glaass ([info]glaass) rakstīja,
@ 2020-05-20 19:03:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Rogers Bacons nespēja rimties pēc komisijas sēdes MI lietā. Domas nemierīgi griezās. Rogers neviļus sāka projicēt savas un MI attiecības uz Dieva attiecībām ar sevi.

Drīz Rogers nonāca pie slēdziena, ka ja viņam izdotos dabā atrast atkārtojošos ritmus, līdzīgus tiem, kas prevalē digitālā vidē, kur zāles stiebri, koku lapas un citi objekti tiek vienkārši copy-paste, lai netērētu resursus, tad viņš vismaz sev būtu pierādījis Dieva/augstāka saprāta eksistenci. Jo tas nozīmētu, ka elementi nav radījuši paši sevi, ceņšoties būt unikāli, ejot paši savu neatkārtojamo ceļu. Rogers sāka meklēt.

Pag, viņš sprieda, brienot pa mežu kādu dienu, te viss atkārtojas. Visi koki, visa zāle, smilšu graudiņi, viss ir ticis copy-paste… mežs ir totāli feiks! Paga, viņš sprieda, citu dienu slājot pa pilsētas ielām, visi cilvēki, visas cilvēku domas, visas ēkas, ķieģeļi, ielas, tas viss ir ticis copy-paste… pilsēta ir fatāli feika! Tā ir digitāla vide, ko radījis kāds ar vāju iztēli un nelieliem resursiem apveltīts spēks. Bet paga, viņš turpināja spriest, arī es tātad esmu feiks... visa mana dzimta ir tikusi copy-paste!
Tas pierāda to, ka dievs ir! Rodgers iesaucās.

Pasaulē pilnīgi viss gāja paternos. Gadalaiki, galaktikas, diennaktis, zāle, koki, cilvēki, laiks, domas, ēdiens! Visur pēkšņi redzējās vāji attīstīta intelekta darbības pēdas. Viņš ieraudzīja copy-paste-dievu visur. Savas dzīves norietā Rodgers ieraudzīja dievu pat savā dirsā.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]phz
2020-05-21 08:37 (saite)
https://www.youtube.com/watch?v=SUN556uFPJ0

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?