atvilkne - Komentāri [entries|archive|friends|userinfo]
dakschina

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

7. Maijs 2005|18:59

g_sch
Hebba teorija, ko postulēja Donalds Hebbs 1949 gadā balstījās uz Cajala ideju. Turklāt Hebbs izvirzīja arī ideju, ka šūnām var izaugt jauni savienojumi ar citām šūnām, tādejādi arī uzlabojot to komunikāciju. Tādejādi atmiņas arī var tikt „pazaudētas” pavājinoties sinaptiskajiem kontaktiem starp šūnām vai tiem vispār izzūdot.

Donalds Oldings Hebbs (1904- 1985 ) bija psihologs, kuru interesēja tieši neiropsiholoģija. Viņš centās saprast kā neironu funkcijas saistās ar psiholoģiskiem procesiem kā ,piem., iemācīšanās. Lielāko daļu savas dzīves viņš pasniedza psiholoģijas lekcijas studentiem McGilla universitātē Kanādā.

Let us assume that the persistence or repetition of a reverberatory activity (or "trace") tends to induce lasting cellular changes that add to its stability.... When an axon of cell A is near enough to excite a cell B and repeatedly or persistently takes part in firing it, some growth process or metabolic change takes place in one or both cells such that A's efficiency, as one of the cells firing B, is increased.

Šodien Hebba postulāts tiek bieži pārfrāzēts, kā izmaiņas sinaptiskās pārneses aktivitātē ir saistītas ar pro- un pre- sinaptisko neironu savstarpējo mijiedarbību. Arī ideja par mācīšanos, kas balstīta uz mijiedarbību, jau ir pagātne. Uz mijiedarbību balstīto mācīšanos sauc par Hebba mācīšanos(Hebbian learning).

Hebbs savu postulātu formulēja balstoties tikai uz tīri teorētiskiem pamatiem. Viņš uzskatīja , ka šāds mehānisms palīdzētu stabilizēt specifiskus neironu aktivitātes modeļus smadzenēs. Ja neironu aktivitātes modeļi ietekmē izturēšanos, tad šo specifisko modeļu stabilizācija nozīmē specifisku uzvedības tipu iemācīšanos.

Sinapšu ilglaicīgas aktivitātes izmaiņas(LTP) ir savienojumu nostiprināšanās starp divām nervu šūnām un kas ilgs noteiktu laiku ( in vitro minūtes līdz stundas, in vivo dienas un mēnešus ). LTP pirmo reizi novēroja zinātnieks Terje Lōmo 1966 gadā Oslo, Norvēģijā Pera Andersena laboratorijā. Tur tika veikti eksperimenti neirofizioloģijā, pētot hipokampa lomu īslaicīgajai atmiņai trusim.
Link Read Comments

Reply:
No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Gandrīz jau aizmirsu pateikt – šis lietotājs ir ieslēdzis IP adrešu noglabāšanu. Operatore Nr. 65.