Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Jan. 17th, 2018 @ 08:27 pm
[info]krii
Šodien, Teņa dienā, pieturējās sals, kas varētu nozīmēt siltu un saulainu laiku pēc diviem mēnešiem, ap Ģērdaci.
Ceru, ka jūs ēdāt kāpostus ar cūkgaļu un neko nešuvāt, nelāpījāt un, pasargdies, neadījāt.
Lai vai kā - man nav iebildumu pret to, ka ziema atnāk, jau iegriezusies uz pavasara pusi. Vismaz šodien, brienot pa sniegu, man nebija jāmurmina :"Diestēs, kā man šitas viss jau pieriebies." Tā, kā tagad ir ārā, ir ļoti normāli, tā var palikt divas vai pat trīs nedēļas un nepieriebties.
Pēc divarpus nedēļām būs Sveču diena. Tad - Metenis. Un tad tie, kuri pārcietīs arī martu, dabūs mazliet pavasara.
Būs labi.

Podiņu krāsns meistarasJan. 17th, 2018 @ 03:10 pm
[info]kokezis, posting in [info]vajag
Nepieciešams meistars kurš savestu kārtībā podiņ krāsni iemūrētu starp divām istabām pirmskara 5 stāvu mājā.

Jan. 17th, 2018 @ 03:10 pm
[info]magnolia, posting in [info]pajautaa
Cibas tauta, glābiet! Nepieciešams ātri uz zināt, kāda ir alga ekoveikalā mārtiņroze, kas uz mārupes ielas. Un biotēkā-ja strādā olimpijā uz pilnu slodzi.

Jan. 15th, 2018 @ 11:08 pm
[info]krii
"Viņam bija tādas acis kā meitenei, kura alkst kopoties ar inkubiem."
Tā Ubertīno no Umberto Eko "Rozes vārda" saka par Adelmo - jauno, māksliniecisko geju, to, kurš pirmais gāja bojā, izlēkdams pa bibliotēkas logu.
Jāatzīst, ka es kādu laiku nesapratu, kāds ir šis skatiens. Bet tagad es to zinu.

Respektīvi, - es zinu, kā skatās puisis,
kad viņš skatās tā,
it kā viņš būtu meitene,
kura cer,
ka naktī viņu apciemos inkubs.

Jan. 15th, 2018 @ 05:32 pm
[info]krii
Vispār jau nav gluži tā, ka es būtu pilnīga botāniskā lūzere.
Lūk, piemēram, mājassvētība man regulāri zied, arī šoziem atradu lēni vaļā verošos zvaigznīti. Dracēnas ir ņipras, pagājušovasar nogrieztā pušķa vietā rūkdams nāk ārā jauns, savukārt, vecais pušķis, labi iesakņojies, traucas pret griestiem. Ir pat cerības, ka Ričmonda apgrauztais kāts pārziemos.
Juka zeļ un briest.
Ķīnas roze, kuru pagājušogad gandrīz noēda kukaiņi, spirgta un vesela raisa jaunas lapiņas.
Ziemassvētkos esmu tikusi pie mandarīnkociņa un jauna olīvkoka. Tie abi uzvedas rāmi, netrako ar augšanu, bet visa šī gandrīz mēneša laikā nav izrādījuši arī ne mazāko sanīkuma vai adaptācijas stresa pazīmi.
Par alvejām un naudaskokiem vispār nerunāsim, pieņemu, ka tie visai drīz demokrātiskā ceļā piespiedīs mūs pārējos nobalsot par sukulentu valdību.

Jan. 15th, 2018 @ 11:30 am
[info]krii
Mirtes uz palodzes mokoši agonē, un manas cerības, ka vismaz viena sagaidīs pavasari, mazinās ar katru dienu. Lapas nebirst, bet novīst, izskatās, ka vienkārši noveco, bet jaunas nešķiļas. Nelīdz ne mitrināšana, ne vēsināšana. Iespējams, vienkārši pietrūkst gaismas fotosintēzes minimumam, un tur man vairs nav padoma, ko iesākt.
Ļaunā slepkava ziema, ciniskā, izņirdzoša sadiste, lūdzu, pasaudzē manas puķes, beidz viņas žņaugt un smacēt ar šīgada īpaši biezo, necaursitamo tumsu!

Jan. 14th, 2018 @ 10:25 pm
[info]scope
Kolka - not so cool
... )

Jan. 14th, 2018 @ 11:13 am
[info]bozena
Lasu Ārprātija piedzīvojumus. Ļoti smejos jau no pirmās lappuses.

Jan. 14th, 2018 @ 09:07 am
[info]lidot, posting in [info]pajautaa
Labrīt, biedri!
Vai uz Ķīšezera ledus jau var slidot?
(Ja tur nevar, tad kur var?)

Vēmiens uz BaronielasJan. 13th, 2018 @ 05:01 pm
[info]iive, posting in [info]pajautaa
Vai ir kāds izskaidrojums tam, ka vakarā ejot prom no centra pa Barona ielu gar Tokio City, īsi pirms krustojuma ar Lāčplēša ielu, vienmēr nosmird pēc vēmekļiem? Eju pārsvarā vakaros ap pusdesmitiem, pa dienu tur, šķiet, nav tādas smakas, bet varbūt neesmu ievērojusi.

Jan. 12th, 2018 @ 07:25 pm
[info]bljanna
Vai Gundars Āboliņš ir atgriezies JRT un Minhenē vairs nespēlē?

pilsētas velosipēdsJan. 12th, 2018 @ 04:22 pm
[info]chanteuse62, posting in [info]paardod
sakarā ar pārvākšanos meklē jaunas mājas. 
x 3 ātrumi 
x rokas bremzes un kājas(!) bremzes 
x ražots Vācijā
x 80 Eur (cena runājama, kā saka)
x atrodas Sarkandaugavā (varam tikties arī posmā līdz centram)
x konkrētāk - chanteuse62@gmail.com


Jan. 12th, 2018 @ 03:12 pm
[info]darkz, posting in [info]pajautaa
Labdien,
zinu, ka šitais vairāk piestāv [info]kur_nopirkt, bet tā vieta izskatās pārāk neaktīva manai presējošajai vajadzībai.
tātad kā lv sastāv ar standing deskiem? preferrably būtu tāds, kas ir ar motoru, liekās uz jau esošā rakstāmgalda un pie vajadzības "pieplok" un paliek par normālu galdu, gribu lai viņš paaugstinās par kautkur 60cm, ja vajag pasūtīšu amazonā vai kur citur. Īsāk sakot man vajag standing desku asap.

Jan. 11th, 2018 @ 12:28 pm
[info]scope
Vispār interesanti.
Kolēģim pie mājas privātā teritorijā viens no kaimiņiem regulāri liek stāvvietā automašīnu, kurai nav biedrības izsniegtās atļaujas.
Jautrais fakts ir tāds, ka municipāļi atbrauc, sodu uzliek, bet to jau var nemaksāt, jo automašīnai ir UK numurs, kuru pārbaudot DVLA servisā, var redzēt, ka automašīna noņemta no uzskaites 2014. gadā.
Vakar kāreiz pievērsu uzmanību vienam pa priekšu braucošajam ar UK numuru, piefiskēju - izrādās, tas pats varonis.

No kā var secināt, ka pa LV 3 gadus var mierīgi braukāt ar ārzemju auto bez tehniskās apskates (diez, kas ir ar OCTA) un neviens to pat nepamanīs.

NovērojumiJan. 11th, 2018 @ 09:05 am
[info]ezss
Kontroldarbi ir labs laiks, lai novērotu studentus. Pēc interneta datiem populācijā ir aptuveni 10% kreiļu. Pašlaik mani jaunieši uzrāda 4 kreiļus no 23 apskatītajiem. Pētijums tiek turpināts

Upd. 5/47

Jan. 11th, 2018 @ 08:08 am
[info]honeybee
Padomāju un nonācu pie secinājuma, ka, ja Rakstnieku savienība sāks uzstāties kā organizācija, kas vērtē biedru ētiskos pārkāpumus, es no turienes izstāšos. (Vai, variants B, sēdēšu komisijā, kurā tiks atrasti un izlustrēti visi rasisti, homofobi, elitisti, eiblisti un #metoo materiāla gādātāji. Bet nu tas ir tā kā reāli mazticami + šaubos, ka vispār ir jēga mazgāt, labāk taisīt augšā jaunu.)

tradicionālās vērtībasJan. 10th, 2018 @ 10:33 pm
[info]ctulhu
Vēl viens cīnītājs par tikumību

http://jauns.lv/raksts/arzemes/266143-krievijas-vesture-baisakais-maniaks-sodien-stajas-tiesas-prieksa-par-81-slepkavibu

//Popkovs arī sacīja, ka vērsies pret tām sievietēm, kuras bijušas alkohola reibumā vai arī viņa ieskatā dzīvojušas netikumīgu dzīvesveidu./

citāts iz SCJan. 10th, 2018 @ 08:37 pm
[info]ctulhu
`` šī gadsimta episkā cīņa būs organiskais visums pret tehnisko.``

jautājums:

kas ellē ir organiskais visums?

Jan. 9th, 2018 @ 11:15 pm
[info]krii
Šovakar atkal gadījās būt Nacionālajā Teātrī. Kā abas ar likteņbiedri pēc izrādes spriedām - Čehovs savulaik ir uzrakstījis izcilu lugu. Protams, arī izcilu dramaturģiju var neglābjami saķēzīt, un šim darbam tāds potenciāls noteikti ir. Tomēr Nastavševs lugu sabojājis nekādi nav, un liels paldies viņam par to.
Tiesa gan - arī neko labu vai interesantu viņš ar to nav izdarījis. OK, ir nolicis uz skatuves izpletni, un jauki atrisinājis Irinas- Soļonija- krēsla skatu. Viss pārējais ir samērā garlaicīgi. Aktieri ļoti godprātīgi atstrādā tekstu, Melbārdis ir dīvains ar ūsām... nujā, un tad viņi bezsakarā ņemas ar nošu turētājiem un svecēm (tajos brīžos es mazliet feispalmoju). Dažubrīd kļūst mazliet garlaicīgi, bet, ja esi vidusskolēns, kurš Čehovu nav lasījis, varbūt pat nekļūst... varbūt... ļoti uz to ceru.

Lai vai kā - trīs stundas ar Čehovu nav slikti pavadītas stundas.

Noteikti mājās nebūtu darījusi neko interesantāku.

Jan. 9th, 2018 @ 11:29 am
[info]bljanna
Man bibliotēkā ir mana mīļākā vieta. Taisnību sakot, visās bibliotēkās man ir vismīļākās vietas, un, ja tās ir aizņemtas, es kļūstu viegli nervoza. Apsēžos un strādāju citā, bet piemetas kaut kāds nervu tiks un es visu laiku čekoju, vai nav atbrīvojusies MANA vieta.

Citās ziņās: atgādinājums par neapturamo laika plūdumu - manam klasesbiedram ir sirmi deniņi.
Akurāt skan: Brendan Perry - Wintersun

Jan. 9th, 2018 @ 05:29 pm
[info]pelnufeja, posting in [info]pajautaa
Klau, vai kāds no jums pēdējā laikā, teiksim, kopš vakardienas, ir mēģinājis sazvanīt ARSa reģistratūru? Vienkārši es uz turieni esmu zvanījusi kādas padsmit reizes, bet visi operatori vienmēr ir aizņemti, un tas tomēr liekas drusku neticami.

Vai ARS ir beidzis pastāvēt, aizgājis atvaļinājumā, vai arī visus darbiniekus vienlaikus ir nolaupījuši citplanētieši?

Jan. 9th, 2018 @ 10:45 am
[info]honeybee
Klau, šitais mani beidzot samulsināja.

Ja mums ir (lielākoties, bet droši vien ne tikai) sociāli determinēts dažādu rādītāju kopums, kas ir apvienots vienā kompleksā X (un kur daļa no šiem rādītājiem savstarpēji korelē, bet citi atkal ir no pilnīgi citām sfērām) + mainīga sociālā situācija + dažādas sociālās vides

Un ir zināms, ka šo rādītāju kopumu (bet: ne visus elementus vienādi!) ietekmē dažādi faktori, tostarp ģenētika, epiģenētika, audzināšana (nu tb bērnība vispār), sociālā un fiziskā vide, saslimstība, personības īpašības utt. - faktori, starp kuriem atkal pastāv visvisāda veida attiecības

Cik jēgpilni vispār ir mēģināt šīs abas sfēras izteikt ar vienu skaitlisku indeksu? Ko tieši mums šis indekss pasaka?
Vai ir jēgpilni veikt pētījumus par to, kā mainīt izejošos faktorus, ar mērķi uzlabot nevis gala rādītājus, bet gan šo indeksu? Kāpēc?

Nu, piemēram, ja cilvēka vajadzību apmierināšanu paņemtu kaut vai pēc (ļoti vienkāršās) Maslova skalas, tad tur droši vien varētu atritināt kaut kādu vienu indeksu, kas ļautu pateikt "šim cilvēkam vajadzību apmierināšana ir 5,6, kamēr šim te - 7,2, bet tam - 3,1", bet vai, zinot *tikai šo indeksu* (tas, kā šis indekss tiek noteikts, kopumā ir "melnā kaste"), būtu iespējams kaut ko jēgpilnu pateikt par šo cilvēku? Vai būtu jēga veidot zinātnisku pētījumu par to, kādi ģenētiskie faktori korelē ar *indeksu*, un kā attiecīgi varētu uzlabot ģenētiskos faktorus tā, lai uzlabotu *indeksu*?

Jan. 8th, 2018 @ 07:52 pm
[info]neither_nor, posting in [info]pajautaa
kā izdzēst sc kontu (ne šo), ja neatceros ne tā paroli, ne ar to saistītā e-pasta paroli?

Tēvu BarikādesJan. 8th, 2018 @ 07:00 pm
[info]pichshsh, posting in [info]pajautaa
Vai kādam ir Zigurda Vidiņa filma Tēvu Barikādes kaut kādā formātā? Zinu, ka iznāca DVD, bet neesmu drošs, vai vēl var kaut kur nopirkt.

Rīgas 2. dzemdību namsJan. 8th, 2018 @ 03:18 pm
[info]versatile, posting in [info]pajautaa
Sveiki! Kādam irinformācija, kas notiek Rīgas 2. dzemdību nama nepabeigtajā augstceltnē? Vairākus gadus tur neesmu bijis, tāpēc interesē, vai ļauni onkuļi tur nav sabūvējuši žogus, un niknos apsargus ar suņiem ielaiduši?
Ja tur viss ir slikti, tad droši varat ieteikt citu līdzīga rakstura objektu Rīgas apkaimē, kur brīvdienās pastaigāties diviem pieaugušiem vīriešiem, un vienai pilngadīgai dāmai.
Paldies.

Jan. 8th, 2018 @ 02:17 pm
[info]kristiiine, posting in [info]pajautaa
Kuras ir jūsu mīļākās kafejnīcas Rīgā, vēlams centrā?

zero wasteJan. 8th, 2018 @ 10:45 am
[info]inese_tk, posting in [info]pajautaa
Kāds nav izdomājis trāpīgāku un elegantāku latviskojumu terminam/jēdzienam "zero waste"?
"Bez atkritumu" vai "bezatkritumu" izklausās visai neveikli un neaizraujoši

paldiesssss
Top of Page Powered by Sviesta Ciba