Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Jan. 22nd, 2019 @ 05:37 pm
[info]khosmos, posting in [info]pajautaa
labas dienas! kā var paskatīties tos atdraugotājus/piedraugotājus? google nekā nav, tur taču nevar zināt, kādā formā iepriekš pasniegts jautājums.

vidi vērojotJan. 22nd, 2019 @ 08:29 am
[info]indulgence
Ceturto mēnesi dzīvoju bērnības vietās, Āgenskalnā. Akurāt 30m bites lidojumā no Bišu ielas namiņa, kur tālajos 1880. gados apmetās mani senči, ienākuši pilsētā no Kalnmuižas. No dzīves pilsētā šejienes vide visai krasi atšķiras ar to, ka nekur pie namu sienām nav miskastes (visā Nometņu ielas garumā no Slokas ielas līdz tirgum būs labi ja kādas 3). Otrais punkts: mīlīgie koka namiņi ir jauki un uomulīgi tikai no ārpuses... Principā tos vai nu jājauc nost, vai visus jārenovē un jāsiltina. Tā perspektīvā raugoties izskatās, ka pēc gadiem Āgenskalns būs tāds pats "mirušais kvartāls" kā Ķīpsala, kuru savulaik padarīja par centram vistuvāko guļamrajonu. Divas maximas viena otrai blakus nozīmē mazbodīšu neizbēgamu bankrotu. Nekādu citādu vērojumu nav.
Tags:

Iz klasiskās literatūras sižetiem (kā vēsta interneti, lasīšana darot labāku un empātiskākuJan. 22nd, 2019 @ 08:13 am
[info]indulgence
Dzīvoja reiz galvaspilsētā sīkuzņēmējs, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, kuram piederēja apģērbu un higiēnas preču bodīte. Bizness gāja no rokas, sieva piepelnījās kā istabene, bankā maziņš uzkrājumiņš, un nu jau palēnām kalt plānus par paplašināšanos un bērnu laišanu pasaulē. Vēl viņam piederēja arī dzīvoklis - par nākotni domājot, bija izmantiojis iespēju un ieguldījies nekustamā īpašuma iegādē, - kuru viņš nolēma izīrēt, lai vismaz NĪN un komunālos maksājumus segtu. Diemžēl tieši ar šo dzīvoklīti, kas bija ieplānots kā "drošības spilvens" katram gadījumam, sākās viņa problēmas.

Izīrēja uzņēmējs to kādam jaunam cilvēkam - it kā solīds, strādā "spēka struktūrās" (tātad likuma kalps ar stabiliem ienākumiem), nupat ieradies no provinces. Kā visai drīz izrādījās, tā bija kļūda. Īrnieks, kā lai to tā politkorektāk pateikt, nu nebija pats likumbijīgākais pilsonis šaipus Himalajiem. "Orgānos" iekārtojies par "blatu", pateicoties tēva draudzībai ar ietekmīgiem ļaudīm uzplečos. Izturējās derdzīgi: rupjš, netīrīgs, mēnešiem nemaksāja īri, toties regulāri pļēguroja ar draudziņiem, postīja īpašumu, traucēja kaimiņiem. Nu nelaime, ne īrnieks!

Kad nu saimnieks vairs nevarēja izturēt un sāka uzstājīgāk prasīt, lai īrnieks pilda savus pienākumus, sākās it kā nejaušu nelaimju virkne. Vispirms tika arestēta viņa sieva, kuru apsūdzēja valsts nodevībā. Valsts nodevībā, Karl! Istabeni! Gan veikalā, gan dzīvesvietā notika kratīšana, viss izvandīts, spoguļi sadaudzīti, skaidrā nauda no lādītes pazudusi. Pēc tam arestēja arī pašu uzņēmēju – izmisumā šis aizskrēja pēc palīdzības pie sava uzplečotā īrnieka, taču tas pats viņu arī nodeva dienesta kolēģiem. Un ko domājat? Arī nabaga sīkuzņēmējam "piešuva" valsts nodevību!

Ciešanu mērs bija pilns: apcietinājumā viņu dauzīja, pazemoja, turēja vienā kamerā ar recidīvistiem, kas par viņu augu diennakti ņirgājās, stiepa uz konfrontāciju ar kaut kādu uzplečoto, kas beigu beigās izrādījās ne tas, par ko uzdevās. Pie tam kamēr viņu mērdēja karcerī, tikmēr īrnieks piespieda viņa sievu stāties seksuālos sakaros.
Beigu beigās, izsistiem zobiem un sagrautu veselību palaida vaļā, pirms tam liekot parakstīties par brīvprātīgu sadarbošanos ar izmeklētājiem un kļūšanu par ziņotāju.

Taču ne uz ilgu laiku. Visai drīz atkal arestēja gan viņa sievu, kura bija cerējusi ar savu ķermeni paglābt ģimeni, gan viņu pašu. Sabija ieslodzījumā vairākus gadus, tā arī bez apsūdzības uzrādīšanas un tiesas. Viņu vienkārši mērdēja iepriekšējās izmeklēšanas izolatorā. Kad beigu beigās palaida brīvībā, tad mūsu sīkuzņēmējs bija pilnībā izputināts: veikals bankrotējis, dzīvoklis atņemts. Tā visai īsā laika sprīdī stabils vidusslāņa pārstāvis tika padarīts par bomzi, kas nu pārtika no žēlastības dāvanām. Savukārt viņa īrnieks īstenoja spožu karjeru apsardzes dienestā. Bet uzņēmēja sievu vienkārši nogalināja, lai nemaisās pa kājām un lieku nerunā.

Kas tālāk notika ar bijušo galantērijas bodnieku Bonasjē, Dimā vecākais klusē.

Iz sarunas pie konjaka glāzesJan. 22nd, 2019 @ 08:12 am
[info]indulgence
- Interesanti, ka neviens filosofs nav bijis dendijs.
- Nu nevispārināsim. Par hellēņiem mēs tomēr nezinām nekā. Visnotaļ iespējams, ka Platōns špacierēja rūpīgi pomādētām ūsām, tērpies krāšņā no Austrumiem importētā stīmpanku zīda kimono. Bet tendence uz noplukumu, ko šie par atbrīvošanos no konvencionālisma dažkārt dēvē, vērojama gan. Taču drīzāk tas suns aprakts pašos cilvēkos. Dendijs, kā jau to norāda Hosē Ortega i Gasets, ir dzīvespriecīga personība ar tendenci uz hedonismu, līdz ar er kaifu no dzīves sīkumiem un stila. Savukārt ar filosofiju, tāpat kā ar dzeju un psiholoģiju, tendēti aizrauties ļaudis ar kādām nebūt dvēseles traumām. Nu tie, kas nespēj atrast sevi, cītīgi taustās pa pašrefleksijas tumsu un meklē, bet tā kā Maslova piramīda ir arī viņu pamatu pamats, tad arī ar nepārvaramu vēlmi misionāriski dalīties ar apkārtējiem ar tām nedaudzajām sevis druskām, ko atraduši.
Tags:

Jan. 22nd, 2019 @ 06:37 am
[info]honeybee
And

there's the moon, there is something faithful and mad


-e.e.cummings

Jan. 21st, 2019 @ 08:47 am
[info]krii
ранним зимним утром
вышла на крыльцо
лёгкий бриз сдувает
с черепа лицо

© ZAK

Jan. 20th, 2019 @ 11:26 am
[info]honeybee
Jo mūsu dvēseles negrib tikt glābtas,
tām ir labi tāpat, tās ir kā bērni,
kas spēlējas ar mums kā ar sērkociņiem -
tie esam mēs, kas jāglābj no mūsu dvēselēm,
ne otrādi.

/Arvis Viguls/

Jan. 19th, 2019 @ 08:47 pm
[info]honeybee
Ko es jau zināju: ka principā man laiku pa laikam piemīt tendence miegā runāt (bet parasti īsām, aprautām frāzēm)
Ko es uzzināju:
- general trauksme & "visāda huiņa galvā lien" tad, kad būtu jāguļ, var tikt drusku labota, izstāstot visādas vizuālas ainas, kuras tu iztēlojies/noredzi tajā pusmiega stadijā
- apvienojot šos abus faktorus, ir iespējams vairākas stundas nogulēt, miegā stāstot savus sapņus

Which is fucking amazing, ja tā padomā. Lielāko daļu laika es esmu klīdusi pa kaut kādām telpām, istabām, mājām - lai gan ir bijusi arī violeta jūra naktī, un pār to trīs mēneši - un tajā pastāvīgi, bet ar zināmu jēgu mainīgajā labirintā es varbūt esmu bijusi viena un varbūt bijusi ar kādu, kuru man ir cauri tam visam jāaizved.
Nākamais līmenis: iepraktizēties šito un nākamreiz, kad nu būs izdevība pagulēt tā, ka nepārtraukta runāšana nepārbiedē bērnus, ierakstīt to visu diktofonā

Jan. 19th, 2019 @ 09:01 am
[info]honeybee
Vakardienas hailaits: kad es savā dramatiskākajā tonī saku

Between the application
And the dissertation
Falls the Shadow

Jan. 19th, 2019 @ 12:26 am
[info]krii
Es, protams, smīkņāju par visiem ticējumiem sakarā ar pilnmēnesi - jo mēs, Auni, esam tik skeptiski, ka pat horoskopiem neticam, - tomēr šovakar dažas pazīmes ir kā no seniem grimuāriem norakstītas.

Sargiet sevi, mīļie.
Un nejūciet prātā.

Jan. 18th, 2019 @ 08:24 pm
[info]ciruleens, posting in [info]iztulko
Kā latviski pareizi iztulkot terminus owned, semi-owned un unowned? Runa ir par mājdzīvnieka piederību. Biju domājusi lietot - ir saimnieks, daļēji ir saimnieks, nav saimnieka. Vai jums šis izklausās saprotami?

Jan. 18th, 2019 @ 09:19 pm
[info]de_profundis, posting in [info]iztulko
latviešu valodā: kāds ir antonīms vārdam "ilgtspējīgs"?

(unsustainable)

maikla mūra filmasJan. 18th, 2019 @ 11:52 am
[info]tiesibsargs, posting in [info]pajautaa
man ir radusies vajadzība noskatīties visu maikla mūra daiļradi. biju domājis, ka tajos liberastiskajos strīming servisos visas viņa filmas būs izliktas goda vietā. tak nē. pagaidām esmu atradis "roger and me" un "where to invade next".

vai ir kādi ieteikumi, kur viņa filmām var ērti un legāli piekļūt? godīga samaksa nav šķērslis. torentus lūdzu nepiedāvāt.

Jan. 18th, 2019 @ 11:53 am
[info]krii
Man ir ļoti vajadzīgi cilvēki, kuri ir par mani gudrāki - citādi es zaudēju tonusu un ar svelpjošu skaņu krītu degradācijā tik strauji, ka deguns asiņo no atmosfēras spiediena maiņas.
Vienlaikus - gudrāku cilvēku sabiedrībā es gandrīz nerimstoši nervozēju, vai viņus nekaitina mana muļķība un ja nē - vai tas ir tāpēc, ka esmu pateicīgs fons, uz kura izcelties.

Ar smukumu tomēr ir daudz vienkāršāk - bišķi bija, tagad ir izbeidzies, nu i pofig, nav vairs jāiespringst, galu galā manā dzīvē tam ir bijusi tik maza nozīme...

Jan. 17th, 2019 @ 11:10 pm
[info]kants, posting in [info]pajautaa
Kā/kur (galerijas? Izsoļu nami?) pārdot pazīstama latviešu 20.gs otrās puses latviešu mākslinieka darbu?
Tags:

Jan. 17th, 2019 @ 05:18 pm
[info]ulvs, posting in [info]pajautaa
Es joprojām nesaprotu, kā vislabāk tulkot vārdu "mols". Breakwater? Jetty? Pier? Mole? Konkrēti interesē pārtulkot no LV uz ENG vārdus "Daugavgrīvas mols".

Jan. 17th, 2019 @ 02:05 pm
[info]lidot, posting in [info]pajautaa
Hei, cibiņi!
Iesakiet, lūdzu, servisu, kur veikt auto gāzes iekārtas apkopi. Vēlams Čiekurkalna/Teikas tuvumā.

Jan. 17th, 2019 @ 01:07 pm
[info]khosmos, posting in [info]pajautaa
Kādā veidā ar patenta palīdzību iespējams apiet nodokļu iekasēšanu par pakalpojumu?
Vai arī tur nav nekādas savstarpējas sakarības, un mani radi neko nesaprot no komercdarbības?

PGMJan. 16th, 2019 @ 11:05 pm
[info]ctulhu
jeb jautājumā par to kāpēc mūsdienu krievija tomēr **ir** problēma

https://www.maximonline.ru/guide/maximir/_article/bog-pokaral/?fbclid=IwAR2gOTTqHUPg9qJFeZHzcnAeRaisu_JeTPPqmpPsIncgme4zl7-h23Psi2c

Jan. 16th, 2019 @ 03:50 pm
[info]pelnufeja, posting in [info]pajautaa
Vai Kerolas Annas Dafijas dzejoļu krājumus "World's Wife" nav tulkots latviešu valodā?
Esmu diezgan droša, ka nav, bet man tomēr bail nokļūdītes ar šādu apgalvojumu.

Jan. 15th, 2019 @ 11:18 pm
[info]bozena
Vakar no rīta, mazā gaismiņā izgāju pa durvīm, nokāpu pa trepītēm un nožāvos vēkšpēdu, kur slavenā turbosētniece nebija nokaisījusi (es viņu diez ko nemīlu, viņa apkalpo kādas 25 mājas,un rezultāts ir tieši tāds, kā kad viņa mēģinātu aptīrīt kādas 25 mājas, pie tam šis radījums vienmēr nešķīsti lamājas un brēc, ka māju iedzīvotāji viņai gandējot dzīvi), patiesībā nokritu pļeks uz labā pakaļējā šķiņķa.
Tas bija gana sāpīgi, un es šo pieredzi nevilšus skaļi verbalizēju nepieklājīgā vienzilbes vārdā, kas droši vien neuzlabos manu publisko tēlu, sevišķi kaimiņu sievu acīs. (Kaimiņi ar mani labprāt sveicinās,bet no dievām īsti draudzīgas ir tikai divas,ckamēr pārējas raugās uz mani ar neslēptām aizdomām).
Es, protams, nelepojos ar šo, tikai gribēju piezīmēt, cik trausli mēs esam, un krīzes brīžos, krītot uz pakaļas un tmldz, izšaujam bļaģ, nevis mammu vai Dies augstais.
Šodien man tur ir zilums, un stipri sāp, skaidrs, ka būtu man 25 gadi vairāk un osteoporoze, gūžas endoprotezēšana būtu mana šodiena.

Jan. 15th, 2019 @ 11:02 pm
[info]honeybee
ko es uzzināju tikai šodien, fucking 20+ gadus par vēlu:
ka Pulp Common People ir arī pilnā versija, kura ir fucking badass (nu jau oriģinālā dziesma bija badass, bet šitais ir vispār)
https://youtu.be/4KjAVr1WSu0

Jan. 15th, 2019 @ 09:39 pm
[info]blond
Čikita ir kā kārdinoša un kaislīga beibe, kas ar skatienu māk pateikt: “Beidz siekaloties un paņem mani!”

(lulu pica, 2019. gads)

Vai popkorns jau gatavs?Jan. 15th, 2019 @ 07:15 pm
[info]panacea
Šovakar UK parlaments balso par UK-EU Brexita dīlu. Visticamāk dīls tiks noraidīts un tad nu sagaidu, ka sāksies politiskais Red Wedding.

Jan. 15th, 2019 @ 03:12 pm
[info]honeybee
Vakar mazais bērns
- atnāk no b/d un paskaidro, ka "es uztaisīju ledu un tad slidoju un tad nokritu uz sejas". Par seju, protams, pažēloju, pēc tam klausījos viņas detalizēto stāstījumu par to, kā viņa ir izplānojusi un ar draudzenes palīdzību izveidojusi smilšukastē slidotavu. "Jo man vienmēr ir labākās idejas."
- vakarā ierauga manas tamborējamās šalles musturu, strauji ievelk elpu un saka: "Tas ir illuminati! Tur ir tā acs, un tas un tas, tas arī ir illuminati!" un pēc tam ilgi stāstīja par illuminati klātbūtni b/d ēdnīcā, "jo tur šķīvji paši sastājās trīsstūrī, un dakšas pašas sastājās trīsstūrī".

Ieteicu tomēr b/d visus neiesaistīt sarunās par iluminātiem, uz ko viņa nopietni atbildēja: "Jā, jo illuminati ir visur!"
Tags:

Par bitovuhu 2Jan. 15th, 2019 @ 09:45 am
[info]racoon
Tādi kailsali pēc atkušņa mani kretinē visvairāk. Lievenis slidīgs, automātiskie vārti iesaluši, auto logi iesaluši. Šorīt iztiku bez fēna, atlauzu tos vārtus tāpat, bet tur motorītī ir tādi "galvas slēdži", kuri, ja tiem tiek klāt mitrums un pēc tam strauji sals, sasalst un ieklemmē. Tos vēl necik sen uzliku jaunus, bet šorīt atkal - šetev zuzīt, spaidi pulti, skaties uz sastingušajiem vārtiem un skaiti lamuvārdu pātarus. Ticis galā ar vārtiem iekāp mašīnā, sāc braukt, aizpīpē, un še Tev fašist granātu pa otram lāgam, nevar atvērt logu.

Tas par mani ziemāJan. 14th, 2019 @ 09:48 pm
[info]krii
семьдесят процентов
жизни это боль
тридцать крепкий кофе
или алкоголь

© Nezināms interneta biedrs Л.М.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba