Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Feb. 5th, 2016 @ 07:39 pm
[info]banderlogs, posting in [info]iztulko
Jautājums pieredzējušākiem cibiņiem. Ir datorspēle, kurā viens no tēliem izsaka šādu frāzi:''It says:''HOT...uhm...Nah. I think it says HOTEL, but the "E" is turned upside down''.
Kā Jūs apietu šo hot/hotel vārdu spēli (ja tā to var nosaukt)?

Par investigatīvo žurnālistikuFeb. 5th, 2016 @ 02:59 pm
[info]racoon
Priekšvārdam varu teikt, ka mani mūždien ir izbrīnījuši delfi.lv joku slejas tēli, to izdarības dažādos klubos un apšaubāmā publicitāte. Visādi tie Raspopovi, dročīšanas eksperti un tas te pamuļkītis Kiops ar Kombuļu Inesi. Nē, to ka garā vājie mums valstī netrūkst, par to esmu pārliecinājies jau sen, vairāk izbrīna tā ballēšanās un nekādīgi neatbildamais jautājums - par kādu naudu?

Pusdienojot skrollēju telefōnā feisīti un nezkāpēc uzdūros šim rakstam
http://www.tvnet.lv/zinas/regionos/594812-engure_mola_ipasnieks_bloke_pieeju_attirisanas_iekartam_pasvaldiba_ielauzas_teritorija

Īsumā, Engures kanalizācija plūst uz SIA"Unda" piederošajām attīrīšanas iekārtām, kas uzbūvētas uz kādam Mārtiņam Dzenītim piederošās zemes - Engures mola, ko tas pats Mārtiņš Dzenītis nesen nopircis izsolē. Tagad jaunais īpašnieks no SIA"Unda" grib 18k EUR gadā par savas zemes nomu. Unda nepiekrīt, tas uzliek barģūru. Unda netiek klāt savām attīrīšanas iekārtām un Engures kanalizācija iet pār malām jūrā. Par maniem secinājumiem pēcāk. Tagad turpināsim ķēdīti.

Šī raksta šērīte pie manis nonākusi čerež - čerez ar pirmavotu - tādu Kasparu Cauni. Pēdējais savukārt savā FB pēc visiem virsrakstiem liek noprast ir ļoti pietuvināts vai pats arī tas krāvējs nožogojumam, kura dēļ tagad kanalizācija tek jūrā. Pats viņš to dēvē par "cīņu". Vēl ir šāds komentārs, datēts ar 9.janvāri - "Šodien bloķejam pilsētas kanalizaciju Engure. Engures iedzīvotaji un dome nesaprot neko pa labam. Kā var but tik stulba tauta. Tagad nečurās un nekakas vairāk".

ļoti interesants feisbūks, starp bildēm no Maldiviem , Abu Dabi un citām eksotiskām vietām tiek bramanīgi eksponēts Landkruīzers, kas it kā piederot viņam, un dikti liela priecāšanās par sodu nemaksāšanu, jo auto apkrāmēts ar LT numuriem un tajā LT reģistrēts uz kaut kādu UAB. Pēc komīšiem spriežot jaunietis ir sarūpējis sev kaut kādu olu laizītāju svītu, kas viņu par visiem šiem varoņdarbiem dikti slavē.

Tur pat arī rodams tāds Dairis Vnk Dairis, kuram laikam arī pieder lendkruīzers no Lietuvas, un abi kopistiski priecājās par bildēm ar šādu virsrakstu: "Dairis Vnk Dairis cik liels ir prieks, kad tu ēd vakariņas, bet arā stāv policists un salst -20 un raksta sodus no kuriem nav jēgas, par Lielu Latviju". Komentos kāds Toms jautā
Toms Zaķis Kapēc nav jēgas?
1 · 6. janvāris plkst. 20:18
Dairis Vnk Dairis
Dairis Vnk Dairis Mēs godīgi mums nav jamaksā.
Kaspars Caune Renģēdāji to nekad nesapratīs:)


Kaspara feisbukā zem virsraksta "Beidzot cilvēki saņem pēc nopelniem:) " rodams arī šāds raksts - http://skaties.lv/latvija/bez-tabu/kaimina-izdaribu-del-miera-ielas-iedzivotaji-spiesti-dzivot-sudos-lidz-ausim/?utm_source=twitter&utm_medium=link&utm_campaign=social . Pēc virsraksta tulkoju, ka Kasparā mājo ļauns prieks par notiekošo un neizslēdzu iespēju, ka Kaspars pie šā "projekta" stāv tikpat tuvu cik pie Engures. Es neesmu Miera ielas komūnas fanāts, bet ja mana kaimiņa kafetērijā ienāktu kaut kāds čmošņiks un izdarītu to, kas redzams rakstā pievienotajā video, lietas notiktu savādāk, nevis ar bez Tabū. Labticīgo miera ielas iedzīvotāju taisnības cīņas šādā formā nekad nenovedīs pie viņiem vēlama risinājuma un būtu beidzamais laiks to saprast. Krievu valodā pat ir tāds vārds :"терпила".

Tad visā tajā bezgalīgajā "pavei cik es kruts" bilžu jūklī pavīd arī pa kādai galerijai no ballītēm un restorāniem kur līdzās ietagots arī uzminiet kas? Latvijas seksa eksperts Edgars Toreto. Paskrollēju. Nu jā, nu, es pat nezinu. Dikti patika Dairis Vnk Dairis ieraksts par edžiņu kad tas esot kaut kādu vecu bmw atdabūjis :"Viss beidzās veiksmīgi!!! Auto atgriests un atradās stāvietā, Viļņā. Auto zagļi auto atgrieza, jo bijuši pagātnē saistīti ar tādu dzīves veidu. Nav te nekāda sakara ar to ,ka kāds nobijās, bet pastāv nerakstīts likums visiem, kam bijušas saistības ar tāda veida dzīves veidu. Tiem, kam ar to nav bijis sakars, tie to nesapratīs!" Dikti patikās šis :"nerakstīts likums visiem, kam bijušas saistības ar tāda veida dzīves veidu" . Savā laikā ieslodzījuma vietās bija zināms segments ar ļaužiem, kuri savu alumīnija bļodiņu un krūzīti nēsāja piesietus sev pie jostas, lai viņu alumīnija bļodiņas un krūzītes netīšām kopgaldā nesajauktos ar citām, un kāds cits netīšam no tām neuzēstu. Visticamāk šis pats likums attiecas arī uz lietotām automašīnām. Neviens normāls nebrauks ar gaiļa mašīnu un ja dzīvo pēc "likumiem", viņam savu auto vajadzēja piesargāt, vai kaut kādīgi nomarķēt, lai tajā netīšām neiekāptu neviens kas nav bijis nolaists. Attiecīgi, par šitādu huiņu, ka uztaisa padstavu normāliem džekiem pašam ekspertam vajadzēja dabūt taurē. Tātad, ja edžītis ir no "tiem" un tusējās ar "šiem", tad loģiski sanāk, ka "šie" arī ir ārlietu ministra domubiedri un tas izskaidro no kurienes edžītis dabū fuņķikus ballītēm. Тема сисек разкрыта!

Tagad nedaudz par nopietno. Mani interesē kāpēc un kādā sakarā Engures pašvaldība nav izmantojusi savas pirmpirkuma tiesības. Otrkārt, kāpēc izsolē nav atnākusi pati SIA"Unda" un to gabalu nopirkusi. Kā ir izveidojusies situācija, ka pašvaldības infrastruktūrai nozīmīgs objekts nokļūst kādas trešās personas valdījumā tādā veidā radot augsni šantāžai, kuras sekas mēs šodien redzam? Varbūt būtu vēlams uzdot jautājumu ZTI kas rīkoja izsoli, vai prasītājam, kādas konsultācijas un ar ko ir notikušas pirms izsoles un kā tas nākās ka iznākums ir šāds. Es pieļauju, ka SIA "Undai" pirms izsoles piezvanīja kāds svešinieks un piedāvāja samaksāt kaut kādu naudiņu, lai viņš nepiedalītos izsolē un neceltu cenu. Gan jau ka SIA šo priekšlikumu noraidīja un uz izsoli gāja. Attiecīgi svešinieks arī, nosolot summu kas Undai un pašvaldībai nav pa spēkam. Turpinājumā, tā kā SIA neiedeva uzreiz atkāpšanos naudu, to ar soda procentiem un iztērēto investīciju vajag atsist ilgtermiņā. Nu i zēni izmantojot savas likumīgās tiesības nosprauž tādu nomas maksu kas nav pa zobam. Konflikts eskalējās un šodien Engure slīgst mēslos.

Skumji. Divtik skumji ir tas, ka mazie sēž VID intervijās, katru mēnesi maksā nodokļus un tiek drāzti par niekiem, kamēr gomosjaķina var ballēties un likt rakam veselas dzīvokļu ēkas un pat pašvaldības. Un to ka PVNšiki , tas jau no pirmajām bildēm redzams. Es vot nesaprotu, kur Temīda?

Feb. 5th, 2016 @ 01:25 am
[info]krii
Jāsaņemas un jāiet gulēt. (Ļoti negribas, jo, kad atmodīšos, būs jāpošas uz darbu).

kaitinošais snobismsFeb. 5th, 2016 @ 12:54 am
[info]tikko_pamodos, posting in [info]pajautaa
Vai uz šīs pasaules ir kāds, kam nepatīk Imants Lancmanis?

Feb. 4th, 2016 @ 11:44 pm
[info]krii
Nesaprotu, kāpēc šis gadījums tiek uzskatīts par traģisku. Labi, viņi varēja būt gadus desmit vai divdesmit vecāki, bet pati šī lieliskā iespēja - nomira vienlaikus, bez ilgstošām slimībām, ciešanām, tuvinieku apgrūtināšanas, nomira, mīlot viens otru (citādi jau neglābtu, vai ne?) - kaut nu mums visiem tā gadītos!

Feb. 4th, 2016 @ 02:45 pm
[info]honeybee
Lampu drudzis MT prezentācijas sakarā noreducējies uz "nu tad šodien neko saprātīgu nedarām + skatāmies, ka bumbulējoties prezentāciju nenokavē", pēdējais izklausās pat reālistiski :D

Tulkošana pretējām pusēmFeb. 4th, 2016 @ 12:57 pm
[info]hekate, posting in [info]iztulko
Vai ir ētiski sniegt rakstiskās tulkošanas pakalpojumus diviem dažādiem klientiem, kas pārstāv pretējās puses vienā un tajā pašā tiesas procesā? Vai viņus par to pabrīdināt? No otras puses - kāpēc viņus lieki satraukt? es tak vienkārši godīgi vārds vārdā tulkoju, un viss, un parakstos par pareizību un labiem nodomiem.

Feb. 4th, 2016 @ 11:44 am
[info]scaramouche
Šodien apollo manu nopietnā formā pateiktus argumentus pret homeopātiju.
Homeopātiskās pasakas

Nekā jauna, protams, tur nav. Ar vecajiem argumentiem pilnībā pietiek.

Bet, kas nav mazsvarīgi, šobrīd saruna par homeopātiju publiskajā telpā turpinās pilnās burās.
Un, ja kaut viens cilvēks to sadzirdēs un nopietnāk aizdomāsies, tas nebūs bijis velti.

( Hmm, rakstība kā no sprediķotāja pamācības sanāca. Nu i neko, lai. )

Nav labiFeb. 4th, 2016 @ 09:22 am
[info]oblica
Vakar vakarā pilnīgi nejauši uzdūros raidījumam "Aculiecinieks" LTV1.
Par vēzi.
Slūžas atnāca vaļā, spilvens slapjš, visu nakti murgos vazājos pa Onkoloģijas centru, ļoti raudāju un vēl ļotāk gribēju mājās.
Šodien ir Pasaules vēža diena.
Laikam tāpēc.

Šorīt drausma sajūta - sāp galva, sirdsklauves un grūtums. :/

Feb. 4th, 2016 @ 09:21 am
[info]honeybee
Šīrīta "lasīju un saraudājos" stāstiņš
How to Get Back to the Forest
by SOFIA SAMATAR

Feb. 3rd, 2016 @ 08:28 pm
[info]scaramouche
Starp citu. Tiem, kas uzskata, ka Big Pharma ir pasaules ļaunums, kas ieinteresēts tikai peļņā.

Sakiet, lūdzu, kas jūsuprāt ražo homeopātiskos līdzekļus un dažādus uztura bagātinātājus?
Vecmāmiņas individuālais komersants?

Feb. 3rd, 2016 @ 08:20 pm
[info]scaramouche
Norādīšu, ka pie [info]tikko_pamodos var lasīt par cenzūru, kā arī aplūkot interneta nemirstīgo versiju cenzētajam.
klikt

Internets nekad neaizmirst.

(Cenzētais raksts)

Feb. 3rd, 2016 @ 07:30 pm
[info]hedera, posting in [info]arii_cirsliitis
Cirslītis šodien darbā nolemj paņemt mazu pauzīti dažām privātām padarīšanām. Aizstaigā uz tualeti, nodara, kas darāms, un tad nolemj, ka būtu vērts iziet laukā uzpīpot. Ārā slapjš un vējš, tādēļ pīpīti uztīt tak labāk tepat, siltā pajumtē. Tā nu cirslītis veikli tin savu pīpīti, darbiņš jau tik ierasts, ka var ļauties visādām augstām gudrām domām. Daiļās domas domādams, uztin pīpīti, ķepiņa pati somā jau šķiltaviņas sameklē un... Pēdējā brīdī gan cirslītis attop, ka, tfu tu, gandrīz vai darba tualetē aizpīpojis.

Feb. 3rd, 2016 @ 01:00 pm
[info]krii
Vispār man vajadzētu šobrīd nevis stulbi blisināties, bet sākt darīt kaut ko, kas ļautu bez pārmērīga riebuma un stresa nopelnīt kaut kādu naudu.
Pārtulkot kaut ko, ko pēcāk varētu(vai nevarētu) pārdot, piemēram.

Feb. 3rd, 2016 @ 11:36 am
[info]scaramouche
Vakar nopirku un līdz pusei izlasīju grāmatiņu "Sliktā zinātne".

Neliels citāts no oficiālā apraksta.
Grāmatā "Sliktā zinātne" Dr. Bens Goldeikrs ironiski un nesaudzīgi kritizē “fokuss-pokuss” medicīnu un tās popularizētājus. Lai ilustrētu “slikto zinātni”, viņš veic sekmīgu Bārbijas detoksikāciju, panāk, ka viņa mirušais kaķis kļūst par diplomētu “uztura speciālistu”, un bez žēlastības atmasko darboņus, kuri pozicionē sevi kā “medicīnas doktorus”. Goldeikrs ne vien norāda uz aplamībām un klaju krāpniecību, bet arī sniedz lasītājam kritiskās domāšanas instrumentus, ar kuriem pseidozinātni var atpazīt arī bez universitātes grāda dabaszinātnēs.

Izlasot grāmatu, uzzināsiet, piemēram,
- kādiem kritērijiem jāatbilst pētījumam un eksperimentam, lai to vispār varētu uzskatīt par vērā ņemamu,
- vai kombinētās vakcīnas tiešām izraisa nopietnus veselības traucējumus, kā dažkārt tiek apgalvots,
- vai zivju eļļa patiesi uzlabo veselību un smadzeņu darbību,
- vai alternatīvās dziedniecības metodes, piemēram, homeopātija, ir kas vairāk par placebo un
- vai cilvēces aizraušanās ar visu veidu “toksīniem” ir racionāla un (kaut nedaudz) zinātniski pamatota.

Visnotaļ pirkumā vīlies neesmu.

Un ieteiktu izlasīt jebkuram, kam ir kādreiz bijusi vēlme izteikties par kādu no minētajām tēmām, neatkarīgi no šābrīža pārliecības.

Un, kas man tiešām tiešām patika, bija autora teiktais, ka šīs grāmatas moto varētu būt "varbūt viss tomēr nav tik vienkārši".

Feb. 3rd, 2016 @ 10:17 am
[info]lmyth, posting in [info]pajautaa
Jautājums eksakti un/vai praktiski noskaņotajiem cibiņiem:

Vai galda piederumi, kuriem sedzošā virskārta ir nolietojusies gadu gaitā un redzamas apsūbējuma un rūsas klātbūtne, ir droši lietojami ikdienā un pamatā cieš vien ēdāja estētiskā pasaule vai tomēr ir pamats noteikti domāt par citu rīku iegādi?

Vizuālais materiāls

Galda piederumi I


Galda piederumi II


Un vēl līdzīgs jautājums par katliem. Gadu vecos katlos uz iekšējās pamatnes ir kaut kas tāds.

Katls

Pirmo reizi ar to sastopos, un jautājums ar līdzīgu ievirzi.

Gaisma tuneļa galā?Feb. 3rd, 2016 @ 08:48 am
[info]oblica
Nu tad beidzot! Tiesībsargs LNT 900 sekundēs kvotas medicīnā atzina par antikonstitucionālām (plkst.6:41). Plkst. 11:00 preses konference par pētījumu. Varbūt beidzot kaut kas kustēsies uz labu?

Par ziņām, kas nedaudz iepriecinaFeb. 3rd, 2016 @ 08:24 am
[info]racoon
http://www.delfi.lv/auto/modelu-jaunumi-testi/skoda-apvidus-auto-prototips-visions.d?id=47015155

Ja gala produkta formas būs kā bildēs, tad tas būs viens skaists auto, jo no Jeti man burtiski gribas vemt.

Rīgas prese par vācu tautības pilsoņu vajāšanām, 1915. gadsFeb. 3rd, 2016 @ 06:43 am
[info]indulgence
Kijevas universitātes profesors Knauers, kurš jau 45 gadus bijis amatā, šinīs dienās apcietināts dubultas pavalstniecības dēļ. (Rīgas Avīzes, Nr.1., 1915. gada 1. janvāris, 3. lpp.)

Rīgas 1. dzelzceļa stacija gandrīz paralizēta, vilcieni pārpildīti, jo masveidā uz Iekškrieviju spiesti izbraukt Vācijas un Austroungārijas pavalstnieki. (Rīgas Avīzes, Nr.16., 1915. gada 16. janvāris, 2. lpp.)

“Plakāti ar aizliegumu sarunāties vācu valodā tagad izlikti arī tramvajos.” “Šo sestdien iz Rīgas pagaidu katorgas centrālcietuma izlaida zvērināto advokātu Hermani Švarcu, kurš še pabeidza izciest 1 mēneša cietumu sodu par to, ka nebij noņēmis izkārtni ar vācu uzrakstu.” (Rīgas Avīzes, Nr.21., 1915. gada 21. janvāris (3. februāris), 3. lpp.)

... )

Feb. 3rd, 2016 @ 01:03 am
[info]scaramouche
Nez, cik lielu peļņas īpatsvaru tajās Belēviča aptiekās veido homeopātiskie medikamenti?
Vai arī viņam vairs nav ar tām saistības?

Dienas komentārsFeb. 2nd, 2016 @ 08:16 pm
[info]kjiimikjis
"That molecule looks like an upside-down horse!"

Feb. 2nd, 2016 @ 09:18 pm
[info]bozena
Nupat atklāju bāru ar pagalam jauku nosaukumu. Kad Zebras Deg. Tā tur bija rakstīts. Ja vien es neizlasīju pagalam šķībi. Varbūt Kad Zebras Ēd? Bet noteikti zebras.
Varbūt tas ir kaut kas tāds, kur jāved ekskursijā ārzemju vectēvi?

Es gribēju teikt, ka atklāju no ārpuses nevis no iekšpuses.

Feb. 2nd, 2016 @ 08:51 pm
[info]veed_logs
LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" sāk pamazām kļūt par manu iecienītāko raidījumu. Mazliet uzsita nostaļģiju pēc Dombura, kas atšķirībā no G.Bojāra ierādītu, kur vēži ziemo vienam otram studijā esošam kretīnam. Bet varbūt G.Bojārs vienkārši ir ļoti savaldīgs un konstruktīvs, nevaru saprast.

Šādos brīžos atkal nedaudz izjūtu nelielas skumjas, ka Latvijā nav nevienas esktrēmistiskas organizācijas vai kluso vientuļo psihopātu, kas neļautu tik droši un pašpārliecināti sadzīvē uzvesties tāda tipa ļaudīm, kas parādīti konkrētajā (pēdējā) raidījumā. Nu, tā tīri sadzīviski radīt nelielas, bet gauži netīkamas regulāras neērtības.

Privātstundas latviešu valodāFeb. 2nd, 2016 @ 08:50 pm
[info]krii, posting in [info]pajautaa
Cik aptuveni (kādās cenu robežās)šobrīd Rīgā maksā latviešu valodas privātstundas cilvēkam ar dzimto krievu valodu (iepriekš nav LV dzīvojis)?

Feb. 2nd, 2016 @ 08:40 pm
[info]ctulhu
Kāpēc Krievija nav gluži tik militāri spēcīga valsts, kā no malas varbūt izskatās?

Lūk tāpēc:

http://www.elstandart.spb.ru/files/examples/9/example1.pdf

php, mysqlFeb. 2nd, 2016 @ 06:08 pm
[info]laielais, posting in [info]pajautaa
Labvakar!
ir divas tabulas A un B savienotas ar "relāciju" saiti, atteicīgi tabulas B identifikatora skaitlis rādās tabulā A.
Kā paveikt to, lai tabulā A tiek atainots tabulas B nosaukums, nevis identifikators?

Antonija un AlbertsFeb. 2nd, 2016 @ 05:04 pm
[info]kisswithafist, posting in [info]pajautaa
Labsvakars,

kur šobrīd Antonijas/Alberta ielu rajonā var garšīgi iedzert? Neko fancy. Ēst nevajag. Nav laika aiziet pārbaudīt :)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba