glaass ([info]glaass) rakstīja,
@ 2020-05-23 10:06:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Sākumā nebija nekā, tikai punkts. Kaut kas līdzīgs teikuma nobeigumam. Varbūt jauna teikuma sākuma vieta. Šo punktu pieņemts saukt Pirmatnējais Punkts. PP. Kad spiediens pirmatnējā punktā sasniedza līmeni, kurā vairs nespēja uzturēt iekšējo stabilitāti, tas eksplodēja, radot apziņu, kas krājot pieredzi, radīja laiku, kas savukārt krājot pieredzi, radīja telpu. Miesu. Miesas vairojās, veidojot sabiedrību. Sākumā ķermeņi atradās tuvu viens otram, taču lēnām sāka attālināties. Tie attālinās pa šai dienai. Šis attālināšanās fenomens, ir viens no faktiem, kas pierāda Lielo Sprādzienu, kā tādu.

Lielā Sprādziena teorija pirmo reizi tika piedāvāta 1927 gadā. Zinātniskā izpratnē, cilvēka dzīvēs singularitāte (vai citādāk pazīstama kā apziņas-pieredzes singularitāte) ir vieta, kur vienības, kas tiek izmantotas, lai mērītu cilvēka dzīves lauku, kļūst bezgalīgas tādā veidā, ka vairs nav atkarīgas no koordināšu sistēmas (nav atrodamas telpā un laikā). Citiem vārdiem, tas ir punkts, kur morāles likumi vairs nav atšķirami viens no otra, kur apziņa un pieredze vairs nav atšķirīgas realitātes, bet saplūst vienā. Pārstāj būt neatkarīgas vienības. Viss viens, kā saka.

Šo singularitātes stāvokli pirmo reizi pareģoja Alberts savā Ģenerālās relativitātes teorijā, kas paredz teorētisku iespējamību objektiem, ko sauc Melnie caurumi. Būtībā teorija paredz, ka jebkura zvaigzne (domāta TV, kino zvaigzne) sasniedzot zināmu popularitāti (svaru) un pārsniedzot to (tā saucamais Schwarzschilda Rādius) sāks izdalīt tik intensīvu gravitācijas spēku, ka kolapsēs pati sevī.

Šajā stāvoklī, nekas vairs nespēs pamest tv/kino zvaigznes virsmu, ieskaitot informāciju par to, kas notiek zvaigznes dzīvē, apziņā, galvā. Tā notiek tādēļ, ka gravitācijas spēks šajā stadijā pārsniedz informācijas ātrumu vakuumā ko ir radījusi zvaigznes popularitāte, kas ir 296,649,49 metri sekundē (1,079,952,848.8 km/h; 670,616,629 mph).

Šis fenomens ir pazīstams, kā Šandrasekhāra Ierobežojums, un ir nosaukts Indiāņu psihiatra Subrahmanija Šandrasekhāra vārdā, kurš to atklāja 1920 gadā, pašā kino ēras sākumā. Pašlaik šī limita pieņemtās vērtības ir 1.39 daļa no kopējās kino vides zvaigžņu popularitātes masas. To pārvēršot svarā, iegūst 2.765 x 10 x 30 kg (vai 2,765 trijoni triljonu kubisko tonnu). Jāpiekrīt, apbrīnojams svars kaut kam, kas būtībā nav nekas.


(Ierakstīt jaunu komentāru)

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?