Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Oct. 2nd, 2014 @ 01:17 pm
[info]zwielicht, posting in [info]vajag
Varbūtība maza, bet varbūt kāds dodas Kaunas/Lietuvas virzienā 22.okt. ar 2 brīvām vietām mašīnā? Mūsu plāni nesaskan ar autobusu sarakstiem. Mēs, protams, piemetam benzīnam. buraam et inbox.lv

Oct. 2nd, 2014 @ 12:28 pm
[info]scope
Vakar nobrīnījos par cilvēkiem, kuri pērk kūpinātas zivis, kuras tiek tirgotas pa taisno no kastēm no apšaubāma paskata automašīnas bagāžnieka, bez nekādām dzesēšanas iekārtām.
Labi, kartupeļus, burkānus un citus lauksaimniecības produktus vēl tādā veidā var tirgot, bet ne jau ātri bojājošos produktus.

Oct. 2nd, 2014 @ 11:34 am
[info]sermuliitis
Tā ja. Vakar noskatījos animācijas filmu "Zelta zirgs". Un man radās dažas domiņas.
1. Pirms tam jābūt lasījušam attiecīgo Raiņa garadarbu, citādi var likties mazliet nesakarīgi.
2. Reti kad palieku paskatīties beigu titrus. Šoreiz to darīju, lai redzētu, kas ierunāja Melno māti. Laima Vaikule šajā lomā bija perfekta. Atbilstoša balss un bez pārspīlēta patosa.
3. Arī Uldim Dumbim kā Baltajam tēvam ne kādas vainas, tikai tā buršanās dziesma... Nu, neklapēja kopā ar vārdiem. Tad jau varēja iztikt bez.
4. Zelta zirga apbrīnojamās pārvērtības - uzjājot kalnā viņam ir zelta bruņas, pēc princeses pamodināšanas jājot lejā zirgam jau vairs nekā tāda nav.
5. Filmiņā galīgi neparādās Baltā tēva tūkstošveidīgums (tad jau Melnā māte savas formas parādīja vairāk - veselas divas). Un arī frāze "Zārks jau nevar palikt tukšā" tika aiz matiem pievilkts pašās pašās beigās, lai jau būtu. Un arī tad tikai tāpēc, lai skatītājiem parādītu, ka tik tiešām šī filma ir uzņemta pēc Raiņa lugas motīviem.

Domāju, ka tā vietā, lai sazīmētu tās dziedāšanas ainas, viņi tomēr varēja labāk sazīmēt loģiskākas pārejas ainas no viena notikuma uz otru. Visādi citādi patika. Dodu ražotājiem trīs keksiņus no sešiem par to. Tā ja.

Oct. 2nd, 2014 @ 11:41 am
[info]scaramouche
A Microsoft developer explains in a Reddit thread why Windows 10 is called Windows 10.


laivaOct. 2nd, 2014 @ 10:20 am
[info]10m_zem_uudens, posting in [info]vajag
Vai kaadam ir piepuushamaa laiva, ko aizdot uz sho nedeelas nogali? (nav svariigs lielums, tiks izmantota vienai filmeeshanai)

1917. gada 11. janvāris, trešdienaOct. 2nd, 2014 @ 09:51 am
[info]kira_alendorfa
Nesen kā atnācu no ģimnāzijas. M-lle nav ieradusies, laikam nopietni saslimusi. Māmiņas šobrīd nav mājās, aizbraukusi uz Ohotnijrjadu. Rīt, 12. [janvārī] mācību nav, jo Tatjana.** Acīmredzot rīt iesim [ciemos] pie tantes Taņas. Arī Šepeļova mani ielūgusi, laikam iešu.
Šodien bija diktāts franču valodā, šķiet, švaki uzrakstīju.
Nupat runāju pa tālruni ar Utkinu, kā kaut kas nokrakšķēja un [mūsu sarunā] iesaistījās trešā, vīrieša balss. Utkina ļoti samulsa, bet vīrieša balss saka: šis ir 4-24-21, tūlīt ar jums runās Ivans Filipovičs Utkins (Utkinas tētis, kurš dzīvo Kosterjovā). Utkina atdeva klausuli mātei. Es gribēju noklausīties, ko runās Utkinas tētis un māmiņa, taču mani atvienoja. Žēl gan.
Šodien ģimnāzijā samainīja manus zābaciņus, Viens mans, viens svešs.

* Охотный Ряд – tirdzniecības iela Maskavā.
** 12. Janvārī pēc vecā stila bija Sv. Tatjanas, studentu un skolēnu aizgādnes diena (Татьянин день).

Oct. 2nd, 2014 @ 08:09 am
[info]scope
Ušaka iekškvartālu un dažu Pārdaugavas ielu sakārtošana tiek pabeigta tieši uz vēlēšanām, bet tā jau laikam tikai sakritība.
Piemēram, Ziepniekkalnā šonedēļ steidz pabeigt darbus iekšpagalmā pie tā sauktā "Ķīnas mūra", kurā ir tāds krietns pulciņš vēlētāju (11 trepju telpas, katrā pa 36 dzīvokļiem).

Tajā pašā laikā būvnieki kā tādi malacīši ar smago tehniku čakarē blakus mājas gājēju ietvi, jo slinkums pa otru pusi piebraukt. RD gan solās salabot, bet ar to solīšanu jau ir kā ir...

Oct. 2nd, 2014 @ 01:56 am
[info]rasbainieks, posting in [info]kur_tas_atrodas
a room with a view )

Oct. 1st, 2014 @ 10:18 pm
[info]krii
Katrā ziņā es gribētu lūgt visus, kuri sestdien būs Rīgā un varēs nobalsot, darīt to tieši sestdien, kad būs izmantojami visi 158 iecirkņi, nevis agrāk.

Amatpersonas piezīmesOct. 1st, 2014 @ 09:18 pm
[info]krii
Apbraukāju šovakar daļu Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona iecirkņu. Lielākā daļa komisiju rimti rosījās, šķirojot dokumentus un iekārtojot iecirkņa telpas, pa laikam iereģistrējot kāda večuka vai slimnieka pieteikumu balsošanai mājās vai slimnīcā. Dažos iecirkņos es šodien biju vienīgā apmeklētāja.
Radikāli atšķirīga aina pavērās tajos trijos karstajos punktos, kur tika pieņemtas glabāšanā balsis. Man nācās spraukties cauri paīgnu gaidītāju pūļiem, kas piepildīja vestibilus un kāpnes - drošības pēc turēju gatavībā apliecību, lai piesauktu savas amatpersonas tiesības, jo ne visi te būtu gatavi samierināties ar tādu nekaunību kā līšana bez rindas. Iecirkņu komisiju darbinieki rāvās melnām mutēm un slapjām mugurām. No pārāk nīgras burkšķēšanas gan viņi šobrīd atturējās, tomēr neliela sāpe par piedzīvoto netaisnību viņu acīs bija lasāma. Līdzīgi kā pagarinātais darbalaiks 10.Saeimas vēlēšanās arī šis jauniedevums piesaistījis neprognozēti lielu cilvēku skaitu pārāk mazam iecirkņu daudzumam, tā nu viš'i, un to nu viš' maksā.

Darba devējs ārzemēs?Oct. 1st, 2014 @ 07:44 pm
[info]gulafija, posting in [info]pajautaa
Cibiņi, noteikti daudzi no jums strādā ārzemēs vai darba devējs ir ārzemēs. Mans dārgais tagad mēģina legalizēties, bet nekādi netiekam gudri kā tad ir ar nodokļiem, ja darba devējs ir ārzemēs (šajā gadījumā British Virgin Islands), ko maksā viņi, kas pašam uz vietas jāmaksā? Netā atrodamā informācija ir ļoti neviennozīmīga, nevar neko saprast, šie protams arī deķīti velk uz savu pusi, jo negrib lieki neko maksāt. Lūdzu padalieties pieredzē, kā ir, ja paši esat uz vietas LV, bet strādājat kādam, kas ir ārpus ES, kas notiek ar sociālo/ienākuma nodokli?

izolēta istaba Rīgas centrāOct. 1st, 2014 @ 05:57 pm
[info]zzk, posting in [info]dziivo_te
Ilgtermiņā, sākot no 20.10.2014, gados jaunam cilvēkam (līdz 35 gadu robežai) tiek izīrēta 1 izolēta istaba ar mēbelēm 3 istabu dzīvoklī Rīgas centrā, Avotu un Bruņinieku ielas stūris.
Ieeja no pagalma puses, 1.stāvs, autonomais gāzes apkures katls, veļasmašīna, ledusskapis, mikroviļņu krāsns, duškabīne, PVC logi, WI-FI, lamināta grīda, dzelzs durvis, ir iespēja pagalmā novietot automašīnu. Mājdzīvnieki (puķes neskaitās) dzīvoklī nav pieļaujami.

Maksa – 130 EUR (ievācoties jāmaksā par pirmo un pēdējo mēnesi) + komunālie maksājumi.

Ja ir interese, raksti uz saulains.laiks@hotmail.com

1917. gada 9. janvārisOct. 1st, 2014 @ 02:39 pm
[info]kira_alendorfa
Tikko kā pārrados no ģimnāzijas. Šuras vēl nav. M-lle nav atnākusi, viņas nav jau vairākas dienas, acīmredzot slimo ar angīnu.
Vakar bijām uz "Ērglēnu", man ļoti patika.
Nupat pārnāca Šura. Māminas nav mājās, acīmredzot aizgājusi samaksāt uz manu ģimnāziju. Ļoti skumji, ka visi svētki beigušies.
6. [janvārī] māmiņa un tētis devās vizītē pie Ščebanoviem.
6. [janvārī] vakarā iebrauca onkulis Erja atvadīties, jo viņš, tante Zina un Nataša brauc prom.
6. [janvārī] pusseptiņos ienāca tante Taņa un nosēdēja pie mums līdz vakaram, dedzinājām eglīti.
7. [janvārī] pa dienu es ar māmiņu devāmies uz Arbatu.
7. [janvārī] septiņos ieradās Lidija Nikolajevna. Vakarā mēs dedzinājām eglīti.
Vakar vakarā mēs dedzinājām eglīti, pēc tam to novācām. Igors visu laiku taujā, kur eglīte.

1917. gada 5. janvāris, ceturtdienaSep. 30th, 2014 @ 02:37 pm
[info]kira_alendorfa
Jauno Gadu nesagaidījām. Vecmāmiņa Aņuta aicināja māmiņu un tēti pie sevis, lai sagaidītu Jauno Gadu, taču māmiņa un tētis negāja.
1. janvārī ciemojāmies pie vecmāmiņas Aņutas. Māmiņai sāpēja galva, taču viņa pie vecmāmiņas iedzēra piramidonu un galvassāpes pārgāja. Kā reizi tajā laikā tētis brauca vizītēs un ieskrēja arī pie mums tur. Vakarpusē ienāca onkulis Erja un tante Zina, viņi pie mums pusdienoja. Deviņos ieradās tante Taņa un vecmāmiņa Maša, bet onkulis Erja un tante Zina devās prom.
Vakar vakarā pie mums viesojās onkulis Erja, tante Zina un Nataša.
29. decembrī bija ienācis tēvocis Kostja, māmiņa viņam izstāstīja, ka viņai sāp muguras skriemelis, ko viņa sasita krītot 22. decembrī, tēvocis ieteica māmiņai sildošās vannas. Tagad māmiņai daudz labāk. Drīz pie mums pusdienās ieradīsies Zin-Fin.
Iespējams, Lieldienās brauksim uz Ņežinu; māmiņa un tētis gandrīz ir ar mieru. Taču līdz Lieldienām vēl tik tālu! Mēs jau nolēmām: kad onkulis Erja, tante Zina un Nataša dosies uz Ņežinu, viņi mūs paķers līdzi. Ak, cik ļoti es vēlos uz Ņežinu! Man ļoti patīk domāt par to, kā tas būs.
Mēs ar Šuru nolēmām nospēlēt scēnu no "Ērglēna", nezinu, kas mums sanāks.
Šodien m-lle neieradās, jo viņai sāpot kakls. Vakarā dedzināsim eglīti. Šura nupat bija vannā, bet es vannojos vakar.

1916. gada 31. decembris, sestdienaSep. 29th, 2014 @ 02:36 pm
[info]kira_alendorfa
28. decembra vakarā bija ļoti jautri. Ieradās Nataša, mēs dedzinājām eglīti. Pēc tam es kopā ar Ņusju dauzījāmies, darījām visādas muļķības; bijām augšā līdz pusvienpadsmitiem vakarā.
29. [decembrī] no rīta Ņusja un tante Aņa devās uz teātri, uz "Zilo putnu". No rīta apzvanīju draudzenes, Šrēteri un Žitņevu, aicinot nākt vakarā ciemos. Šura uzaicināja savu draugu Sarkisovu. Atnāca Nataša un Ņusja nemaz ar mums nespēlējās. Mēs spēlējāmies, pēc tam pusdienojām. Pēc pusdienām atnāca tas puika. Gribējām spēlēt svilpīšos, taču meitenes baidījās siet uz acīm lakatiņu; spēlējām kaimiņus, pēc tam dzērām tēju; dedzinājām eglīti. Pusdesmitos meitenes devās mājās, arī Nataša.Tante Aņa aizdevās uz teātri, "Dibenā". Pēc tējas mēs ar Ņusju un Žoržu (tā sauc puiku) sākām spēlēt paslēpes, bet pēc tam karotes. Bija ļoti jautri. Žoržs devās mājās pusdivpadsmitos.
Vakar bijām pie Poļivanoviem; vingrojām vingrošanas zālē. Ņusja mums līdzi nenāca, jo pie viņas viesos bija atnākusi tās draudzene Tabenska. Vakarā es, tētis un Šura braucām pavadit Ņusju un tanti Aņu uz [dzelzceļa] staciju. Turp braucām ar furmani, bet atpakaļ - ar tramvaju. Vakar tante Aņa un Šura bija aizbraukuši uz pilsētu. Tante Aņa man uzdāvināja grāmatu "Mazās meitenītes stāsts"*.
M-lle vakar nebija.
Šodien gājām pasteigāties pa Arbatu. Jauno Gadu nesagaidīsim.

* "История маленькой девочки" - bērnu rakstnieces un žurnālistes J. Sisojevas (Е.А. Сысоева, 1829 - 1893) autobiogrāfisks stāsts par bārenītes dzīvi.

1916. gada 28. decembris, trešdienaSep. 28th, 2014 @ 02:35 pm
[info]kira_alendorfa
26. decembrī no pagalma aizgāja auklīte.
Vakar ap vieniem gaidījām atbraucam Ņusju un tanti Aņu, taču vilciens šausmīgi kavējās, tāpēc viņas ieradās tikai pusdeviņos naktī. Vakarā viņām bija jānāk kopā ar mums uz teātri, taču, tā kā viņas nokavēja, nācās doties ar onkuli Erju un Natašu; tante Zina arī devās, taču viņi sēdēja kur augšā (tante Zina biļeti dabūja no kāda paziņas). "Fausts" man ļoti patika, daudz vairāk, nekā "Dzīvību par caru". Beidzās ļoti vēlu, ap divpadsmitiem. Viena no cēlieniem laikā aktieris, kurš spēlēha Faustu, saslima, un nācās gaidīt, kamēr atnāks aizvietotājs. Onkulis Erja man teātrī uzdāvināja šokolādes [konfekšu] kārbu. Vēlāk viņš man uzdāvināja grāmatu "Bērnu zīmējumi".
Māmiņas šobrīd nav mājās; māmiņa kopā ar Ņusju un tanti Aņu devās uz teātri. Kuru katru brīdi jāierodas m-llei. Tante Aņa atveda vecmāmiņas ceptus prjaņikus. Šodien dedzināsim eglīti*, atnāks Nataša, tante Zina un onkulis Erja; būs ļoti jautri.

* зажгут ёлку - skaidrs, ka ne jau eglīti dedzinās, bet sveces tajā.

1916. gada 25. decembris, svētdienaSep. 27th, 2014 @ 02:34 pm
[info]kira_alendorfa
22. [datumā] māmiņa ļoti neveiksmīgi nokrita, it kā apsēdās, taču līdz pat šim brīdim viņai ir sāpīgi pieliekties.
21. [datumā] Šuru ģimnāzijā palaida brīvdienās.
23. [datumā] māmiņa un Šura nopirka eglīti, es negāju viņiem līdzi, jo 22. [datumā biju vannā.
Vakar, t.i. 24. [decembrī] no rīta, kad tētis aizgāja, mēs rotājām eglīti. Eglīte mums pamatīga, sniedzas gandrīz līdz griestiem. Ap pieciem atnāca tente Ļoļa, tante Taņa, vecmāmiņa Maša un Taļa. Pusseptiņos mēs pusdienojām; pēc pusdienām devāmies uz viesistabu, bet māmiņa un tētis aizdedza eglīti. Man tētis uzdāvināja stereoskopu, māmiņa - presbuvāru*, vecmāmiņa Aņuta - grāmatu "Gaļa"**, bet tante Taņa - skatu kartiņu albumu. Arī vecmāmiņu Aņutu gaidījām, taču viņa neatnāca. Šuram tētis uzdāvināja spēli "Reversi"***, uz šīs spēles laukuma var spēlēt arī dambreti, māmiņa Šuram uzdāvināja skaņuplates gramafonam un [atskaņošanas] adatas, vecmāmiņa Aņuta - grāmatu "Pusaugu valdnieks"****, bet tante Taņa - skatu kartiņu albumu. Igoram tētis uzdāvināja klucīšus, māmiņa - grāmatiņu "Goša garrocis"*****, tante Ļoļa un vecmāmiņa Aņuta - grāmatu "Kas ar Maņičku notika"******, tante Taņa - vistiņu. Marinai tētis uzdāvināja grabulīti, māmiņa - lelli, vecmāmiņa - grabulīti, bet tante Taņa - trusīti.
M-lle nebūšot pie mums 25., 26., 27. [decembrī].
20. [decembrī] mēs ar māmiņu braucām pie Mjura******* pirkt eglītei rotājumus un dāvanas. Šodien mēs ar Šuru bijām pie vecmāmiņas Aņutas.
21. [decembrī] es biju [ciemos] pie Žitņevas; bija ļoti jautri.

* Sūkļpapīra prese svaigi uzrakstīta teksta nosusināšanai.
** V. Novickas (Новицка В. С.) stāsts.
*** Реверси - 8x8 lauciņu galda spēle diviem spēlētājiem.
**** Tajā laikā ļoti populārs "Отрок-властелин" L. Ždanova (Жданов Л.Г.) stāsts.
***** "Гоша Долгие-руки" - bilžu grāmatiņa par nepaklausīga bērneļ, kuru sauca par Garroci, jo tas nemitīgi bez atļaujas aiztika pieaugušo mantas, piedzīvojumiem.
****** "Что с Маничкой было" - mūķenes, gleznošanas pasniedzējas un bērnu grāmatu ilustratores Sibillas fon Olfersas grāmata.
******* «Мюр и Мерилиз» - liels tirdzniecības uzņēmums laikā no 1857. līdz 1922. gadam. Pēc tam Centrālais universālveikals (ЦУМ).

Oct. 1st, 2014 @ 11:43 am
[info]imago_dei, posting in [info]arii_cirsliitis
Cirslītim vajag piezvanīt. Cirslītis paņem telefonu, pieliek pie auss un gaida. (tādi nenozīmīgi sīkumi, ka jāatbloķē, jāuzspiež nr un jāzvana - piemirstas)

mazliet muzikasOct. 1st, 2014 @ 12:17 pm
[info]pikaczu
Ak, nevaru sagaidiit sestdienu. Manam iecieniitajam duetam buus treszaa albuma prezentaacija. Jau paaris dziesmas no jaunaa materiaala ir publiskotas, kaa parasti tie ir meistarstikji.
Szeit ieskats jaunaakajaa Braalju Figo Fagot dailjradee: http://www.youtube.com/watch?v=TfBrjqapblA
Lai labaak vareetu just liidzi liriskajiem varonjiem piedaavaaju arii tekstu:
Ooooo nakts būs galā drīz
Oooo ooooo!
Oooo ooooo
O ooo oo oo! (2x)

Ooooo nakts būs galā drīz
Bet pie dirsas man!
Ooooo rītā pohas būs,
bet piedrāzt to!

Esmu parasts puika
man patīk dzert alu
man arī garšo šņabītis
un patīk meitenes
Es iznāku deju placī
un trakoju dejā
netīšām aizķerot
aiz pupiem, aiz pakaļas!

Piepisies pa deju placi griežos es,
jau kādas 4 man pa mūli sadeva,
es mēğinu vēl.
Vai šai disenes lopu barā
šodien atradīšu tevi?
Un diskotēkas,
aizmugurē...

Ooooo nakts būs galā drīz,
Bet pie dirsas man!
Ooooo rītā pohas būs,
bet piedrāzt to!

Naktī šefs atrakstījis -
esi rīt astoņos,
kas viņš sapisies ir?
esmu jau krietni iestrēbis.
Uz balkona ar puikām
Likvidējam litru dzidrā,
tālāk daudz ko vairs neatceros,
līdz piepeśi jau aust!

Piepisies uz balkona
auroju,
municipāļi vienreiz jau aizrādīja,
auroju vēl,
policja liek rimties,
ignorēju to,
Un bobika,
aizmugurē...

Ooooo nakts būs galā drīz,
Bet pie dirsas man!
Ooooo rītā pohas būs,
bet piedrāzt to!

Es zvēru no rītdienas!
(no rītdienas...)
Vairs nedzeršu es!
(dzeršu es...)
Bet ja jau šī ir pēdējā reize.
(pēdējā...)
Tad šodien līdz grīdai!!!

Ooooo nakts būs galā drīz,
Bet pie dirsas man!
Ooooo rītā pohas būs,
bet piedrāzt to!

Oooo ooooo!
Oooo ooooo
O ooo oo oo! (2x)

Oct. 1st, 2014 @ 01:14 pm
[info]amberss, posting in [info]pajautaa
Sveiki, vai darbadevējs(grāmatvedis) var uzzināt,ka es papildus strādāju vēl vienā darbā? Paldies

Oct. 1st, 2014 @ 12:21 pm
[info]krii
Lūk, Krievijas rakstniekiem par valsts pasūtījumu nav jāraizējas.

ekskluzīvi spīkeri un zelta kumeliņi Oct. 1st, 2014 @ 10:41 am
[info]barbala
Kā stāvēja rakstīts uz smirdošas mistkastes, "latviešu valoda rūp tikai saujiņai margināļu" un te arī uzvēdīja jaunais un modernais domu un vārdu vilnis, kas tuvojas Rīgai –
ekskluzīvs finanšu brokeru saiets Ziemeļblāzmā.

Lūk, racionālās nākotnes cilvēki,
kas zinās nosaukt orķestrus, restorānus un labiekārtos ikvienu finanšu piramīdu, iedēstot pa Ponzi kociņam tur un še.

klavieresOct. 1st, 2014 @ 10:24 am
[info]zvaigzniit, posting in [info]pajautaa
Labdien!

Māsa sāka iet mūzikas skolā klavieru klasē un esam nonākuši pie vajadzības pirkt klavieres. Pēc visādām apspriedēm ir izlemts, ka tās būs digitālās klavieres. Nekādu milzu naudu negribas (un nav) ieguldīt, jo tik pat labi dažs labs var kaut kādā brīdī pārdomāt un neko vairs nespēlēt. Ģimenē un paziņu lokā neviens neko no klavierēm īsti nesaprot, tāpēc varbūt kāds šeit var palīdzēt. Nekādas krutās funkcijas nevajag, tikai lai ir taustiņi un tie pedālīši apakšā un var iemācīties spēlēt. 
Vai šāds variants ir normāls/labs - klavieres ? Ir kaut kas labāks par līdzīgām summām? Uz ko lai skatās cilvēks, kurš vispār neko nesaprot no klavierēm, bet negrib nopirkt arī galīgi muļķīgas klavieres?
Jebkādi padomi par klavieru izvēli ļoti vēlami.
UPD Kādam ir pieredze ar sūtīšanu no ārzemēm? Izskatās krietni labāks piedāvājums un cenu atbilstība.

mazai vai lielai palīdzībai divas rokas un kājas piedāvājumāOct. 1st, 2014 @ 09:41 am
[info]pleeka, posting in [info]darbs
Labrīt pasaule,
lūkoju, kur sevi nodarbināt tuvākās dienas, stundas, iespējams, ilgāk. Sīkā un ne tik sīkā darbiņā.
Šībrīža atrašanās vieta - Rīga.
Labprāt spēlējos ar bērniem, uzkopju, vācu ražu, utt.
Rakstīt komentāros vai uz tel. 255 22 097.

Oct. 1st, 2014 @ 09:59 am
[info]honeybee
Bet vispār, ja nopietni, parēķināju, cik izmaksā viena grāmata (uzrakstīšana + rediģēšana, ja tas notiek ātri un veiksmīgi, neierēķinot ideju ģenerēšanu un visvisādus gļukus).

Tātad, minimālais aprēķins, quick-n-dirty:

1 romāns
70 000 vārdi (šitais ir vidējais normāla romāna garums)
500 vārdi stundā (normāls darba temps, vairāk rakstīt nozīmē to, ka cilvēks ir uz katru rakstīšanas stundu ieguldījis vismaz tikpat rūpīgā plānošanā, tātad sausais atlikums ir tieši šāds)
140 stundas x 25 eur (uz ķepas, normāls cipars normālam profesionālim bez navarotiem)
Itogo 3500 eur par uzrakstīšanu
Rediģēšanai optimālā "esam ļoti profesionāli" versijā tikpat, cik rakstīšanai
Kopā rakstīt+rediģēt 2x3500=7000 eur

Ergo, ja vidusmēra rakstnieks (un es nerunāju par Lielajiem Stāriem) uzraksta vienu grāmatu un par to dabū mazāk par 7000 eur (kopā skaitot visus autorhonorārus, stipendijas, radošos braucienus n shit, kā arī, protams, % no pārdotā), tad viņš enīvej ir izrāvis saviem bērniem maizīti no mutes, lai stutētu savas zemes kultūru (un savu ego, kas nebūt nav mazsvarīgi :D).

Maksimālajā aprēķinā nāk klāt cipars par ideju ģenerēšanu (apmēram tikpat, cik rakstīšana), laiks, kas tiek patērēts darba (un sava ego) popularizēšanai, kā arī, protams, stundas cipars ir augstāks.

Tas, protams, nemaina manu attieksmi pret to, cik daudz es pati gribu pievākt no valsts un visādiem tādiem resursiem, bet varētu būt tāds pamatiņš, runājot par to, cik tad īsti izmaksā grāmata. Neredzamajās izmaksās, protams - būtu diezgan smieklīgi iepeldēt izdevniecībā un paprasīt 7000 eur par padarīto :)

Oct. 1st, 2014 @ 10:08 am
[info]zazazumm, posting in [info]pajautaa
nu tad tā - par ko šogad jābalso? man interesē, lai kara gadījumā ietu bojā vismazāk cilvēku

pārdomas par akadēmisko vidiOct. 1st, 2014 @ 09:27 am
[info]indulgence
Тема профессиональных академических норм — одна из ключевых для российского научного сообщества. Наука — это, как мы знаем из современной философии науки, явление прежде всего коммуникативное. И в зависимости от того, какие нормы и практики коммуникации в ней господствуют, будет формироваться качество как научного сообщества, так и тех продуктов, которые она производит. Есть мнение, что российская наука сильно отстает от зарубежной — я лишь отчасти с этим согласен. Знаю множество своих российских коллег, относящихся к разным поколениям, уровень которых по меньшей мере ничуть не хуже, чем у зарубежных. Но вот чего у нас действительно не хватает, так это нормальных практик научной коммуникации, научной мобильности. Например, мы склонны игнорировать свой непосредственный дискуссионный контекст коммуникации: ученые ссылаются и полемизируют (обычно заочно) с произвольно выбранными собеседниками, с какими-то теориями, которые возникли давно и совсем в другом контексте, но при этом совершенно игнорируют свой непосредственный научно-коммуникативный контекст.

...Феномен интеллигенции, который сформировался в позднесоветский период и к которому у нас с некоторой периодичностью пытаются адресоваться в публичном пространстве, сегодня практически невозможен. Он возник в конце XIX — начале XX века в среде разночинцев, а затем, мутировав, воспроизвелся в советский период и представляет собой, обобщая, некий секуляризованный клир, то есть группу нерелигиозных людей, воспринимаемую прочим обществом как носительница некоторого морального авторитета. С учетом современных изменений в распространении образования, специфики медийной среды, распространением этического эмотивизма и пр. такие претензии определенной группы были бы сегодня пустой самонадеянностью. Понятие «интеллектуал» — оно более подходящее. Интеллектуал — это позиция, возникшая из гибридизации двух ролей: с одной стороны, доступ к современному знанию и, с другой стороны, присутствие в публичном коммуникативном пространстве. К сожалению, в России ситуация с интеллектуалами скверная.
Tags:
Top of Page Powered by Sviesta Ciba