Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

1915. gada 2. martsJul. 30th, 2014 @ 06:34 am
[info]kira_alendorfa
No rīta mācījos kopā ar M.S. Pēc brokastīm Šura*, m-lle** un es devāmies pastaigāties pa bulvāri.Atgriezušies, mācījāmies franču valodu, pēc tam gatavojām skolā uzdotos mājasdarbus. Pēc pusdienām atnesa "Sirsnīgo vārdu"*** – lasīju to un mazās ģimnāzistes piezīmes****.

* Šura - Aleksandrs, gadu vecākais Kiras brālis.
** Saīsināts fr. madmuaselle - burt. "jaunkundze" - guvernante.
*** «Задушевное слово» - bērniem domāts žurnāls, tika izdots Pēterburgā laikā no 1877. līdz 1918. gadam.
**** «Записки маленькой гимназистки» - L.Čarskas (Л.А. Чарска (Чурилова)) garstāsts, sarakstīts pēc viņas ģimnāzijas laika dienasgrāmatu motīviem.

Jul. 29th, 2014 @ 10:16 pm
[info]krii
Atceros, ka V.Zariņš (lai viņam vieglas smiltis) savulaik teica, ka ar reliģisko pārliecību esot tāpat kā ar valodu - vai nu tā ir tava dzimtā, vai arī visu mūžu būs jūtams akcents.

:)Jul. 29th, 2014 @ 08:33 pm
[info]darkness, posting in [info]dziivo_te
Sveiki!
Ko es meklēju? Izolētu istabu Rīgas centrā vai pietiekami tuvu tam. Istabas lielumam nav nozīmes, jo ļoti ērti jūtos sērkociņa kastītes lieluma telpās - tā mājīgāk. Galvenais, lai ir sava vieta, kur pārlaist naktis, pasapņot vai reizēm uzaicināt kādu labu draugu uz tasi tējas. Protams, lieli prieki būs par foršiem kaimiņiem.
Kas esmu es? Strādājoša, jauka jauniete ar māksliniecisku dzīves uztveri un nelielu bohēmas piesitienu pelēkajai ikdienai.
Ko es piedāvāju? Vienmēr laicīgu rēķinu apmaksu, tīrību un savu kompāniju reizēs, kad tā būs vēlama. Un vēl man ļoti patīk mazgāt traukus.
Īpašās prasības - vēlams, lai īres maksa kopā ar komunālajiem pakalpojumiem nepārsniegtu 170 EUR robežu. Bet, protams, tiks izskatīts ikviens variants.
Mana e-pasta kastīte dikti priecāsies par ikvienu vēstulīti: the_darkness6@inbox.lv
:)

frizieris/-e iekš šīm sienāmJul. 29th, 2014 @ 06:47 pm
[info]zzk, posting in [info]pajautaa
vai te ir kāds frizieris, neatkarīgi no dzimuma, kurš var nogriezt matus?

Jul. 29th, 2014 @ 04:24 pm
[info]217, posting in [info]pajautaa
no jūsu pašu (cerams, pozitīvās) pieredzes - kuras vietas Jūs ieteiktu apmeklēt Indijā? :)

ūdens attīrīšanas sistēmaJul. 29th, 2014 @ 03:22 pm
[info]parafraaze, posting in [info]pajautaa
Kaut kad drīzumā būs vajadzība privātmājai uzstādīt ūdens attīrīšanas sistēmu. Kur Tu ieteiktu par šādu pasākumu interesēties? (Droši vien būs vajadzīga arī profesionāla konsultācija) Ar kādām izmaksām aptuveni var rēķināties?
Upd.: Labi, izmaksas tātad variē atkarībā no vajadzības. Uzticamu uzņēmumu ieteikumi ir pamatinterese :)
Tags:

muguras masāžasJul. 29th, 2014 @ 03:58 pm
[info]nistagms, posting in [info]vajag
varbūt kāds var ieteikt masieri Rīgā (kas arī varētu regulāri darboties) - vajag ārstnieciskās muguras / kakla masāžas / manuālo terapiju. par saprātīgu cenu.

Itālijas dienvidiJul. 29th, 2014 @ 03:34 pm
[info]santa_be, posting in [info]pajautaa
Augusta otrajā pusē plānojam 10 dienas pavadīt Itālijā. Sākumā plānojam divas dienas Romā un tad tālāk vēlamies laist uz dienvidu pusi. Ko jūs ieteiktu mums redzēt, apskatīt, apēst, satikt, kur gulēt, kur peldēties, kur pastaigāties.

Intereses: daba, staigāšana, kāpelēšana, peldēšana, vēlamies izmēģināt snorkelēšanu, kajaki, laivas, kuģi, salas, nedaudz pludmales, garšo garšīgi ēst un dzert. Lielajās pilsētās uzturamies tik vien, lai iepirktos, paballētos un apskatīto obligāto tūrisma minimumu.

Jul. 29th, 2014 @ 01:35 pm
[info]coletya, posting in [info]pajautaa
Man 20 purninjiem jaadod saldumcienasts.
Ko ar studenta budzetu iesakat uzcept / uzmeistarot?
Pagaajusho reizi sacienaaju ar saldo desu. Visiem patika. Ko shoreiz?

Jul. 29th, 2014 @ 01:39 pm
[info]amatieris
Paklausījus drusku to karnevāljaunatni, kur tie Kaupera puikas darbojas.
Nē, nu, nav jau slikti. Bet, kā kādreiz bija modē izteikties, tiek tomēr nozagts ticamības moments, ja atminas kaut vai Prāta Vētras sākumus un pirmos hitus - tur maksimālisms pa visā malām laukām līda, nu jaunieši tak, tad te tāda līšana kastītēs vien izskatās - relatīvi mierīgas, pārspīlēti dziļas dziesmas, nu, tā kā Prāta Vētrai tagad piestāvētu. Tas protams, nav sūdīgi, bet nav jūtama nekāda veida individualitāte. Ielieciet saundpajetus vai kādu citu hipstergrupu un būs tas pats. Pieņemu, ar laiku viss pazudīs un saplūdīs vienā putrā. Žēl.

Un ar pārspīlēti dziļām dziesmām es arī nedomāju neko sliktu. Panaivu pusaudžu gadu dzeju jau laikam visi ir mēģinājuši rakstīt, bet tas viss, tas viss viena klišeja ir, kur pantu no panta neatšķir; Tu lasi un domā, vai būs šitā vai tā, bet beigās vienalga viss ir nekā. Nav sejas un prāta, ilgā pieredzē krāta; nebūs teksti un jēga, bez vilnas ir brēka.
Nu no šitā arsenāla, īsāk sakot.

Gramata "Kad gos smei"Jul. 29th, 2014 @ 12:58 pm
[info]ena, posting in [info]vajag
Labdien! Ļoti vajag H. Lāksonenas grāmatu "Kad gos smei" http://www.apgadsmansards.lv/lv/kad-gos-smei-2/ Esmu izmeklējusies gan Rīgas, gan ārpus Rīgas grāmatnīcās, interneta grāmatnīcās, ibook.lv, izdevniecībā. Varbūt kāds ir ar mieru pārdot savu eksemplāru? Esmu gatava kārtīgi pārmaksāt.

VHS Jul. 29th, 2014 @ 11:32 am
[info]freakart, posting in [info]pajautaa
Meklēju vecās pirātiskās/oriģinālās VHS kasetes ar filmām (vēlams krievu tulkojumu)? Kādam ir nojausma, kur tās visas video nomas nogrūda savu preci?

liekam jaunu bildi iekšāJul. 29th, 2014 @ 11:03 am
[info]indulgence
[info]kira_alendorfa
Tags:

1915. gada 1. martsJul. 29th, 2014 @ 10:26 am
[info]kira_alendorfa
No rīta abi ar Šuru mācījāmies. Pēc brokastīm spēlējāmies ar alvas zaldātiņiem. Atnāca ciemos tante Katja. Tētis pārnāca pusseptiņos, ēdām pusdienas. Pēc pusdienām es lasīju, bet pēc tam devos gulēt.

Pirmā burtnīca: 1915-1918Jul. 29th, 2014 @ 10:19 am
[info]kira_alendorfa

Jul. 29th, 2014 @ 09:43 am
[info]kaukau
Tā viņš ir, jūra un Ķīšezers ir peldami jebkurā diennakts laikā. Jeb, ja strādāsi līz 22iem un pēc tam gribēsi nopirkt skriešanas kedas un apliet kapos stādītos augus, tad ūdenī līdīsi pēc pusnakts. Skaisti. Cabo veras ciet, pēdējie apmeklētāji kavējas, un tu brien ūdenī tālu, tālu un pēkšņi, pašai par pārsteigumu, meties iekšā. Vakar es biju samērā stresains un nemīļš radījums, bet pēc peldes viss kā ar roku atņemts. Paliek tikai nogurums kā bieza vates sega.
Pie ar skrituļslidām braucajajiem rajoniem nu ir pieskaitāms arī Jaunmīlgrāvis.

zināmais nezināmajā. jeb būšot tā. Jul. 29th, 2014 @ 09:03 am
[info]barbala
Ja jau es te civilizācijā iesaukta pie ātrgaitas interneta un salda š(l)ampanieša plusnaktīs, tad jau jāuzvedas kā Romā pieklājas.
Lai neaizaug zinību urgas mūsujūsuprātos, apkopoju jaunāko jauno mediju mākslās: astro-lolo-ģiskas ievirzes raidījums "Būs tā." . Atļaujos cerēt, ka TĀ tomēr nebūs.


Šajā pašā jauno mediju rubrikā ir jāpiemetina labas un ilgi gaidītas vēstis.
Lasītāju iecienītais blogs "Upene" vairs nebūs jālasa vecās piecgades bloga formātā.
Tagad Upenes redakcija arī izdod žurnālu, protams, ka e-žurnālu, kā jau tas gadsimtam piederas un manāmi spītē Santas Ančas Benjamiņas Mogulas izsviestajai prātulai, ka durkātā prese dzīvos un uzvarēs, jo ar modes/dzīvesstila žurnālu uz poda nepasēdēsi. Drosmīgie rīkojas!


Lai kur nu arī pasēdēdams, lasi, cilēciņ un priecājies un iedvesmojies no citāda smūtija receptēm un uzzini galveno par festivālu Positivus:
"Positivus ir noslēdzies! -interesantas sajūtas, burvīgi mākslinieki, apmeklētāji, kas piedomājuši pie sava izskata- ..ārkārtīgi skaistās gammās, tas viss ir pagājis, izdzīvots un devis jaunu elpu turpināt iesākto! domāju, ka daudzi, kas meklēja beetbox joprojām ir neizpratnē, kādēļ nebijām Positivus teritorijā.. gribēju padalīties par to, kā mums gāja-iesākumā drusku kalnā lejā, bet pēc tam tikai augšā!"

ČomskisJul. 29th, 2014 @ 08:20 am
[info]indulgence
Jautājums maniem pseidointeliģentajiem dzērājdraudziņiem: tas Čomskis jau nobankrotējis, vai vienkārši ietur "pamestības" stilu? Kādus pārsimt m tālāk man bērniņam angļu valodas kursi - kā reizi nospriedu, ka Čomskis varētu būt gana laba vieta, kur ar grāmatu un bairīti sagaidīt brīdi, kad mazo jāved mājās. Bet, kad vakar garāmejot aci uzmetu, izskatījās, ka "райком закрыт, все ушли на фронт", tb pagalmiņā galdiņu nav, viss noputējis un pamests izskatījās. Durvis neraustīju.
Tags:

Jul. 29th, 2014 @ 07:20 am
[info]scope
Šorīt divi DPD busi attaisnoja balto busiņu stereotipu visā krāšņumā.
Attiecīgi, iesaku uzmanīties, jo tas, ka jau esi uzsācis apdzīšanas manevru (spogulis, signāls, manevrs), nenozīmē, ka nevajadzētu vēlreiz paskatīties spogulī, jo, bez pagrieziena signāla un ignorējot CSN, garām var aiziet DPD...

Jul. 28th, 2014 @ 10:16 pm
[info]honeybee
Biju aicinājumā
Sajutos, es pat nezinu, jauna? Gudra? Nu vārdu sakot labi sajutos, un nepavisam ne pieaugusi

Bohuslän Jul. 28th, 2014 @ 08:48 pm
[info]leonora, posting in [info]iztulko
Kā skanētu zviedru pilsētas Bohuslän nosaukums latviešu valodā? Vai Bohuslena (vadoties pēc krievu val. varianta Бохуслен)?

matiJul. 28th, 2014 @ 09:32 pm
[info]kihelkonna
Poll #20123 mati
Open to: All, results viewable to: All

5 - 7 gadu vecu meiteņu vecākiem

View Answers

1. meitas matus katru rītu un vakaru ķemmēju, rītos sapinu bizes, izveidoju no tām kaut ko, saspraužu ar sprādzītēm
1 (8.3%)

2. 1-2 reizes dienā saķemmēju, droši vien no rītiem daudzmaz sapinu vai sasienu
5 (41.7%)

3. ķemmēju un pinu retāk, var gadīties kādu dienu izlaist
2 (16.7%)

4. kaut kas starp 3. un 5.
2 (16.7%)

5. ja nav vajadzības (brīvlaiks), varu arī nedēļām un mēnešiem ilgi neķemmēt, par pīšanu un siešanu nemaz nerunājot
2 (16.7%)


Jul. 28th, 2014 @ 06:30 pm
[info]kaukau
- saplēsu krūzīti ofisā :(
- Nekas, nebēdājies, izaugs jauna!

Mācieties, puiši, kā jārunā ar sievieti ar pms pilnā sparā..

Jul. 28th, 2014 @ 03:11 pm
[info]amatieris
Rajōns savā elementā - taisni pretī mentenei vienam autiņam izsists stikls, drusku tālāk pie viena cita mētājās olu čaumalas un iepakojums... Jāaaa, kādam laba ballīte bijusi.

AlerģijaJul. 28th, 2014 @ 01:32 pm
[info]violets_t, posting in [info]pajautaa
Nekad īsti tādas nav bijušas. Cik ilgā laikā vajadzētu pāriet izsitumiem, kas izskatās, ka ir kādas alerģijas izraisīti? Un vai šo procesu kā var paātrināt?

Tencinu.

Jul. 28th, 2014 @ 11:52 am
[info]antuanete, posting in [info]pajautaa
Varbūt varat ieteikt labu autoservisu?
Dots: 9 gadus vecs Nissan Pathfinder dīzelis, visu laiku vests uz dīlera servisu, bet viņi mani pēdējās vizītēs drusku aizkaitināja ar nespēju precīzi un laicīgi pasūtīt detaļas, un diagnosticēt problēmu, ja klients pats ar pirkstu neiebaksta, kas tieši un kā jāskatās. Loloju cerību, ka Rīgā (vēlams Daugavas labajā krastā) ir kāds serviss, kas strādā labāk un efektīvāk :) Līdz šim internetos ieteikts "Autoloks" Barona ielā un "Rolis" Čiekurkalnā (bet par šo sudzibas.lv daudz nelāgu atsauksmju). Ko saka Cibas kolektīvais saprāts?
Tags: ,

Laba daba- transportsJul. 28th, 2014 @ 11:49 am
[info]livia, posting in [info]vajag
Labas dienas!

Meklēju divas brīvas vietas automašīnā uz festivālu Laba Daba piektdien, 1. augustā no plkst. 19:00 no Rīgas/ centra.
Brauktu normālā es un patīkams spānis, benzīnam piemestos, visas lietas :) Izskatīšu arī piedāvājumu vienai vietai, tad brauktu es tikai.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba