Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Nov. 28th, 2015 @ 09:22 pm
[info]honeybee
Bet vispār "laimīgs" - tas ir tad, kad dzīve pasviež tev visādus kārtējos sūdus, un tev pietiek karotīšu, lai tos izsmeltu un pēc tam vēl uztaisītu tēju un samīļotu visus, kas jāsamīļo, un, ja atnāktu kāds, kas nav jāsamīļo, arī to varētu samīļot

Darbs slimnīcāNov. 28th, 2015 @ 12:20 pm
[info]galadriela
Brīva sestdiena un svētdiena.
Kā baltajam cilvēkam.
Happy!
^_^

Nov. 28th, 2015 @ 01:29 am
[info]amatieris
Šodien (nu jau vakar), cik saprotu, bija iestājies pedagogu streiks.
Nojauta par to man atnāca no visādiem apgarotiem instagramiem - tipa, šefam teicu, ka vedīšu uz darbu sīkos, šis negribeja bardaku, teica, laiņemu visu dienu brīvu, yess - nu, apmēram tā.

Tas lika aizdomāties par skolotāju streika absolūti pašironisko bezjēdzību.

Raugi, ja streiko ogļrači, ļaunie uzurpatori šahtu īpašnieki nekādīgi netiek pie oglēm un, ja neizpilda prasības, draud nojukt bizness. Ja streiko sabiedriskā transporta sektors, iestājas kolapss un haoss, neviens nekur īsti netiek. Ja streiko akritumu izvedēji, jau pēc pāris dienām pilsēta slīkst sūdos. Un tā tālāk. Respektīvi, melnā darba darītāji atgādina pārējiem, ka viņu darbs ir nozīmīgāks, kā varētu likties un, ja nepacels viņiem algas vai neizpildīs citas prasības, gluži vienkārši nebūs neviena, kas tos darbus darīs.

Kas tad ir ar tiem skolotājiem? Faktiski jau, paņemot vienu streika dienu, viņi parāda, ka nekas liels no tāda streika nenotiek. Nav dzirdēts, ka gadā, kad bijis streiks, par kaut kādu daļu būtu vieglāks eksāmens vai kāds pie sliktākiem rezultātiem eksāmenā vainotu streika dienu. Respektīvi, kvalitāte sevišķi necieš. Skolēni, patiesībā, cer, ka tās algas nepieliks un skolotāji streikos atkal - tomēr brīvdiena.
Faktiski, skolotāji panāk pretēju efektu - nedarot savu darbu, parāda, ka kādu laiku jau var iztikt arī bez viņiem. No tās vienas streika dienas nekas nemainās.

Lai kaut kas mainītos, skolotāji varētu sākt sabotēt sistēmu. Piemēram, mācīt nevis izzprast procesus, bet iegaumēt gadaskaitļus. Nevis saprast atvasināšanu, bet iekalt tās pāris formulas. Nevis analizēt Raudupietes rīcības motīvus un vilkt paralēles ar dažāda vieda upuriem - kā piespiedu, tā labprātīgiem - uz ko cilvēki parakstās it kā mīlestības dēļ - neko no tā - vienkārši iegaumēt stōriju un atstāstīt. Īsāk sakot, pazemināt mācību kvalitāti. Atraut no realitātes. Mācīt iemācīties, nevis saprast. Jā, tas būtu īstais streiks. Tikai, kā par streiku var saukt to, kas daudzviet jau ir ikdiena?

Skolotāju streika sakarā man patika jociņš no laikiem, kad nesen bija tikuši vaļā no Ķīļa un protestēja pret iesaldētajām algām - skolotāji paši nesaprot, ko grib. Kad pie viņiem gāja ar reformu idejām, brēca, lai viss paliek, kā ir. Kad visu atstāja, kā ir, sāka brēkt, ka algas gan nevajadzēja atstāt; tikai pienākumus. Un viss, ko ar šo streiku skolotāji faktiski parāda, ir tas, ka bez viņiem būtu problēmas atrast, kas pa dienu pieskata bērnus.

Un jā, ciniski tā spriest, es zinu. Bet skolotāju streiks ir aptuveni tikpat jēdzīga nodarbe, kā pišanās nevainības vārdā.

fašionsNov. 27th, 2015 @ 11:31 pm
[info]bljanna
Pa tam lāgam Diesel uzražojis "Pidar Pants"
Pidar Pants
Tags:

Nov. 27th, 2015 @ 04:36 pm
[info]bozena
Skaidrā šito nevar turēt, man ja tagad baža, kā viss būs, tai Līžes ballītē. 30 puspilngadīgi prāti uz 8 pieaugušajiem, kas, ja tā padomā, arī bērna prātā, mani ieskaitot. Vai neviens negatavosies pārpeldēt dīķi? Ko mēs tad darīsim? Aizsegt dīķi ar sevi? Vai kāds nepievems kamīnu un nepīpos gultā? Kur ir ugunsdzēšamais aparāts un kur aptieciņa? Vai tur būs glutēnnepanesēji un vegāni? Elku pielūzēji? Musulmaņi? (Ēd, ēd kotletīti, bērniņ! Liellops, liellops!) Mūzika no jūtūbez un spotifaja? Es tak nepārbaudīju, vai tur maz iet internets. Vārdu sakot, lai spēks ar mani, tai skaitā juridisks.

Nov. 27th, 2015 @ 03:25 pm
[info]ho_tai, posting in [info]pajautaa
Meklēju nelielam Ziemassvētku tirdziņam Rīgā dažāda amata pratējus, kuriem piedāvāt dažas stundas patirgot vilnas zeķes, māla podus, medu un tamlīdzīgas lietas. Kvalitāte ir būtiska. Varbūt zināt kādus cilvēkus vai mazās firmiņas, kurus uzrunāt? Var rakstīt arī uz e-pastu- ho_tai@inbox.lv
Jau ieprierkš tencinu un paklanos!

Nov. 27th, 2015 @ 03:25 pm
[info]amatieris
Briesmīgi, ka vēloties citiem latviski paskaidrot, kas ir heteroskedasticitāte un gūglējot latvisko izskaidrojumu, atrodas tikai studiju programmas, kur māca, kas tas ir - bet neatrodas nekas, kur būtu vispār aprakstīts.

avārijas santehniķisNov. 27th, 2015 @ 03:07 pm
[info]zivs, posting in [info]pajautaa
ā, palīgā! kur steidzami atrast santehniķi norauta ūdens ventiļa remontam?

UPD. Paldies! Ir atrisināts.

Nov. 27th, 2015 @ 02:48 pm
[info]scaramouche
Perspektīvai.
Kopš 2000. gada apmēram 0.5% teroraktu (rēķinot pēc upuru skaita, atskaitot 9/11) notika rietumu pasaulē. Ieskaitot 9/11 - veseli 2.6%.
2014. gadā 78% teroraktu upuru savu galu piemeklēja vienā no šīm piecām valstīm - Irāka, Nigērija, Afganistāna, Pakistāna, Sīrija.

From 9/11 to Paris attacks: Time-lapse map shows every major terrorist attack in past 15 years

Nov. 27th, 2015 @ 02:33 pm
[info]iive, posting in [info]pajautaa
Noslēdzu līgumu ar Rīgas Namu pārvaldi. Lai varētu reģistrēties elektroniski un nodot ūdens skaitītāja rādījumus, prasa norādīt iepriekšējā rēķina maksājuma summu. Esmu jauns klients, bet nepieņem ne "00,00", ne "0", ne iepriekšējā klienta pēdējā maksājuma summu.
Vai Jums ir kāda ideja, ko tur rakstīt? Ceru, ka nebūs jāiet uz turieni.

UPD. Paldies, sazvanīju, noskaidroju. Iespējams, kļūda bija atstarpe aiz komata vai kas tamlīdzīgs, īstais rādījums ir iepriekšējā klienta pēdējais maksājums.

ciba, uzsāka draudzība / pārtrauca draudzībuNov. 27th, 2015 @ 11:53 am
[info]safe, posting in [info]pajautaa
Ai nu.. izmeklējos visus tagus, kas varētu būt ar to saistīti, bet neatradu.
Kāda bija tā adrese, kurā varēja redzēt, kurš uzsācis draudzību / pārtraucis draudzību cibā?
Tags: ,

Nov. 27th, 2015 @ 10:01 am
[info]bozena
Šorīt visi še raksta tik pozitīvi, ka jāatšķaida man tad viss ar manu problēmu īsu izklāstu - proti, man jāgriež rosols Līžas 35 viesiem. Ja es šito visu novedīšu līdz laimīgam atrisinājumam, sauciet mani par projvadu, iešu organizierēt Expo 2020.

pa tam mūsmājāsNov. 27th, 2015 @ 12:58 am
[info]bozena
Līzei šodien, patiesībā jau vakar, iestājusies astoņpadsmitgade. Mjā.
Mazā jaunkundze dušā a capella izpilda London Grammar Strong.

Nov. 26th, 2015 @ 10:49 pm
[info]krii
Ļoti nerakstās, pati nezinu, kāpēc. Dzīve nemet kūleņus, bet arī gluži nepūst kā sastāvējies dīķis.
Oktobris visticamāk paliks mans šīgada mīļākais mēnesis. Kaut kā pamazām līdz smadzenēm atplūda informācija par maģistrantūras pabeigšanu pavasarī un iestāšanos doktorantūrā vasarā, izsaucot vieglus, konvulsīvus eiforijas uzplūdus un neizpratni, ko ar to iesākšu. Vienlaikus sāka vārstīties praktiskās estētikas čakra, mudinot gleznot, ja vien mācētu, muzicēt un rakstīt, tamborēt, adīt un šķirstīt interjera mājaslapas, kā arī izberzt vannasistabas izlietni. Tas bija mēnesis, kad pārsvarā biju apjukusi un laimīga. Daudz strādāju, mazliet kašķējos Cibā (jā, zinu, ka visi pamanīja, paldies, nevajag komentēt), bija sauss un saulains - iedomājieties, sauss un saulains oktobris, iespējams, pirmais un pēdējais manā garajā, sūrajā mūžā, pasaule bija oranža, piemīlīga un sātīga kā ķirbju biezzupas terīne.
Novembris sevi pieteica daudz skarbāk, ārpasaule klauvēja ziņu portālos. Mazliet paraudāju par krievu grāmatvežiem, skolotājiem, medmāsām un bibliotekāriem, kuri visu gadu bija krājuši naudiņu, lai rudenī aizlidotu ar lēto čarteri uz Ēģipti. Pēc tam paraudāju par francūžiem, kuri piektdienas vakarā bija gājuši izklaidēties. Par beirūtiešiem un tunisiešiem tikai smagi nopūtos. Par krievu lidotājiem vairs pat nenopūtos.

Vajag īrniekuNov. 26th, 2015 @ 02:58 pm
[info]mugursoma, posting in [info]vajag
Sveiki! Tā kā šeit ir 1085 pielūkotāji, bet userinfodziivo_te 318, atļaušos info publicēt arī te:

Meklēju īrnieku dzīvoklim Hospitāļa ielā. Līdz Valdemāra ielas RIMI 3min., transporti 3-5min. Platība 25m2 (istaba, duša/tualete, virtuve), pirmais stāvs, bet logi uz norobežotu, sakoptu pagalmu, kurā vasarās var rīkot pasēdēšanas. Dzīvoklis ar visām ērtībām (ledusskapis, plīts, veļas mazgājamā mašīna, centrālā apkure, gulta, sienas skapis, galds, internets utt, utt) - nāc un dzīvo! Cena 340€ - viss (arī komunālie izdevumi, elektrība, internets) iekļauts. Līgums uz gadu + drošības nauda. 

zvanīt - 28811871 
rakstīt - mugursomam@inbox.lv

Dzīvoklis Hospitāļa ielā.Nov. 26th, 2015 @ 02:32 pm
[info]mugursoma, posting in [info]dziivo_te
Sveiki!

Meklēju īrnieku dzīvoklim Hospitāļa ielā. Līdz Valdemāra ielas RIMI 3min., transporti 3-5min. Platība 25m2 (istaba, duša/tualete, virtuve), pirmais stāvs, bet logi uz norobežotu, sakoptu pagalmu, kurā vasarās var rīkot pasēdēšanas. Dzīvoklis ar visām ērtībām (ledusskapis, plīts, veļas mazgājamā mašīna, centrālā apkure, gulta, sienas skapis, galds, internets utt, utt) - nāc un dzīvo! Cena 340€ - viss iekļauts. Līgums uz gadu + drošības nauda.

zvanīt - 28811871
rakstīt - mugursomam@inbox.lv

ekrāna smukulīšiNov. 26th, 2015 @ 11:51 am
[info]pikaczu
Biju kinoteātrī noskatīties Pentameronu vai Tale of Tales https://www.youtube.com/watch?v=J9ETi804w-E
Tur laikam bija savākuši vienā filmā visus iespējamos nestandarta paskata aktierus, kādi vēl rūpalā palikuši.
Filmā bija tikai pāris nīkulīgā sūda vietas, kuras Eiropas filmas padara par Eiropas filmām (ar to es domāju ilgu, dziļdomīgu blezienu pa logu, vai nebeidzamu iešanu pa vāji apgaismotu gaiteni). Pārējā filma bija ieturēta jaukā Lanas del Ray video klipa estētikā.
Kopumā iesaku.

Nov. 26th, 2015 @ 10:43 am
[info]dienasgramata, posting in [info]iztulko
kurš labi tulko no vācu (austriešu) valodas?

Nov. 26th, 2015 @ 09:15 am
[info]scaramouche
Atsauce uz nepaplašinātiem teikumiem lika atcerēties par vienu jauku citātu.


“This sentence has five words. Here are five more words. Five-word sentences are fine. But several together become monotonous. Listen to what is happening. The writing is getting boring. The sound of it drones. It’s like a stuck record. The ear demands some variety. Now listen. I vary the sentence length, and I create music. Music. The writing sings. It has a pleasant rhythm, a lilt, a harmony. I use short sentences. And I use sentences of medium length. And sometimes, when I am certain the reader is rested, I will engage him with a sentence of considerable length, a sentence that burns with energy and builds with all the impetus of a crescendo, the roll of the drums, the crash of the cymbals–sounds that say listen to this, it is important.”

― Gary Provost

dzīres, dzīresNov. 26th, 2015 @ 03:45 am
[info]bljanna
Par spīti manai iekšējai pretestībai gan jau es kaut kad, nezin kad aizvilkšu savu miesu (un garu) uz to daudzināto Mielastu (un tikpat iespējams, ka man tas (ļoti) patiks). Bet, dārgo draudziņ, man ir problēma (Tu saki?). Nepamet sajūta, ka god.Tīrona kungam Platona iestudēšana ir drusku tāda kulakā noraušana.
Latvijas (radošajai) inteliģencei noteikti ir citas domas.

Nov. 26th, 2015 @ 12:51 am
[info]sickboy, posting in [info]pajautaa
Vai ir kādas reālas iespējas mainīt seksuālo orientāciju? No hetero uz homo šoreiz. Bet nevajag dirst, ka ar pamēģināšanu pietiek, esmu mēģinājis kontaktus ar savu dzimumu, bet esmu hetero. Varbūt kāds sertificēts ārsts var palīdzēt?

Nov. 25th, 2018 @ 07:58 pm
[info]snorke
lai nu kaa, bet plakaats "Bezhencam ne mesto v Muciniekah" man liekas mazliet smiekligs

Dzija, vilna, cimdiNov. 24th, 2015 @ 04:39 pm
[info]malafemmina, posting in [info]pajautaa
Jautāju to pašu pirms gada, bet nevaru vairs atrast:

Vai ir kāda vieta, kur vilnas dziju iespējams nopirkt lētāk kā ap EUR 5 par 50 gramiem? Un kur krāsu un toņu izvēle būtu liela?
Gribu adīt rakstītus cimdus, līdz ar to dziju vajag diezgan smalku.
Varbūt kādai vai kādam ir krāsaini vilnas kamolīši mājās, ar ko gatavs padalīties, pretī saņemot ko gardu?
Ja tā, tad var rakstīt tepat vai viapore pie inbox.

Nov. 24th, 2015 @ 04:21 pm
[info]burkards, posting in [info]vajag
Meklēju kādu, kas rīt dodās uz ISSP 2016. gada plānotāja palaišanu. Pats netieku, draugi ar nē, gribētos pa dešuku iegūt to plānotāju. Labajam cilvēkam balvā šokolāde.

1987. gada PSRS + Sīrijas filmai "Загон" nosaukums latviski?Nov. 24th, 2015 @ 12:22 pm
[info]ninona, posting in [info]pajautaa
Šai filmai - http://www.kinopoisk.ru/film/45202/ ir zināms nosaukums latviski?
Ja kāds zina, vai vismaz "uz to pusi", lūdzu, komentāros :)

Paldies. Kaut ko izdomāju, vairs nevajag.

Nov. 24th, 2015 @ 11:37 am
[info]elpa, posting in [info]dziivo_te
Mana ģimene meklē īrniekus dzīvoklim Jaunogrē, skaistā vietā - pāri ielai kalns. Dzīvoklim logi gan rīta, gan vakara saules pusē. Trīs istabas, ceturtais stāvs. Fotogrāfijās neparādās tas skaistums un gaišums, kas dienas gaišajā laikā ir šajā dzīvoklī.

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/ogre-and-reg/ogre/aghgi.html

Daesh vs valodas Nazi?!Nov. 23rd, 2015 @ 09:47 pm
[info]panacea
Oh, man gribās pavaidēt. Dzimtās vāaalodās, tāaaas māaates, maaa-āāā-aaates dēļ.

Tātad grupējums ir ISIS, ISIL. Bet tagadiņās, ohō, būsim rupji, sauksim viņus arābiski un tā saniknosim (?) -- studijā ir dzimis Daesh.

Jāsaka, ka mani ļoti sajūsmināja dienas joks, ka vislabāk zināms daeš ir maskačkā: daeš dva sigaretki? Kas laikam ir iemesls, kāpēc latvju masu mēdijos daeš parādījās un pazuda ļoti ātri.

Tagad toties daeš ir nomainījis 'DAĪŠ'. Wait what? Kur viņi dabūja daīšu? Kur ir mūsu dārgie valodas nazi, kāpēc nav žurnālistus ņēmuši valodnieciski pie rīkles?

Es atzīšos, ka man paņēma apmēram 2 minūtues, lai ierakstītu gūglē ISIS, tad atvērtu Wikipedia angļu lapu un paskatītos Daesh izrunu, kas ir šāda: [ˈdaːʕiʃ]. Latviski tas izklausītos DĀ (pauze) IŠ. Dā iš. Nu labi, dāiš vēēl varētu būt. Daīš? Nu beidziet, mēs taču arī ķiķinām, kad Bērziņš ir Beržīns vai Lācīte ir Ļačitē.

Bet, klau, vai tā ir vēl tālāka ISIS kaitināšana?! Vai šis ir Latvija pret ISIS? Ne tikai mēs viņus saucam viņiem pretīgajā arābu vārdā -- mēs ejam soli tālāk? Mēs viņus izrunājam viņiem pretīgā, nepareizā arābu izrunā? Vohohō! Nu labi, tad gan viss ir skaidrs un paceļam terorisma draudu līmeni uz nākamo satraukumu. Un it īpaši maskačkā !
Top of Page Powered by Sviesta Ciba