ielas stūris.
Ieeja no pagalma puses, 1.stāvs, autonomais gāzes apkures katls, veļasmašīna, ledusskapis, mikroviļņu krāsns, duškabīne, PVC logi, WI-FI, lamināta grīda, dzelzs durvis, ir iespēja pagalmā novietot automašīnu. Bez bērniem un mājdzīvniekiem.

Maksa - 120 EUR (ievācoties jāmaksā par pirmo un pēdējo mēnesi) + komunālie maksājumi.

Ja interesē, raksti uz saulains.laiks@hotmail.com

Oct. 21st, 2014 @ 06:28 pm
[info]tepat, posting in [info]vajag
Meklēju nedārgu matraci Rīgā. Varbūt kādam aizķēries nevajadzīgs?

diana.kondrasa iekš gmail

Oct. 21st, 2014 @ 04:06 pm
[info]vilkate, posting in [info]vajag
MEKLĒJU - ja kādam laukos, mantojumā vai pie vecvecākiem aizķērušās neizmantotas SAKAS, liela izmēra (zinātājiem - 5.-6.), lietojamā kārtībā (var būt bez dzenaukšām) mans bērais latvju nezvērs priecātos tās likt pie darba! :)


1 biļete uz Tumsas varu JRTOct. 21st, 2014 @ 03:14 pm
[info]bljanna, posting in [info]paardod
1 biļete uz "Tumsas varu" JRT, šovakar, 2.rinda, 1.vieta

23 eur

Elektriķu izcenojumsOct. 21st, 2014 @ 12:09 pm
[info]zetinja, posting in [info]pajautaa
Dzīvoklī vajadzīgais setups ir iegremdētās 15 griestu lampiņas (koridors, virtuve, vannas istaba) un ~80 pārējie punkti (slēdži, rozetes, lustras). Rozetes lielākoties ir čupiņās pa 3 un 2.

Cik Tu, cibas elektriķi vai būvniek, man par šādu pakalpojumu prasīsi un kā šī summa veidosies?


Upd. Doma ir visu elektroinstalāciju pārvilkt no nulles. Visur reģipsis. Kapitālā remonta ietvaros, līdz ar to vadi tiek izvilkti pirms reģipša skrūvēšanas.


P.S. vai tas tikai man tā liekas, vai ir kaut kāds birku skaits pie kāda tās sāk šinī komūnā nestrādāt? "elektrība" nestrādā.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba