Ziņojumi kosmosam
Nenopietni par nopietno un nopietni par nenopietno
pif paf ojojoj 
15th-Jun-2017 03:52 pm
man bija nojausma, ka latvistānas militāristi nav īpaši gudri. tak nebiju gaidījis, ka viņi ir spējīgi uz šitādu vājprātu. izskatās, ka par civilhumanoīdiem viņiem ir pajāt. varam tikai iedomāties, ko šitādi lohi varētu sadarīt reāla kara apstākļos...
Comments 
15th-Jun-2017 07:25 pm
Izskatās dīvaini - principā viņi pirms mācībām ar visiem zemes īpašniekiem, kur jebkas notiek, slēdz līgumus (kas ir netriviāls pasākums, jo pat "nekurienes vidū" pārdesmit km kauja pa ceļu nozīmē daudzdesmit īpašniekus) + liek info gan masu mēdijos (par šīm mācībām tok bija) gan vietējos izdevumos, novada domēm utml.

Tas gan, protams, nenozīmē, ka līdz visiem tā info aiziet - ja kaimiņš ir parakstījis, ka viņam viss ok un pats ziņām uzmanību nepievērš, tad var rasties liels pārsteigums par to ka kaimiņa laukā trokšņo ar salūteni; bet kas tur fundamentāli būtu ne-ok? Kaimiņš arī pats var tur izdomāt, piemēram, peintbolu uzmaukt vai petardes paspridzināt.
15th-Jun-2017 09:24 pm
principā šoreiz nebija nokomunicēts. un tas galīgi nav ok. tā viņi kara laikā aizmirsīs nokomunicēt civilajiem, lai piš nahui, kad ieņems pozīcijas apdzīvotā kvartālā, un rezultāts būs līķi.
15th-Jun-2017 11:16 pm
Kara laikā tā kā pašam būtu jāsaprot, ka jāpiš nahuj laikus. No jebkuras teritorijas. Zin kā, pretinieks tak neies iepriekš paziņot - vot, rīt mēs uzbrūkam tur un tur, jūs uzmočījat aizsardzības pozīcijas, mēs tad ap sešiem tur pabombīsim, un tad sūtīsim dzīvo spēku.
15th-Jun-2017 11:26 pm
kā tā - jāsaprot? tad jau humanoīdi alepo, rakā, mosulā paši vainīgi, tā kaut kā.
15th-Jun-2017 11:38 pm
Nu pag. Karu ta viņi nesāka, un kad sākās, neiesaistījās, tur viņus vainot toč nevar. Aber to, ka visapkārt spriņģo zaldāti, spindz lodes un krīt šāviņi, nepamanīt arī gluži nevar, ne?

Karš ir karš, un jārēķinās, ka apstākļi var mainīties ļoti strauji, un gandrīz garantēti par sliktu jebkuram civilajam. Tāpēc, uzreiz kā saproti, kas briest, un apzinies, ka negribi būt tā daļa - tinies. Cerēt, ka "savējie" paziņos, kurā brīdī jālien pagrabā, un kurā drīkst uzelpot, ir ne vien naivi, bet riktīgi stulbi - kara apstākļos to pie labākās sirdsapziņas nevar nodrošināt, kaut vai tādēļ, ka 1) sensitīvu informāciju var pārtvert pretinieks, un 2) arī vislabākie plāni mēdz izgāzties.
16th-Jun-2017 10:06 am
kara laikā armijniekiem ir jāievēro starptautiskās humanitārās tiesības.
16th-Jun-2017 11:10 am
Un kā tās konkrēti paredz informēšanu par kaujas darbībām?

Turklāt, atkārtošos, karš ir karš. Par piemēru, Ženēvas Protokols stājās spēkā 28. gadā, bet vēlākos karos bija apmēram tikpat lietderīgs kā jebkurš cits aprakstīts papīra gabals. Joprojām visādus vecus kraķus šad un tad notiesā par kara noziegumiem, ja šie vēl nav paspējuši paši atmest kājas. Jāievēro tiesības ir, bet paļauties, ka tas tā notiks, lai tur vai kas... Nez. Apmēram tāpat, kā Rīgā, neapskatoties ne uz vienu pusi, braši slāt pāri gājēju pārejai.
16th-Jun-2017 01:20 am
Viņi piemiersīs reāla kara apstākļos izsūtīt brīdinājumus?
16th-Jun-2017 10:04 am
aizej palasi starptautiskās humanitārās tiesības.
This page was loaded Jun 25th 2017, 1:30 pm GMT.