Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Mar. 1st, 2017 @ 06:51 pm
[info]scaramouche
Pēc šīsdienas ziņām beidzot piedeklarējos Rīgā.

grammar naziMar. 1st, 2017 @ 06:26 pm
[info]kaukau, posting in [info]pajautaa
-Tu neesi nosalis?
-JĀ, neesmu
-NĒ, neesmu

Kā ir pareizāk atbildēt - 1. vai 2. veidā? Kādēļ? Lūdzu, pēc iespējas izsmeļošāk, jo pati arī jaunajā, oranžajā gramatikas grāmatā neatrodu atbildi..

Man pašai labāk izklausās ar nē, bet neprotu pamatot.

Mar. 1st, 2017 @ 04:33 pm
[info]krii
Gluži kā mazas meitenes viduvēju kostīmfilmu iespaidā identificē visus iepriekšējos laikmetus kā "laikus, kad valkāja garās, skaistās kleitas, smējās vēdeklīšos un meta rozes& izšūtus nēzdodziņus bruņiniekiem un musketieriem", tā mazliet lielāki puiši, pateicoties tām pašām filmām un datorspēlēm, ir izveidojuši sev galvā mītu par "laikiem, kad karotāji bija drosmīgi un godīgi, kā Īstiem Vīriem pienākas".

Trokšņi gāzes katlāMar. 1st, 2017 @ 03:06 pm
[info]iive, posting in [info]pajautaa
Labdien, Ciba!
Situācija tāda – pēdējās dienās radiatori trokšņoja ar burbuļošanas, tecēšanas, klabēšanas un grabēšanas skaņām. Šodien atgaisojām radiatorus visās istabās, un tagad no gāzes katla sāka nāk vēl skaļāki trokšņi, kaukšana, grabēšana, spēcīga svilpošana. Skaņas parādās, gan lietojot silto ūdeni, gan aktivizējoties apkurei (apkure darbojas pēc termostata).
Rudenī katls bija sācis tecēt un meistars iztīrīja katla filtru un nomainīja dažas detaļas (paprasīja par to 150 eur). Katls ir Junkers ražojums.
Kas varētu būt par vainu?

Atkal sapnisMar. 1st, 2017 @ 10:21 am
[info]kjiimikjis
Dīvaināk un dīvaināk.

Uz kāda gājēju celiņa netālu no meža viena dāma man mācīja aplam dīvainus deju soļus, un tad mūs, kopā ar nejauši garām gājušu izbijušu armijnieku, pārsteidza no meža pēkšņi izskrējusi lāču ģimene, kas mūs drīz vien saplosīja. Par pēdējo faktu es uzzināju, jau jaunā tēlā lasot sava iepriekšējā parsonāža (kā arī dāmas un eks-seržanta) nekrologu, un tad strīdoties (neatceros par ko, vienīgi) ar pensionētu policistu. Viņam bija ierocis, bet man bija taisnība. Neatceros, kā beidzās šī epizode, bet liekas, ka labāk, kā dejas pie lāčiem.

Feb. 28th, 2017 @ 03:18 pm
[info]honeybee
Klienta e-pasts: "tur ir trīs produkti apakšā - šobrīd lapā atrisināti katrs ar savu “tabu”"...
Es: *ok, šis kļūst interesanti* .. *oj dēm, nevis "taboo", bet "tab"*

Feb. 28th, 2017 @ 12:45 pm
[info]krii
Nabaga Špenglers, ceru, ka viņš mierīgi dus savā kapā un nenojauš, kā daži piesmej viņa darbus. Kad lasu normālā dienas avīzē (nevis "Apriņķis.lv" vai citā sūdā) citētu LU pasniedzēju, kurš - ja vien intervētājs nav bijis pārdzēris jēgu un līdz nepazīšanai izkropļojis tekstu - saka "Starp citu, Eiropas civilizāciju Špenglers raksturoja kā faustisko civilizāciju – to, kura pārdeva savu dvēseli materiālās labklājības un varas dēļ.", man nenāk smiekli. Man gribas aizbraukt nolikt puķīti gan uz Špenglera, gan Gētes kapa un atvainoties par savu tautiešu neārstējamo stulbumu.

Feb. 28th, 2017 @ 11:46 am
[info]dominika, posting in [info]pajautaa
Palīdziet atcerēties - bija tāda 90. gados izdota bērnu grāmatiņa, mīkstos vākos, brūnā krāsā, ar zīmējumu uz vāka - iekšā bija 2 stāsti, viens no tiem par puiku, kas dzīvo pilī un tās pagrabā aiz malkas grēdas atrod noslēpumainas senlaiku ejas. Kas bija autors un/vai kā sauca šo stāstu?

Feb. 28th, 2017 @ 11:32 am
[info]nebukadnecars, posting in [info]pajautaa
vai restauratorus Latvijā māca tikai RCK un LMA?

Ētiskā un dabai draudzīgā iepirkšanāsFeb. 27th, 2017 @ 10:58 pm
[info]antijahve, posting in [info]pajautaa
Klau,

Es te tā aizdomājos par iešanu uz lielveikaliem un sapratu, ka laikam ir jēdzīgāk tomēr atbalstīt mājražotāju tirgū, jo viņš vairāk piķi tādā veidā dabūs, nekā caur rīteilu + viņi nemet ārā nesmukos/šķībos dārzeņus un augļus + noteikti, ka ir garšīgāks un krutāks tas dārzenis, jo sezonā tepatās izaudzis bez vešanas pāri okeānam or smth.
Tā patiešām sanāk vai arī es esmu pārskatījusies organic/ethical/blabla youtube videos?

Un ja tā ir, tad vai ir jēdzīgāk pirkt arī piem lēcas, melones, rīsus (t.i. lietas, kas LV neaug) tirgū vai arī tomēr rimčiks šajā situācijā ir ētiski/dabai draudzīgi ok?

Nevaru kkā atrast normālu infu, bet ļoti interesē domāt līdzi par to, kur un kam dodu savu naudu apmaiņā pret labumiem.
Ir jums kādas pārdomas?

KlaviereFeb. 27th, 2017 @ 09:12 pm
[info]santech, posting in [info]paardod
Bilde )
5€ vai 1 šņabis
Rīga, centrs

BastīlijaFeb. 27th, 2017 @ 11:08 am
[info]indulgence
Līdz Bastīlijas ieņemšanas dienai vēl jāgaida (atšķirībā no latviešiem, kas visu ievērojamo veic slapjdraņķī vai sniegputenī, un attiecīgi visi valsts svētki šādā laikā, francūžiem patīk valstis dibināt un revolūcijas taisīt vasarā, kad saulīte silda), taču nenoturējos. :)

Interesanti bija pamanīt rakstos, ka šajā pasaulslavenajā brīvības cīnītāju cietumā ķēdēs sakalts bijis ieslodzīts arī kāds mūsu novadnieks, proti, paša Viņa Gaišības hercoga Pētera miesīgs jaunākais brālis Karls (Karl Ernst von Biron, 1728-1801), kuru 1768. gadā Parīzē apcietināja kā naudas un vekseļu viltotāju un kabatzagļu bandas vadoni. Ģimenei, zobus sakožot, sev par nelaimi nācās "melno avi" izpirkt, citādi sēdētu līdz revolūcijai.


Karl Ernst von Biron (1728-1801)

T.i. ne tikai brašie latvju anarhisti visādās tur londōnās un bostonās iekļuvuši vēstures annālēs ar kriminālām aktivitātēm ārzemēs. ;)

Pašvaldību vēlēšanas ārzemēsFeb. 27th, 2017 @ 09:14 am
[info]atheist, posting in [info]pajautaa
Mēģināju internetā sagrābstīt informāciju, vai un kā tas darāms, bet neko daudz svaigāku par 2014. gadu īsti neatradu. Ja pareizi saprotu, ārzemēs esošie var balstot tikai par Rīgas sarakstiem. Tas mani pārāk neuztrauktu, bet kur un kā es to varu izdarīt un vai man tas kaut kur jāpiesaka iepriekš? Ja tas kaut ko maina, konkrēti interesētu balsošana Parīzē.

Paldies!

UPD: Sazinājos ar CVK un te ir atbilde, ja nu kādam noder.

Paldies par Jūsu interesi piedalīties pašvaldību vēlēšanās, tomēr piedalīties šajās vēlēšanās, uzturoties ārvalstīs, nebūs iespējams.
Pašvaldību vēlēšanās iecirkņi ārvalstīs netiek veidoti, jo katra pašvaldība ir atsevišķs vēlēšanu apgabals. Pavisam ir 119 vēlēšanu apgabali, kuros katrā ir savi deputātu kandidātu un vēlētāju saraksti, un iepriekš nav zināms, kuru pašvaldību vēlētāji varētu vēlēties balsot attiecīgajā ārvalsts iecirknī.

Arī nobalsot pa pastu pašvaldību vēlēšanās nevarēs. Lai gan Centrālā vēlēšanu komisija pagājušajā gadā sagatavoja un iesniedza šādu priekšlikumu parlamentā, parlaments to neatbalstīja.

Līdz ar to piedalīties 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās Jums varētu būt iespējams tikai tajā gadījumā, ja būsiet Latvijā kādā no iepriekšējās balsošanas dienām – 31.maijā, 1. vai 2. jūnijā.

"in good days I make internet look better, in bad days I make it suck less" (c)Feb. 27th, 2017 @ 09:46 am
[info]barbala
Vai Tu jau izteicies par SEB ibankas tā dēvēto jauno saskarni? Vēlos iepazīties ar to, kurš sevi sauc par šīs lietotnes dizaineri vai arī, ar "mārķetinga un zīmolvedības un lietotājpieredzes seniorviceprezidentu ibankas attīstības jautājumos". Ā, nē, šis pārāk Swedbancīgs tituls,
SEBā bija bišķi cita arhitektūra.

Tātad, ticamāk, vēlos iepazīties ar SEB bankas

Lietotājpieredzes (vice)prezidentu
Zīmolvedības nodaļas
Mārketinga daļas
Klientu servisa pārvaldē
[te varētu būt vēl kaut kāds apgabals, Boltic/CIS/CE]

Valdlauči, Latvijas Republika.

Modri, eto ti?

...psihopāti...Feb. 26th, 2017 @ 09:06 pm
[info]ezss
Iedomājieties, Islandē nav odu! Nemaz.

Mīlīga ir arī tā zinātnieka atbilde. Kur sākumā pastāsta gadījumu, kad mēs lidmašīnā atradām odu, tad rāmi pastāsta par iespējamiem iemesliem, kādēļ odu nav, tad tikpat rāmi tos apgāž. Tad pastāsta dramatisku stāstu par pusauga oda cīņu par dzīvību sūrajā Islandē. Tad, lai visi saprastu, ka Islande ir drūma vieta, pastāsta par visiem citiem asinsūcējmošķiem, kas Islandē IR. Un beigās random faktoīds par to, kā odus pievilināt ar sauso ledu.

Nu, kā var nemīlēt tādus cilvēkus.:)

Autora piezīme. Nosaukumā izmantotais citāts oriģinālavotā bija veltīts viendienītēm

viss ir labi, Feb. 26th, 2017 @ 09:06 pm
[info]oblica
Sēžu vannā un dzeru vīnu. Ļoti laba pārmaiņu nedēļa - bērns jaunajā skolā kā nomainīts: pati liek modinātāju, ceļās, ģērbjās, sataisa man brokastis un atnes kafiju uz gultu. Ļoti saulaina, priecīga un pat pretī nerunā. Ceru, ka tā arī turpināsies.
Darbā lielu lietu nodarījām, tagad tik jādomā labas domas, lai viss ok.
Pēc nedēļas visi trīs būsim pie kamieļiem un palmām.
Laimīga, kad nedomāju par onkoloģijas centra vizīti aprīlī.
Paralēli visam esmu labdarībā līdz ausīm. Nogurdinoši, bet gandarījoši. Jo es arī esmu bijusi Tur - smagā beznaudā un bezcerībā.

Feb. 26th, 2017 @ 08:27 pm
[info]veed_logs
Visu nedēļu gaidīju, lai uzsnieg sniegs un tas beidzot arī uzsniga. To man vajadzēja tikai tāpēc, lai varētu pēdējo reizi šoziem tā krietni izslēpoties. Tas man arī izdevās. Sasniga pat vairāk, nekā biju gaidījis un vairāk, nekā bija nepieciešams. Man kā nepieredzējušam slēpotājam nebija tā uzreiz iešāvies prātā, ka, ja sniegs ir tā mazliet vairāk un, ja trase netiek kopta (noblietēta un izlīdzināta), tad no slēpošanas kaifa ir mazāk, bet vairāk ir melnā darba. To es arī šodien darīju ar slapju muguru. Būtu zinājis, ka būs tā, būtu devies uz kādu Uzvaras parku vai kur tamlīdzīgi. Nu, nekas, toties pastrādāju kā baltais nēģeris. Tagad pavasaris drīkst droši iestāties. Ar nākošo nedēļu.

Starp citu, par spīti pēdējam ziemas iznācienam, šogad sniega ir bijis maz, šajā sakarībā es aizdomājos par tām ziemām, kad sniega ir daudz un visādi atbildīgie dienesti vēl krietni pirms ziemas beigām sāk vaidēt, ka naudas ceļu tīrīšanai un kaisīšanai ir iedalīts par maz. Tagad laikam vajadzētu gaidīt, ka sāksies vaidēšana par to, ka piķis baigi daudz ir palicis pāri, jo šajā ziemā tīrītājiem un kaisītājiem bija visai garlaicīga ziema.

Feb. 26th, 2017 @ 05:32 pm
[info]bozena
Kāpņu telpā pie rorēm stāv sāls paka. Jau kādu nedēļu. Ražots Baltkrievijā.
Domāju, nez, ko tā stāv bez iemesla. Ka tikai nav novārdots.

Feb. 26th, 2017 @ 05:11 pm
[info]krii
Lūk, ko mums Vikipēdija stāsta par līvu Vastlāvja tradīcijām:

"Vastlāvji mums ir augsti svētki (..). To otrdienas vakaru pēc saules noiešanas meitas to Vastlāvju sāk dzīt. Tad tās skraida no vienām mājām uz otrām un dzied tādas bezkaunīgas dziesmas, ko kaunos še ierakstīt. Kad tās labu brīdi priekšnamā izbļaustījušās, tad saiminiece atver durvis un ielaiž istabā, kur tās vēl jo trakāki dzied. Ja ierauga vīrieti, tad plēš, rausta to zemē un vazā pa plānu apkārt. Nama māte pa tam uz galda salikusi lielu čupu pīrāgu (ar zivīm ceptus raušus), brandvīna blašķi un alus ķipi, un lielu bļodu ar vārītām pupām un zirņiem klāt, ved tad tos godīgos viesus pie tā piekrauta galda un lūdz, lai ēd un dzer, cik sirds saņem. Jo zināms, ja šos viesus labi nemielo, tad jēri un kazlēni visi klibos. Labi izmielots gāžas viss meitu tracis atkal projām uz citām majām un taisa tur tādus pašus godus".

(No Kolkas jūrmalas. "Ziņas un stāsti par Dieva valstības lietām." 1852.)

Feb. 26th, 2017 @ 04:54 pm
[info]krii
Tajā nesasniedzamajā dzīves posmā, kad man būs daudz naudas un arī daudz brīva laika, es noteikti rīkošu meteņu karnevālus draugu un paziņu lokā. Ar lielu ēšanu, dzeršanu, kaut kādām neprātīgām orģijām, ugunskuriem, uguņošanām, zirgu peldēm šampanietī, klasiskās mūzikas koncertiem, tverkinga sacīkstēm un visu citu, kas nu tur piederas.Protams, tad kad mani ievēlēs par prezidenti (nevis parlaments, bet visa tauta, cerams, lai pilnvaras attiecīgi būtu lielākas), mans pirmais rīkojums būs par Meteņa brīvdienu izsludināšanu un ierakstīšanu Satversmes Preambulā.
Jebšu šis gada depresīvākais laiks bez ugunīm, orģijām un alkohola nav panesams, patiesi, patiesi.

Pārvākties uz citu valsti ESFeb. 26th, 2017 @ 01:55 pm
[info]pogagaa, posting in [info]pajautaa
Noteikti neesmu ne pirmā, ne vienigā, kam ienācis prātā pārvākties uz citām zemēm. Internets man piedāvā tikai šausmu stāstus, kā tad nu tur īsti ir, bet tas, ko es meklēju, ir jauki sastrukturēta informācija, varbūt pat kāds likumiņš par to, kas tad īsti jādara dokumentu ziņā.

Pārvācos uz Vāciju, bet neticu, ka Latvijā nekur nav jāierakstās, jāpierakstās, varbut kādam kāds aizbraukšanas nodoklītis jāiemaksā :)

Feb. 26th, 2017 @ 01:03 am
[info]ctulhu
Skolā vajadzētu mācīt kritiskās domāšanas pamatus un sevišķi - kritisku attieksmi pret fenomenu kompleksu, kas saucas savācējterminā ``garīgums``

Ziema ir sadistu mīļākais gadalaiksFeb. 25th, 2017 @ 07:58 pm
[info]krii
Tos cilvēkus, kuri izdomāja, ka Rīgā ar tās biežajām atkalām betona bruģis ir ļoti laba doma, kā arī visus slinkos sētniekus un namu apsaimniekotājus es tagad labprāt sadzītu uz viena tāda smuki noledojuša betonbruģēta laukuma un, piedraudot ar ieroci, liktu skraidīt šurpu-turpu, šurpu-turpu, šurpu-turpu. Vēl nezinu - līdz pirmajam ielauztajam galvaskausam, vai līdz pēdējam.

santehniķisFeb. 25th, 2017 @ 07:08 pm
[info]kini, posting in [info]pajautaa
Meklēju labu santehniķi Rīgā, Centrs/Grīziņkalns. [Diskusijas par šo tēmu skatījos, bet aizdomas, ka 2011.gada ieteikumi varētu būt pavecojuši.]

Feb. 25th, 2017 @ 04:44 pm
[info]bozena
Līze ļoti trāpīgi raksturoja savu skolu.
It kā es mācītos tālmācībā.
Skola manai gaumei pārāk daudzos priekšmetos īsteno principu Iemācies mājās pats. Kas man principā neiet kopā ar skolotāja misiju. Jo ko tad viņš/ viņa tur klases priekšā dara. Tās taču tomēr saucas kontaktstundas.
Angļu valodā abām jaunkundzēm ir privātstundas. Privātskolotāja lika pasveicināt Sīkās jaunkundzes skolotāju un sacīja, ka viņasprāt vecākiem vajadzētu rakstīt iesniegumu par pedagoga nomaiņu.
Jauno vielu viņa neskaidro, bet gan liek iemācīties pašiem. Jo tas vienkārši esot jāizprot.
Pēdējā gulbja dziesma bija, kad šī kundze lika pārrakstīt uzdevumus no jau aizpildītas darba burtnīcas savās. Un izprast pašiem.
Baidos, ka arī latviešu valodā būs jāņem privātstundas, jo skolotāja netiek galā ar klasi.

Cik jauki!Feb. 25th, 2017 @ 02:19 pm
[info]kjiimikjis
One for the night
One for the uncontrol

kādā dīvainā sulā savas lūpas tu mērcFeb. 24th, 2017 @ 10:25 pm
[info]bozena
Viens no lielākajiem planētas noslēpumiem ir, kādā substancē kantoru apkopējas mērc savas lupatas, ka tās dvako kā visbaisākā purva rāva.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba