friends [entries|archive|friends|userinfo]
deniss

[ website | My Website ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Sep. 25th, 2016|01:11 pm]

watt
[Tags|]

ARQ man patika, lai gan kaut kā ļoti jūt* ka ir mazbudžetnieks. Tāda versija par time-loop, ja atceramies par Edge of Tomorrow. Kas man patīk ir veids kā parāda, kāpēc "filmās" notikumi notiek tā kā tie notiek - pirmajā iterācijā "The End" ir jau 2. minūtē (jo čalis vispirms pamanās neveiksmīgi krītot nolauzt kaklu). Un tā tālāk.

Bet Edge of Tomorrow ir grāvējs, tāpēc ka atļaujas izplest spārnus un lidot, bet ARQ ir mazbudžetnieks, un slapstās pa tumšiem pagrabiem.

__________________________
* Piemēram, Primer to maz-budžeta faktu nejuta, lai gan ARQ budžets ir ap 2m, bet Primer budžets bija 7k (!). Nauda, īsāk sakot, iztērēta, bet uz ekrāna nav ko parādīt. Mazbudžetnieki vispār ir raksturīgi ar visai neharizmātiskiem aktieriem - pat ja sižets neplīst pa visām vīlēm, tad aktieri tēlo kā uz skatuves... Piemēram, "Paradox" sižets un samezglojums teorētiski ir interesants, bet aktieru spēle nebaudāma; vai arī "Synchronicity", kur pielaizītā frizūra uz plakāta vien atsit jebkādu vēlmi spiest play.
link5 comments|post comment

[Sep. 25th, 2016|12:12 pm]

watt
[Tags|]

Biju treniņus pametis uz atvasaras rudens "karsto laiku". Izrādās - vesels mēnesis žviks un apkārt. Pēdīgi patrenējos 21.08, un tagad jau 23.09 lēnām sāku atkal kustēties.

Man pavīdēja doma, ka kādam cilvēkam ka iesākot treniņus absolūti no nulles, svaru kāpināt pirmajās 3 nedēļās vajadzētu pavisam, pavisam minimāli. Piemēram, pa vienam kg uz katru treniņu. Pat ka cilvēks it kā celt varētu ātrāk un vairāk, pozitīvāka lieta ir ka viņš visas 3 nedēļas uz treniņiem staigā, treniņš ir īss, ap 20 minūtēm, bez svīšanas un sāpēm, un nav īpaši jāgatavojas. Pēc 3 nedēļām ir izveidots ieradums, ir bijuši kopā 9 treniņi, un tad var sākt Starting Strength (SS) progresiju tā nopietnā veidā, jo risks ka cilvēks pametīs nodarbības dēļ tā ka pārāk ātri pārāk smagi sāk iet, ir minimizēts. Galvenais ir izveidot ieradumu.

Ja sāk absolūti no nulles, ja ir virs 30 gadi vecs, pirmajā nedēļā es teiktu vajag visas 3 nodarbības ar pliku stieni veikt. Vēl vairāk - "nulltā nodarbība", iepazīties ar 5 pamata kustībām kuras veic ar olimpisko stieni, vnk veikt ar slotas kātu. Jo ja cilvēks neko nav kustējies, pat uztaisot 25 pietupienus (4x8 piemēram), otrā dienā kājas stīvas (DOMS). Tuvojoties 40 gadiem, uztaisot 3x5 pietupienus pēc absolūtas mēneša bezdarbības, jau kāju muskuļi sāk streikot un murmina ka saraus krampī.

Tātad, pirmajā nedēļā, tikai kustības ar pliku stienu. Pirmajā reizē tikai 3 piegājieni pa 5 atkārtojumiem, otrajā varbūt 5x5, trešajā kaut vai AMRAP (as many reps as possible) pēdējā piegājenā. Pa 3 nodarbībām iemācās pareizu formu, un ieelpu/izelpu varbūt. Tad sāk likt virsū svaru.

Ceturtajā nedēļā jau var sākt standarta progresiju. Pietupieniem - pa 2.5 kg katrā reizē klāt (1.25kg+1.25kg mazās platītes), Bench on OHP - pa 2.5kg starp tiem rotē (vienā reizē bench, otrā reizē OHP), bet tur bez mikro-svariem drīz vien neko neiesākt. Tad turpina kāpināt pa 250g+250g mazās ripiņa katrā reizē. Trešais vingrinājums - deadlift, tur pa 5kg var droši kabināt virsū katrā reizē. (Nu, līdz 90-100kg svaram diezgan droši.)

Iekš SS rotē deadlift vienā reizē ar power clean otrā, un Strong Lifts (SL) rotē deadlift vienā reizē ar row (Pendlay row) otrā.

***

Galvenais ir izvairīties no impulse mēģināt uz stieņa uzlikt vairāk svaru. Bet mantrai īstenībā ir jābūt - palēnītēm, parīt vienalga atkal nodarbību, vēl visu paspēsim.

Otrais galvenais ir pašā-pašā pirmajā nodarbībā veikt ļoti minimāli. Tik-tikko pacilāt, un gatavs. Ne vairāk par 15 atkārtojumiem. Otrā dienā ķermenis vienalga smelgs (DOMS - Delayed Onset Muscle Soreness). Tas, nākamajā nodarbībā (tas ir - izlaižot vienu dienu) var jau atkal normāli celt.

Es nekad nesapratīšu kas tie par treneriem tādi, kas pieļauj pirmajā reizē tā samocīt sevi, ka cilvēks vairs otrā dienā paiet nevar. Jā - ar pietupieniem vispār ja uzliek svaru par ātru, var tā pastrādāt, ka kājas jau tur pat ģērbtuvē atņemas, un cilvēks vai nu a) nevar nokāpt pa kāpnēm no kluba lejā, vai b) nevar mājās uzkāpt pa kāpnēm. (Pie tam, uzkāpt ir vieglāk, jo var vienkārši uzrāpot, jeb pa margām uzvilkties augšā.)

Līdzīgi kā ir dzirdēti tie stāsti, ka cilvēku pieņem darbā, nu tur noliktavā kastes kraut, vai mucas cilāt, un tādu šoka terapiju uztaisa, ka šis otrā dienā protams darbā vairs neierodas. Lai gan, ja ir kaut mazākā izpratne par fizioloģiju, pirmajā darba dienā iedotu trīs (četras) kastes pacelt (ar iesildīšanos un parasto kustību iemācīšanu), otrā diena atslodzei, trešajā dienā 6-10 kastes pacelt, ceturtā diena atslodzei, un tad piektajā dienā jau var normāli strādāt, muskuļi sapratuši kas ir par lietu un sākuši pielāgošanās režīmā strādāt.

Muskuļi adaptējas slodzei. Muskuļi lieliski atsaucas uz progresīvu slodzes kāpināšanu, adaptējas izaugot (vajag tikai daudz proteīnu uzturā). Kāpēc tad tādi darba devēji spītīgi mēģina pirmajā dienā "šoka terapiju" taisīt, it kā absolūti neko nezinātu? Ha, ja citādi nevar, tad vajag pirms pirmās darba dienas veikt 2 sagatavošanās nodarbības, kā es teicu, pirmajā reizē 2-3 vienības, otrajā 6-10 vienības, un trešajā reizē var ierasties kā uz pirmo darba dienu ar normālu slodzi...
linkpost comment

[Sep. 24th, 2016|02:33 pm]

watt
Atzīšos, par mani šo to skaidro fakts ka jau skolas laikā es biju ļoti neapmierināts ar alfabēta neloģiskumu, ka burti ir vnk kautkādā stulbā secībā salikti, un tad pasaule pieņem - lūk, sakārtots "pēc alfabēta".
link2 comments|post comment

[Sep. 22nd, 2016|06:18 pm]

watt
[Tags|]

Vakarā mēs ar M. spēlējam tādas kā paslēpes. Piemēram, es nāku lai dotu viņai zobu birsti, bet M. ir paslēpusies (zem segas). Es saku - kur ir M.? - Nevaru atrast!
Es sāku "meklēt". Nav tur, nav te. Sāku taustīt kas tas par "aizdomīgu" kunkuli gultā. Paceļu segas malu: tur M. guļ, un sāk šņākt un savelk plaukstas par "ķepām".
- Kas tas ir? Vai tu esi lācis? Vilks?
- Nē
- Vai tā ir lauviņa? Vai tas ir tīģerītis?
- Nē, tas ir dumiķītis!

(Pēc tam vēl pati apjautājās, kas tas ir, dumiķītis. Atgādināju, ka par dumiķīšiem runā kaķis multfilmā ar lupatiņiem.)
link2 comments|post comment

[Sep. 22nd, 2016|08:49 am]

watt
[Tags|]

Sekojot jan09 saitei.

"VID 2014.gadā strādāja ap 4100 darbinieki Latvijā, Igaunijas Nodokļu un muitas departamentā uz 2013.gada 1.martu bija 1545 darbinieki."
[...]
"Kad beidzot uzņēmēji ar ierēdņiem Latvijā samainīsies lomām? Kad valsts sāks sadarboties ar uzņēmējiem? Kad ierēdņi aptvers, ka dzīvo no nodokļiem, kurus mēs maksājam? Par maz naudas? Mainiet sistēmu, samaziniet ierēdniecību, un lūdzu ļaujiet strādāt!

"Lūdzu, aizdomājieties."

"[...] tikos ar pietiekami daudz uzņēmējiem gan no sabiedriskās ēdināšanas sektora, gan citām industrijām. Dīvaini, bet visi, ar ko esmu runājusi, reāli baidās no iespējamām represijām. Tas taču nav normāli!”"

Jā, uzņēmēja attiecības Latvijā ar VID (vai jebkuru iestādi Latvijā) līdzinās "attiecībām" skolas pagalmā ar vietējo huligānu, kausli. Bet vot jocīgi tā saukt huligānu pie prāta, lūgt apžēloties. Nez kā Igaunijā ir izdevies, ka viņiem VID paši nolēma uzņēmējdarbību nežņaugt, nesmacēt, vai arī iedzīvotāji vienoti deva pretsparu un piepieda šos uzturēt cilvēcīgu attieksmi?

Nu, priekš tam vajadzīgs stingrs mugurkauls, neliekties - lūzt ja vajag. Redzam, ka Latvijas uzņēmēji labāk rāpo zemāk par zāli, liec muguriņu lai šos nepamana, un nesamin. Tas ir diezgan pragmatiski, bet arī attieksmi atbilstošu izaicina (liekta mugura tikai ielūdz kunga nūju).


***

Neredzamais VID efekts protams ir tā uzņēmējdarbība kas beidzas neiesākta. Es esmu pabijis gan pašnodarbinātā statusā (slēdzis uzņēmuma līgumu), gan arī manījis VID interesi pēc cibas pārdošanas (nekādus paskaidrojumus nesniedzu un lieta arī ar to noklusa, jo "personīgās mantas pārdošana" tobrīd ar ienākuma nodokli aplikta netika. un arī pārdošanas summa bija mazāka par, teiksim, mēreni palietota auto vērtību). Mana mamma ir [bija] uzņēmēja un viņas stāstus par attieksmi un to kā VID čmorī, esmu atklausījies.

Un efekts? Lai man ir iekrāta nauda, un ir ideja uzņēmējdarbībai, un tā kā gribētos kaut ko darīt, es, visdrīzāk, ja dzīve galīgi stūrī neiedzīs, es lietu nesākšu. Jo man tāda iestāžu čmorīšana nahuj nav vajadzīga. Es labāk sevi nemoku, algotu darbu strādāju, un nauda kontā ripo bez papildus galvassāpēm. (Jā, strādāju Vācijā, par Eiropas līmeņa algu, un nauda ir iekrāta, to varētu biznesā investēt Latvijā, bet es to nedarīšu, ja vien neredzēšu ka ir vai nu ērta vide, vai arī galīgi nav variantu.) Cik redzēts, uzņēmēji parasti ir tādi nejauši cilvēki, kas ielec tajās nātrēs nemaz nezinot kur nokļuvuši un ko darīt. Cik dzirdēts - ja būtu zinājis kas sagaida, nemaz nebūtu sācis.
(Tas gan ir tāds savdabīgs "barrier to entry", ekonomiskos terminos izsakoties - esošiem veiksmīgiem uzņēmējiem nemaz nav izdevīgi, ka nāk iekšā jauns konkurents, da vai sākas jebkāda uzņēmējdarbība - tas viņiem tikai pastiprina konkurenci par darbiniekiem, kaut vai. Sekojoši, tāds "regulatory capture" caur biznesa "izēšanu" no valsts inspekciju puses, ir perversā veidā viņiem izdevīgs. Tāpēc tādu īstu solidaritāti vai palīdzību jauniem uzņēmējiem nav vērts** gaidīt.)

Tad ko es? Es tajās nātrēs iekšā līst no sava laba prāta netaisos. Tā ka Latvija var palikt bez manis, bez manas naudas, mana darba, un galu galā bez mana uzņēmuma, kas spētu sniegt arī kādus labumus* iekšzemes kopproduktam. To VID no savas puses ir godam nodrošinājis.

Bet viss stāsts protams ir par to cik prātīgi ir VID "lūgties" lai viņi "apdomājas" un "nāk pie prāta". Tas tāds tāds izmisuma sauciens, bez dziļākas jēgas. Kāda īsti motivācija skolas pagalma hulītim būtu apdomāties un vairs nesist līdz asinīm, tikai tāpēc ka viņu palūdza. Ha ha!


_________________________________________
* Nē, tas nebūtu saistīts ar programmēšanu, un arī nekas "strauji augošs ar augstu tehnoloģisko vērtību" tas nebūtu. Vairāk jau "dzīvesstila" virzienā. Bet nu - paliekam bez, ķēpāties vēlēšanās nevienam nav.
** Tas smird pēc korupcijas, un tā ir korupcija. Vai ir vērts vai nav vērts, tas tāds muļķīgs izteikums. Bet pats no sevis nekas nenotiks.
link1 comment|post comment

[Sep. 19th, 2016|12:08 pm]

watt
[Tags|, ]

Vakar Berlīnē bija pašvaldību vēlēšanas, un rezultāti ir klāt.

Austrumberlīne pārliecinoši vēl par AfD (lai gan taisnību sakot, Die Linke, radikāli-kreisie ir tik pat daudz ievēlēti). Sadalījums visai kontrastējošs - bez centristiem.
(Bet manējie Pirāti vēlēšanas pakāsa, zem 2%. Nav laiks ideālistiem.)

Tas, kā atšķiras pārtikusī Rietumberlīne (un bagātā Wilmersdorf, tas prestižais "vēstniecību" rajons), un bijusī austrumberlīne (ar nabadzīgākajiem rajoniem), rāda man, ka taisnība ir vien būs doktrīnai, nedrīkst mesties palīdzēt "svešajiem" kamēr vēl "savējiem" nav palīdzēts.

Nedrīkst būt tā, ka "bēgļiem" tiek dotas privilēģijas un labumi, bet pašu pilsoņi paliek aiz borta. NA retorika, ka imigranti var dabūt tieši tādu pašu atbalstu (garantēto ienākumu, mājokļa garantijas, utt), kā vietējais bezpajumtnieks - atbalstāma. A ko, kāpēc bēgļus likt patversmēs un barot, kamēr valsts pamatiedzīvotāji guļ uz ielas un pārtiek no miskastēm? No kurienes tad tāda izpratne par taisnīgumu? Dodiet vienādas iespējas, atbalstu, pabalstus - visiem.

To pašu varētu ari EU līmenī teikt: kāpēc tad Vācijai vajadzētu tērēt "Sīrijas" bēgļu miljona apkopšanai, barošanai, izglītošanai un integrēšanai miljardus, kamēr perifērijas zemēs - Latvija, Bulgārija, utt, tagad jau eiropas pilsoņi, dzīvo ekonomiskā atstumtībā, nabadzībā?

Nē nu skaidrs jau, ja paņem par soli atpakaļ, tā starptautiskā tiesību norma, kas imigrantu varzu kvalificēja par "refugee" pēc visām konvencijām, vienkārši ir nepareizi uzrakstīta*, nepareizi pielietota. Tak līdzīgi kā tā tiesību norma kas bēglim Latvijā piešķir pabalstu, un neparedz ka tas jāatceļ, ja bēglis pamet Latviju labākas dzīves meklējumos. Smieklīgi taču, bēglis sen prom uz Vāciju vai Zviedriju siltāku vietiņu meklēt, bet Latvija šim tik uzticīgi pabalstus maksā, jo likums nekādu kontroli neparedz... Īsti velkamisks likumdevēju rokraksts.

Ir tāds ieteikums atruistiem (līdzatkarīgajiem), kas pamana ka tiek tikai izmantoti - "Tev nav jāļauj sevi sadedzināt dzīvu, tikai tāpēc lai citi varētu apsildīt rokas" ("You Are Not Required To Set Yourself On Fire To Keep Other People Warm"). Palīdzēt citiem var, bet tikai tad ja pašam viss ir kārtībā. (Lai gan tur slēpjas paradokss - jo pārtikušāks cilvēks, jo mazāk vēlmes kādam palīdzēt. Jo nabadzīgāk dzīvo, jo plašāka sirds - atdos pēdējo, ja redz ka kādam iet sliktāk par pašu. Nabadzīgā uzvedībai ir zināmā iekšējā loģika, bet bagātā uzvedībai - nav.)


___________________________________________
* tak nevar būt, ka, ja valsti pamet miljons(i) cilvēku, dēļ diktatūras, vai izgāzušās iekārtas, tie visi ir bēgļi un kļūst par pasaules atbildību. tur kaut kā radikālāk būtu jāskatās - piemēram ka ANO šādai izgāztai valstij būtu proporcionāli jākonfiscē teritorija, un bēgļi jānometina tur, lai veido jaunu valsti, tādu kā autonomo apgabalu, vai. tāds kā karš bez kara: ļauj valstij savu teritoriju miermīlīgi pārdalīt. ja iedzīvotāju daļa vēlas ar radikālo islāmu eksperimentēt (da kaut vai ar komunismu) - lai, sadala valsti uz pusēm, tie kas par allahu/ļeņinu/staļinu pa labi, tie kas nepiedalās - pa kreisi.
link12 comments|post comment

[Sep. 17th, 2016|07:46 am]

watt
[Tags|]

Es uztaisu pilnu katlu ar popkornu, un ieberu divos traukos - meitai un sievai. M. skatās un sāk vaimanāt: kāpēc mammai tik daudz? Kāpēc viņai tik daudz? (Viens trauks ir ar pilns ar kaudzīti.) Es sāku stāstīt, ka visiem pietiks, un vispār - nevajag šitā izrunāties, ka kādam ir par daudz. Visiem pietiks.
Pēkšņi mazā atplaukst smaidā:
- Man ir laba ideja! Mamma popkornu neēdīs!

***

Vienā traukā popkorns apbērts ar sāli, otrā nav. Es prasu - iedod man lūdzu sāļo popkornu. Sāļais, protams, ir vērtīgais. Mazā paņem dažus no sāļā trauciņa, paņem pilnu roku ar nesālīto un pasniedz man.
- Liec mutē, būs garšīgs!
linkpost comment

[Sep. 16th, 2016|11:55 am]

watt
[Tags|]

"About 30% of global foreign direct investment (FDI) flows through tax havens; big companies routinely use “transfer pricing” to pretend that profits generated in one part of the world are in fact made in another. The giants also deploy huge armies of lobbyists, bringing the same techniques to Brussels, where 30,000 lobbyists now walk the corridors, that they perfected in Washington, DC. Laws such as Sarbanes-Oxley and Dodd-Frank, to say nothing of America’s tax code, penalise small firms more than large ones.

"[...] Paying tax seems to be unavoidable for individuals but optional for firms. Rules are unbending for citizens, and up for negotiation when it comes to companies. Nor do profits translate into jobs as once they did. In 1990 the top three carmakers in Detroit had a market capitalisation of $36 billion and 1.2m employees. In 2014 the top three firms in Silicon Valley, with a market capitalisation of over $1 trillion, had only 137,000 employees."

Cilvēki kas baidās no UBI, pirmām kārtām iebrēcas: "ja visiem būs garantētais ienākums, kas tad vispār strādās?". bet UBI taču atbilde ir tieši jautājumam, ko darīt ar situāciju, kad darba devējiem vairs nav vajadzības pēc darbiniekiem vispār!
link3 comments|post comment

[Sep. 15th, 2016|11:36 am]

watt
[Tags|, ]

Kāpēc Latvija joprojām tērē naudu lai uzturētu Latvijas Banku. Vajadzētu izformēt, tās mājas atbrīvot (lai izmantotu citiem, produktīviem mērķiem), un ietaupīto naudu varētu gan VID atalgojuma paaugstināšanai novirzīt, gan arī veselības aprūpei (nevis garlaikotu ekonomistu kabatas pildīt).

***

Pāris vārdi par Vācijas obligātās veselības apdrošināšanas modeli (nav ideāls, bet strādā diezgan efektīvi). Ir publiskā un ir privātā apdrošināšana. Obligāti. Ja cilvēks nav sistēmā viņš ir likumpārkāpējs un tiks sodīts. Publiskā izpaužas kā algas nodoklis, apmēram 15.5% procentu apjomā. Bet tā kā tas nav nodoklis, šī nauda iet uz slimokasēm pa tiešo, un politiķi to kā "budžetu" nedabū redzēt. Tas ir, tā nav valsts "budžeta" nauda, un tur neko politiski sadalīt vai pārdalīt nevar.

Privātā apdrošināšana sākas no 230-350 eiro mēnesī. Jā, katru mēnesi ap 250 eiro jānoskaita savam privātajam apdrošinātājam (kas īstenībā nav pat ne slimnīca vai poliklīnika - vnk liela naudas maisu kompānija, tipa AXA vai Allianz vai Continentale). Kā redzam, maksāt privātajam 250 eiro mēnesī sāk kļūt interesanti kad alga uz rokas sāk pārsniegt 1600 eiro. Ja alga mazāka - viennozīmīgi publiskajā Krankenkasse sistēmā. Bet ja alga (ienākumi) ir lielāki - tad varētu pāriet uz privāto sistēmu. (Tur vispār ir diezgan daudz ierobežojumu kad drīkst pāriet, algoti darbinieki parasti nedrīkst pāriet, var pāriet firmu īpašnieki, pašnodarbinātie, brīvmākslinieki visādi, utml.)

Bet kad ir pārgājis uz privāto sistēmu, tad arī tā naudiņa katru mēnesi jāmaksā, arī ja ienākumi pēkšņi krītas. Tad tik sāc kost pirkstos! Daudzi tāpēc paliek publiskajā sistēmā, pat ja tehniski varētu ietaupīt maksājot privāto apdrošinātāju summas. Ja esi pārgājis uz privāto, publiskā vairs tādus atpakaļ neņem.

Līdzīgi, privātā firma tev apdrošina tikai noteiktus riskus, un ja nepaveicas, vari palikt ar slimnīcas kvīti zobos (maksā no savas kabatas...). Publiskajā sistēmā tev ārstēs līdz galam (tas ir, ja nepaveicas saslimt ar pavisam smagu slimību). Bet esot privātajā sistēmā, katru mēnesi maksājums par polisi ir jāveic, citādi paliksi bez polises un visas izmaksas pašam uz kakla. Un trakākais - ja slimības dēļ zaudē darba spējas, zaudē regulāros ienākumus, tad pazaudē apdrošināšanu dēļ nespējas samaksāt (pieņemot, ka apdrošinātājs pa to laiku slimnīcām pārskaita simtiem tūkstošu par ārstēšanu, utt., un tikai gaida lai tu tos 250 eiro nepārskaitītu un tevi varētu izmestu no sistēmas ārā, jo tu viņiem esi tikai negatīvs resurss), un tad pēkšņi paliec bez nekā, un slimnīca vēlāk piestādīs miljonu rēķinu. Varbūt izveseļosies, bet vienīgā iespēja būs deklarēt maksātnespēju. Zaudē visu, pēc tam sāc pēc septiņiem gadiem no jauna, kaut kur atrodi darbu, kaut kā tiec zem pajumtes, un cīnies...
Tā ir privātā sistēma.

***

Par veselības industriju kā tādu. Salīdzini Latviju, kur LB rēķina ka no iedzīvotāja vajadzētu ap 300 eiro gadā, vs Vāciju kur tādu pat summu iekasē no iedzīvotāja mēnesī! (Bet iekasē ar prātu, jo ir progresīvā nodokļa princips. No minimālās algas, apmēram 180 euro aiziet par ves.apdrošināšanu, tad ap 170 citos nodokļos, ja kopā min. alga ir ap 850 eiro [visas izmaksas kā darba devējam], uz rokas darbiniekam paliek 500.)
link5 comments|post comment

[Sep. 13th, 2016|12:00 pm]

watt
[Tags|]

"Modernais konservatīvisms" ... tas būs tā, ka mūsu paaudze* nu ir pie ruļļiem, un grib iekonservēt savu šodien esošo lietu izpratni (piemēram šodien pieņemamo feminisma līmeni/dzimumu līdztiesību/vienlīdzību, geju laulības, kautkādu liberalāku attieksmi pret vieglajām narkotikām, kautkādu dusmīgāku attieksmi pret tabaku, alkoholu, cukuru, noliegt automašīnas, benzīnu un naftas dedzināšanu, atbalstīt velosipēdus, saules, vēja, viļņu enerģiju, palikt neizlēmīgiem par atomenerģiju, utt.), kā "mūsu pareizās vērtības" un ar šādu ietvaru tad sākt pretoties tālākai izpratnes attīstībai (kāda nu tā nāk - piemēram "safe space", "trigger warning", microagressions ideja, agresīvais genderqueer atbalsts, utt.
bet kautkad tas viss arī būs jaunā normāle.)

Kā 90to gadu mūzika tagad skan radio kā "klasiskais roks", vecie labie 30 gadus noturētie gabali, kā šodien gribas ierēkt par supermodernajām hiphopa vēsmām. Nekur neliksies, pēc 30 gadiem taviem bērniem būs 30, un tad viņi noteiks kas ir vērtības un kādas ir vērtības.

_________________________________
* mūsu paaudze: tie kam šobrīd ir vai tuvojas 40. Varam Reiznieci-Ozolu likt par laika vēstnesi: ministre kura ir arī šaha lielmeistare - nāk kā jauns vilnis kas ir pavisam citā līmenī nekā "nasing spešal" vecie ībļi. Savulaik, Dombrovskis, piemēram, pretī večukam** Kučinskim šodien.

** Pie neslēpta eidžisma (ageism) piezīmējot, ASV vēlēšanas izskatās visai traģiski: 70-gadīgais Tramps, 68-gadīgā slimā**** Klintone, 74-gadīgais Bernie Sanders [izlidoja], 66-gadīgā Jill Stein (Zaļā partija). Salīdzinoši, Obama bija 47 gadus vecs kad tika ievēlēts***, Bils Klintons - 46 gadus vecs, Rūzvelts - 42, Kenedijs - 43.
Salīdzinājumā, kurp raujas šitie dzīvie miroņi šogad?

*** Obamam 2008 gadā pretī bija McCain, 72 gadīgs - šobrīd McCain ir joprojām dzīvs savos 80 gados, un 2012 gadā pretī bija Romney, tad bija 61 gads, tagad 69.

**** "- Hallo, es gribu pieteikties par kandidātu PSKP ģenerālsekretāra amatam!"
- Ko? Jūs esat slims!?
- Jā, jā! Un arī ļoti vecs!
link6 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]