friends [entries|archive|friends|userinfo]
deniss

[ website | My Website ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Sep. 16th, 2014|01:59 pm]

watt
[Tags|]

Galvenais miega likums ir: "*Nekad* nemodini guļošu bērniņu."
Miedziņš ir neintuitīvs.

Ja bērns no rīta ilgi pārāk ilgi guļ, tad intuitīvi liekas - davai es viņu pamodināšu, tad vakarā būs ātrāk noguris, vieglāk aizies gulēt, un arī miegs būs dziļāks.
Nē, nē un nē.
Vakarā būs vairāk noguris? Bet no tā miegs neuzlabojas. Būs noguris, saražosies stresa hormoni, un bērns nespēs iemigt. Vislabāk bērns iemieg, ja viņu ieliek gultā kamēr viņš vēl NAV noguris. Tas ir, kad viņam vēl ir spēks dziedāt līdzi šūpuļdziesmām, piemēram.
Vieglāk aizies gulēt? Ja pārvelk, tad bērns bļauj, spirinās, pretojas. Kāpēc? Tāpēc ka ja neaizmieg, tad saražojas stresa hormoni un miegainums pāriet. Un pēc tam bērns sāk trakot kā uzvilkts.
Miegs būs dziļāks? Nē - labs miegs rada labāku miegu. Un otrādi, ja bērns nav izgulējies, jo sliktāk viņš gulēs.

Kā izdarīt lai bērns no rīta ilgāk gulētu? Ļoti viegli: vajag paredzēt ka no rīta kautkur agri jābūt. Piemēram - pie ārsta, vai uz skoliņu. Tad bērns gulēs šņākdams! :)
linkpost comment

[Sep. 15th, 2014|09:41 am]

watt
[Tags|]

man dažreiz (arvien biežāk) gribas mainīt darbu un meklēt jaunos kolēģus - tādus, kur neviens neiečekos kodu ar TAB simboliem un trailing whitespace.
tas ir, varētu jau sākt esošos kolēģus arī terorizēt, bet tad vienalga jauns darbs būs drīz jāmeklē, ir aizdomas. un tad jau labāk uzreiz meklēt tādus, apgaismotus (izlaižot terora fāzi).

ja cilvēks nespēj/negrib/neinteresē ielikt [x] Always indent with space un izveikt [x] Replace tabs with spaces un [x] Remove trailing whitespace, un vispār, "Show trailing whitespace" un "Show leading tabs" - tad tāds cilvēks arī citās lietās ir neuzmanīgs.
link3 comments|post comment

[Sep. 14th, 2014|07:37 pm]

watt
"Man bij viena balta kaza,
tā man deva pulka piena:
pienu ēdu, pienu dzēru,
pienā muti nomazgāju."

Nez kas tas par "pulka" pienu. Kautkāds militārs/armijas termins?
link16 comments|post comment

10 grāmatas manā dzīvē [Sep. 11th, 2014|08:02 am]

watt
Pēc definīcijas, visvairāk bērna psihi ietekmē protams tādas drūmas un trakas grāmatas. Tāpēc sarakstā dominē varbūt pat grāmatas kas man vairāk nepatika, un ne tāpēc ka grāmata slikta, bet tāpēc ka pārāk jau iegriež, vai par agru patrāpās. Šis nav saraksts ar grāmatām, ko es uzskatu par labām, vai kas man patika, vai ko citiem iesaku. Principā, daudzas grāmatas es ieteiktu no bērniem turēt pa gabalu*.

1) Žils Verns - Kapteiņa Granta bērni

Atceros kā pirmo grāmatu ko es nopietni centos lasīt, un lasīju. Ieinteresēja smukās bildes, mamma priekšā lasīt negribēja, nācās pašam boksterēt. Es vēl biju tik mazs, ka īsti neko nesapratu. Grāmatu lasīju daudzus gadus un atceros, ka neko nemācēju saprast, jo biju pārāk maziņš.

*2) Herberts Velss - Laika mašīna, Pasauļu karš, Neredzamais cilvēks, Gulošais mostas, Ārsta Moro sala

Vispār, pirmā laikam bija filma par neredzamo cilvēku. Pēc tam es grāmatu atradu. Bet vispār, Velsam tie teksti tādi slīpi, iesākas normāli, bet pēc tam aiziet pa pieskari. Laika mašīnā tie tur monstri, pasauļu karam marsieši, moro - vispār šausmas. Izdzīvojušos sagaida Linčs un Kronebergs.

*3) Sprīdīša bibliotēka - Riekstkodis

Pirmajā Sprīdīša bibliotēkas pasaku grāmatā bija par tas gabals par Riekstkodi un Žurku ķēniņu. Fujbļe, kādus sūdus tie redaktori bērniem iegrūž lasīt. Es labprātāk vispār par tādu Riekstkodi neko nezinātu.

4) Aizeks Azimovs - Es, Robots.

Pirmais gabals bija tāds infantils pastāstiņš par meiteni un viņas rotaļlietu robotu Robiju, un es gandrīz grāmatu norakstīju. Bet pēc tam tādi nopietni stāsti.

5) S. Lems - Iljona Klusā ceļojumi

Fantastika kas bija pavisam citāda nekā viss iepriekš lasītais.
Atzīmēšu arī Lema Pirksa sēriju (īpaši iegrieza "Terminuss"). Un vēl "Solaris" bija masīvs gabals, bet tas jau vēlāk.

6) Frederiks Pols, Sirils Kornblūts - Kosmosa tirgoņi

Bija tāda kapitālistiskās pasaules nākotnes vīzija - šodien traki jau tuvu realitātei.

*7) Jozefs Nesvadba - Einšteina smadzenes

Tāda ļoti slīpa soc.valstu autora fantastikas grāmatiņa, tematika tāda galīgi greiza. Kautkas par "Fau-2" raķetēm, vai arī paštaisītām raķetēm ar kurām kautkāds skolnieks terorizēja skolotājus(?). Es tagad speciāli sameklēju, stāsts saucas "Ksēnemindes idiots". Es pat neatceros pārējos stāstus, bet tas nomācošais iespaids palicis atmiņā.
Līdzīgi, saistīti, kautkāda japāņu(?) autora grāmata kur visa pasaule nogrimusi zem ūdens, un nu cilvēki ar žaunām un pleznām peld okeānos. Es pat neatceros kas tur vēl bija, bet nospiedošs gabals.
Līdzīgi, bet nesaistīti, "Ciemos fantāzijas zemē" - Dž. Londons. Tūkstoš nāvju (1899). E. M. Forsters. Mašīna apstājas (1909).

8) K. Vonnegūts - Lopkautuve Nr. 5

Šito es skolas laikā izlasīju, latviešu valodas skolotāja ieteica. Bibliotēkā paņēmu, bija tas lielais ķieģelis ar pārējiem gabaliem arī. («Lai dievs jūs svētī, mister Rouzvoter!», Čempionu brokastis). Pārējo Vonnegūtu arī es izlasīju, bet nu nekas.
Zem šī arī Remarka daiļrade (Melnais obelisks, et al)

*9) Knuts Hamsuns - Bads

Vēl grāmata ko labprāt arī nebūtu izlasījis. Neiesaku nevienam.

*9.5) (bonuss) Viljams Pīters Bletijs - Eksorcists

Pēc neatkarības atgūšanas varēja pa pasūtīt/nopirkt pa pastu. 90to gadu sākums. Pirmā grāmata kur bija nodrukāta "necenzēta" leksika. Lai gan varbūt ne gluži pirmā - bija vēl tādas brušūreles ar necenzētām anekdotēm, kad tikko visi saprata ka nu drīkst drukāt kas vien ienāk prātā.
Ap šo laiku vēl parādījās Fantomass lubenītes un arī tādas biški mistiskas lubenes par Lipu Tuliānu(?).

10) Peters Watts - Blindsight

Uz šo brīdi visskarbākais sci-fi ko esmu lasījis. Visiem iesaku.
link8 comments|post comment

fotografēt: aizliegt [Sep. 8th, 2014|11:41 am]

watt
[Tags|]

"bezmaksas fotografēšanas pakalpojumi fiziskajām personām, kuras tos saņem, ir atzīstami par saņemtajiem dāvinājumiem un Jums sniegtais pakalpojums ir jānovērtē naudas izteiksmē pēc tirgus cenām pakalpojuma sniegšanas dienā."
"Jums kā ienākuma izmaksātājam (dāvinājuma sniedzējam) no sniegtā pakalpojuma tirgus vērtības ir pienākums ieturēt nodokli ienākuma izmaksas vietā un iemaksāt to budžetā ne vēlāk kā ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša piektajā datumā (Likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 17.panta desmitās daļas 8.punktu). Turklāt, Jums ir pienākums ne vēlāk kā līdz ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša 15.datumam izsniegt fiziskai personai (dāvinājuma saņēmējam) paziņojumu par izmaksātajām ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajām summām un no šīm summām ieturēto nodokli un nosūtīt paziņojumu Valsts ieņēmumu dienestam (Likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 17.panta vienpadsmitās daļas 1.punktu)."

principā jau viss loģiski: no absurda postulātiem izriet absurdi secinājumi...
link4 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]