Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Maksāsim sodiņu vai sauksim policiju?Nov. 21st, 2014 @ 06:52 pm
[info]po, posting in [info]pajautaa
Kāda idejiski policijai (valsts/pašvaldības/ceļu/drošības?) daļa gar to, ka kāds brauc sabiedriskajā transportā bez derīga braukšanas dokumenta (biļetes)?
No jautājumā uzdotās situācijas atskaitām bezbiļetnieka neprovocētu agresiju vai citus ar pašu biļetes trūkumu nesaistītus pārkāpumus.

Nov. 21st, 2014 @ 06:25 pm
[info]pashizgaazeejs, posting in [info]iztulko
Kāds varētu būt trāpīgākais un sakarīgākais jēdziena "placeless" un jo sevišķi "placelessness" tulkojums? Ir ietērpjams vienā vārdā latviski? Varētu jau to pašu vietas viltojumu/viltotu vietu piesaukt, bet varbūt kāds varētu noprecizēt.

Relph argues that, in our modern era, an authentic sense of place is being gradually overshadowed by a less authentic attitude that he called placelessness: “the casual eradication of distinctive places and the making of standardized landscapes that results from an insensitivity to the significance of place” jebšu

Places that lack a "sense of place" are sometimes referred to as "placeless" or "inauthentic." Placeless landscapes are those that have no special relationship to the places in which they are located—they could be anywhere. Roadside strip shopping malls, gas/petrol stations and convenience stores, fast food chains, and chain department stores are often cited as examples of placeless landscape elements.

Paldies!

Canon bateriju lādētājsNov. 21st, 2014 @ 06:24 pm
[info]thx1138, posting in [info]par_velti
Canon 350D un 400D bateriju lādētājs.

bilde )

lva.lvNov. 21st, 2014 @ 12:53 pm
[info]svari, posting in [info]pajautaa
Mēģināju internetā atrast savas zobārstes kontaktus, piem., mobilo tālruni. Atradu saitu http://www.lva.lv

kur it kā tie dati ir slēpti ar zvaigznītēm, ķipa,

Telefona numurs: 2* *** ***

Vai tas ir tikai tāds āķītis, lai, piem., savāktu naudiņu, vai arī šajā portālā reģistrējoties var saņemt reālu infu?

Nov. 21st, 2014 @ 12:43 pm
[info]iwillrockyou, posting in [info]pajautaa
Kādam jābūt labam matracim un, kur tie iegādāties? līdz 200 eiro 180x200 ir reāli?
Varbūt kādam ir pieredze, zināšanas ar kurām gribas padalīties?

NojumeNov. 21st, 2014 @ 11:33 am
[info]hekate, posting in [info]iztulko
It kā tik vienkāršs vārds, bet nespēju atrast ekvivalentu.
Vajag spāņu valodā, bet palīdzētu dabūt arī angļu valodas ekvivalentu, vai dajebkādas valodas ekvivalentu.
Atradu tādu "overhang", bet īsti neder. Ir vēl kāds?
Spāņu valodā atrodami visādi vārdi, bet kas pārsvarā ir ar nozīmi "patversme" vai "šķūnis", bet tas nav tas pats.

Nozīme - neliela, atsevišķa būve, kurai ir jumts, bet nav sienu, vai arī ir tikai dažas sienas.
Konteksts - nekustamā īpašuma dokumenti

Paldies!

televizora galdiņšNov. 21st, 2014 @ 11:02 am
[info]santa_be, posting in [info]par_velti
Atdodu, pašsavākšana Teikā, santa.bieza@gmail.com. 

Kas pirmais brauc, tas pirmais maļ. Ja nevienam nebūs vajadzīgs dosies tusēt ielu dzīvē pie konteineriem :)


bilde )

Nov. 21st, 2014 @ 10:46 am
[info]ululate, posting in [info]pajautaa
mums te ir izraisījies ģimenes strīds (kurš zaudēs, rīt no rīta ies pirkt siltus mafinus brokastīm).

vai klimata pārmaiņu rezultātā (piem, kūstot ledājiem utt.) kopējais nokrišņu daudzums pasaulē palielinās? t.i., ledāji kūst, ieplūst okeānā = lielāks ūdens daudzums, kas var iztvaikot, un līdz ar to arī vairāk nokrišņu kopumā. vai tomēr tas kkā izlīdzinās?

wikipēdijā rakstīts, ka vnk tuksneši paliek sausāki, bet mitrās vietas - slapjākas. tiec nu gudrs.

kā jums šķiet?

Nov. 21st, 2014 @ 09:18 am
[info]honeybee
Es esmu pietiekami slima, lai ne vien sabrauktu virsū vīram (kurš to bija pelnījis), bet arī uzrakstītu indīgu, sarkastisku un totāli lieku komentāru cilvēkam, kas to nav pelnījis, par tēmu, kas nemaz nav svarīga.

Bet pēc šī diskleimera atļaušos paziņot:
man nenormāli, nenormāli riebj tas, ka cilvēki, kas ņifiga nejēdz no rakstniecības (ar jēgšanu rakstniecībā es domāju vai nu profesionālu darbību literatūrā, vai arī profesionālu darbību kritikā) raksta savas fakinās recenzijas ar frāzēm iz sērijas "sūdīga grāmata jo autors pārāk uzskatāmi izmanto varoņu raksturojumu lai virzītu uz priekšu sižetu". Tas izklausās lieliski pašam un pārējiem līdzīgi noskaņotiem draudziņiem, kas laimīgi metīsies recenzēt citas grāmatas ar frāzēm "lieliski izstrādātais stils diemžēl nespēj nomaskēt sižeta caurumus", bet izklausās tieši tikpat gudri kā tad, ja es mestos rakstīt atsauksmes par filmām ar frāzēm "izcils operatora darbs, ko diemžēl sabojā nemākulīgā montāža".

Tev patīk grāmata tāpēc, ka tev tā patīk, tev nepatīk tāpēc, ka tev nepatīk. Ja tu esi profs, tu vari mēģināt a) skaidrāk pastāstīt, kāpēc tev subjektīvi patika/nepatika b) spekulēt kaut ko par darba tapšanas gaitu (labi apzinoties, ka, visticamāk, nošausi greizi c) turēt muti par "autora ieceri", negribi izrādīties par muļķi. Bet faktiski tu tāpat saproti, ka bulšits tas viss.

Un tad tu tāds, viss pieticīgs savās domās un izteikumos, viss pilns šaubu par sevi un saviem vērtējumiem, pavadi kādas pāris stundiņas gudrīdos, kur katram lasītājam viss ir skaidrs bļe.

(Disclaimer nr.2: šis pat nav par manām grāmatām, t.i., tie, kas par tām raksta ar profu frāzēm, patiešām arī ir profi un vispār drīkst to darīt, tas nekas, ka viņiem nav taisnība :D)

snieksNov. 21st, 2014 @ 09:08 am
[info]kihelkonna
tā ērmoti, ka es papriekšu izlasu cibā par sniega uzsnigšanu, iepazīstos ar iedzīvotāju pozitīvo un negatīvo viedokli par to - un tad paskatos pa logu, fak (šādu vārdu nemēdzu lietot, šis laikam vakardienas filmas iespaidā), tiešām sniegs. tagad nemaz nezinu, kā es tai sakarā jūtos, jo ar viedokli iepazinos agrāk nekā ar pašu notikumu. laikam man pagaidām vispār nav sava viedokļa par to. ek, viedoklis būs vēlāk, kad sals/samirks dažādas ķermeņa vietas.

1921. gada 22. maijs, sestdienaNov. 21st, 2014 @ 06:48 am
[info]kira_alendorfa
Šajā laikā noticis kas tāds, kas mani satrieca. Kurš gan būtu domājis, kurš gan paredzēja?! Ņusja iziet pie vīra! Nu viņa ir Aleksandra Nikolajeviča Svobodova līgava. Rudenī (kāzas būs rudenī) Ņusjai būs 18, bet Aleks. Nik. ir jau 36. Nevaru teikt, ka, uzzinājusi šo jaunumu, es būtu stāvā sajūsmā. Protams, esmu priecīga par Ņusju, taču man ļoti žēl, ka nekad, nekad nepiepildīsies mans sapnis par to, ka pienāks labi laiki, ka mēs ar Ņusju tiksimies, varbūt dzīvosim kopā, kopā visu pārdzīvosim. Bet kas tagad? Tagad sajutu. Cik gan liela atšķirība starp mums, kāds bezdibenis (it sevišķi tagad, kad Ņusja iziet pie vīra).
Šo domu uzrakstīju viņai pēdējā vēstulē, nezinu, vai atbildēs. Šo visus šokējošo jaunumu mums pavēstīja pats A.N., kad bija iebraucis pie mums, dodoties no Ņežinas uz Ņižniju. Svobodova viesošanās laikā tantei Aņai bija ļoti slikti. Kā reizi Lielajā sestdienā viņai operēja kājas (viņai ir kāju tuberkuloze), operācija bija veiksmīga. Tante vēlējās atbraukt uz Maskavu, apārstēties sanatorijā, taču no tā laikam nekas nesanāks, jo šajos laikos iekļūt sanatorijā praktiski nav iespējams. Saņēmām vēstuli no Jekaterinoslavļas, no vecmāmiņas Sofijas (vecmāmiņa palikusi pavisam viena, māmiņa viņu cenšas pierunāt pārvākties pie mums pavisam). Vecmāmiņa it kā piekrīt, tā kā var būt, atbrauks. Vecmāmiņa Maša [tagad] dzīvo pie Harkovas vecmāmiņas Natašas.

Nov. 20th, 2014 @ 11:41 pm
[info]krii
Interesanti, kāpēc cilvēkiem nepatīk "Zaļā zeme"?

Sausais ledusNov. 20th, 2014 @ 11:32 pm
[info]lovable, posting in [info]pajautaa
Sveiki.Kāds var lūdzu izstāstīt,kā var pārvest sauso ledu? Man atrakstīja,ka nepieciešams konteiners. Tas ir kāds specifisks vai parastā ledus-aukstuma kaste? Vai ir kāds lētāks variants,kā viņu pārvietot no veikala līdz mājām?

Nov. 20th, 2014 @ 10:54 pm
[info]scaramouche
Kaķi saka "fuck the system", apgāžot vienu un to pašu miniatūro miseni atkal un atkal.

Nov. 20th, 2014 @ 10:26 pm
[info]krii
Kamēr datorā ielādējas nākamās nedēļas darbi, izklaidējos... nē, neuzminēsiet, pildot pamatskolas fizikas testus vietnē uzdevumi.lv.
Es negribu būt dumjāka arī par devītklasnieku, ja jau kādreiz esmu beigusi vidusskolu.

Avene.Nov. 20th, 2014 @ 09:16 pm
[info]goddes, posting in [info]pajautaa
Štrunts ar Skalbi, man ieinteresēja Tavuprāt visu laiku sliktākā grāmata, ko esi lasījis. Kura? Cienot gaumes dažādību un subjektīvu viedokli, pamatojums vēlams.

Nov. 20th, 2014 @ 06:28 pm
[info]bozena
Svētkos man gadījās nonākt iekš Nabaklab. Es biju kaut kā iedomājusies, ka tur ir jauki, nu pēc Labas Dabas un tā, bet tā vieta tak ir baisāka kā visa mana dzīve, kā teica klasiķis! Ja man nākamreiz gribēsies dzert sēžot tumsā un lūrot sienā, es nokāpšu šepat mūsmājas pagrabā. Lūk, vēl viena ilūzija sagruvusi! Iemesls psihoterapijai, pareiz, dakter?!

Nov. 20th, 2014 @ 07:29 pm
[info]scope
Nu jau diennakti visi trīs esam mājās.

Kur kavējas mana laime? Nov. 20th, 2014 @ 03:39 pm
[info]bljanna
Cik mīlīgi :)

Kārļa Vērdiņa Vēstule/Video dzejolis
Tags:

DzīvoklisNov. 20th, 2014 @ 11:37 am
[info]mazaa_zive, posting in [info]dziivo_te
Priekšlaicīgi un laicīgi sāku interesēties par apdzīvojamo platību Rīgā ilgtermiņā- ja ir, ko piedāvāt, lūdzu, piedāvājiet. Mēbeles un kas tur viss(ieskaitot kaķi)ir pašai, var būt tukšs un priecīgs.
pektusins@gmail.com

naudas lietasNov. 20th, 2014 @ 10:40 am
[info]uldris, posting in [info]pajautaa
vai man var atgadīties kādas nepatikšanas, ja apm 1x mēnesī manā kontā fiziska persona ieskaita 150 e?
- vid vai kāds cits nepiedzīs kādus nodokļus vai paskaidrojumus?
Tags:

Nov. 20th, 2014 @ 10:14 am
[info]kaukau
18. novembrī nobraukt simtiņu offroadā un pēc tam saslimt, tipiski. kur ir mana imunitāte un kāpēc viņa nenāk, kad vajag? bet es vakar pirmo reizi mūžā iegāju aptiekā un teicu 'man vajag kaut ko, ar kā palīdzību es rīt varēšu iet uz darbu. JEBKO.'

bet brauciens bija labs, velo ka puķīte un brauc ka zvērs :) beigās dabūju iespringt, pa visiem Dārziņiem, Rumbulas lidlauku, promenādi, un tā līdz pat Molam, ķēru pārējos. bišķi nolažojos, jo domāju, ka briedis pazudis, gaidīju un zvanīju. izrādījās, ka briedis, kā jau briedis, aizbraucis pirmajā pačkā...

1921. gada 20. aprīlis, ordienaNov. 20th, 2014 @ 06:29 am
[info]kira_alendorfa
Nu lūk jau Lieldienas pagājušas! Vakar bijām pie Bikoviem. Šodien, iespējams, iesim uz kinematogrāfu. Tikko kā beidzu rakstīt vēstuli Ņusjai, tāpēc atkal ķerties aprakstīt, kā aizvadīju Lieldienas, būtu šausmīgi garlaicīgi, un vispār kaut kā negribu neko rakstīt, tāpēc metu to pie malas...

Povigil / ModafinilNov. 20th, 2014 @ 04:37 am
[info]germs, posting in [info]pajautaa
sveiki, val kāds varētu lūdzu pateikt , kā šī viela / zāles saucas latviski ? http://en.wikipedia.org/wiki/Modafinil , un vai Latvija tā ir aizliegta / un ja ir pieejama aptiekās vai ar izrakstu ? Paldies par atbildēm

Nacionālās svinēšanas kultūras īpatnībasNov. 18th, 2014 @ 09:47 pm
[info]panacea
Bet nu jā, kamēr slavēju amerikāņu kulināriju, es nesaprotu, kas viņiem ir ar svinīgu saviesīgu pasākumu organizēšanu impotenci. Laikam viss tas neformālisms tā aizgājis līdz kaulu smadzenēm, ka nespēj to pieņemt. Lai gan īstenībā gan jau ir vienkāršāk -- tā pat kā kaut kādā Āfrikā, vienkārši kultūru nav redzējuši, he he.

Bet tātad par piemēru pagājušā vakara vakariņas. It kā tādas svarīgas, kur visādi baigie spīkeri nolasījušies, it kā maksāja $50, tad jau it kā varētu gaidīt kaut ko jauku, it īpaši, ja ņemam vērā, ka, piemēram, iepriekšējā iestādē - komerciālā restorānā - ar šmigu un paiku, un dzeramnaudu atstāju $25. Bet tātad es ierodos -- tur ir tie uzstellētie pagaidu galdi un krēsli, kas pats par sevi nav nekas traks, bet viņi ir ļoti uzkrītoši tie saliekamie gali un krēsli, kas ir neglīti. Jocīgi, bet uz galdiem jau ir sakrāmēti gan starteri, gan saldais (kaut kāda briesmīga torte -- sirds un asinsvadu slimību kongresā !!) -- un tā arī viņi tur marinējas pusstundu pirms vakariņu sākšanās. Kas ir vēl trakāk -- tai pašā ēdamzālē ir uzstellēts kases aparāts, kur pa $9 pārdod biļetītes vīnam un alum! Piedevām alu tā arī deva vnk stikla pudelēs, pat glāzi nepiedāvājot, bet nu tak it kā smalkas vakariņas, ehem! Un pašās vakariņās tika servēta pārcepta vista ar kkādiem kartupeļu plāceņiem un pārgrilētiem dārzeņiem. Nu apmēram kā sūdīgas kvalitātes studentu ēdnīcā.

Ok, es vairs/jau tagad nezinu kā ir LV (gan jau ka pārspīlēti svinīgi), bet Anglijā mēs būtu nodzirdīti līdz nemaņai ar cenā iekļautu vīnu, visas ēdienu kārtas pienestu viesmīlis un ēdiens arī būtu normāli pagatavots. Kāpēc ASV tā nevar, es nezinu. Un ASV nav pirmā reize, starp citu, kad esmu uz it kā uz svarīgām vakariņām, bet nu serviss ir kaut kāds... jocīgs. Un, ja tā padomā, arī citi svinīgi pasākumi ir jocīgi -- nu tur, piemēram, matrikulācijas vai izlaidumi -- viss tāds liels ļembasts, bet ar svinīgumu pagrūti.

Šorīt saskrējos ar vienu angļu kolēģi un vienu holandieti un visi nevāji iešutām pār pagājušā vakara vakariņām, un vistrākāk jau par to pārcenoto alhokolu, kas pašiem bija jāpērk vakariņu zālē. Uz priekšdienām nolēmām naudu tērēt restorānos privāti, nevis kaut kā tā. Nja.

dzīvomā telpa Pārdaugavā aiz Vanšu tiltaNov. 19th, 2014 @ 11:20 pm
[info]and, posting in [info]dziivo_te
Atkārtoju iepiekš, ko ievietoju, ar papildinājumiem (ko lielu daļu laikam aizmirsu, jo nets uzkārās):

Esamu palicis 3 istabu dzīvoklī viens ar kaķi, tāpēc meklēju dzīvokļa biedru /biedreni / biedrus pavisam tuvējā Pārdaugavā - uzreiz aiz Vanšu tilta, vietā, kur patlaban ceļ dvīņu torņus. Daugavgrīvas iela 13, mūra māja, pirmais stāvs (kas gan man nekad nav traucējis). Pieejamas 2 istabas - vienā (tālākajā) patlaban ir noliktava, bet to var mēģināt (var, es zinu) izvākt un dzīvot tur, tad otra istaba paliek koplietošanai, un otra istaba, caur kuru notiek staigāšana uz noliktavu (pārsvarā noliktavā stāv nevajadzīgas lietas, neko nevienam tur ikdienā nevajag). Platības - kādi 16-20 kvadrātmetri katra. Liela aprīkopta virtuve, duša un VC, veļasmašīna, tv, bezvadu internāts u.c dzīvei nepieciešamais. Var arī aizņemt istabu un "noliktavu" (gan jau izdomāsim, kur saturu izvākt, piekrāvu to šovasar, lai atbrīvotu pārējo). Var arī aizņemt iztabu, kurās bildēs ir kaķis - sarunāsim.

Īres maksa - kādi 200 eur (nav iecirsts, gan jau), kurā ir iekļauts pilnīgi viss - apkure, apsaimniekošana, elektrība, ūdens utt. Esmu gatavs arī citiem priekšlikumiem, tas man vairāk kā flat share interesē nekā kas cits (jo īsti negribas iet prom). Dzīvoklis silts un labs (gāzes apkure), normālā stāvoklī, mēbeles kaut kā sadalīsim. Meklēju normālus dzīvokļa biedrus, par sevi - gan jau soctīklos atradīsiet, jo cibā esmu diezgan pasīvs, bet uz vēstulēm atbildu.

Rakstīt droši vien tepat komentāros (atnāks uz e-pastu), pēc tam kontaktus var izdzēst. Draudzīgi un zināmi kaimiņu, šajā mājā kopā ir tikai 5 dzīvokļi. Pēc tam jau mani atradīsiet soctīklos (kā arī es).

Bildes te:
http://foto2.inbox.lv/and1234/Daugavgrivas_iela/ , skatīt bilžu komentārus, "noliktavas" gan tur nav, bet tā ir tāda pati istaba.

p.s. summa nav iecirsta, nekur citur publiski nelieku šo info, svarīgi cilvēki

pieturas BaldonēNov. 19th, 2014 @ 09:34 pm
[info]_re_, posting in [info]pajautaa
varbūt kādam ir pieredze vai zināšanas par autobusu ieradumiem Baldonē. proti, ja brauc no Rīgas ar Ilūkstes vai Skaistkalnes reisu, vai autobuss apstājas pieturā Baznīca aiz pagrieziena uz Iecavu, netālu no skolas? vai arī ārā nevienu nelaiž un jābrauc līdz centram – vietai, kur autobusi apmet apli un brauc atpakaļ/tālāk?
pasažieris būs 13 gadīgs, mazliet kautrīgs tīnis, kas skandalēt par ārā laišanu nesāks, bet būtu labi, ja tie 600m nebūtu jānāk ar kājām atpakaļ.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba