friends [entries|archive|friends|userinfo]
deniss

[ website | My Website ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jul. 25th, 2016|01:15 pm]

watt
[Tags|]

Sestdien devos velopārbraucienā no Berlin-Frohnau (ar S1) līdz Berlin-Karow, bet tad izrādījās ka strēķī uz Karow S2 vilciens nekursē, un nācās aizmīties līdz tuvākai stacijai - S Blankenburg. Berlīnes ziemeļi - nu tā nav pārāk iedvesmojoši. Braucot cauri Lubars un Blankenfelde tā kārtīgi novēdīja kūtsmēslu smaka. Varbūt vienkārši patrāpījos zirgu stallim līdzās. Bet nu jā, pastorālās fantāzijās tā ikdienas mēslu ošņāšana kaut kā piemirstas.

Svētdien izbraucu ar S2 līdz Lichtenrade, tad aizminu līdz S Waßmannsdorf (pašu staciju meklēt negāju), un apbraucu pa dienvidu pusi ap nepabeigto BER lidostu. Tad aizminos līdz Zeuthen. Tur izrādījās ka riepai ir astotnieks (pamanījos kaut kur kratoties izsist spieķi), un devos ar S-Bahn mājās. Plāns jau bija līdz Erkner aizbraukt, bet to citreiz (no Zeuthen uz Erkner, piemēram).

Tā ideja ir vnk ar S-Bahn izbrauc no pilsētas, un minas uz citu S-Bahn staciju, kādus 30-40km. Apmēram stunda, divas sanāk (ja aizmaldās). Ierēķinot izkļūšanu/iekļūšanu ap 40-50min, garantēta izklaide uz 4 stundām.
Ap Zeuthen bija ļoti smuki. Tur pie tam ezeri, vajadzēs pariņķot.

Rīgai (ja Rīgai izdotos sakārtot to situāciju ka ne Mārupe, ne lidosta, Rīgas pilsētai nepieder), būtu jāiesaka izveidot ap lidostu kaut kādus pastaigu/promenādes celiņus. Apbraukt ap lidostas žogu - arī interesants pasākums!
link8 comments|post comment

(4g11m) [Jul. 25th, 2016|09:59 am]

watt
[Tags|]

Stresošana un skraidīšana sakarā ar dzimšanas dienas svinēšanu. Pieci gadi - tas ir diezgan īpaši.

Pirmo dzimšanas dienu mēs svinējām ļoti vienkārši, aizgājām pastaigāt pa parku, mums bija medus torte un viena svecīte. Uztaisījām bildes.

Otro dzimšanas dienu, šķiet, tā īsti pat nenosvinējām. Mazā tikko sākusi iet dārziņā. Tur bija kaut kāda apsveikšana, bet mājās neko nedarījām.

Trešo dzimšanas dienu nosvinējām Rīgā, Čili picā, tur bērnu svinības ir diezgan nopietna tēma. Interesanti ka trīs gados, bērniņi ir tādi diezgan nevarīgi, bet jau šo to māk. Bija ciemos "lauviņa" (meitene kas vada rotaļas - tādu ekstru Vācijā mēs atļauties nevarētu, pārāk dārgi būtu).

Ceturtā dzimšanas diena bija Berlīnē, ar dārziņa draudzenēm. Pirms tam paši bijām arī ielūgti uz dažu meiteņu svinībām, nu jā, bērni diezgan patstāvīgi, un vecāki var savā nodabā runāties, lai gan īsti par ko runāt nav, un arī diezgan bezjēdzīga tāda sēdēšana kamēr bērni ņemas. Mēs vedām uz tādu bērnu rotaļu zāli paspēlēties (lēkāt pa piepūšamajām atrakcijām, ložņāt pa konstrukcijām, skriet cauri tumšajam koridoram ar "spokiem"), apdāvināšana, paēšana, sveču nopūšana tortei, utt.
(Kas ir diezgan traki, Vācijā tā īsti neļauj sveces iededzināt un nopūst - ugunsdrošības risks telpās, saproties.)
Pēc tam bijām uz Britzer garten parku (ļoti smuks, ieeja maksas) lai bērni paplunčājas pa ūdeni. Un tā gandrīz līdz pašam vakaram, vispār.

Šogad piektā dzimšanas diena, bērni pavisam patstāvīgi. Tā doma ir, ka viņas pašas (bez vecākiem) varēs spēlēties.
linkpost comment

[Jul. 24th, 2016|08:41 pm]

watt
Interesanti, ka ir vārdi (jeb - vārdu veidošanas tradīcija), kas izraisa nepatiku tādā diezgan primārā, primitīvā, primālā līmenī.

Zulfikar, Sejfudin, Sejfulah, Sajcin, Bejda, Begto, Ubejd, Haluk, Zuhejr, Jomar, Abdulvehab, Abdulvahid, Abdulhaj, Abdurezak, Alajbeg, Alemdar, Ezrema, Tajib, Husref, Muradif, Munefisa, Madzid, Mufid.

Vai arī tie vācu vecmodīgie sieviešu vārdi - Gīzela, Hannelore, Hildegarde, Zigrīda, Irmtrūde, Līzelote, Annalīze, Heloīze, Ute, Juta, Eiženija, Eifemija, Konstancija, Antoņina, Genovefa.

Pie tēmas bija piezīmēts ka pēc 1945. gada visi vīriešu vārdi kas beidzas ar "-olf" sāka skanēt izteikti vecmodīgi.
link2 comments|post comment

[Jul. 22nd, 2016|06:56 am]

watt
arā pilnmēness bļe
link1 comment|post comment

[Jul. 20th, 2016|11:03 am]

watt
Pusi nakts skatījos [Netflix] Stranger Things. Nu masīvi atstrādāts, stilistika visos punktos ieturēta brīnišķīgi. Tiešām jauka izklaide.

Varu piezīmēt arī ka Dual Survival šī sezona ir skatāma. Agresīvais armijas mērkaķis Joe ir prom, raudulīgais Billy ir prom, un tas dullais Jaunzēlandes "bušmenis" Josh riktīgi plēš jokus un ļauj arī armijniekam Grady atvērties un dažreiz arī pasmaidīt. (Ka nav vairs tā militārā "let's get the hell out of here" nopietnība tikai.)
link3 comments|post comment

(4g11m) [Jul. 14th, 2016|10:26 am]

watt
[Tags|]

šonakt pa nakti bija liela bļaušana jo mazajai kāju rāva krampji (pēdu). kādu gadu bija bijis miers, šķiet. laiks uzmeklēt kalciju un magniju...

šobrīd kaut kā ļoti miegojos - eju gulēt ap 22 vai agrāk, ceļos kā parasti ap 7iem (lai gan bija rīti arī kad 6os pamostos). tajā ziņā ļoti tāli šķiet laiki, kad mazā bija ap vienu gadu veca, tad es vēl cēlos ap 6iem, strādāju, līdz 10iem kad pārējie mostas, un jutos visai žirgti.
(taču tie pirmie 2 gadi daudz, daudz spēkus atņēma).

tagad ritms vienkāršāks - no 7 līdz 8 ir jāizvada mazā pa durvīm uz dārziņu, tad no 8iem līdz 17 darbs. un tad jau mazā ir atpakaļ no dārziņa. (dārziņš ap 16iem beidzas, bet vasarā jau ir visādas aktivitātes veicamas.) no pirmā augusta: vorschule (pirmsskolas grupiņa lielākajiem bērniem).
19:00 - biezie aizkari ciet, un sākas gulēt-iešanas aktivitātes. praksē gan tas izpaužas ka es staigāju mazajai pakaļ un saku - "mazgāsim zobus un gultā iekšā", bet viņa skandina "nē, es gribu vēl kauk ēst". tas ir, tā neuzkrītoši tiek veicināta vakariņu ēšana.

bet - pastāv tāds eksistenciāls nogurums. lai gan no otras puses, tas tikai nozīmē ka viss notiek lēnām un metodiski, lai bez jauneklīga spara.

vakar bija ļoti labas vakariņas. ķirši, tad biešu zupa (borščs - mazajai ļoti garšo), tad viena desas šķēle (fleischrotwurst) tad vēl sulas saldējums.
tad pāris pasakas, un miegam gatavs.
(citreiz ir vēl gultā gaudošana ka nē, vēders nav pilns, nevar vēl zobus mazgāt. tad vajaga ābola šķēli, vai maizi, vai siera gabaliņu, hz vēl ko, kamēr piedraud ka nu tagad viss, jāmazgā un jāguļ).

vakar pieliku ritenim pedāļus, mācīsies braukt. ("bmw kidsbike", mums aizdeva paziņas, lietotu par ~80€ nopirka).
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]