Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Policija saucDec. 4th, 2016 @ 11:45 pm
[info]gaismas, posting in [info]pajautaa
Pirms pāris nedēļām man tika nozagts velosipēds. Tagad saņemu pavēstio policijas ierasties tādā un tādā datumā. Vai tas nozīmē, ka ir atrasts velosipēds, vai arī viņi mēdz tāpat izsaukt?

Dec. 4th, 2016 @ 11:02 pm
[info]krii
No Cibas rubrikām man laikam vismīļākā ir [info]ezss "biostāsti".

Monitora kalibrēšanaDec. 4th, 2016 @ 10:34 pm
[info]taa_iznaak, posting in [info]pajautaa
Kādam ir pieejams monitora kalibrēšanas aparāts aizlienēšanai uz kādu laiku ??
Kā piemēram X-Rite i1 ??

Tik tā, lai nepieMirstas.Dec. 4th, 2016 @ 09:25 pm
[info]kjiimikjis
Life's a journey. Shame about the destination.

uzticīgs kā bebrsDec. 4th, 2016 @ 07:36 pm
[info]ezss
Dabā pastāv ļoti maz dzīvnieku, kuri dzīvo gan sociāli, gan ģenētiski monogāmos pāros. Monogāmija (pāra un pēcnācēju veidošana tikai ar vienu partneri) parasti novērojama sugām, kurām par pēcnācējiem jārūpējas abiem vecākiem, Parasti tās ir sugas, kuras dzīvo ļoti ierobežotu resursu apstākļos, piemēram imperatorpingvīni, vai rūpes par mazuļiem ir ļoti resursietilpīgas (lielākā daļa zvirbuļveidīgo ir monogāmi).

Bebri ir dzīvnieki, kas tiek uzskatīti par vieniem no retajiem monogāmajiem grauzējiem. Visas pazīmes uz to norāda - mātītēm ir īss meklēšanās periods (12 -24 h), abi dzimumi izskatās līdzīgi (nav izteiktas astes, ragi vai citi lieliskuma atribūti), tēviņi piedalās mazuļu kopšanā (bebris liels lops, bet ēd mizu un zāli - kalorijām samērā nabadzīgu pārtiku, kā arī daudz resursu iegulda dambju būvēšanā), mazuļi vēlu kļūst seksuāli aktīvi un piedalās nākamā metiena mazuļu audzināšanā. Uz ģenētisko monogāmiju norāda arī tas, ka bebram, salīdzinoši ar citiem grauzējiem, ir mazi sēklinieki un liela spermatozoīdu daudzveidība - tātad spermas konkurence šai sugai nav aktuāla. (atsauce)

Tomēr Amerikas bebriem ir novērots, ka var būt bebru mītnes, kurās mīt viens tēviņš un vairākas mātītes, lai gan šāda parādība nav bieža - ap 10 % no pētīto bebru mītnēm. Eirāzijas bebrs kādu brīdi bija uz iznīcības robežas, bet vairāki reintrodukcijas projekti ir palīdzējuši tam atgriezties Eiropā. Vairāku zinātnisko grupu veiktie mērījumi Krievijā, Norvēģijā un citās Eirāzijas valstīs norāda uz to, ka Eirāzijas bebrs ir strikti monogāms un pat cenšas izvairītes no citiem bebriem - bebra "ģimenes" teritorija ar citu bebru ģimeņu teritoriju pārklājas tikai par 2 %. Retie kontakti ar citiem bebriem samazina parazītu un slimību nodošanas risku. Krievijas zinātnieki ir mēģinājuši veidot bebru "ģimenes", kas sastāv no viena tēviņa un divām mātītēm, bet visi viņu mēģinājumi ir izgāzušies, tāpat kā hibridizēt Amerikas un Eirāzijas bebru (šīm sugām ir atšķirīgs hromosomu skaits, 40 un 48).

Lai gan nav skaidrs, vai Eirāzijas bebrs ir puritāniskāks, jo tam pašlaik ir pieejama plaša teritorija un tas nav spiests cieši sadzīvot ar kaimiņiem, vai arī tā ir sugas iezīme - bebris uzskatāms par tikumības simbolu. Atšķirībā no gulbja, kurš, lai gan ligzdo monogāmos pāros, 10% gadījumu putnēni nav no pāra tēviņa un 30% gadījumu ligzdā ir ģenētiski atšķirīgs gulbēns. ( atsauce)

gadījums, kuru būtu vērts apsekot pēc laikaDec. 4th, 2016 @ 06:21 pm
[info]pikaczu
Nu, lūk vardarbība vairs neskar tikai ierindas lumpeņus - Maria Ladenburgera, kuras tēvs ir augsts Eiropas Komisijas ierēdnis, tika izvarota un nogalināta. Aizturēts oficiāli 15 gadīgs afgānis. Tālāk būs interesanti redzēt, cik un ko piespriedīs. Vai, piemēram, pārbaudīs, cik patiesus datus afgāņu jaunietis ir sniedzis par savu vecumu. Kāda veida drošības līdzekli piemēros, ect. Pati Maria bija brīvprātīgā patvēruma meklētāju centrā. Pēc Krišjāņa grūpīju domu gājiena - kā var zināt, ka pati neuzprasījās?
Šeit var palasīt ķiršus:http://www.dailymail.co.uk/news/article-3998478/Teenage-Afghan-immigrant-arrested-Germany-murder-medical-student.html

Dec. 4th, 2016 @ 06:27 pm
[info]honeybee
Interesanti, vai cilvēks pats var redzēt alkohola atstātās pēdas savā sejā?
Nu, ne tās privāti zināmās "es izskatos noguris, jo vakar aizgāju gulēt nezincikos" vai "nuja, priekš tik dramatiskām pohām jau varēja sagaidīt šīs acis", vai pat "ar tik milzīgām skumjām, ko tad es citu darītu", bet tās, kas ir drīzāk piederīgas alkoholam kā dzīvesveidam, tik sāpīgi redzamas no malas, tūska un tāds kā gļēvums, vai tā spriedze, kad tu eksistē no vienas glāzes līdz nākamajai, un varbūt vari šo eksistenci pagarināt, bet tā vienalga būs tikai pagarināta eksistence?

Vai arī ieraudzīt to spogulī ir tik šausmīgi un skumji, kā nē, nepavisam un nekad?

dzimis 13.Dec. 4th, 2016 @ 04:29 pm
[info]oblica
Kad ej uz slidotavu ieģērbies teletūbija cienīgā kombinezonā, uzmaucis galvā bērna cepuri ar zaigojošu uzrakstu COOL un klusībā ceri nevienu pazīstamu nesatikt, bet uzkāpjot uz ledus pamani filmēšanas grupu, kas gatavo vakara ziņu sižetu, tu atkal atceries, ka esi dzimis 13.!

Dec. 4th, 2016 @ 02:04 pm
[info]honeybee
Nu šodienu jau var diezgan droši dēvēt par labu esam

Dec. 4th, 2016 @ 12:10 pm
[info]bozena
Mēs ar Līžu brokastīs ēdām griķu pankūkas ar pīlādžu sīrupu.
Pankūkas ir kat kas tāds, ko cep viens un visi citi tūdaļ aprij.
Mazā Jaunkundze pieturējās meinstrīmam un ēda trīsstūrmaizes ar sieru. Laikam tīšām, lai nobojātu kopējo slowfood bildi.

Nākotnes paredzēšanaDec. 4th, 2016 @ 12:38 am
[info]panacea
Oh, atradu vienu ierakstu no 2010. gada, kas arī nodarbojās ar pasaules nākotnes paredzēšanu. Kā rādās jau tad sāka parādīties tendences par nacionālisma uzplaukšanu Eiropā -- Francija aizliedza burkas, Zviedrijā parlamentā iekļuva radikālie nacionālisti.

Plus kāda saujiņa cibiņu var apskatīties paši savas prognozes par nākotni.

Šķiet, ka manas prognozes par to, ka cilvēki sūdīgās Eiropas situācijas dēļ izceļos uz ASV tagad ar Trampu diez ko nepiepildīsies.

http://klab.lv/users/panacea/2010/10/17/

Dec. 3rd, 2016 @ 10:11 pm
[info]ezss
Gulēju vannā un skatījos, ko man iesaka amazons, jo visas grāmatas bija izlasītas. Amazons teica palasīt Stone animals by Kelly Link.
Visnotaļ laba sestdienas literatūra, baisa, dīvaina un smuka. Tagad tikai nezinu vai tie truši man nenāks naktī piedzīt meslus par to, ka lasu par viņu privāto dzīvi.

Rediis, man liekas tev arī tā grāmatiņa patiktu.

Dzīve laukosDec. 3rd, 2016 @ 09:34 pm
[info]petro, posting in [info]pajautaa
Pirms kaut kāda laika, iespējams jau paliela, kaut kādi cibiņi vai nu šajā vai kādā radniecīgā kopienā interesējās par dzīvošanu lauku klusumā apmaiņā pret mājās pieskatīšanu. Varbūt kādam labāk ir atmiņā vai arī padodas atrast to ierakstu?

Hilārija KlintoneDec. 3rd, 2016 @ 08:28 pm
[info]panacea
Omdžī, noklausījos pēdējo pirmsvēlēšanu This American Life par noplūdušajiem Hilārijas epastiem, kur izstāstīja, ka Hilārija nemāk rīkoties ar kompjūteri VISPĀR. Viņa tikai māk rīkoties ar vienu īpašu un vecu Blackberry telefonu, kuru vairs neražo un kurš tagad priekš viņas jāpērk iekš ebay. OMG!

Dec. 3rd, 2016 @ 07:42 pm
[info]bozena
Jauki, ja pēcnācēji jau tik lieli, ka var aizsūtīt uz koncertu bez pavadoņiem, bet brīnumaini pārpalikušajā laikā skatīties televīzijās, kā ķer Hydrocynus goliath, milzu tīģerzivi vai kā tā. :)

Hoe mooiDec. 3rd, 2016 @ 05:28 pm
[info]panacea
Hesus, šitā ciba pārvērtīsies par Olandes piezīmēm, bet ko darīt, ja dzīve tik pilna Olandes iespaidu.

Lai nu kā, izskatās, ka mana valodas galvā bāšanas nedēļa ir vainagojusies panākumiem. Spēju diviem olandiešu pensionāriem izskaidrot, kā ieinstalēt kabeļtelevīziju. Un spēju pat saprast, kad viens no viņiem kļuva visnotaļ aģitēts tehnoloģijas blīvuma ziņā un sāka runāt šausmīgi ātri (šeit gan nācās diezgan pamatīgi ieklausīties). Verī nais.

Vispār olandiešiem (mož pendžām tik ļoti nē) parasti ir lieliska angļu valoda. Parasti -- bet ar dažām īpatnībām.

Piemēram, zinu vienu holandieti, kas angļi 'kitchen', 'cuisine' un 'cooking' visus angliski sauc par 'kitchen' (mož olandiski visi šie ir vnk 'keuken', geen idee). Tas ir jau novedis pie pārpratumiem, jo reiz viņš man jautāja vai Is Latvian kitchen the same as Dutch? Es apjuku, padomāju, teicu, ka kopumā laikam jā, bet vispār mēs parasti vairāk siltinām savas mājas. Nu, jo man likās ka viņš prasa, vai latviešu virtuves kā telpas ir tādas pašas kā Holandē. Like, why? Bet bija tātad domājis 'cuisine'.

Vēlāk viņš stāstīja, ka viņa mātes 'kitchen' neesot bijusi pārāk laba. Ok, šoreiz bija lielāks konteksts ar ēšanu, bet tāpat pirmajā brīdī man bija mentāls apjukums, kāpēc viņš man stāsta, ka viņam bērnībā bijusi nolaista virtuve mājās. Ā, paga, slikti gatavoja -- ar mirkļa novēlošanos saslēdzās mani neironi.


Toties jāsaka, ka turpinu iefanot par tiem riteņu celiņiem. Sāk jau tagad likties gandrīz jocīgi, ka var pa visādiem lielceļiem braukt brakus mašīnām.

Dec. 3rd, 2016 @ 06:47 pm
[info]saldumi, posting in [info]pajautaa
Kā angļu valodā būtu teletilts?

dārgā ciba, mērkaķim ir iedota granāta!Dec. 3rd, 2016 @ 06:02 pm
[info]zivs, posting in [info]pajautaa
Pirms godīgi uzsākt daktera noteikto kursu (1/4 ripiņu reizē), nolēmu izmēģināt tikko izrakstīto leģendāro klonīti, pirms godīgi pievērsties noteikto devu kursam.
Pēc vakardienas 4 pilnām ripām, 1520 stundām miega, mans tavs joprojām neko nesaprot, kur nu vēl pastrādāt. Kādas prognozes, kad šitas murgs beigsies?
Vai vīns (viens) un vēl pagulēšana mani spēs atgiezt funkcionējošā humanoīdā?

UPD. Paldies tiem, kas mēģināja dot kādu labu padomu. Secinājumi: līdz cilvēkam, kas spēj sašņorēt zābakus un aiziet ar bērnu noskatīties leļļu izrādi, bija vajadzīgas ~36h. No mājas līdzekļiem palīdz vienīgi miegs.

Spalvu-dūnu segu utilizācijaDec. 3rd, 2016 @ 04:57 pm
[info]mazaa_maasa, posting in [info]vajag
Tātad - krājumā ir 2 padzīvojušas spalvu-dūnu segas. Gan jau iekšas labas, bet tas apkārt esošais audums plīst un dilsts nejēgā un katrreiz segai pieskaroties, spalvas aiziet pa gaisu.

Varbūt kāds var pateikt, vai iespējams kaut kur nodot tādas segas otrreizējai izmatošanai? Piem., izārdīt un spalvas/dūnas iepildīt kaut kur citur? Pāršūt segu?
Varbūt kādam vajag kādiem pūkainiem radošiem projektiem?
Ko ar tādām segām dara?

Žēl tā vienkārši izmest..

Dec. 3rd, 2016 @ 01:19 pm
[info]slepkava, posting in [info]pajautaa
Labdien, vēlējos pajautāt, kur var iztīrīt negluži austo, bet no vairākiem diegiem paklāju? Līdzīgu šim.


Dec. 3rd, 2016 @ 01:06 pm
[info]bozena
Es vēl nepateicu, ka Līziņa vakar bija ļoti skaista savā garajā kleitā ar atturīgo frizūru (droši vien soc.tīkli nu jau būs pilni ar bildēm, bet tā kā es ignorēju tīklus un viņi ignorē mani, nevaru par to pārliecināties) un cēli dejoja polonēzi.
Mazā Jaunkundze kā eksperts gan sacīja, ka pēc viņas ieskatiem polonēze esot apbrīnojami neglīta deja, izskatoties akurāti pēc kalpu dejas, kur man liekas, ka polonēzei tak bija jābūt kungu dejai, un visi jau nevar dejot laikmetīgās dejas un vārtīties pa grīdu, pie viena augstu cilājot kājas.

Dec. 3rd, 2016 @ 12:48 pm
[info]bozena
Brīnišķīga ziemas diena, lai tas, kurš saka, ka tā nav, pirmais dabon ar piku pa apkakli. :)
Vecais kungs ar ratiņspieķiem, kurš bieži stāv pie SantaBarbaras un cieņpilni parāda, ka jūs varētu iemest kādu artavu viņa krūzītē zālītēm, maizei vai kočiņam (kam, mēs precīzi nezinām), tikpat cieņpilni novēlēja skaistu dienu, kad iemetu viņa kolektē eiro.
Tūlīt pat, ievērojiet, no skaidrām, zilām debesīm pēkšņi sāka krist vai drīzāk laisties krusa skaistiem, baltiem, viegliem graudiem.

Nopirku prosecco vietējā bodē (lēti! droši vien nav nekāds smalkais, bet zinu, ka garša laba) un iešu to izdzert kopā ar mammu un māsu.
Abām jaunkundzēm nopirku biļetes uz Ewert and the Two Draggons, tā kā arī viņām vakars būs izdevies.

Cilvēcisko universāliju revīzija.Dec. 3rd, 2016 @ 10:25 am
[info]ctulhu
Tātad situācija:

Jūsu saprāts/ persona (struktūra) ir pārvietoti no bioloģiska uz tehnisku nesēju.

Attiecīgi

a) jūsu ķermenis vairs nav bioloģiski ierobežots, tehniski tas/ tie var būt jebkāds/ jebkādi
b) jūsu saprāts jeb persona ir [paš]rediģējami.

jautājums:

ko saglabāsiet, ko mainīsiet?

[spriest var pēc pašreizējiem priekšstatiem, protams, ko saglabās / mainīs tāds saprāts nākamajās iterācijās mēs, protams, nezinām

Dec. 3rd, 2016 @ 09:48 am
[info]honeybee
Trešā diena pēc Nanowrimo beigām.
Nekad vairs šitādu "nedēļas laikā sarakstīt visu līdz galam" neizpildīšu (ar to domājot "nākamreiz rakstīšu saprātīgākās porcijās visu laiku").
Athods ir lēns un briesmīgs, fiziski vairāk nekā psiholoģiski, bet šodien ir drusku labāk nekā vakar vai aizvakar. (Kas interesanti, tad aizvakar arī bez pohām bija daudz, daudz sliktāk nekā vakar ar pohām.)

This, too, shall pass though.

mainīties līdzi laikamDec. 3rd, 2016 @ 01:08 am
[info]bozena
Apskatīju Līzes žetonu. Dizains neesot mainījies kopš Radīšanas.
Es gan pamanīju vienu atšķirību, rūpīgāk apskatot.
Manā laikā šīs te pašas skolas žetons saturēja vienu piecstaru zvaigzni. Pašā augšā. Velti literatūras skolotāja stāstīja, ka tā esot tā zvaigzne, kas alejas galā...
Es nepateicu pašu galveno. Mūslaiku žetonu ar nemainīgo dizainu rotā veselas trīs zvaigznes, izkārtotas mums visiem tik tuvajā un pazīstamajā kombinācijā. :)
Tā jau ir, nemetīs jau labu mantu laukā, ja var palabot.
Līdzīgi Latvijas Balzama sēžu zāles griestos laimē dej uzgleznotas tautumeitas un tautudēli. Rokās viņiem karogi. Tad nu lūk, karogus esot vienkārši pārkrāsojuši, pie tam divreiz.

Dec. 2nd, 2016 @ 09:59 pm
[info]observer
Kāpēc tu, manu draudziņ, neej uz kora koncertiem? Tu, tu! Jā, jā Tu. Un vēl Tu un Tu arī, a? Vai beidzamo reizi kori dzirdēji [savas] klases žetonu vakarā? Vai dziesmusvētku noslēgumkoncertā televīzijā? Vai nejauši ieskanējās fonā uzliktajā LR3?

Aizej uz valsts akadēmisko kori. Aizej pie nākamās izdevības, jo kazi, mums jau katru gadu tiek apstiprināts valsts budžets, un ejnusazin, kurā galā sprāgs tā bumba nākamgad (tuk tuk tuk). Varbūt šis koris jau būs (ir?) sasniedzis līmeni, ka valsts budžeta esamība vairs neko namaina (es nebrīnītos), bet kamēr uz koncertiem var brīvi (brīvi!, pie joda, viņu koncertos ir brīvas vietas zālē, kā tas iespējams?) aiziet, aizej. Gan uz lielu zāli (aulā) gan uz mazu (Siguldā). Kaut manā ieskatā koris ir domāts akapela dziedāšanai, kora mūzikas ne-pārāk-speciālistam nav no svara, vai skanēs Pauls, Dārziņš vai Pulenks ar dīvainu žestu diriģentu. Tie ir ap 50 profesionāli mūziķi, iedomājies, katrs no viņiem ir minimums 10 gadu studējis mūziku, un vēl vismaz tikpat jau dziedājis dažādos koros (tas nav nekāds jauniešu koris).

Mazajām zālēm ir vēl tā priekšrocība, ka Sirmais arī parunā. Kaut dažreiz nevar izsekot viņa stāstiem, un tie sāk izklausīties jocīgi, nē, tie arī ir jocīgi, ja Sirmais gribēja jokot. Ja negribēja, tad nav jocīgi, bišķi par nāvi. Ā, nu, man iepriekš likās, ka vajadzētu ļaut tenoriem skanēt vairāk, bet šodien viss salikās pārāk jau lieliski.

Dec. 2nd, 2016 @ 09:29 pm
[info]bozena
Sēžu Līželes žetonvakarā. Jau 3 stundas. Priekšā sēdošais puisītis vienu brīdi ieslēpa seju rokās. Laikam no izmisuma. :)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba