Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

gāzes baloniJan. 26th, 2015 @ 06:54 pm
[info]dhonass, posting in [info]pajautaa
Dārgie Cibasbiedri, kas sadzīvē lieto balonu gāzi:

1. - no š.g. 1. janvāra 50-litrīgos balonus vairs nedrīkst pirkt/pārdot, cik es sapratu no gūgles. Jā/nē?
2. - šobrīd lietoju vēl pagājušajā gadā pirktu 50 l balonu, bet tas palēnām taisās uz beigām. Kurš kantoris man atvedīs un uzstādīs jaunu 27 l balonu UN atbrīvos mani no diviem tukšiem 50 l baloniem? Tas ir būtiski, jo nav īsti iespējas tukšos kaut kur nogādāt.

Buč buč.

Jan. 26th, 2015 @ 08:07 am
[info]honeybee
Vai nu es esmu kļuvusi par alkoholiķi, vai arī iemācījusies pareizi dzert/atskurbt. Šogad esmu nopietni dzērusi 3 reizes, un visas trīs nākamā diena ir bijusi pilnīgi ok/patīkami pūkaina, nevis "kill me now" poha. Nu labi, 2 reizes no trijām dzēru labu alkoholu, bet zato daudz par daudz.

Maģiskajā receptē ietilpst:
- vienā brīdī beigt dzert (ar domu, ka jāaiziet gulēt vai nu jau skaidrā, vai tajā "hmmm, man laikam sākās viegla poha" stāvoklī), pamatojums: ņefig būt šmigā un gulēt vienlaikus, tas nav racionāli un tu nevari izkontrolēt, ko tavs ķermenis grib. Nu tb tikt vaļā no tās pusaudziskās panikas "ja es beigšu dzert, tad uzreiz būšu skaidrā, un to taču nevar pieļaut!!!", jo ir taču skaidrs, ka pēc 2-3 stundu dzeršanas tu vari 3 stundas nedzert un vēl joprojām būt patīkamā žvingulī,
- dzeršanas sākumā ir jauki iedzert arī kaut ko bezalkoholisku, vidū vienmēr aizmirstas, bet tad tajā beigu athoda posmā noteikti dzert visko bezalkoholisku (piezīmēsim, ka gāzētie dzērieni ir kļūda, ne tik liela kļūda kā dzert alkoholu, bet ar tiem vienmēr kaut kas jāapēd - kuņģa skābes dēļ),
- banāni! pēcdzeršanas athoda posmā obligāti, nākamajā rītā good to have. Teorētiski jebkas, kurā ir minerālvielas, bet nu de facto banāni ir visvieglāk iekšā dabūnamie,
- vanna, ilgi (man šķiet, ka tas ir krutākais līdzeklis pret atūdeņošanos).

Fat BastardJan. 25th, 2015 @ 11:39 pm
[info]lemurs, posting in [info]pajautaa
Vai šim kinotēlam iz filmām par Ostinu Paueru ir ieviesies kāds latvisks vārds?

par aktuaaloJan. 25th, 2015 @ 07:45 pm
[info]oblica
Ja es vinjam noliegshot churaat staavus, vinjs uzaudzeeshot baardu.
Diskusija sleegta.

ko es šodien izmetu + tusē ar kihelkonnuJan. 25th, 2015 @ 06:28 pm
[info]kihelkonna
1. pavisam jau neizmetu, tikai sakrāmēju daļu no grāmatplaukta. sausais atlikums ir 1 pilns superneto maiss ar bērnu zīmējumiem. apmēram tik daudz viņi saražo 1 gada laikā. es tos zīmējumus bāžu plauktā un reizi gadā pirms izmešanas pāršķiroju. vēsturiskos gabalus saglabāju.

2. mums ir daudz tādu grāmatu, kas piemērotas viengadniekiem, divgadniekiem, nu vabūt vēl trīsgadniekiem, bet lielākus bērnus neaizrauj. kaut kad ielikšu bildi. lai iet labumā kādam citam.

3. vēl man visu laiku liekas, ka vajag atjaunot projektu "tusē ar kihelkonnu", apakšvirsraksts "redzēt kihelkonnu un mirt" http://klab.lv/users/kihelkonna/412453.html. vispirms man jāsatiek jau san aizrunātā mirdza un vīnogas, tālāk vēl kaut ko.

3.1. no februāra divām trešdaļām līdz marta beigām laulenis sestdienās brauc uz ventspili, mēs pilnīgi noteikti sēžam mājās, esam ciemojami ģimenēm ar bērniem. ķipa kā jūzeris vīnogas atnāca, palaida savu trīsgadnieku vaļā, viņš ar maniem bērniem kaut ko skraidīja un darīja, mēs tikmēr virtuvē lējām sevī kafiju, sitām klačiņu un aizmirsām par bērnu eksistenci.

3.2. tuvākais trešdienas vakars jau ir aizsists (chaj, ja sīči būs veseli), bet turpmāk trešdienu vai dažreiz ceturtdienu vakari varētu būt brīvi. jā, varam tā un šitā. i laulenis ir ielāgojis, ka trešdienās tusēju, un cenšas nākt mājās vēlu un pa ceļam paēst :D

Jan. 25th, 2015 @ 04:58 pm
[info]aleja, posting in [info]pajautaa
Varbūt kāds zina, ko nozīmē šī zīme un cipars uz zelta gredzena ar ļoti mazu rozā akmentiņu? Gredzens visdrīzāk izgatavots Padomju Savienībā.pieļauju, ka fotogrāfijā zīme varētu būt arī apgriezta kājām gaisā

a es, a manJan. 25th, 2015 @ 02:33 pm
[info]pikaczu
Vakar bufetee pie sleeposzanas trases man paprasiija cik gadu pirms paardeva karstviininju. A man driiz buus 2 x 18.

Terapijas virzieniJan. 25th, 2015 @ 03:08 pm
[info]banderlogs, posting in [info]pajautaa
Ir plānā beidzot sākt iet pie terapeita, bet no psihoterapija.lv netieku gudra, kurš terapijas novirziens ir īstais un derēs labāk. Problēmas nav lielas, bet tik un tā gadu laikā ir sakrājies visādu sūdu, ar kuriem gribētu tikt galā.
Tas, ko es pašlaik skatos, ir eksistenciālā vai psihodinamiskā terapija. Vai kāds gudrāks cilvēks varētu apskaidrot, kā tie abi novirzieni izpaužas realitātē? Vikipēdija šajā gadījumā man diez ko lielu skaidrību neieviesa.

UPD: Liels paldies visiem!
Tags:

BriivdienasJan. 25th, 2015 @ 02:58 pm
[info]oblica
Vakar ieveerteeju centraaltirgus zivju paviljonu. Nu, taa - ieveerteeju uz kaadiem cheesmit eiro.
Pirmo reizi muuzhaa cepu siljkes. (Chau, kaiminji! :-D )
Galjas paviljonu ieveerteeju pagaajushaa nedeeljaa.
Jaaatziist, peedeejos 10 gados tur tomeer shis tas ir mainiijies.
Uz labo pusi.

Pie reizes ieveerteeju desa & co un bezmaksas slidotavu. Pirmajaa izbriiniijos par cenaam, otrajaa shodien ar BB izpaudaamies darbiibaa. Prieksh pirmaas reizes BB tika galaa lieliski. Iipashi tajos briizhos, kad aizpljaapaajaas un piemirsa, ka neprot slidot. Reekinaajos ar apmeeram 10 min izpildiijuma, tad draamu, jo nekas nesanaak, slidas miskastee un viss ir suuds, bet par lielu paarsteigumu man, noslidoja 1 h 15 min un no ledus nodabuuju tikai ar draudiem.
Iesim veel.
Tags:

Neiesaku!Jan. 24th, 2015 @ 07:27 am
[info]bozena
Tā kā mājās nebija nekā garšīga, atjaucu šņabi ar ziemas karsto dzērienu (aukstu) un ledu. Baigi negaršīgi, nedariet tā!

Mājsaimnieces piezīmesJan. 25th, 2015 @ 11:30 am
[info]krii
Mājassvētība atspērusies zied visu ziemu. Tas ir skaisti, bet baidos, ka - kā jau parasti, - tas ir drīzāk no izmisuma, nevis labas dzīves, jo podā viņai nepārprotami kļuvis diezgan šauri, zeme sāk birt ārā. Ja pārstādīšu lielākā podā, tad nevarēšu turēt uz palodzes, būs jādomā kas cits.

Uz Ziemassvētkiem pirktie kadiķu zari joprojām stāv vāzē un pat negrasās birdināt skujas. Spīguļus izņēmu, bet zarus ārā mest negribu. Lai stāv kaut līdz Lieldienām, kaut līdz Jāņiem, ka tik nebirst. Man nav jāpakļaujas sabiedrības aizspriedumiem par skujkoku izcelsmes dekoru saistību tikai ar vienu gadalaiku, vai ne?

pati, punkti...likumiJan. 25th, 2015 @ 12:18 am
[info]mazliet, posting in [info]pajautaa
Kā tiek lasīti likumi? Ko apzīmē [romiešu cipars] , [cipars punkts cipars] un kas ir vienkārši [cipars]?

Šitādi:
IV.
7.1.
7.2.
7.3.

8.
8.1.

pogudēliJan. 24th, 2015 @ 08:23 pm
[info]santech, posting in [info]vajag
Vajag klaviatūru ar usb pieslēgumu. Man ir divas, bet ar ps/2 spraudni. Kaut vai abas mainu pret vienu ar usb. Vienīgi tad vēlams tikpat jēdzīgā stāvoklī un ar klasisku us izkārtojumu.

Jan. 24th, 2015 @ 05:30 pm
[info]krii
SIM karti atjaunoju, veco un aparātu nobloķēju. Droši vien kaut kur iesludināšos - ja jau aparātu vairs nevar pārdot, kāds varbūt par 5-10 € būs ar mieru atdot atpakaļ...
Dārgie draugi, kuru telefona numuri man ir bijuši un nu (visticamāk) gājuši zudībā - tiekat mīļi lūgti atsūtīt man kādu SMS ar savu vārdu. Drīkst, protams, būt ietverti arī mierinājumi un laba vēlējumi, taču tie nav obligāti. Gaidu un ilgojos - man jūsu visu pietrūkst!

Jan. 24th, 2015 @ 04:28 pm
[info]veelviens
Ar vienu roku sit pa seju, ar otru - apmainās ar precēm.

Kapitālisma politisko sistēmu patiesais jautājums nav "Vai kāds ir tik ļauns, lai tu ar viņu karotu?"
Jautājums ir: "Vai kāds ir tik ļauns, lai tu ar viņu vairs netirgotos?"
Jūtiņa: var iztikt

Jan. 24th, 2015 @ 12:50 pm
[info]krii
Pasaule ir sasodīti ļauna un nedroša vieta, un tā vien rādās, ka esmu kārtējo reizi palikusi bez telefona. (Šeit iederas pagarš citāts no Ījaba grāmatas).

Trīs no PārdaugavasJan. 24th, 2015 @ 08:06 am
[info]vaarna, posting in [info]vajag
Sveiki!
Vai kāds zina/un vrb kādam ir ansambļa "Trīs no Pārdaugavas" dziesma, kur teksts ir apm. šāds: "Pelēka jūrmalas diena, krastmalā nav neviena, zvejnieka pērnā(?) ne suņa....". Ja kādam ir visi viņu albumi, būšu pateicīga, ja uzmetīsit lejupielādei. Bet priecāšos arī tik par to vienu dziesmu (dievam žēl, nezinu, kā sauc) Paldies jau iepriekš!

William BurroughsJan. 24th, 2015 @ 04:53 am
[info]lemurs, posting in [info]pajautaa
klau, gudrā ciba, vai kāds man varētu pateikt, kā tad galu galā latviski pareizi ir jāraksta šī godājamā literāta vārds? a?
William Burroughs = ...

UPD: paldies, ciba!

Jan. 23rd, 2015 @ 11:28 pm
[info]krii
Dažubrīd man šķiet, ka šajā fermā vajadzētu ieviest vēl kādu cilvēku, jo es pati lāga netieku galā. Bet tad es sabīstos no šīs domas.

Jan. 23rd, 2015 @ 12:18 am
[info]bozena
Atšķīru Brēma "Dzīvnieku valsti" (izdevniecība "Grāmatu draugs", Rīgā). Gribēju atrast kaut ko viedu par tiem Unpy klinšu āpšiem. Klinšu āpšus Brēms nav pazinis. Viņš ir Daiļdirsēju konkursa uzvarētājs un pierakstījis lappusēm tālu par "Māju ragu lopiem" un "Ziloņiem jeb elefantiem" aber nekā par klinšu āpsi.
Lai notiek , lai skan dziesma par māju ragu lopiem.
"...pēc visa minētā par māju lopu garīgām spējām man nav nekas vairs ko sacīt. Govs, bez šaubām, stāv uz zema garīga līmeņa, jo blakus aitai ir muļķīgākais no mūsu mājlopiem." Savukārt "... vērsis ir attīstītāks par pašu apgarotāko govi; tam ir asākas maņas vairāk spēka apziņas, drošssirdības un veiklības, tas skatās ar saprātu ap sevi..."
Par Alpu govīm: "...kad liek atskanēt zvaniņam, ar kuŗu paziņo par aiziešanu uz kalnu ganībām, visi lopi topk uzmanīgi. Govis, maudamas un jautri lēkādamas, sapulcējas kopā, lai dotos pakaļ vissakaistākajai govij, kuŗai raibā lentā pakārts kaklā vislielākais zvaniņš un arī ragi puķēm izpušķoti."

Man šķiet, nebūtu viņš tik daudz daiļdirsis par govīm, būtu atradis ko sacīt arī par klinšuāpsi.

piektdienas vakara polls-jautājumsJan. 23rd, 2015 @ 10:14 pm
[info]zivs, posting in [info]pajautaa
termopasta vislabāk
A: ar karti uzziesta uz radiatora
B: X-iņā
C: zirnis

Jan. 23rd, 2015 @ 09:31 pm
[info]lidot, posting in [info]pajautaa
vai šeit ir kāds, kas abonējis Forbes šim gadam?
kad viņam teorētiski būtu jāiznāk?
jau 23.dātums, bet nevaru sagaidīt savā pastkastītē.

mm virtuvēJan. 23rd, 2015 @ 04:11 pm
[info]kihelkonna
izlasot mufa aktuālo cepienu, pieņēmu šādus mērus. mazmurkšķis šorīt visai ģimenei sacepa olas (pa smalko, ar gaļām). pēc tam sataisīja pankūku mīklu un uzcepa pankūkas. programmā ir kāda gada laikā iemācīt viņai visu manu mizerablo kulinārijas klāstu. ar mazzaķi būs grūtāk; neliekas, ka viņu īpaši interesētu virtuvē notiekošais; viņš pat smilšukastē kūkas necep, un ja arī kaut ko kūkai pielīdzināmu uztaisa, tad tas izrādās eksperiments ar vulkānu. kamēr mazmurkšķis jau no kāda 2 gadu vecuma pēc paša iniciatīvas spēlēja virtuvē notiekošo.

Sinhronie tulkiJan. 23rd, 2015 @ 03:43 pm
[info]pichshsh, posting in [info]pajautaa
Meklēju kādu, kam ir sakars ar sinhronajiem tulkiem valdības līmenī! Atraksti, lūdzu uz lauris.olups [at] gmail dot com.

nagsJan. 23rd, 2015 @ 02:08 pm
[info]adelise, posting in [info]pajautaa
Sveiki,
tāda nelāga lieta - kucēns dauzoties pārkoda mana īkšķa nagu, tieši pie pašas saknes un tagad tur ir tāds nesmuks daudzlīmeņu caurums, kur viena puse izskatās pagalam nesmuki un pēc roku saskares ar ūdeni izskatās (un jūtas vēl nesmukāk) pavisam čābīgi. Varbūt ir kādi ieteikumi kā paātrināt tā naga sadzīšanu?

ACEs un slimībasJan. 23rd, 2015 @ 01:00 pm
[info]kihelkonna
Šovasar par to lasīju, un jau sen gribēju sameklēt avotu. Nesen avots pats nāca pretī. Te būs subjektīvs un nezinātnisks atstāsts.

Kaiser Permanente ir veselības aprūpes organizācija ASV, un no 1995. līdz 1997. gadam šeit veica apjomīgu pētījumu. Tika iesaistīti ap 17 tūkstošiem dalībnieku. Visi turīgi, visiem darbs, visiem apdrošināšana (citādi viņi nebūtu uzskaitē konkrētajā iestādē), 75% beiguši koledžu.

Dalībniekiem bija anketā jāieķeksē, vai viņiem ir bijusi kāda no sarakstā minētajām bērnības traumām. Traumu saraksts: fiziska vardarbība, seksuāla vardarbība, emocionāla vardarbība, fiziska nevērība (neglect), emocionāla nevērība, māte izturējās vardarbīgi, ģimenē lietotas narkotikas, ģimenē garīga slimība, vecāku šķiršanās, ģimenes loceklis ieslodzījumā. Traumas saucās Adverse Childhood Experiences jeb saīsinājumā ACE.

Tālāk katram dalībniekam saskaitīja, cik tad viņam to ACE ir. Divām trešdaļām dalībnieku bija vismaz viens ACE. No šiem 87% ziņoja par vēl vienu ACE, un tā tālāk.

Tālāk pievērsās citiem datiem par šiem dalībniekiem. ACE skaits izrādījās ļoti saistīts ar tādām veselībai kaitīgām darbībām kā smēķēšana, alkohola un narkotiku lietošana, partneru neizvēlība, un stipri korelēja ar smagu aptaukošanos, depresiju, sirds slimībām, vēzi, aknu slimībām.

Ja salīdzināja cilvēkus ar 0 ACēm un tādus, kam ACEs bija vismaz 4, pēdējie divreiz vairāk smēķēja, ar 7 reižu lielāku varbūtību bija alkoholiķi, ar 7 reizes lielāku varbūtību viņiem bija sekss pirms 15 gadu vecuma. Viņiem bija divreiz lielāka varbūtība kļūt par vēža slimniekiem, 4 reizes lielāka dabūt emfizēmu un hronisku bronhītu. Viskrāšņākās līknes bija pašnāvībām - 6 ACEs un 30 reižu vairāk pašnāvību mēēginājumu. 5 ACEs un 6reiz lielāka varbūtība, ka šis cilvēks ir injicējis narkotikas. Par to tika uzrakstīti kādi 50 zinātniski raksti, un internetā ir daudz šādu glītu grafiku (ACE pētīšanu ir pārņēmušas arī citas organizācijas).

Daļa no šīm korelācijām ir saistītas. Ja daudz dzer un pīpē, tad vēlāk dabū slimas aknas un slimas plaušas. Bet ne jau visi, kam bijušas ACEs, obligāti pīpēja, narkojās un dzēra. Liela daļa uzvedās pilnīgi normāli, dzīvoja veselīgi, nepīpēja, nedzēra un nenoēdās. Šiem kārtīgajiem cilvēkiem (kuriem bija 7 un vairāk ACEs) bija par 360% lielāks risks saslimt ar sirds išēmiju (kas ir biežākais nāves iemesls ASV).  ACEs bija padarījušas viņus slimus tādā veidā, kam nebija nekāda sakara ar viņu veselīgo vai neveselīgo dzīvesveidu. Autori salīdzināja mediķus ar ugunsdzēsējiem, kuri vērš visu ūdeni uz dūmiem (fiziskā saslimšana), ignorējot zem tiem esošās liesmas (neārstētas emocionālās traumas).

(no kā mirst tie, kam nulle ACu, nepateikšu, jo nezinu.)

Turpmāk vēl. Nākamā nodaļa būs par stresa hormoniem.

DISKLAIMERIS
izklaidējos. nenesu atbildību.


Tags:

fikss jautājums par vorduJan. 23rd, 2015 @ 11:10 am
[info]kihelkonna
es sameklēju tīmeklī bildi, pieseivēju pie sevis un pēc tam samazinātu ieliku vordā.
pēc tam es netīšām to bildīti folderī nodzēsu. (ak tu piķis.)

man tagad vajag bildītes failu, bet folderī nav, un tīklā arī vairs nevaru atrast. tur kaut kāda smalka kīvordu kombinācija bija. ja varētu tai bildītei iekš vorda paskatīties kaut vai faila nosaukumu, būtu vieglāk. bet nemāku. kad klikšķinu ar labo pogu uz bildes, dabonu visu, tikai ne iespēju paskatīties bildītes izcelsmi. cienījamie cibiāņi, vai varat man palīdzēt?


upd
paldies visiem, atradu. man pat bija bildes autores vārds, bet flikra meklētājā tas neko nedeva.
glābjošā frāze iekš gugles bija
"Liz West" Pan site:flickr.com
Top of Page Powered by Sviesta Ciba