Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Jun. 23rd, 2017 @ 12:27 am
[info]scaramouche
In order for people to be able to say they are unique, they have to have a sense of themselves being unlike the undifferentiated masses. It's a fusion of those patterns in consumer culture, more individualized consumption, counter-culture and this kind of aristocratic distinction - they've all sort of fused to create a popular culture in which everyone thinks they're completely unique, and measures their values in opposition to everyone else.

Jun. 22nd, 2017 @ 09:46 pm
[info]krii
Bija plānots, ka šodien īsā un priecīgā pieskrējienā pabeigšu darba lietas, pēc tam došos romantiskā pēcpusdienas randiņā, un varbūt pat vakarā pagūšu uz lekciju "Bolderājā". Tā vietā esmu gandrīz visu dienu blenzusi monitorā uz jaunievēlēto Rīgas Domi, astoņos vakarā beigusi darbadienu un atgriezusies mājās - nogurusi, bet neapmierināta. Sieru netaisīšu, rīšu čipsus, kad jau, tad jau.
Līgo, ja!

Jun. 22nd, 2017 @ 04:42 pm
[info]lavendera, posting in [info]pajautaa
Vai puķuzirnīši ir labi vainagā? Kuras puķes nav vērts pīt kronī, jo ātri sapļek?

Jun. 22nd, 2017 @ 10:39 am
[info]bozena
Es ļoti nemīlu mūsu Mazpilsētas izpildvaru un Komunālservisu arī nemīlu.
Tikai īpaši stervozi un ļauni alternatīvi apdāvināti īpatņi dod rīkojumu nopļaut nedaudzās apkaimes publiskās pļavas divas dienas pirms Jāņiem.
Traktorists tomēr sirdī bijis romantiķis, par ko liecina nenopļautā saliņa vispārējā nopļāvuma vidū. Tur zied magones. :)

Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likumsJun. 21st, 2017 @ 10:00 pm
[info]presiite, posting in [info]pajautaa
Vai kāds ir pētījis jauno autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likumu? Manas zināšanas šajā jomā ir pārāk šķidras, lai es saprastu, vai tas kādā veidā maina noteikumus par darbu publisku izpildījumu komerciālos nolūkos, ja tā autors nav noslēdzis līgumu ar "kolektīvo pārvaldītāju" akka/laa vai citu organizāciju, kuru tie pārstāv.

Jun. 21st, 2017 @ 10:06 am
[info]sickboy, posting in [info]pajautaa
Vai geji ir sievišķīgāki par sievišķīgākajiem vīriešiem, kas nav geji?

Jun. 20th, 2017 @ 11:32 pm
[info]scope
Nomigloti lauki, noziedējis rapsis, un magones
... )

Jun. 20th, 2017 @ 07:35 am
[info]bozena
Dārgie zinātniekbotāniķcibiņi, cienījamie juristcibiņi un citi! Ko jūs domājat par šo?

http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/grib-atlaut-kailcirtes-piejuras-mezos.a237862/
Kaut kā tas mani grauž un neliek mierā.
Es sevi par ekspertu nozarē neuzskatu, vispr esmu ļoti tālu aizgājusi no visa, ko kādrez darīju, kur piedalījos, bet kaut kā šķiet, ka priedes atjaunošanās te aiz matiem pievilkta. Pēc manas saprašanas priede neatjaunosies arī kailcirtē, ja to nekops.
Un tad vēl šāds kungs.
http://m.delfi.lv/versijas/article.php?id=48964005

Jun. 20th, 2017 @ 12:03 am
[info]bozena
Sēžu (ššssss, uzmanīgi, jo sāp pārsauļotais dibens) saliekamajā krēslā uz terases, dzeru ukraiņu šņabi ar citronu, piparmētrām un švepi, skatos, kā satumst un kā sikspārņi lidinās. Domāju, ko vēl tādu dārzā varētu parakt.

Jun. 19th, 2017 @ 09:07 pm
[info]bozena
Nocepinātās ļeškas sāp kā jau nocepinātas un, iespējams, pa gabalu smaržo pēc cūkas cepeša.
Demonstrēju cepešus kolēģiem par biedinājumu, kolēģi nebeidz apbrīnot manu stulbumu.

Jun. 19th, 2017 @ 08:57 pm
[info]krii
Noliku cirvi, ielēju vīnu.

Jun. 19th, 2017 @ 07:34 pm
[info]krii
Jau piektā absolūti brīnišķā diena, klimats tuvu ideālam, tikai varēja būt mazliet siltāks. Esmu padarījusi ļoti maz no ieplānotā, jo visu laiku sauļojos, dodos garajās 3-4 stundu pastaigās ar Ričmondu, vakaros dzeru vīnu ar draugiem, un man vienkārši nepietiek diennaktī stundu, lai visu izbaudītu. Aizmiegu, pirms galva uzkritusi spilvenam, mostos ap pieciem, sešiem, eiforiska un moža kā bērnībā, negribas kafiju, paēst atceros kaut kad pēcpusdienā. Beidzot varu atminēties, kāda laime ir elpot siltu, sausu gaisu, varu vērot, kā saulē izzūd rētas un sīkie asinsizplūdumi uz ādas. Iekaisumi uzsūcas, locītavas nekrakšķ, ķermenis funkcionē līdz nepazīšanai perfekti.
Iespējams, ka ne-meteojutīgie tā jūtas visu laiku. Bet man ir dots šis īsais, spožais mirklis - līdz nākamajai nolādētajam skandināvu ciklonam.
Paldies, ka bijāt, vasaras dienas. Laimes un veselības dienas.

etno terminiJun. 19th, 2017 @ 01:59 pm
[info]virginia_rabbit, posting in [info]pajautaa
kā sauc telpas vidū dziļumā pie griestiem piekārto zaraino objektu, uz kura uzkārta kodeļa, dzija vai lupata vai kas nu tas ir.


tautiski un komfortabliJun. 19th, 2017 @ 07:57 am
[info]indulgence
Nupat pīpojot iešāvās prātā ideja par jaunu dievzemītes nokiju (jo ar grebtām koka karotēm un šūpuļzirdziņiem šaubos vai eksports pieaugs). Pie tam tautisku bez gala, kā jau tas pienākas, taču arī laika garam līdzi ejošu (vismaz tehnoloģiski).

Proti, varētu sākt ražot "govs pļekas", kurās tautiskā tradīcija prasa ganiņam kājas sildīt (jo ganiņiem Ulmaņpapus laikā pieejamais zābaciņu klāsts bija ierobežots).

Piemēram, uzskatei ir tāds totāli nelietderīgs produkts bērniem kā "gudrais plastilīns" (handgum). Lūk, ja šādu līdzīgas konsistences gēla pļecku uztaisītu lielāku, un silstošu - kad spaidi, tā silst, - taču nelipīgu (lai gruži nelīp klāt), tad sanāk makten nacionālajās tradīcijās ieturēts basu kāju sildītājs. Sēdi pie Jāņu ugunskura (bet Jāņos, kā zinām, mugurā tā pati jaka, kas Ziemassvētkos), pēdas iestūķētas tādā goviskā pļekā, kustini kāju pirkstus un pļeka tevi silda. Eksportēt varētu kā "made in Latvia" (gan jau , ka daudziem ķīniešu bērniņiem kājas no rītiem salst - moš Ķīnas izglītības ministrijas pasūtījumu varētu dabūt).

Idejas gan patentēt nevar, taču gan jau ceru, ka ja kāds uzsāks ražošanu, tad godaprāts šim liks arī man kādu procentiņu iešķiņķot.

Tags:

žēlošanās - enerģijas iegūšanas veidsJun. 19th, 2017 @ 12:25 am
[info]celies
(gribu) Vienkārši pažēloties. kamēr kāds nav izsmējis.
pateikt `viss ir slikti`. nepieminēt `savu vainu`.
žēlošanās )

Jun. 19th, 2017 @ 12:09 am
[info]murx, posting in [info]par_velti
Ja nu kādam vajag, piesakās murksis at hotmail punkts com


Jun. 18th, 2017 @ 05:52 pm
[info]bozena
Bijām pie jūras. Mums ar Jaunkundzi ir nosvilinātas ļeškas (kāda nevīžība, es rīt darbā nevarēšu pilnvērtīgi sēdēt), bet Līžai uz labās ciskas ir labi saskatāmi pieci balti pirksti uz diezgan sārta fona; tā ir vieta, kur es vieglprātīgi beidzu smērēt pretsaules krēmu ar domu, ka būs jau labi, gan jau uzsūksies.
Tas zieķis (noname, bērnu hipoalerģiskā sauļošanās emulsija, pirkta mazlielveikalā) ir tāds ar kuru kosmosā var lidot, pasargā no kosmiskā starojuma un ļaunas acs droši vien, vienīgā nelaime, ka jāatceras uzsmērēt un, pēc tam, kad nav aizmirsies uzsmērēt, pašizplūstspēja vāja, kur nu noliec, tur tas arī paliek. Ir reāla iespēja iesauļot uz vēdera Vek ņe zabudu maķ rodnuju vai dziļdomīgas divrindes. Vai četrrindes, atkarībā no vēdera.

Jun. 18th, 2017 @ 02:00 pm
[info]emi, posting in [info]pajautaa
Kurai labdarības organizācijai Jūrmalā vislabāk atdot vecās drēbes, kas ir nēsātas, bet ir labā stāvoklī?

par izglītības kvalitātiJun. 18th, 2017 @ 12:45 pm
[info]indulgence
Jo kvalitatīvāka izglītība, jo mazāks ir to ļaužu procents, kas spējīgi izglītoties, un otrādi: ja izglītība pieejama maksimāli plašām masām, tā ir pirmā pazīme, ka tā nav kvalitatīva.

Jun. 18th, 2017 @ 12:35 pm
[info]de_profundis, posting in [info]pajautaa
Kā latviski sauc augus, kas spēj pārciest ugunsgrēku un atkal uzdīgt (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Resprouter)?

Tieksme rakstīt augstāk par zemiJun. 18th, 2017 @ 11:44 am
[info]paralellograms, posting in [info]vajag
Vajadzīgs stabils rakstāmgalds ar virsmu, uz kuras var izvietot grāmatas, burtnīcas. Vēlams, no laikmeta, kurā vēl cilvēkiem mājās nebja datoru.

Jun. 17th, 2017 @ 08:51 pm
[info]ctulhu
Tātad laba action pasaku filma, kur sliktais tēls ir sengrieķu kara dievs mums ir (Wonderwoman), būtu jauki analoģisku filmu, kuri sliktais tēls ir senebreju kara dievs

whateverJun. 17th, 2017 @ 09:40 am
[info]arc
jau vairākas nedēļas mani nepamet uzmācīga doma aizbraukt no Buenosairesas. izgājšnakt šī lēkme saasinājās līdz līmenim, ka pamodos pēc 3 stundu miega un nevarēju otrreiz aizmigt. izgāju pastaigāties pa rītišķo pilsētu "that never sleeps" un parezumēju:
- izgājšgad pabeidzu univesitātē visus tango priekšmetus. varu turpināt studēt visu pārējo diplomam nepieciešamo, bet nav besīgas motivācijas.
- maijā sastrīdējāmies ar vienu deju partneri un nolēmām vairs kopā nedejot. otrai deju partnerei ir tik maz laika, ka par nekādu nopietnu izaugsmi runāt nevar un arī nevajadzētu. vajadzētu atrast jaunu partneri, bet tas ir aptuveni tāpat kā ar bitēm.
- šonedēļ studentu trūkuma dēļ aizklapēja skatuves tango programmu, kurā biju iestājies martā, lai turpinātu pilnveidoties.
- nesezonas un relatīvi jaunās valdības uzģenerētās krīzītes dēļ milongas projekts buksē. ieguldīt katru nedēļu pasākumā 50-100 usd analogu un 20-30 stundu darbu kkā nemotivē. nemotivē arī tas, ka besīgi aizņemtajai partnerei laika trūkuma dēļ nesanāk izveikt savas aktivitātes, un visam papildus regulāri iestājas nervutrīces par līdz galam nesaorganizētajiem pasākumiem. šodien runāsim ar kluba saimnieci, kā minimizēt mūsu zaudējumus uz viņas "mazās, bet negodīgās" peļņas rēķina, bet perspektīvas nav spīdošas.
- pirms pāris nedēļām dabīgā nāvē izčākstēja "ne-attiecības", kuras, visticamāk, nemaz nebija jāsāk. tas, protams, uz labu. bet tendence tā pati.
- ko vieglāk atrast - jaunu attiecību partneri, jaunu deju partneri, jaunus tango skolotājus vai mazāk plēsonīgu klubu - uhmmm, no f... idea.
- ah, un 1.oktobrī beidzas pašreizējais dzīvokļa īres pasāciens. iedomāties gemoroju ar kkā sakarīga atrašanu pieņemamā vietā un par saprātīgu cenu negribās.

ir tāda sajūta, ka operāciju placdarms pamazām attīrās, lai dotu vietu jaunu lietu un vietu uznācienam, tik nav skaidrs, kad, kur, kā, ar ko utt.

45-gadnieka krīzīte, ne? pat ieklabinājās pēc daudzu gadu pārtraukuma...

p.s. hehe, un pēc daudzu gadu pārtraukuma šodien pats atcerējos, ka man ir vārda diena, kuru šeit neviens, ieskaitit mani, nesvin.

daudz laimes vārda dienā, Arturo!!!

Jun. 17th, 2017 @ 04:07 pm
[info]bozena
Dārzā satiku mazu, brūnu vardīti. Vardīti, pie tam mazu un brūnu, dārzā nebiju satikusi gadus desmit vismaz, nav skaidrs, kur viņas bija palikušas. Jaunkundze apliecināja, ka tiešām tas bija ļoti sen, kad viņa pēdējoreiz ar basu kāju uzkāpusi krupim, viņai bijuši kādi četri gadi. Upē ir gana daudz zaļo varžu, bet tas galīgi nav Tas.
Varbūt atgriezīsies arī Zalkša kungs, kas arī nebija manīts jau gadiem.

Mentāli, bet galvenokārt fiziski spēcīgi cilvēki!Jun. 16th, 2017 @ 06:55 pm
[info]vienpadsmits, posting in [info]pajautaa
Vai kāds var rīt ap 16iem palīdzēt nonest 200x100cm gultu, aizvest to ar savu transportu no Barona 109 līdz Tallinas/Tērbatas stūrim un palīdzēt uznest uz 3.stāvu? Es vēlētos maksāt ap 12 eiro, bet ja tas ir nepiedienīgi maz, ziņojiet, par cik būtu gatavi uz to! :) Paldies!

Mentāli, bet galvenokārt fiziski spēcīgi cilvēki!Jun. 16th, 2017 @ 06:55 pm
[info]vienpadsmits, posting in [info]darbs
Vai kāds var rīt ap 16iem palīdzēt nonest 200x100cm gultu, aizvest to ar savu transportu no Barona 109 līdz Tallinas/Tērbatas stūrim un palīdzēt uznest uz 3.stāvu? Es vēlētos maksāt ap 12 eiro, bet ja tas ir nepiedienīgi maz, ziņojiet, par cik būtu gatavi uz to! :) Paldies!

Jun. 16th, 2017 @ 01:48 pm
[info]ctulhu
hm

šitiem pat varētu sanākt

https://asgardia.space/en/

izskatās drusku labāk par mars one
Top of Page Powered by Sviesta Ciba