Nejau Ieva Ādamu pēc cepures noskatīja. [entries|friends|calendar]
Jankums

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[24 Apr 2018|09:49am]

artis
"[I]n no other NATO member state are Russian spies caught as often. The Estonian Internal Security Service (Kaitsepolitseiamet – KaPo) is an intelligence service considered one of the best and most resistant to Russian infiltration in the former Eastern Bloc. The Russians themselves admit this, as the Estonian service has for years been one of their most difficult opponents in Europe."

"Estonians do not hush up nor minimize the cases of detained and deported Russian spies. In the annual report on state security (“Aastaraamat”) issued since 1998, the Kaitsepolitsei exposes Russia’s operating methods, naming people and organizations (and showing photos) of those suspected of contacts with Russian intelligence. This detailed report on the operation of the agency was the first publication of its kind in the world. The fact that Estonia has one of the best services in the East is attested to by its effective information warfare; not just in regards to making espionage cases public, but also the severity of justice: spies usually get the maximum penalty."

"Estonian counterintelligence is said to be one of the most effective in NATO, begging the question as to the reasons for his effectiveness. Starting from square one, using extreme vetting as well as the de-Sovietization of the security apparatus certainly helped. [ Pretēji Latvijai, kur drošības dienestus veidoja bijušie VDK darbinieki, piemēram, VDK pretizlūkošanas daļas virsnieks Andris Trautmanis]"

"It is known that Russian diplomats catalogue and detail all the bridges in southern Estonia lying on the east-west line. Their focus is upon structures along the expressway connecting the Russian border with the Baltic Sea and the strategic railway line."

"Diplomatic status is increasingly rare, while more and more often they are illegals operating in the country or agents operating under the cover of being businessmen and journalists. Due to Moscow’s wariness of Estonian counterintelligence, Russian case officers usually meet their informants in third countries."

https://warsawinstitute.org/estonian-spy-hunters/

Tas tā, runājot par "katrai valstij savi risinājumi".
7 comments|post comment

[24 Apr 2018|09:19am]

artis
“In Latvia, we have the best legislation,” said former justice minister Janis Bordans. “The problem is in enforcement. Who is the controller?”

https://www.reuters.com/article/us-latvia-banking-reform-exclusive/exclusive-russian-billions-slip-through-latvias-loose-net-idUSKCN1GS0KE
post comment

[24 Apr 2018|08:51am]

artis
"[O]ne thing seems clear: Latvia’s role as the “Switzerland of the Baltics,” a business model eagerly cheered by European and American consultants and officials in the early 1990s, seems over."

https://mobile.nytimes.com/2018/04/23/world/europe/latvia-rimsevics-banking-bribery.html
post comment

[23 Apr 2018|12:53pm]

artis
https://www.history.com/this-day-in-history/soviet-union-rejects-marshall-plan-assistance
post comment

[23 Apr 2018|09:05am]

artis
https://vitalik.ca/general/2018/04/20/radical_markets.html
post comment

Latvia, the Appalachia of Europe [22 Apr 2018|08:58am]

artis
Diezgan pesimistisks redzējums

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-04-20/europe-s-depopulation-time-bomb-is-ticking-in-the-baltics?cmpid=socialflow-twitter-business
52 comments|post comment

Bedlam [21 Apr 2018|09:41pm]

artis
"There are two types of internet based attacks. The first is “cyberwar” or the kinetic attacks that cause real world destruction. This is the kind the US has always been fascinated with and excelled at.
The second kind is the more broad “cyberwarfare” which encompasses the political / psychological. The eastern countries (Russia, China, etc) have for a long time always been more deft at political and psychological offensives.

What if cyberkinetic attacks aren’t the best way to kill millions? What if simply enflaming tensions over Facebook, leading to revolutions and more ”Arab Springs” will kill tens of millions more?"

https://www.nytimes.com/2018/04/21/world/asia/facebook-sri-lanka-riots.html
post comment

[18 Apr 2018|06:26pm]

artis
"The $1.4 million was sent to 17 Black in November 2015, via ABLV, a Latvian bank recently closed down due to money laundering violations."

https://www.timesofmalta.com/articles/view/20180418/local/mizzi-and-schembris-panama-target-client-received-16-million.676783
post comment

Cita dēle, tajā pašā kulītē [18 Apr 2018|09:28am]

artis
http://www.sven-giegold.de/wp-content/uploads/2018/04/Letter-Sven-Giegold-on-Citadel-Bank-Latvia.pdf
4 comments|post comment

D#10: austrumu frontē [16 Apr 2018|10:19pm]

x_f

Kokgāzēji bija sarunāti sestdien uz pusdesmitiem, taču bija klāt deviņos, bet jau 10.15 devās prom. Čiki briki un nokopts. Pamodināt kaimiņus ar motorzāģa troksni noteikti ir iespaidīgāk par zāles pļāvēja skaņām agrā vasaras rītā, vai ne. Apskatot liepas atlikumus, var redzēt, ka tā vēl turējās vertikāli tikai ciešas pārliecības un liela spīta dēļ. No stumbra izbira kādi trīs spaiņi zemes, divas pudeles un daudz lielo, melno skudru (iekoda, niez). Savukārt plkst. 10.18 zvanīja otrs variants, ka viņi tagad tā kā varētu piebraukt, bet nu jau bija mazliet par vēlu. Kādam gan to visu vēl būs jāskalda, bet mazu daļu varbūt varētu izmantot dekorācijām vai kam praktiskākam. Liepa gan tam ilgi nekalpo, tā ir mīksta, to jau zinu.

Tās stundas laikā garām vairākas reizes lēni pabrauca mazais, zilais elektromobilis, kādu izmanto arī pilsētas domē. Nu, tā, lai nebūtu ilūziju par pašvaldības uzticēšanos iedzīvotājiem.

Mazliet vēlāk uz savu dārzu atbrauca arī tālie kaimiņi. Papļāpāju ar kaimiņieni par saviem plāniem, un viņa ieteica man mazliet atdzist un visu nemēģināt izdarīt vienā piegājienā. No sākuma nepiekritu, jo, kamon, man vajag visu uzreiz un gatavu, taču sāku domāt, ka varbūt tā būtu prātīgāk. Runa ir par to gabalu, kur nepieciešama papildu zemes vešana, jo tur nez kāpēc ir par zemu un nav arī, no kurienes pagrābties. Izrādās, ka tādu nieka 14 kubikmetru augsnes sagādāšana ir negaidīti dārgi. Turklāt tai vietai man tāpat vēl īsti nav vīzijas, kādu rezultātu tur gribētu. Līdz ar to tas paliks uz nākamo gadu. Ja man būtu neierobežots budžets, tad, pro'ms, varētu gāzt kalnus, bet.

Turklāt nekā nedarīšanai ir arī pievienotā vērtība – to gabalu droši var izmantot kā pagaidu patvērumu augiem, ko varētu saglabāt, ja vien būtu lieks placītis, kas netiks nolīdzināts. Tagad ir. Šobrīd tur lielākoties glabājas zaru kaudzes no koku un ogu krūmu tīrīšanas. Pārstādīju tur gan senā upeņkrūma atliekas (es nevarēju noturēties – negribējās mest ārā, jo, ja nu tur izaug kaut kas smuks, un ēst jau tāpat neprasa), gan mazu ērkšķogkrūmu un mazliet mugureņu (tās tādas puķes ar platām lapām un daudziem ziediem, viss uz viena kāta, jau nez cik gadus auga dārzā, – Polygonatum). Vēlāk pēcpusdienā palīgā atbrauca kopijs (atminās (!) no Rīgas), tad kopīgi izrakām visus traucējošos jāņogu krūmus (divus pārstādījām) un kādu pulciņu aveņu. Divus krūmus un mazliet aveņu paņēma arī tālā kaimiņiene. Vēl turp gribu paspēt pārstādīt arī kādu daļu sniegpulkstenīšu, lai vēlāk varētu tos sadalīt un pārstādīt atpakaļ jaunajā mauriņā, lai nākampavasar smuki. Divās vietās dziļumā uzraku joprojām sasalušu zemi.

Vietējā kaimiņiene redzēja, ka man tur top zaru kaudzes, pajautāja, vai var piemesties ar saviem egļu zariem un pērnajām lapām no puķu dobēm vecajā ugunskura vietā (tās tur vairs nebūs). Labi, nav jau žēl, labu kaimiņattiecību dēļ un tā. Zaru un lapu bija vairāk kā gaidīju, bet nu. Tad parādījās arī virtuves ķeblītis – lai jau. Pēc tam parādījās vairāki patrunējuši baļķīši – nū, labi.. Beigās tika atvests vecs izvelkamais dīvāns, bet ar to gan viņus aizsūtīju atpakaļ mājās, jo wtf, vienkārši wtf. Tālā kaimiņiene jau nokomentēja par velnu un mazo pirkstiņu. Špicku piešāvu tikai svētdien, kad vairs nebija vēja un tādas kompānijas, lēnā garā nokurināju to un savas četras zaru čupas, atlika vēl piecas.. Varēs sildīties visu vasaru.

Pēc brīvdienām viss sūrst un sāp, bet vēl ir, ko rakt un pārstādīt, lai gan starpfinišs jau sāk šķist saredzams. Žēl, ka sestdien darbdiena. Aproce saskaitījusi, ka brīvdienās pa dārzu esmu nostaigājis 20 un 19 tūkstošus soļu. Nunez.

6 comments|post comment

Klimata ietekme uz politiku [15 Apr 2018|12:37pm]

artis
https://voxeu.org/article/causes-and-consequences-sicilian-mafia
post comment

Kaitsepolitsei 2017. gada pārskats (salīdzinājumam ar SAB) [13 Apr 2018|09:33am]

artis
"[C]ounterintelligence in Estonia includes the criminal investigation of people and the right to use force against them. The latter is justified if required in the interests of national security, including for the prevention of crimes against the state.

[..] In our previous Annual Reviews we have described several cases of persons who have been used by Russian special services to obtain information on state or law-enforcement structures and have since been convicted. The trend continued in 2017.

[..] Everyone involved in intelligence against Estonia should realise that, whatever its apparent “romance”, espionage carries serious consequences, and the suggestion by hostile special services that it is practically impossible to be caught by Estonian counterintelligence should not be believed."

https://www.kapo.ee/sites/default/files/public/content_page/Annual%20Review%202017.pdf
7 comments|post comment

Dārzāzija #9: "kas tas ir – bankrats?" [12 Apr 2018|09:21pm]

x_f

Ziemsvētku kaktuss uzziedējis.

Bet citās ziņās – uzzināju, cik izmaksās zemes līdzināšana. Viens uzņēmums to esot gatavs izdarīt par 650 eirām, otrs teica, ka pie līdzena mauriņa parasti tiek par 1 €/m², citi nereti prasot pat 1.5. Abos variantos tas ir vairāk kā biju gaidījis. Ar pirmajiem gan klātienē netikos (tie ir tie, kas te bija, paši paskatījās un visu izdomāja), bet otrais bija ļoti sakarīgs, visu saprata un ieteica dažādus variantus. Vienu lielo zemes kravu vajadzēs, bet bez vēl divām plāna vidū varot iztikt, ja tomēr atbrīvojos no četriem jāņogu un viena upeņu krūma. Labprātāk jau būtu tos saglabājis, tomēr to izravēšana arī krietni atvieglotu visus darbus, jo šobrīd tie ir it kā uz paaugstinājuma. Kādreiz nebija, bet tad ap un uz tiem bērta zeme, līdz ar to, tos saglabājot, būtu jāceļ augšup viss pārējais. Tas tiešām nav racionāli. Ja to nav, tad viss esošais nelīdzenums tikai jāaizbīda pa citām vietām. Turklāt tās ir tikai jāņogas (tikai jāņogas!) un tas vecais un ļoti izplatījies upeņu krūms. Varu iztikt. Vēl tur bija arī kaut kas par bobkata īri ar operatoru uz dienu vai divām pa 200 eirām dienā. Tad es to varētu diriģēt pēc vajadzības. Un vēl celmu frēzēšana – atradu četrus augļu koku celmus un uztaisīju vēl četrus (zilo plūmju vairs nav, tās jau bija 70% sausas). Tas arī tiks darīts, citādi traucēs zemes frēzēšanai. Vēl iespējams variants, ka viņi tikai izlīdzina, bet zālāju pats sēju. Teorētiski jau tas ir vienkārši, bet es pat par to nez kāpēc šaubos.

Onkulīt's arī teica, ka vecās ābeles noteikti jāatstāj, tā ir svēta lieta (piekrītoši tikai māju ar galvu), bet ogu krūmus jau gan varot pa piečuku nopirkt jaunus un ģenētiski modificētus (joks). Viņa telefons zvanīja ik pēc dažām minūtēm, svarīgs kadrs (uzņ. vadītājs vispār). Neatceros, kurš to man jautāja, taču kāds teica, ka viņam ir svarīga uzdoto darbu veicēja seja – vai tā rada pareizo, uzticamo iespaidu. Bet es vairs neatceros, kurš to teica, nevaru atskaitīties, taču, spriežot pēc šī vīra sejas iespaida, darbu rezultātam vajadzētu būt kvalitatīvam.

Otra vēsts ir par liepu. Ceļa malā ir viena, kas draudīgi izaugusi un noliekusies prom no ielas. Teorētiski tā šobrīd man netraucē, taču praktiski tā vasarā, kad būs lapas, pie spēcīgāka austrumu vēja var uzgāzties elektrolīnijai. Un vainīgs būšu es. Tā jau žēl kociņa, bet tas ir šaubīgs un saules mūžu noteikti nepieredzēs. Par tās nolaišanu no kātiem prasa aptuveni 200 eiras (aptaujāju vairāk kā vienu), jo tuvu tai pašai elektrolīnijai, līdz ar to nav tā vienkārši un uzreiz nozāģējama. Turklāt pēc 15. aprīļa to vairs nedrīkst darīt. Tas nav nekāds Mēness kalendārs, bet gan pašvaldības saistošie noteikumi. Žēl, ka par to mani neviens nebrīdināja laicīgāk, jo izrādās, ka 15. aprīlis ir jau šonedēļ. Pēc tam drīkstēs tikai pēc Jāņiem, bet tad, protams, būs ar lapām, un, bāc, ak, meh.

21 comments|post comment

#meme #funny #relatable #ayyylmao #savage #edgy #nochill #cringe #triggered #hilarious #loltru [11 Apr 2018|08:59pm]

x_f

LoadingArtist.com

post comment

[11 Apr 2018|12:50pm]

artis
"A final political agreement on the Baltic power grids’ synchronization with continental Europe via Poland is expected to be reached by the three Baltic States, Poland, and the European Commission before June of this year. Such an agreement would allow these states to receive part of the necessary funding to complete synchronization from the current multiannual EU budget. It remains unclear whether Latvia will insist on keeping open the Latvian-Russian transmission grid, which requires new investment for upgrades. Another question is whether the EU would agree to allocate additional funds to Latvia for upgrading the Russian-Latvian grid so that it can import electricity produced from the unsafe Belarus and Russian nuclear plants.

The newly constructed power plants in Kaliningrad, a region which is energy self-sufficient and actually sells power to Lithuania, could become political tools for Russia to pressure the European Commission if the Baltics disconnect from BRELL and synchronize with continental Europe – either to compensate Russia for constructing the Kaliningrad plants or to force Europe to buy “cheap” Russian electricity."

http://www.infowar.cepa.org/Briefs/Lt/Kremlin-Tests-Baltic-Solidarity
post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]