Nejau Ieva Ādamu pēc cepures noskatīja. [entries|friends|calendar]
Jankums

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

TIL, Philby got nothing on this guy [19 Jan 2018|12:45pm]

artis
https://en.wikipedia.org/wiki/Qian_Xuesen
post comment

[18 Jan 2018|09:22am]

artis
https://gizmodo.com/how-dna-testing-botched-my-familys-heritage-and-probab-1820932637
post comment

[15 Jan 2018|11:37am]

artis
http://smallwarsjournal.com/jrnl/art/%E2%80%9Cmodern-guerrillas%E2%80%9D-and-the-defense-of-the-baltic-states
post comment

Rail Baltica [13 Jan 2018|11:48pm]

artis
NATO’s Problem in Europe Is Mobilization (wsj.com) )
post comment

[13 Jan 2018|06:21pm]

artis
http://airindex.eea.europa.eu/
post comment

[13 Jan 2018|05:40pm]

artis
"For many decades, U.S. officials have been keenly aware that, because of the consulate’s proximity to Silicon Valley, educational institutions such as Stanford and Berkeley, and the large number of nearby defense contractors and researchers — including two Energy Department-affiliated nuclear weapons laboratories — Russia has used San Francisco as a focal point for espionage activity.

[..] One former senior counterintelligence executive, for example, recalled the “disproportionate number” of science- and technology-focused Russian intelligence officers based in San Francisco, some of whom were experts in encryption and were tasked with identifying new developments in such technologies in Silicon Valley.

[..] Over time, multiple former intelligence officials told me, the FBI concluded that Russia was engaged in a massive, long-running, and continuous data-collection operation: a mission to comprehensively locate all of America’s underground communications nodes, and to map out and catalogue the points in the fiber-optic network where data were being transferred.

[..] Russian operatives appeared to be actively attempting to penetrate communications infrastructure — especially where undersea cables came ashore on both the Atlantic and Pacific coasts. They were “pretty sure” said a former intelligence official that, on at least one occasion on land, a Russian operative successfully broke into a data closet (a telecommunications and hardware storage center) as part of an attempt to penetrate one of these systems.

But what was “really unnerving,” said the former senior counterintelligence executive, was the Russians’ focus on communication nodes near military bases. According to multiple sources, U.S. officials eventually concluded that Moscow’s ultimate goal was to have the capacity to sever communications, paralyzing the U.S. military’s command and control systems, in case of a confrontation between the two powers. “If they can shut down our grid, and we go blind,” noted a former intelligence official, “they are closer to leveling the playing field,” because the United States is widely considered to possess superior command and control capabilities.

[..] Suspected Russian operatives were appearing in places that had recently been, or were later, part of Russian flyovers. [..] If they appeared afterward, U.S. officials believed that the Russians had identified a potential object of interest (such as a fiber-optic node) and wanted in-person confirmation on what previously been identified during a flyover. There is simply “no substitute for someone literally going to locations and recording GPS coordinates,” said the former senior counterintelligence executive. “From 30,000 feet, you’re not necessarily going to have accuracy if you’re pinpointing a portal.”

[..] Russia has aggressively exploited its diplomatic presence in San Francisco for decades, and the United States has historically responded in kind. In 1983, for instance, the State Department issued new guidelines forbidding Soviet diplomats and journalists from visiting Silicon Valley."

https://foreignpolicy.com/2017/12/14/the-secret-history-of-the-russian-consulate-in-san-francisco-putin-trump-spies-moscow/
1 comment|post comment

[13 Jan 2018|04:38pm]

artis
https://www.0629.com.ua/news/1921173
1 comment|post comment

R.I.P. [07 Jan 2018|08:54pm]

artis
https://www.army.mil/article-amp/198727/10th_sfg_a_green_beret_kia_in_afghanistan?__twitter_impression=true
post comment

— [07 Jan 2018|12:56pm]

artis
https://themillions.com/2018/01/regarding-the-em-dash.html
post comment

Rīts trīs vārdos [07 Jan 2018|09:22am]

x_f

Rīts trīs krāsās

Rīts trīs krāsās. Saule lēni aust. Mazliet uzsnidzis sniegs. Vēja vairs nav. Salst, salst, salst. Putni skaļi čivina. Beidzot ir gaišs. Kaķis nav sajūsmā.

post comment

Tai vietā, kur jūra ar debesīm tiekas [06 Jan 2018|08:18pm]

x_f

Šonedēļ LTV1 demostrēja dokumentālo filmu "Okeāna saviļņotie" par diviem latviešiem, kas mazā laiviņā airēja pāri Atlantijas okeānam – no Namībijas uz Brazīliju, uz Rio olimpiskajām spēlēm.

Tas bija 2016. gadā, un es atceros, kā toreiz sekoju līdzi viņu piedzīvojumam. Ideja jau pati par sevi ir wtf – airēt pāri okeānam. Airēt! Burāt vēl, bet airēt.. Filmā ir viss no viena gala līdz otram, taču man tāpat palikuši ļoti daudz jautājumu – cik lieli pārtikas krājumi jāņem līdzi, jo iespēja papildināt tos ir gandrīz nulle. Un kādi īsti bija laikapstākļi – cik silts vai auksts bija, kā ar vētrām, kā tās pārdzīvot. Kā ar pastāvīgo viļņošanos, kā pie tās pierod. Kāds īsti bija viņu vidējais ātrums airējot (laivu virzīja arī straumes un vējš). Kā nepiesmelt laivu ar viļņiem un lietu. Kā ar navigāciju ikdienā – viņiem bija līdzi GPS un kas tur, bet visu laiku taču ekrānā neskatījās, tad kā viņi ieturēja pareizo virzienu, vienkārši pēc Saules? Vai arī tādos mērogos precīzs virziens un dažas dienas tāpat nav svarīgas? Bet naktī kā noturēt virzienu? Sākumā minēja, ka grafiks ir katram airēt 12 stundas dienā, mainoties ik pēc divām, tātad naktī arī viss notika. Kā airēt, kad okeāns viļņojas – ja viļņi ir šķērsām vajadzīgajam virzienam, tur taču viens airis var būt gaisā. Kā ir neairēt pāris nedēļas vispār laikapstākļu dēļ. Kā vispār var sadzīvot un izturēt divatā tik mazā telpā tik ilgā laikā? Kāda bija viņu ikdiena, ko vēl bez tīras airēšanas iespējams darīt – lasīt grāmatas, rakstīt dienasgrāmatu? Tāpat paliek daudz stundu. Tur laikam visu dzīvi var pārdomāt 46 reizes. Kā vispār ir airēt pāri okeānam, vai maz ir sajūta, ka tas iespējams, ka kaut kas iet uz priekšu, ka mērķis tuvojas? Jā, navigators un karte var teikt priekšā, bet – kā šķiet. Tur taču nekā nav, nekā, kam piesiet skatienu, katru dienu, daudz, daudz dienu. Kādas ir naktis, kad vēja nav. Kā ir, kad nekā nav. Kā fiziski sagatavoties airu cilāšanai miljons reižu katru dienu, vai viņi tam trenējās vai īsi pirms sākuma tikai apguva airēšanas tehniku. Cik daudz palika aiz kadra.

Tur ir arī par sastapšanos ar zemūdens dzīvniekiem. Un putni – okeāna vidū ir sastopami putni. Kaut kad lasīju par tiem, ka tie guļ, planējot augstu gaisā, un dienā enerģijas taupības nolūkos lido zemu virs ūdens, lai izmantotu augšupejošās gaisa strāvas, ko rada vējš, pūšot pār viļņiem, nav jāvicina spārni. Daba ir tāda neparasta, ja visu ko tādu optimālu var izdomāt.

Un sastapšanās ar kuģiem. Tās sajūtas laikam ir līdzīgas brīnumam, kad tas notika. Ja pēc vairākiem mēnešiem pēkšņi var tikt pie siermaizītes un ābola, tad noteikti.

Kādas īsti ir sajūtas tik tālu no visa burtiski nekurienes vidū. Vai kādreiz iedomājās, ka tuvākā zeme ir vairāku kilometru attālumā tieši lejup. Kā ir doties tādā ceļojumā, jo pirms tam laikam noteikti jāņem vērā liela iespēja, ka no tā var arī neatgriezties, un neviens nekad neko.

Ja man piedāvātu, es varbūt piekristu. Varbūt pa kluso iepakotu līdzi kādu mazo pūķi. Tā droši vien būtu čītošana, bet vismaz kāds alternatīvais dzinējs, ja viss kļūst slikti un airēt nav iespējams.

Filmu var noskatīties LSM portālā vai Shortcut.lv arhīvā.

9 comments|post comment

[06 Jan 2018|03:50pm]

artis
https://twitter.com/AlexKokcharov/status/948957374890602496
post comment

Dvēseli žņaudzījoši skatieni [05 Jan 2018|09:01pm]

x_f

LSM.lv: Latvijas kolorīts: Neiespārdīt Life finds a way

1 comment|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]