Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

!Mar. 1st, 2015 @ 10:16 pm
[info]barbala
kā cilvēks, kurš nemāk monogāmi skatīties ekrānā un pa dzīvi ir skatījies apmēram četrus seriālus (bordertauna, sex&city, newsroom, house of cards), akjēziņšmēziņ, cik tā jaunā house of cards sezona ir tomēr lieliska- vaimandieniņ, kevinspesij, cik trāpīgi. un tieši šobrīd, tā sērija ar krievijas prezidentu petrovu, vaiiii.

Lapčenoka Pietiks vārdiMar. 1st, 2015 @ 10:02 pm
[info]svari, posting in [info]pajautaa
Izrādās šai dziesmai internetā nav vārdu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZNZulu_0Ulw#t=49

Nevaru izšķirt vienas rindiņas beigas un par vienu citu ir nelielas šaubas.

Vai kāds var palīdzēt?

Vai tas ir Imanta Ziedoņa dzejolis, vai arī izņēmuma kārtā viņš uzrakstīja vārdus Paula skumjajām notīm?

Pietiks, ko nu vairs,
mēness jau ir vecs,
sen jau nav tik kaiss
vairs tavs daiļais plecs.

Ko vairs ???
pilnā mēness laiks
sen jau nav tik gaišs
vairs tavs daiļais vaigs.

Sen jau mani ar'
citā vārdā sauc,
pietiks šovakar,
pietiks.

Arī vārds tavs dziest
It kā nav vairs tavs.
Negribās vairs ciest,
negribās vairs gaust.

Cita diena nāk
tevi(s) neaizskars, (?)
tai būs laimīgāks
un vēl labāks vārds.

Sen jau mani ar'
citā vārdā sauc,
pietiks šovakar,
pietiks.


Paldies!

Mar. 29th, 2015 @ 05:26 pm
[info]helvetica, posting in [info]par_velti
H&M džinsi 128 cm augumam. Pāris reizes uzspīlēti lielāka izmēra bērnam, lai secinātu, ka tomēr nē, jādod kādam, kam der. Sākot no 2dienas var saņemt Vecrīgā.

arodbiedrībaFeb. 28th, 2015 @ 10:36 pm
[info]ezss
ja otro nedēļu piektdienās laboratorijā sāk ļoti smirdēt pēc sērūdeņraža (ķemeru sēravoti). nolēmām, ka tā ir gādīgā arodbiedrība, kas rūpējas par to, lai mēs pārlieku neuzkavējamies darbā.

Feb. 28th, 2015 @ 09:40 pm
[info]15, posting in [info]pajautaa
par daugavas piesārņošanu ar golfa bumbiņām ir kādas sankcijas paredzētas un iespējamā nepatīkamā pisne ar kārtības policiju? ne jau tā ka industriālos apjomos, tā drusciņ, kādas 50.

people of colour, halpFeb. 28th, 2015 @ 03:39 pm
[info]neoplasm, posting in [info]pajautaa
dāmas un frizieri, sakiet, lūdzu, kurš ir labākais matu balinātājs? interesē visādi zīmoli - arī tādi, kas nav pieejami parastos veikalos, bet dabonami salōnos. vajag pēc iespējas mazāk kaitīgu matu ērkulim. pagaidām ieinteresējis ir keune, bet gribu dzirdēt tautas balsi [arī atsauksmes par to pašu keune'i kaut vai]. paldies!

Feb. 28th, 2015 @ 04:02 pm
[info]bljanna
Anda Burve-Rozīte ir augšāmcēlusies tviterī.

PiemērsFeb. 28th, 2015 @ 03:09 pm
[info]ezss
Šodien, lai jaunieši uztrenētos lietot automātiskās pipetes, nolēmu pārbaudīt viņu prasmes pēc nodarbības ar nelielām sacensībām. Atnesu analītiskos svarus un lūdzu nomērīt 500 mkl ūdens, ieliet glāzītē, pierakstīt svaru un minūtes laikā šo procedūru atkārtot vairāks reizes, cik vien ātri un precīzi var. Ja strādā precīzi, tad glāzītes svars palielinās par 500 mg katru reizi. Kad jaunieši bija beiguši un kļūdas izanalizētas, tad viņi, šķelmīgi smaidot, teica: "Un tagad, Jūs!"

Pati sev par izbrīnu un atvieglojumu, konstatēju, ka mana kļūda ir aptuveni 0,3%, kas ļāva saglabāt pipešu pavēlnieces statusu bērnu acīs. Tādi lūk šodienas hailaiti. Iešu atpakaļ mājās dzert tēju ar medu un turpināt slimot.

kroplais milzisFeb. 28th, 2015 @ 09:50 am
[info]bljanna
Kremlis atgādina audzēju. Tas ieperinās veselā ķermenī, izmanto to, lai augtu, lai spēcinātos, lai dzīvotu pats par sevi. Visi mēģina ar to cīnīties, bet, ja tas ir pietiekami gudrs, spēcīgs un nekaunīgs (lasīt: amorāls), tas visu laiku ir solīti priekšā. Tomēr interesantā lieta par audzējiem ir tā, ka tie lēnām nogalina savu saimnieku, savu barotāju, tā jau no paša sākuma lemjot nāvei arī sevi. Viņi ir granātas paši sev.
Turklāt Kremlis ir īpaši ļaundabīgs un metastātisks. Ziemeļkoreja ir saudzīgāka pret savu ķermeni, tā uztur to pietiekamā stāvoklī, lai varētu dzīvot vēl pats.


Tomēr šobrīd ir tik ļoti šausminoši, nedroši un bezcerīgi dzirdēt un redzēt, kas notiek Krievijā. Un, nē, es nesaprotu "jokus" par to, ka tad jau mēs esam bez 5 min okupēti, kas šeitpat, cibā, ir izskanējuši. Man nav nekādu garantiju, kur uzliesmos nākamā metastāze.

Un B.Ņemcovs ir milzīgi netaisnīgs un traģisks zaudējums. Kārtējā paraugnāve. Lai cilvēki neaizmirst, kurš galvenais.

Feb. 28th, 2015 @ 12:40 am
[info]krii
Nevarētu teikt, ka es ļoti aktīvi interesējos par Krievijas politiku, jo īpaši iekšpolitiku, taču ziņa par Ņemcova nāvi mani satrieca. Uzvēdīja drusku preapokaliptisku noskaņu.

Feb. 27th, 2015 @ 08:02 pm
[info]tapetes_puksts, posting in [info]pajautaa
Kāds ir vārdam "transgressive" atbilstošs tulkojums?

Feb. 27th, 2015 @ 07:11 pm
[info]honeybee
Mirušie nepiedod e-versijā bez maksas - http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/95165-mirusie_nepiedod.html
Tikai līdz svētdienai.
Pievāciet droši, pat ja neesat pārliecināti, ka gribēsiet lasīt (ibo kas viņ zin, varbūt 2. grāmata būs dafiga labāka nekā pirmā, un kasviņzin, varbūt man neizdosies to 2. grāmatu uzrakstīt tā, lai viņu varētu brīvi lasīt, nezinot MN obstanovku).

Feb. 27th, 2015 @ 05:51 pm
[info]zin, posting in [info]pajautaa
ir kāda filma pēdējā laikā bijusi, kura emocionāli (nu, radīto sajūtu ziņā) līdzīga lock stock and 2 smoking barrels vai kkam uz to pusi?
kādu vispār filmu, no pēdējām, ne Oskara nominantēm, jūs ieteiktu noskatīties, tādu, kurai saturs būtu, bet bez gruzona fonā?
Tags:

Feb. 27th, 2015 @ 04:08 pm
[info]honeybee
Biju pie jauna zobārsta, nu, zobārstes. Izskatījās jauniņa, droši vien jaunāka par mani. Speros iekšā kabinetā un uzreiz brīdinu, ka esmu bailulis.
Viņa: "Nekas, man arī bail."
Es: ... (fuck, I'm screwed)
Viņa: "..kad es eju pie zobārsta."

Bet visp. bija ļoti jauka un rūpīga.

50 shades of Parādā jeb "Atkal bija raudāšana"Feb. 27th, 2015 @ 02:35 pm
[info]barbala
Pateicoties jūsu veiksmīgajai informācijas kampaņai, iepazinos arī es ar Parādnieku ģimenes interviju un lasītais un citur diskutētais uzrāva emocij's un pārdomas dažas. Liekas, ka reti ir publiski pieejams tik caurspīdīgi traģisks pastāstelis, kā šī cukurainā intervija (to, starp citu, zem pseidonīma nav uzcepusi visu mīļotā filozofe Burve-R?) un kas savā groteskumā, vieglprātīgi un neapdomīgi atsedz sūrāko kanalizācijas akas vāku un sūdi skar ventilatoru.

Ko es tur redzu? Ko es tur pazīstu?*

Tātad, dots ir vienkāršs kretīns, par kura paša ģimenes musturi un mantotajām vērtībām skaidru ziņu nav, bet toties, jauneklīgais kretīns sludina "savu raksturu" un ieņēmis pusaudža attīstības fāzei raksturīgo protesta formu, kuru pauž protestējot pret iekārtu un režīmu, šādam protestam ērtā un loģiskā laikā. Tiktāl – nothing special, no varonības vai idejas tur nav ne smakas, parasta balamutība, jo izpaliek varonībai un ievērības cienīgumam nepieciešamā intelekta/zināšanu/idejas līnija.

Vēl ir 17 gadus veca medskolas audzēkne, kura nākusi no patriarhālas, jēdzīgi nefunkcionējošas ģimenes attiecībām, kur ieaugusi sekošanas, pakļaušanās un konformisma, labākas dzīves sapņos - le klassīk, le klassīk, Garoza, jūs sakāt, paļaušanās, jūs sakāt. ("ko par mani teiks, ko par mani padomās").

Atļaušos piezīmēt, ka šādos sterilās burciņas apstākļos ar tēva viedoklīti un māmuļas līdzlocīšanos augušām jaunietēm visbiežāk nav ne jēgas, ne iekšu adekvāti izvērtēt savus sapņu prinčus un negatīva izvērtējuma gadījumā, rāmi pasūtīt šādus teltī līdējus latvāņos snaust. Tā ir viena no drausmīgākajām, atvainojos par vispārinājumu, bet tomēr, Latvijas sieviešu mantotajām traumām - iedzītais aizliegums, tabu "atteikt vīrietim." Gulēt kā aukstam baļķim, divas dienas nerunāt..." Jo ja nu tomēr viņš izrādās labs cilvēks, tas pretīgais ūsainis, kurš lien bučoties? Ja nu viņš ir labā partija? Kā tu tā, kas tu esi, lai izvērtētu savu partneri? Un galu galā, tev uzmanību pievērš "pats kursa lielākais skandālists"- vai tas nav glaimojoši neesošai pašapziņai? neBonija un izKlaids medskolā, kāda varena romantika un lielās mīlas apsolījums! Kāzas ar 120 nepazīstamiem cilvēkiem! Yēēeēē!

Tālāk lasītājs tika ievilkts detalizētās attiecību dinamikas epizodēs un kopš tā brīža vārds "raudāt" dažādos locījumos šajā tekstā parādās 28 reizes, kam smacējoši kontrasējošais moments ir viņas secinošais "bija liela raudāšana" un viņa balamutīgās refleksijas par to, kas ir sievietes laime,
par ko locīta valodiņa 12 vietās.
Tātad, 28 raudāšanas pret 12 laimēm. Lūk, dzīve parastā, jel veidojiet, bērni, stipras un latviskas ģimenes. Lepnība un pašcieņa ir grēks, bet ciešanas un sevis maldināšana – cēls upuris, obligātais izaugsmes kauss, kurš jātukšo, lai lepni sludinātu ģimenes vērtības, turklāt - fook this - ar ko! "Kima Beisindžere ir mans sievietes ideāls un es esmu tāds, kāds es esmu."

Kaut kas visā šajā ir tik nolādēti reprezentatīvs un līdz sāpīgumam raksturīgs tik daudziem no mums – sevis noliegums, absolūta savstarpējā necieņa saknē, manipulācijas uz manipulācijām, blefošana sev, lai neatzītu savas bailes un izmisumu, hiperattīstītā spēja būt par upuri, šo aklo upurēšanos saukt par mīlestību un dzīvot bez mīlestības tās jēgpilnākajā formā; bailes un izmisums palikt vienam ar sevi un izmisīgā turēšanās pie "attiecībām" kā statusa simbola; emocionālās un psiholoģiskās drošības meklēšana "pie stiprākā pakļaujoties", neapzinoties un neatzīstot sev, ka tevi vienkārši pazemo, lieto, iznīcina un ar tevi manipulē kā sīkumos, tā būtiskajā. Un tu dari tieši to pašu – norij krupi, noliec bēdu, aproc slikto dienu, izgrozi ģimenes galvu, jo zini sieviešu viltībiņas un sievietes laimi (kura, šādustāstuprāt, protams ir cieti saistīta tikai ar bērnu aprūpi un audzināšanu un smaidu viņu omulīgajos ģīmīšos, nevis, teiksim, ar veselīgās kaislībās un sarunās pavadītu diennnakti vai citu sev svarīgu un tikai no sevis izrietošu atribūtiku.)

Lai arī "daudzi tā dzīvo" un šādus zīmējumus uzskata par normu, tipa, "dzīve ir gara un mīlestībai sejas ir dažādas", kāpēc ko šādu saukt par ģimenes dzīvi, par mīlestību?
Dari, cilvēk, ko vien gribi, bet neesi pats sev parādnieks. Un, pirms rāpies manā kalnā, uzkāp pats savējā.


Kāpēc starp mums visiem ir tik maz tiešām emocionāli veselu, stabilu, stipru cilvēku, kuri nemanipulē ar otru un sevi pašu? Kāpēc sick is the new black?*JRT Latviešu stāstiem otrā daļa varētu būt Latviešu lāsti – viss par attiecībām un ģimenes dzīves kultūru, mh?


p.p.s. vēl man nav skaidrs, kā "kopš jaunības ultra nacionālistisks cilvēks, pret režīmu protestējošs varonis" var savus (?) dēlus nosaukt par Helvi un Hardiju, kāpēc ne Jumi un Trāķi, tad jau. Konsekvences neesamība izpaužas lūk, pat šādās detaļās. HELVIS!!!!!!

ParafīnsFeb. 27th, 2015 @ 03:37 pm
[info]skropstutussa, posting in [info]vajag
Hei!
Varbūt kāds zina, kur palielā daudzumā iegādāties parafīnu vai stearīnu Rīgā?
^^

Feb. 27th, 2015 @ 04:06 pm
[info]evy, posting in [info]vajag
Danat Al Ain Resort (http://alain.danathotels.com/) , Apvienotie Araabu Emiraati
mekleejam fitnesa instruktori / personal trainer. sievieti. alga AED 2000 / per month + 25% komisija par atsevishkjaam nodarbiibaam. dziivoshana uz vietas viesniicaa + eeshana nodroshinaata. kompaanija apmaksaa arii celja izdevumus shurp, viizu un veseliibas apdroshinaashanu. siikaaks izklaasts intervijaa, esmu tikai messendzheris.
ja kaadai interesee, luudzu komentaarinjos savu eepastinju, nosuutiishu koordinaates, kur cv jaasuuta.

Plānojam pavasariFeb. 27th, 2015 @ 12:44 pm
[info]krii
Starta numurs - 10 362. Ar ko arī sevi apsveicu, glīts skaitlis.

Feb. 27th, 2015 @ 11:13 am
[info]scope
Turpmāk mašīnu tehnisko stāvokli pārbaudīs arī uz ceļa
http://www.youtube.com/watch?v=Z2yDj8_UujY

Pirmais gan, kas iekrita acīs, CP stādina auto bremzēšanas joslā.
Vismaz priekš kampaņas video jau nu varēja pacensties un paši CSN ievērot.

Feb. 27th, 2015 @ 10:48 am
[info]honeybee
Pirmā reize, kad Stella (manā klātbūtnē) lieto vārdu "es". Konkrētāk - frāzē "Es slauku dibenu".
Tags:

jautājums kultorgiemFeb. 27th, 2015 @ 10:37 am
[info]elina, posting in [info]pajautaa
Man te 8.-15.martā gaidāma ārzemju viešņa, kura, atšķirībā no manis, novērtē kultūru ārpus mājas. Vai ir kādi ieteikumi, kur iet, ko apmeklēt? Lai gan viešņa no Vāczemes, latviski saprot diezgan labi, kas, protams, paplašina kultūras loku. Vienīgais, ko pagaidām esmu atradusi ir - "Āda" Ģertrūdes teijāterī un "Krievu mūzikas pērles" Gorā. Purvīša balva vēl būšot. Vai ir vēl kas labs, ko apskatīt, klausīt un kam vēl varētu nopirkt biļetes uz to laiku?

vēl mazliet biznesa ziņu Feb. 27th, 2015 @ 10:00 am
[info]barbala
"Ar grāmatām ir tā, ka es lasu ļoti daudz. Katru dienu vakarā lasu kādu grāmatu, neskatos TV un labāk pievēršos kādai labai literatūrai. Gadā izlasu aptuveni 10-15 grāmatas. Mūsu mājās ir ļoti liela grāmatu bibliotēka, apmēram 4000 grāmatu. Pēdējās iecienītākās grāmatas ir trīs. Kembridžas ekonomista Hadžūna Čanga grāmata Sliktie samarieši, Hadžūna Čanga grāmata 23 lietas, ko mums nestāsta par kapitālismu, kas sākas ar teikumu: «Pasaules ekonomika ir drupās». Autors uzsver, ka pie tā ir novedusi pašreizējā kapitālisma ekonomikas sistēma, tomēr vienlaikus tic, ka šo sistēmu var labot. Lai tas notiktu, cilvēkiem ir jāsaprot atbildes uz daudziem jautājumiem, ko autors iztirzā šajā grāmatā. Trešā grāmata ir Džordža Sorosa grāmata Globālā kapitālisma krīze."

piektdienas interviju sērija no Dienas Biznesa, protams.


Apdrošinātājs - antikapitālists :)

Feb. 27th, 2015 @ 12:06 am
[info]krii
Neliels manas privātās attieksmes paskaidrojums iepriekšējā ieraksta sakarā - lai izvairītos no pārpratumiem un sev adresētām apsūdzībām.
Tātad - pret parādnieka-rudzīša tipa večiem, t.i, nedaperētiem vanckarmačo un vonnabī alfa-meiļiem, kuri nav spējīgi apliecināties, kādā jomā godīgi konkurējot ar citiem tēviņiem - kaut vai kaujoties krogā - un tā vietā izvēlas glumas manipulācijas ar sievietēm un savu patriarhālo statusu, es izjūtu tikai bezgalīgu riebumu un naidu.
Savukārt, pret sievietēm, kurām nelaimīgi ir gadījies ar viņiem saistīties, es izjūtu nožēlu. Bez mazākās augstprātības.
Tam visam nav sakara ar monogāmiju-poligāmiju, vai ticību laulības institūcijas neesošajam svētumam.

kļūdas manā matriksāFeb. 25th, 2015 @ 09:44 pm
[info]bozena
Dakter, šitas man arī jums jāizstāsta, lai klīniskā bilde būtu pilnīga. Tātad, bez tā, ka maza būdama sapnī redzēju dronus, man bija vēl, lūk, kāds sapnis.

Es it kā biju tādā sarkanīgā tunelī vai alā, kas tiecās šašaurināties un mani nospiest. Lai dzīve nebūtu kā medusmaize, ausīs visu laiku skanēja bum-bum, bum-bum. (pēc loģikas tai vajadzētu būt asins plūsmas dunai ausīs) un radās tāda īpaša , ne pārāk jauka sajūta, it kā es nevarētu aptvert savas robežas (kur sākos un īpaši, kur beidzos, šo es vispār nevaru aprakstīt, es domaju, ka to var sajust vienīgi mazliet piepaplašinot apziņu).
Laiku pa laikam ala pārstāja gāzties man virsū, un tad bija gana labi. Tad priekšā es redzēju tādu kā gaismu un skanēja mūzika un dziedāšana, ko brīnišķi aprakstījis Tolkīns, kad viņš raksta par pārpasaulīgām elfu dziesmām, tāpec to es pat nemēģināšu ilustrēt kā glītāk. Gaismā tuneļa galā kāds dejoja, pēc manām nepieredzējuša īpatņa domām tā bija meitene baltā kleitā, es domāju, ka goč pendel kāda princese.
Tad, kad bija šī gaisma, skanēja mūzika un tā tur būtne dejoja, viss bija labi, nedodiet ēst un dzert, dodiet tik šitā pasapņot, bet vai tad es neteicu, ka drīz ala atkal sāka gāzties man virsū, un viss sākās no jauna? Tas bija nepatīkami pēc suņa. Loģiski, ka es pamodos un raudāju!
Vēlāk gudri ļaudis sacīja, ka es droši vien skatījos atmiņu video par to, kā es piedzimu.
Šo home video es skatījos līdz apmēram 3-4 gadu vecumam. Pēc tam es to redzēju tikai vienu reizi, kad man bija kādi divdesmit trīs gadi. Neilgi pēc tam mani vēlreiz piemeklēja šī sapņa Īpašā Nepatīkamā Sajūta (it kā es nevarētu aptvert savas robežas). Dīvainā kārtā, tas notika tieši tad, kad es sēdēju fakultātes dekanātā un kārtoju kaut kādus papīrus.
Kaut kā es tos papīrus sakārtoju, iztenterēju no dekanāta un tā arī nesapratu, kāda šaize tajā brīdī gadījās matriksā.

Feb. 26th, 2015 @ 08:23 pm
[info]bljanna
Deftones - Digital Bath
Tags:

Feb. 25th, 2015 @ 07:25 pm
[info]bozena
Pie ārdurvīm sajutu ļoti pazīstamu svaigi piesvilināta sautējuma(mana sautējuma, kas man ledusskapī!) smaržu. Skaidra bilde, abas jaunkudzes ir normālas dedzinātājas. Sevišķi Līze. Man liekas, viņas pašas labā būtu ēst nesildītu. Pilna virtuve ar dūmiem un guļamistabā smuki zem segām saritinājusies Līžele ir ikdienišķa parādība.
Nekā nebij! Mans stūķis mierīgi dusēja, kur atstāts. Iedomājieties, mūsu mājā dzīvo citi svilinātāji. Ar līdzīgiem stūķiem.

Feb. 26th, 2015 @ 07:16 pm
[info]honeybee
Kā zināt, ka esi piedzemdējis nerdu: bērns ir nopircis e-talonu, lai izmantotu telefona NFC un nolasītu e-talona datus :)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba