Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Oct. 5th, 2015 @ 12:49 pm
[info]honeybee
Biju grāmatnīcā, no 5 grāmatām viena pat bija ieplānota. Greit saksess.

Elektriķi. steidzamiOct. 5th, 2015 @ 12:21 pm
[info]zetinja, posting in [info]vajag
Vannas istabā kaut kas iet uz īso. Tiklīdz ieslēdz vannas istabas slēdzi, tā izsit visam dzīvoklim. Help!

kultūras ziņasOct. 4th, 2015 @ 09:21 pm
[info]pikaczu
Latvijas pianists Georgijs Osokins šoruden cīnās Šopēna Konkursā. Tas ir viens no top5 pianistu konkursiem pasaulē. Pavasarī viņš izturēja atlasi (kādi 400 konkurenti). Tagad viņš ir viens no 82 konkursa dalībniekiem. Rītvakar 21.25 pēc Latvijas laika būs iespēja youtūbē skatīties viņa priekšnesuma tiešraidi. http://chopin2015.tvp.pl/21585053/georgijs-osokins
Es klaviermūziku tik labi nepārzinu, lai varētu kādu no dalībniekiem kritizēt vai slavēt. Man viņi visi šķiet kā Olimpa dievi, tādēļ turu īkšķus pēc patriotiskā principa.

Oct. 4th, 2015 @ 05:35 pm
[info]honeybee
Marsietis - kruta filma, pilnīgi noteikti iet Hugo listē
Par šo domājot - "Prāta spēles" a.k.a. Inside out tak tehniski arī kvalificējas? Ja jau Lego movie kvalificējās... Ja tā, tad arī in

Traitor Baru Cormorant - holy shit, yes (un te nu es biju, domādama, ka neko krutāku par Fifth Season šogad neizlasīšu...)
Sūds par to, ka galvenā varone ir tumšādaina lesbiete, galvenā varone ir fucking grāmatvede (nu labi, drusku cita specifika, bet smieklīgi izklausās)
Ūberļauna impērija, kas ir nepatīkami tuvu tam, ko varētu izveidot, ja rīkotos loģiski un saprātīgi, un galvenā varone, kas ir vienkārši ahujeķ savos "piesitīsim viņus ar smadzenēm" izgājienos
Also, ja lasāt, jo mazāk spoileru, jo labāk.
Tags:

Marsietis, tātad. Oct. 4th, 2015 @ 05:29 pm
[info]ctulhu
* Lieliski. Viņi NAV sabojājuši stāstu.
* Cilvēki ir tādi, kādiem viņiem jābūt. Kādi ir vecajās filmās like Hangar 18, Andromeda strain, Right stuff.
* Tehnika izskatās pēc tehnikas, nevis pēc kino dekorācijām.
* Nav aizmirsta tā frāze ``kosmosa pētniekiem jāsadarbojas``, grāmatā bija nedaudz izvērstāk ``kosmosa pētniekiem jāsadarbojas pa tiešo, nevis caur politiķiem, jo kamēr politiķi taisīs politiku, viss būs nokavēts``
* Nianse ar hidrazīnu tā pati kas grāmatā, tb vispār viņš varēja dedzināt hidrazīnu skābeklī pa taisno, tāpat dabūtu ūdeni, tā hidrazīna katalītiskā sadalīšana par slāpekli un ūdeņradi ir lieks solis , bet nu var arī tā.

Atrasts tīklāOct. 4th, 2015 @ 10:45 am
[info]krii
"Gludināmie dēļi - tie ir sniegadēļi, kuri atteikušies no sava sapņa un atraduši Normālu Darbu".

Oct. 3rd, 2015 @ 04:38 pm
[info]bozena
Interesanti gan būtu nodzīvot vēl kādus 50 gadus, lai piedzīvotu, kā vietējās etimoloģijas vārdnīcas raksturo vārdus Abižoties, Davaj, Hujviņzin un slaveno Atpizģīt.

moodleOct. 3rd, 2015 @ 04:01 pm
[info]miss_doherty, posting in [info]vajag
Vajag kādu, kurš var pastāstīt/parādīt/iepazīstināt ar moodle vidi.

Par atlīdzību sarunāsim :)

Oct. 3rd, 2015 @ 01:22 pm
[info]krii
Ričmonds gulēdams sapņo ļoti emocionālus sapņus - vismaz spriežot pēc vaukšķēšanas, ņurdēšanas, ķepu un deguna raustīšanās, ausu cilāšanās.
Interesanti, kādi tēli dominē dzīvnieku sapņos? Arī vizuālie, vai tomēr skaņu, smaržu, kustību, resp., tie, kas (pēc mūsu domām) viņiem ir svarīgāks izziņas avots nomodā?

Oct. 3rd, 2015 @ 01:01 pm
[info]oblica
Vakar bija brīnišķīga diena, kas iestiepās nākamajā dienā un rezultātā esmu tikko modusies. Brokastis!

Oct. 3rd, 2015 @ 12:18 pm
[info]bozena
Man galīgi nebija laika neko pastāstīt, mīļo Garkājtētiņ, tad nu es īsumā par svarīgāko.
Izgājšnedēļ es pat paņēmu brīvdienu, lai varētu neredzēt kolēģus, toties redzēt sēnes. Rezultāts- 10 burkas ar marinētām sēnītēm un viena piesūkusies ērce, bet neliela.
Darbā man ir paaugstinājums, asistents, lielāka alga, toties pakausī jo spēcīgāk elpo korporatīvā elpa.
Aizvakar stāvot pie sarkanās gaismas luksoforā, pavisam nepazīstama sieviete pamāja man, lai paskatos debesīs. Tur bija 2 milzumlieli kāši. Dzērvju, proti.
Vakar mes ar Līzi bijam veikalā, un Līzei garām pagāja liels vīrietis ādas jakā, no kura dvesa ledains aukstums. Dīvaini, Līze teica, cilvēli parasti ir silti, bet šis bija kā no saldētavas iznācis. Es domāju, ka tas viņai būs spoks gadījies.
Dzeru zāles, tāpēc pavadu savu 6. dienu bez alkohola.
Mūsu ciema veikalā tirgo jaukas bikšeles, ražotas no Lielās Ķīnas tautas dēliem un meitām. Acīmredzot, Lielās Ķīnas tautas meitas ir ievērojami smalkakas miesasbūves, jo bikšeles, kas labi der Jaunkundzei, kura ir salīdzinoši neliela, rotā birka ar uzrakstu XXL.
Līžele nesen atgadināja, ka pēdējā laikā esmu nepietiekami tieva, tāpec aiz atriebības šodien nopirku viņai XXXL apaksbikses. Yes!

digitālā izkapts pļauj maigi un nenovēršamiOct. 3rd, 2015 @ 12:19 pm
[info]barbala
....un tad pienāk tādas dienas rīts, kad (viss tāds saulains, veiksmīgs un mazliet lecīgs) piezvana brašulis tēvs un pavēl, citēju, "beidzot (!) izveidot pašam savu mājas lapu tajā Fosbukā "pēc iespējas drīzāk (!!!).

Labi, labi, Fosbuku es vēl saprotu, bet kurš viņam ASAP'us iemācīja? Dārgie sociālo tīklu apokalipses jātnieki – jūs, lūdzu, uzmanīgāk tajos tirdziņos ar sirmgalvjiem izrunājieties, ja.

Portālu ziņasOct. 3rd, 2015 @ 11:32 am
[info]veed_logs
Skatos, ka cilvēki pēkšņi ir sākuši interesēties par dzeju.

Oct. 3rd, 2015 @ 10:35 am
[info]ctulhu
Dažreiz cilvēkiem ir iekšas . Arī mūsdienās.

Oct. 3rd, 2015 @ 09:30 am
[info]la_cumparsita, posting in [info]pajautaa
KO darīt?
Kaimiņi izpaužās - telpā virs manas guļamistabas ir ieviesuši kādu aparātu, kas nemitīgi dūc, dobji un vienmērīgi, parasti pa naktīm un brīvdienām. Esmu gājusi runāt, np vadītājs ir gājis runāt, viņiem aparāta neesot un neko viņi nedzird. Mani novērojumi, ka aparāts darbojas, kad viņu dēls, kura istaba ir virs manas guļamistabas, nav mājās. Stāvā zem manis neviens nedzīvo, tur nekas nevar darboties.
Arī agrāk šie cilvēki ir melojuši, tāpēc par aparāta neesamību neticu.
Ko darīt? Gribu klusumu naktīs.
Varbūt kāda kreatīva ideja, kā "parunāt" viņu valodā. Novērojums, ka to šie cilvēki saprot.

Oct. 2nd, 2015 @ 11:00 pm
[info]laielais, posting in [info]pajautaa
Kuram vajadzīgs tas tikumības likums?

koncerti ārzemēsOct. 2nd, 2015 @ 10:57 pm
[info]presiite, posting in [info]pajautaa
Tagad, kad last.fm ir palicis dīvains un pusdzīvs, kur jūs meklējat koncertus ārzemēs?

par pantiemOct. 2nd, 2015 @ 07:23 pm
[info]pikaczu
Sākumā doma iztulkot dzejoli visās iespējamās pasaules valodās man šķita lielisks veids kā parādīt pigu, tiem kas Rīgā gribētu nosēdināt MIGus. Bet ja dzejoļa tulkošanas akcija novirzīsies: "Kādi mēs atpalikuši, cik pie mums viss slikti" gultnē, tad viss pozitīvais nevardarbīgās pretošanās dzinējspēks ir sabojāts.
Katru reizi, kad redzu tādu gaušanos atceros par skaudrajiem Tadeuša Konvicka vārdiem, kuros viņš ļoti precīzi noformulēja, kāpēc Austrumeiropas kultūras ļaudis ir tādi kādi nu ir. Ja jau esmu uz tulkošanas viļņa, tad padalīšos ar šo tekstu:

"Ikvienam zināms, ka īstam māksliniekam ir jāiebilst un jābūt opozīcijā pret spēkiem, kas valda viņa vidē, pret viņa sabiedrību, kā arī pašam pret sevi. Tā tas ir bijis vienmēr, tā tas šur un tur ir vēl joprojām. Rietumos šī būšana opozīcijā pieder pie mākslas labajām manierēm. Pat vairāk, tā ir spēcīga mode, nebūtu par maz teikts, tā ir ieejas biļete vērā uz ņemamiem saloniem. Tur notiek nepārtraukta un kaislīga būšanas opozīcijā aktīvu vairāksolīšana, kura ir vienlīdzīga ar progresa kulta atzīšanas privilēģiju. Būt opozīcijā, tātad būt progresīvam, tas ir pirmais solis mākslas druvā.
Mūsu apstākļos šis agresijas instinkts pret varu aiz aprēķina, protams, izpaužas nedaudz atšķirīgi. Būt pozīcijā pret varu, pretoties mūsu spēcīgajai birokrātijai nav nedz izdevīgi, nedz droši. Līdz ar to mākslinieki, kuri vēlas saglabāt eksporta cienīgu seju, kuri pasaules mākslas templī vēlas parādīt opozicionāru un progresīvu tēlu, virza savu agresijas instinktu jaunā gultnē. Tā vietā, lai uzbruktu sava laika varenajiem, tie uzbrūk un plosa miroņus no nožēlojamā, daudzkārt apgānītā nacionālā panteona. Tā vietā, lai drebinātu sava režīma pamatus, tie purina un apvelta ar nepiedienīgiem žestiem tautiskās tradīcijas totēmus, totēmus, kuri ir aplipuši ar divu pēdējo karu piegādātajām mirstīgajām atliekām. Tā vietā, lai iekostu pakaļā, tiem kam ir teikšana, viņi spārda klusējošos, jeb precīzāk viņu trūcīgo, pēdējo, dumjo bet vēl savējo, ne aizgūto priekštatu pasauli.
Bet Rietumi ieliek savu termometru šajos darbiņos, šajos klūgu groziņos kas pilni ar saliektiem ulānu pīķiem, apzeltītām, tautumeitu ģipša figūriņām ar nodauzītiem deguniem, pilni ar tām poļu mazajām skulptūriņām, kuras tiek godātas mazpilsētās kā tādi ceļmalas dieveklīši, kas tātad ir tādi uzblīduši un ar sevi mūžīgi neapmierināti. Rietumi ar saviem gredzeniem rotātajiem pirkstiem izvelk termometru un saka: jā tie ir īsteni opozicionāri darbi, kas patiesi ir pret iekārtu, pilnībā progresīvi."

Tedeušs Konvickis "Kalendārs un smilšu pulkstenis" Varšava 1976.

orhidejai mājdzīvniekiOct. 2nd, 2015 @ 08:03 pm
[info]anima_de_nera, posting in [info]pajautaa
pamanīju orhidejai virsū mazus melnus zirneklīšus! a sagooglēt nesanāk.
- kas tie tādi? kā tikt vaļā? pie manis ir ap 2nedēļām, zied nežēlīgi un lapas arī smukas
- vai neaplipinās pārējos mājas augus?! orhideju nav žēl, pārējos ir.
Jūtiņa: moody

Īrnieku vajag, īrnieku...Oct. 2nd, 2015 @ 04:09 pm
[info]gracy_kelly, posting in [info]vajag
SITUĀCIJA:
Šovasar pārvācos no darba-projekta mazpilsētā atpakaļ uz Rīgu, atsāku īrēt dzīvokli, kurā kaut kad studiju laikos esmu jau dzīvojusi. Plāni draugiem un radiem skarbi mainījās, paliku dzīvoklī viena pati. Mana izvēle, jo man tur ļoti patīk. Atradu darbu. Parēķināju, sapratu, ka ziemā toč' nevarēšu viena pavilkt. Meklēju kādu, ar ko kopā izmaksas dalīt. Dzīvokļa īpašniece ir ar mieru. Tātad piedāvāju īrēt ISTABU.

DZĪVOKLIS:
Vecmīlgrāvis. Padomju laika piecstāvene. Pirmais stāvs. Trīs istabas, no kurām vienā dzīvoju es. Viena ir caurstaigājama dzīvojamā/viesistaba. Trešā - tā, kuru piedāvāju kādam citam!
Dzīvoklis ļoti labā stāvoklī, karstie un aukstie ūdeņi, gāzes plīts, veļasmašīna, ledusskapis, vannas istaba, WC. Brīvajā istabā svaigi līmētas gaišas tapetes. Interneta šobrīd nav, jo es dzīvoju uz mobilā, bet ir plāns ievilkt Lattelecom. (Tīri informācijai - LMT zona ok, bet mobilais nets nevelk.) Ļoti saulains - rīta un dienas saule visos logos, bet vasarā, ja vēdina un piever žalūzijas, ir ok. Istabā mēbeles var būt un var arī nebūt - šobrīd tur ir rakstāmgalds un izvelkamais dīvāns. Pārējais viss jau ir mēbelēts, bet tā mierīgi, bez padomju laiku sekcijām un tepiķiem pie sienām.

VIETA:
Kā jau minēju, Vecmīlgrāvis. Centra mīlētājiem nederēs. Bet Vecmīlgrāvis šobrīd kulturāli atdzimst... Līdz centram 35 - 40 minūtes ar autobusu, plus 5 minūtes līdz pieturai. Ar mikriņiem vai vēlos vakaros, protams, ātrāk. Vajadzības gadījumā - ar taksi kādi 8 līdz 9 EUR. Aiz loga pavasaros zied ceriņi un kastaņi, tuvu Ziemeļblāzmas kultūras pils, drusku tālāk jūra (25 min ar riteni), kaijas virs galvas ārā kliedz visu dienu (ērti, ja nevēlas dzirdēt savus iekšējos putnus)... Var iet skatīties kuģus uz Mīlgrāvja kanālu. Vispār tāda "zaļa" sajūta. Ja vajag, teorētiski kaut kur pie mājas var atrast arī vietu mašīnai. Ja vajag, pīpēt var iet ārā - pirmais stāvs.

DZĪVOKĻA BIEDRS:
Es - oriģinālā kurzemniece, vēsturniece zem trīsdesmit, strādāju muzejā, bet ļoti daudz arī no mājām. Mājdzīvnieku nav, bieži mēdzu braukāt apkārt. Mājdzīvniekus arī nevēlos ieviest (izņēmumi ir visādi kāmji un zivis, kas dzīvo savā ierobežotajā teritorijā). Manuprāt, dzīvoju mierīgi, esmu kārtīga (kā saka mani draugi - nenormālīgi, bet gan jau tik traki nav). Ballēties patīk, bet ne katru dienu...

CENA:
EUR 170 mēnesī. Tas ietver istabas īri, komunālos, gāzi, elektrību. Karoče visu. Arī dzīvojamās istabas izmantošana draugu un radu izguldīšanai, ja tāda nepieciešamība rodas (vēlams, ne regulāri - es no tās istabas bieži strādāju). Tā arī ir reāli puse no visām izmaksām gada griezumā. Atsevišķi jāizrunā būtu par to interneta lietu.
Dzīvokļa īpašniece prasa EUR 100 drošības naudu. Par oktobri būtu jāsamaksā ievācoties (ne pilna saumma, atkarīgs no datuma).
Vasaras mēnešos komunālie mazāki, tad droši vien varētu runāt arī par mazāku maksu.

Labā ziņa, ka, ja šis variants interesē, tad var ievākties kaut "rītvakar"!
Varbūt Vecmīlgrāvja atdzimstošais šarms ir tieši tas, kas kādam vajadzīgs (pašam, radam, draugam, kolēģim) utt. Principā tas ir labs variants cilvēkam, kas vēlas konstantas izmaksas, savu telpu labiekārtotā dzīvoklī, mierīgu kaimiņu un Rīgā vēlas dzīvot salīdzinoši klusā, zaļā rajonā.

Ja ir interese, droši dod ziņu uz liga.anna džīmailā. Daudzas lietas ir runājamas. ;)

(Tādus variantus, kā man pašai atrast labāku darbu vai lētāku dzīvokli, lūdzu, nepiedāvāt.)

Oct. 2nd, 2015 @ 04:05 pm
[info]ctulhu
Kam ir visvājākā pienākuma apziņa - ķīmiskām reakcijām vai datorporgrammām?

Atbilde - softam, ar kuru analizē reakciju produktus!

Oct. 2nd, 2015 @ 02:44 pm
[info]scope
Noslēdzošā reportāža no Rīgas brīvostas.
Šoreiz bildes no izbrauciena ar motorjahtu "Amanda".
... )

Lafuma mugursomu remontsOct. 2nd, 2015 @ 02:38 pm
[info]pichshsh, posting in [info]pajautaa
Vai zināt kādu darbnīcu, kas specializējas Lafuma (vai citu kruto ceļojumu mugursomu) remontā? Tām ir šāda tāda specifika, ar kuru mani parastajos somu remontos mēdz pasūtīt.
Tags:

Oct. 2nd, 2015 @ 02:00 pm
[info]scaramouche
10 literārie darbi, kas nepārdzīvos tikumības likumu. Diemžēl te nav iekļauta pirmsskolas dziesmiņa par gailīti, kurš tecēja meitas celt.

Austiņu mīkstie sūdiņiOct. 2nd, 2015 @ 12:44 pm
[info]lasitajs_nr1, posting in [info]pajautaa
Austiņām (audio, caur kurām klausās mūziku no telefona) ir tie mazie, mīkstie sūdiņi, ko liek ausīs. Tad nu sanācis, ka dārgām austiņām viens tas sūdiņš ir pazudis.
Protams, pērkot nāca līdzi rezerves, but kurš tad tos atceras, kur nolikti.
Esmu apstaigājis visas Centrālās stacijas larkas, Elkor lielveikalu un vēl divus tehnikas veikalus - nekur tādus atsevišķi nepārdod.

Varbūt ir kāda ideja, kur tos varētu nopirkt?

Paldies jau iepriekš.
Tags:

Lidojot ar Aeroflot Pekina-Rīga-Pekina.Oct. 2nd, 2015 @ 04:39 pm
[info]aminta, posting in [info]pajautaa
Aeroflot biļetēm Economy class Budget ir šāda piebilde:

Stopover in the transfer points for transit passengers:
Permitted for 75 EUR/75 USD/6200 JPY fee for each stopover;
Permitted for free of charge:
- For domestic flights within Russian Federation;
- For flights from points of Russian Federation to points of CIS/Baltic counties;
- For flights from points of CIS/Baltic countries to points of Russian Federation (except Far Eastern points of Russian Federation)/Europe/Near and Middle East.


Nākamajai pakāpītei Economy class Value (maksā, protams, vairāk) ir šāda piebilde:

Stopover in the transfer points for transit passengers: Permitted for free of charge

Vai saprotu pareizi, ka pērkot pirmo biļeti, man uzturēšanās pārsēšanās punktā, proti, Šeremetjeva lidostā, maksās 75 EUR?

Mammām draudzīga pasēdēšanas vieta RīgāOct. 2nd, 2015 @ 10:58 am
[info]trustyourvibe, posting in [info]pajautaa
Čau Čau Cibiņ!
Varbūt vari padalīties, kur ir Rīgas centrā draudzīga vieta, kur pasēdēt ar mazo (2gadi) ?


Paldies, jau iepriekš.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba