Emīlija ([info]eos) rakstīja,
@ 2018-11-06 21:51:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Atskats par Feminisma diskusiju šovakar Raiņa un Aspazijas muzejā
Diskusija sākās ar jautājumu: "Kam no feminisma bail?"

Lai arī var apgalvot, ka bail ir pastāvošajai iekārtai, kura nevēlas piešķirt papildus tiesības sievietēm, visdrīzāk tas nav tiesa, jo feminismu pagaidām Latvijas sabiedrībā ir pārāk viegli diskreditēt kā kaut ko no "liberālajiem Rietumiem" ievazātu.

Ingas Gailes teiktais, ka no feminisma ir bail pašām sievietēm, kuras iestājas par feministiskām vērtībām, ved uz strupceļu, jo kā viņa pati saka: "Bailēs izveidotas attiecības nav labas", kas nozīmē, ka sievietes pašas sev dara pāri gaidot vienlīdzību, bet nespējot savas gaidas izteikt vārdos (un vēl vairāk, gaidas pārformulējot par prasību pret cieņpilnu attieksmi).

No tā izriet, ka jāpanāk sabiedrība, kur meitenēm un sievietēm nav baiļu sevi saukt par feministēm, jo informēta vīrieša acīs, tas būs nevis bubulis, bet pluss, ka sieviete domā par progresīvu sabiedrību.

Te noteikti ir vietā jautājumi: "Kur vīrieši gūst viedokli par feminismu?" un "Kāpēc šis viedoklis šobrīd ir izveidojies tāds, ka feminisms ir kas negatīvs?"

Salīdzinot feministes ar minoritātēm, var izteikt minējumu, ka pozitīvu grūdienu varētu dot sabiedrībā populāru pāru atklāti paziņojumi, ka viņi savā kopdzīvē piekopj izturēšanos bez emocionālās vardarbības, ar pietiekamu vīrieša piedalīšanos mājas solī un bērnu audzināšanā.

Nedomāju, ka trūkst vīriešu, kuri jau tagad šādi izturas, taču svarīgi, lai viņi pasaka, ka šis modelis ir tas, uz ko tiecas feminisms. Un tā feminisms tiktu pie tiem PR punktiem, kas tam šobrīd ļoti trūkst Latvijā.

Tā kā, lai arī tā ir semantika, jo daudziem vīriešiem izturēties cieņpilni pret sievietēm ir norma, viņi to nekādi nesaista ar feminismu, taču lietu saukšana tajos vārdos, kā tas pieņemts starptautiski, novestu pie feminisma leģitimizācijas arī Latvijā.
Kopumā pēc diskusijas man palika iespaids, ka feministes Latvijā šobrīd jūtas kā partizānu kustība. Kā pagrīdes organizācija.

Sieviešu stendaps caur smiekliem ļauj paskatīties uz sabiedrību, un, lai arī tas ir pirmais solis, gluži kā klauni galmā karalim izspēlē ainas no zemnieku dzīves, šis šovs ir tikai (informējoša) izklaide, kas neko nepieprasa.

Vai Latvijas saeimā un Latvijas pašvaldībās ir feminisma lobijs? Vai ir juristi un advokāti, kuri gatavo augsni precedentiem, kuri mainīs sabiedrības attieksmi, kur sākas sodāma izturēšanās un beidzas ļauni joki?

Viena lieta, ko esmu pamanījusi - informatīvās kampaņas. Ņemot vērā iespēju gūt naudu tām no ES fondiem, noteikti var turpināt informēt sabiedrību šādā veidā.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]iokaste
2018-11-07 12:59 (saite)
Vai tad rietumi ir liberāli, ja tur valda cenzūra. Un ja par lietu saukšanu īstajos vārdos liek cietumā?
Bet jautājums ir pareizs - no kurienes vīrieši gūst iespaidu par feminismu. Ne jau no reklāmām.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]eos
2018-11-07 13:04 (saite)
Kaut kādā mērā cenzūra ir visur. Dažas lietas drīkst saukt īstajos vārdos, dažas nē. Ja Vācijā nedrīkst skaļi runāt par(pret) imigrantiem, tad vismaz var par feminismu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]iokaste
2018-11-07 14:23 (saite)
arī tādas specifiskas lietas kā feministiskā prliecība nevar pilnvērtīgi attīstīties bez vārda brīvibas un demokrātijas. tā kā tas ir daudz svarīgāk.
kā tad jūs varēsiet pieprasīt sev papildus tiesības, ja draudēs cietums par naida runu pret vīriešiem?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]unpy
2018-11-07 13:34 (saite)
Kā vīrietis, kurš ģimenē nepiekopj nedz fizisku, nedz emocionālu vardarbību, kā arī tāds, kurš visai līdzvērtīgi piedalās mājas solī, ar pilnu atbildību varu teikt, ka feminismu nevar salīdzināt ar minoritātēm, feminismu var salīdzināt ar sektu. Un no sektām jāturas pa gabalu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]eos
2018-11-07 13:39 (saite)
Kas un kādi cilvēki ir radījuši/veicinājuši šādu viedokli?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]unpy
2018-11-07 14:10 (saite)
Man pazīstamās feministes un viņu feminisma versijas, protams. Un ne tikai personīgi pazīstamās. Tā kā manā paziņu lokā feminisms ir pietiekoši populāra parādība, tad domāju, ka diezgan labi orientējos procesos par/ap feminismu mūsdienu Latvijā, lai gadu gaitā skumji secinātu, ka uzskatu sistēma un no tās izrietošie procesi apmēram tikpat balstās ticībā un pārliecībā, cik septītās dienas adventistiem vai, nezinu, plakanās Zemes teorijas piekritējiem. Jauki un patīkami cilvēki, nekādā veidā neapdraud nedz mani, nedz manu dzīvesveidu, sliktāk man no viņu pārliecības nepaliek, bet, lai es sevi sāktu asociēt ar septītās dienas adventistu vai plakanās Zemes teorijas piekritēju, vai tagad pieslēgtos un palīdzētu popularizēt viņu idejas? Nu, nē, piedodiet.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?