friends
friends [entries|archive|friends|userinfo]
Gā.Kā.

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[30. Nov 2015|03:18]

meskalins
Sauksim šo par Novembri - periodu līdz jaunajam gadam. Sākot ar veļiem, sākot ar tiem. Novembris vienmēr mani apstulbina. Attopos, ka trūkst elpas, netrūkst migrēnas, trūkst ģimenes, netrūkst bezmiega un tad es salecos, ieskrienos un sēžu volvo aizmugurējā sēdeklī, triecamies cauri drūmaļai ar 150 kilometriem stundā, kamēr bagāżniekā zem mēteļa amortizēts kratās čells. Izskrienu cauri galvaspilsētai, kāds agresīvs plencis nedraudzīgi iesper pa koferi. Jau vēlu vakarā nonāku mazciemā pie tukša dzīvokļa, atslēga iestrēgst, un durvis nevar atvērt... Te pēkšņi tās atverās, un tur apenēs un maikā sabijusies tante no laukiem. O, ğimene, nodomāju. Mēs viena otru nebijām brīdinājušas. Viņa iztrūcināta no miega, apdullusi no zālēm prasa, vai man brīvdienas. Velkot nost zābakus, mēreni nomeloju, ka man te darīšanas. Viņa atgriežas gultā, apmierināti nosakot, ka vismaz viens dzīvs cilvēks bez viņas te. Bet es, ko es te varu teikt, impulsu izkaisīta. O, ģimene. Smaržo pēc zivīm un visur prusaki, bet mēs te tā instinktīvi samigrējam. Suns suni pa gabalu saož.. Novembris nebeidzas. Priekšā ikgadējais ilgceļojums pāri pār robežām pie tuvā caur dzīlēm un gandrīz vai stingu neprātu. Nē, es negribu programmēt, tikai pēkšņi atpazīstu šablonu. Depresijas epizodes, man mācīja. Sezonālās depresijas, man skaidroja.

Bet ES tagad pamācīšu - nevajag dramatizēt.
link+

[30. Nov 2015|01:23]

kaarl
ir pienācis laiks izlasīt tesu no d'ebervilu cilts
link+

[29. Nov 2015|23:07]

ripp
neatceros pagājušā gada adventes vainagu. zinu, ka taisījām, vācām bērzu zarus, mežrožu augļus utt. atceros pat siešanas brīdi, bet pašu vainagu neatceros nemaz. atceros aipagājšgada vainagu. tas, šķiet, bija mans pirmais pašgatavotais vainags mūžā. atceros, kā gājām pakaļ "sastāvdaļām" un kā lipināju tam virsū ezīšus. a. bija pusotrs gads, viņa visu laiku gāja nepareizajā virzienā un krita garšlaukus teju katrā otrajā peļķē. 300m gājiens jutās, kā vairāku kilometru pārgājiens un minūtes ievilkās stundās. pusotru gadu vēlāk tajā pašā maršrutā es dzinos pakaļ izsprukušajam dobermanim. pārāk enerģiskai, bet labdabīgai kucei vārdā Luna. viņa skrēja prom, ik pa brīdim apstājoties un nogaidot, pārliecinoties, ka es joprojām skrienu pakaļ. beigās es izrādījos maliet gudrāka un tomēr sadabūju viņu rokā.
šogad tieši pirms pirmās adventes mums bija/ir beigusies nauda. izdevumi adventes vainagam mērāmi nopirktajās svecēs un vel 69 centi par mazu mākslīgo mušmiru komplektu. iebraucām mežā un tur, 5-10 minūšu laikā es savācu (to es sapratu tikai vēlāk, uz vietas šķita, ka būs par maz) materiālus kādiem 4 vainagiem. mans pirmais skuju vainags. gan ne ekskluzīvi. uz radiatora fiksi apžāvētie un ar baltu pūšamo krāsu appūstie čiekuri, cepeškrāsnī pažāvētās un jau gandrīz sadegušās apelsīna škēles. kadiķis, jauno priežu zari un vēl šis tas.
neticamā kārtā ir sanācis gluži pieņemami.
a. ir ļoti grūti saprast, kādēļ nevar dedzināt visas 4 sveces uzreiz. jāpamācas un jāiet gulēt. rīt jābrauc uz ofisu.
link1 ir|+

[28. Nov 2015|14:45]

ripp
alga tomēr būs nākamnedēļ, nevis šonedēļ, tādēļ red velvet kūku atliekam uz nākošo nedēļas nogali. šodien ķērāmies lētākai receptei -
http://happyhooligans.ca/best-ever-banana-cake-with-cream-cheese-icing/
es gan izvēlējos neveiksmīgu trauku sviesta/cukura/olu kulšanai un, tā kā kūlējs bija a., tad viss pamatīgi lidoja pa gaisu. visas virsmas/priekšmeti/cilvēki pusmetra diametrā bija cukura/sviesta/olu kārtā un pilēs.
a. acu priekšā ieliku krāsnī kūku, cerams, ka viņa (a., nevis kūka) pagulēs gana, lai kūka pagūst gan izcepties, gan atdzist, gan arī noklāties ar krēmsiera krēmu. bet to redzēs.
link3 ir|+

bc kolekcija [28. Nov 2015|10:10]

muzons

[nefolk2]
[Tags|, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ]

Pilns internets ar mūziku, bet nav ko klausīties? Man tā nekad nav

Privātā akcija «uzsauc pa aliņam mīļākajiem māksliniekiem»
(jeb virspusējs/vispusīgs ieskats pēdējos pāris gados klausītajā)

p.s. te ir vēl kāds, kas iepērkas bandcampā?
link1 ir|+

[27. Nov 2015|00:58]

ripp
pateicoties ninonas komentāram mazliet pagūglēju par muzikālo dzirdi. izrādās, manai mātei bēnrībā nebija taisnība. viņa teica, ka man ir tikai daļēja muzikālā dzirde un tādēļ nelaida uz mūzikas skolu. un man vienmēr ir gribējies dziedāt korī, mācīties spēlēt kādu instrumentu.
izrādās, muzikālo dzirdi var izkopt un nespēja trāpīt pareizajos toņos dziedot liecina par koordinācijas trūkumu starp balsi un iekšējo dzirdi, nevis par dzirdes trūkumu.
un labi, ka es to uzzinu tagad. kamēr a. vēl nav ieskaidrots, ka viņai nav jāmācās mūzika.
link14 ir|+

sarkana pārtikas krāsa [26. Nov 2015|22:43]

ripp
klau, kulināri izglītotie draugi, kur un kādu pirkt sarkano pārtikas krāsvielu?
jautāju a. vai viņa grib reizi nedēļā kaut ko kopā gatavot. nē, negribot.
a. pajautāja, vai grib gatavot reizi nedēļā kūkas. jā, saka, kūkas gribot.
saku, labi, varam kūkas, kādu kūku gribi cept brīvdienās?
zaļu, saka.
nē, zaļu labāk nē.
tad sarkanu.
tad nu brīvdienās jācep red velvet kūku.

kas ir cenas/kvalitātes ziņā labākā pārtikas krāsotas izvēle un kur to saganīt?
link13 ir|+

[26. Nov 2015|16:32]

ripp
a. pēdējā laikā aizrāvusies ar zupas vārīšanu. droši vien pateicoties dziesmai, kas veltīta attiecīgajam tematam. dažas reizes nedēļā lūdz ieliet katlā ūdeni, met tajā ko nu atrod, maisa, lej pa šķīvīšiem un sauc pie galda.
tad nu šodien vārīsim zupu pa īstam, nomizošu un sagriezīšu sastāvdaļas, lai atnākot varam likt katlā, kas stāv uz uguns un pēc tam ēst pa īstam.

dziesma, tātad: https://www.youtube.com/watch?v=Eqtuhe9qRmc

nesen viņa arī dziedāja "cāļus skaita rudenī". izskatās, ka būs atsitusies vecākos, muzikālā dzirde tikai daļēja (dzied pašķībi), bet ir patika pret mūziku/nosliece uz to.
link6 ir|+

Vajag īrnieku [26. Nov 2015|14:58]

vajag

[mugursoma]
Sveiki! Tā kā šeit ir 1085 pielūkotāji, bet userinfodziivo_te 318, atļaušos info publicēt arī te:

Meklēju īrnieku dzīvoklim Hospitāļa ielā. Līdz Valdemāra ielas RIMI 3min., transporti 3-5min. Platība 25m2 (istaba, duša/tualete, virtuve), pirmais stāvs, bet logi uz norobežotu, sakoptu pagalmu, kurā vasarās var rīkot pasēdēšanas. Dzīvoklis ar visām ērtībām (ledusskapis, plīts, veļas mazgājamā mašīna, centrālā apkure, gulta, sienas skapis, galds, internets utt, utt) - nāc un dzīvo! Cena 340€ - viss (arī komunālie izdevumi, elektrība, internets) iekļauts. Līgums uz gadu + drošības nauda. 

zvanīt - 28811871 
rakstīt - mugursomam@inbox.lv
link+

[26. Nov 2015|13:53]

ripp
A. darba specifikas dēļ mums regulāri ienākas jaunas grāmatas zviedru valodā. tematika ir visdažādākā. tā nekad (vismaz līdz šim nav gadījies) nav kaut cik kvalitatīva daiļliteratūra, bet citādi ir daudz visa kā. kā tamborēt rotaļlietas, kā adīt visdažādākos cimdus (bez pirkstiem, ar vāciņiem, ar kaķīšiem, ar vilnīšiem, vasarai, ziemai, darbam utt utt), deserti, čemtreilu teorijas, sazvērestību teoriju atspēkošana, imigrantu sieviešu receptes, ko ilustrācijas ir viņu pašu izšūtas utt utt utjpr.
cimdu grāmatu došu mātei, tamborzvēriņu grāmatu - a. audzinātājai. recepšu grāmatas paturēšu. gandrīz vai gribētos taisīt desertu grāmatas kulināro vakaru, bet no desertiem vien, diemžēl, paēdis nebūsi. no citas puses, atkal, būtu forši uztaisīt 5 desertus un tad tos pa bišķim degustēt :D

desertu grāmatā, btw, arī ir vairākas bildes ar autoru, vienā no tām viņš brauc ar riteni. tā laikam tāda zviedru mode, rādīt, ka kulinārās grāmatas autors spēj kko padarīt ārā, ne vien rosīties pa virtuvi, hehe
link7 ir|+

[26. Nov 2015|11:37]

ripp
brokastīs nolēmu pamēģināt uztaisīt zucchini crust pizza. zināju, ka kaut kur virtuvē ir viens cukīnī. ko lai saka, ne velti viņi saka, ka divām nelielām picām vajadzīgs 4 glāzes rīvēta cukīnī. no viena gabala sanāca aptuveni 2ēk pagatavotas/nospiestas cukīņmasas. ko lai saka, brokastīs būs mikropiciņa. cerams, ka vismaz garšos labi.
link9 ir|+

[25. Nov 2015|22:12]

liizhj
un vēl bišķi
link+

[25. Nov 2015|13:27]

ripp
nebūšu oriģināla - ir bailīgi. gribas domāt, ka tagad mums visiem (lielajām valstīm un savienībām) jābūt gudrākiem (nekā sākt karu). bet bailīgi tāpat.
par gatavošanos nezinu, bet jāuztais bērnam pase. un gribas arī atjaunot savējo (kuras termiņš beidzas nākošā gada maijā).
link18 ir|+

[24. Nov 2015|16:21]

vajag

[burkards]
Meklēju kādu, kas rīt dodās uz ISSP 2016. gada plānotāja palaišanu. Pats netieku, draugi ar nē, gribētos pa dešuku iegūt to plānotāju. Labajam cilvēkam balvā šokolāde.
link+

Salad Shark no Norvēģijas [24. Nov 2015|12:13]

ambient_idm

[telefontubbie]
Labs, dažādām noskaņām piepildīts atklājums no Norvēģijas.
Salad shark - "Salad shark in space"
http://www.kahvi.org/releases.php?release_number=359

mani favorīti:
IndigO (kaut kas tāds, ko būtu episki klausīties, pastaigājoties pa pilsētu četros no rīta vasaras rītā)

nuKe the Sun (piesātināts,uzsit labu atmiņu apcirkņus,skaisti!)

BoreHoles (izklausās pēc kādas episkas filmas soundtreka)

Priekā!
link+

[24. Nov 2015|00:16]

ripp
viena no manām problēmām ir mana tendence meklēt un ilgoties pēc jau piedzīvotā skaistuma un laimes izjūtas. problēma ir, ka skaistums un laime ikreiz nāk citā formā un veidā. tevi ikreiz apsedz pilnīgi negaidīti, kaut kas, kas iepriekš nav saslēdzies, saslēdzas kopā. un nekad vairs neatnāk. ne tādā pašā veidā. bet es gaidu, meklēju, tiecos piedzīvot no jauna sen jau zudušo laimību un ignorēju visu pārējo.

un ir labi, ka es to saprotu. es tikai nezinu, kā lai tiek tālāk.
link2 ir|+

[23. Nov 2015|21:58]
safe
Sēžu aukstā, piepīpētā istabā un dzeru balzāmu - to kurš upeņu.
Sākām runāt par talantu, cik ļoti pie tā ir jāstrādā vai nav. Vai tā varbūt sirds lieta un vai TAS vienkārši nāk vai arī ir jāpieliek lielas pūles, lai piespiestu sevi darīt to, kas patīk.

Un tagad jāsēž katram savā istabā, jo balzāma tēmas aiziet runās, kas nav saskaņā.

Bet Džims Morrisons dziedāja tā "I love you...the best. Better than all the rest". Varen skaista dziesma. Vasaras dziesma, pilna biezas zāles, kurā iegrimt ar sarkanām, pilnām acīm un sausām lūpām, savilktām čurkstošā smaidā.

Jo šodien ārā mazdrusciņ sniga, un es ticu tam, ka piesniga arī mazliet Rīgas iedzīvotāju sirdīs.
link+

Cockroach Prophets - Cockroach Prophets (2015) [23. Nov 2015|14:15]

muzons

[blackantlers]

Latviešu swamp-folk / alternative country grupas debijas albums.
(nevis šlāgeris, bet - kantrī, ok)
Iespējams lejupielādēt PAR BRĪVU Bandcamp (dažādi formāti) vai failiem.lv (mp3 320kbps)
Iespējams klausīties arī Spotify, iTunes, Google Play, Deezer u.c.
<3
link5 ir|+

[23. Nov 2015|15:42]

vajag

[dooora]
studenti un edukādōri! nepieciešami trīs žurnāli no Visible Language: The Journal of Typographic Research pirmsākumiem:

Vol. 4.1 [1970]
Vol. 4.3 [1970]
Vol. 5.1 [1971]

te rakstīts, ka tas esot available in university libraries worldwide...
riktīgi priecātos, ja kāds pie almamātertermināļa sēžot, uzmestu aci.
link+

[23. Nov 2015|15:28]

ripp
tā sajūta, ka gribas kaut ko pateikt/uzrakstīt, lai dabūtu ārā no sevis sajūtu, bet negribas, lai to kāds redz/zin.
link1 ir|+

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]