friends [entries|archive|friends|userinfo]
deniss

[ website | My Website ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Humans S01 [Aug. 1st, 2015|04:16 pm]

watt
Ārkārtīgi smalki nostrādāts Britu kārtējais near-future sci-fi seriāls. Kā sāku skatīties, ierāva gluži kā atvarā: beidzu 3jos naktī un tad arī tikai tāpēc, ka sezonu noslēdzošā epizode (08) vēl nav ienākusies. Visvairāk iespaido cik viegli un skaisti ir salikta mūzika.
linkpost comment

True Detective [Jul. 27th, 2015|08:50 am]

watt
Laikam jau skaidrs, ka True Detective S2 nebūs tāds meistarstiķis kā S1.

Pirmkārt jau S1 bija kārtīgs character-study par diviem policistiem, vienu parasto maza štata, mazpilsētas kārtībnieku, on otru - izmocītu speciālo uzdevumu vienības karavīru.
(Arī tas, ka Rust slēpjas supervaronis arī piedod īpašu odziņu - ja stāsts ir par prastu cilvēku prastām problēmām, ir taču garlaicīgi).

Otrkārt, S1 bija riktīgi smalks stāstījuma veids - divi unreliable narrator, un nekad īsti nezini, ko filma rāda - vai to kā notika "patiešām", vai arī stāstītāja sagrozītu versiju.

S2 visu šo ir pazaudējis. Pirmkārt, visi cilvēciņi ir prasti ņergas - šaubos vai slepenas dzīles atklāsies. Otrkārt, izlien visu scenāristu āža kāja/kruķis - action scēnas. Tā vietā lai rakstītu dziļas pārdomas, vai kautkādu sižeta attīstību, scenārists izvēlas laiku aizpildīt ar kautkādiem kautiņiem, šaudīšanos, mocīša braukšanu...

Nu, var jau vēl būt ka sižeta rats iegriezīsies un savērpsies. Bet nebrīnīšos arī ja viss tā izčākstēs vien.
link1 comment|post comment

bērnkopība: kad paliek vieglāk [Jul. 25th, 2015|12:26 pm]

watt
[Tags|]

1) pēc 6 mēnešiem. (pirmie 6 mēneši ir ellīte, bērns tik bļauj pats nezina par ko)
2) kad var sākt dot parasto ēdienu
3) kad jau pats var ēdienu paņemt un ēst ar rokām
4) kad iemācās parādīt ko grib un ko negrib
5) kad sāk ēst ar karotīti (vairs nav mega ķeza)
6) kad sāk runāt pirmos vārdos (jā un nē, ko grib un ko negrib)
7) kad sāk gulēt atsevišķi (ap 2 gadiem)
8) kad sāk čurāt podiņā (nav jāmaina nepārtraukti pamperi)
9) kad sāk kakāt podiņā (nav vairs jāmazgā dibens)
10) kad beidzais izteiktais "nē" periods (vieglāk saģērbt, kautkur aiziet)
11) kad var pats kaut ko uzģērbt
12) kad sāk čurāt un kakāt lielajā podā (nav jāmazgā mazais podiņš vairs)
13) kad iemācās pats noslaucīt dibenu
14) kad iemācās pats izmazgāt zobus (tā pa īstam izmazgāt)
link8 comments|post comment

[Jul. 23rd, 2015|01:46 pm]

watt
ko es varu pateikt par Briseles lidostu:
1) wi-fi tur nedarbojās. un pat ja darbotos, viņi tikai "30 minūtes" piedāvā. visknauzerīgākā lidosta kāda līdz šim redzēta
2) ielidojām ar nokavēšanos, tāpēc reāli nāca jozt uz izlidošanas vārtiem
3) milzīgas rindas uz pasu kontroli
4) es nokavētu lidojumu, ja nebūtu tā "e-kontrole" biometriskajām pasēm (kur rindas bija mazākas, bet es arī pa priekšu aizlīdu)
5) bet uztaisīta kontrole pavisam anāli. ir kādi 6 vārtiņi(?), un no tiem tikai 4 darbojas. jo 2 cilvēkiem vienalga viss jāpieskata - nekas pats no sevis nenotiek. pasi tur ieliek lasītājā *pēc* ieiešanas par vārtiņiem. kas ir pats par sevi analfabētisms: ieejas vārtiņiem ir *jāatveras* kad cilvēks pasi ir ielicis lasītājā *ārpusē* un tā ir veiksmīgi nolasīta. tikai tad jāļauj iet uz otru soli - uz sejas atpazīšanu un fināla izlaišanu cauri.
6) sejas atpazīšana līdzīgi kā somijā, visai piņķerīga un īsti nedarbojas. kamera maziņa, ekrāns maziņš, instrukcijas kur stāvēt utt nesaprotamas, nu loši. bet es taču zinu ka var normāli uztaisīt: Frankfurtē strādāja viss OK.
7) un kā ķirsītis - padirsa manu koferi.
tagad tik atliek zīlēt, vai atradīs, vai atvedīs...

8) a, un Brussels Airlines lidojuma laikā pat ūdeni padzerties neiedeva. draņķi...
link18 comments|post comment

[Jul. 20th, 2015|02:42 am]

watt
ierados Kvebekā (Quebec City). tas plašums... pilsēta (kā arī ASV) projektēta tiem, kas ar auto. No lidostas līdz viesnīcai 25 kilometri, bet vālē lielu daļu ceļa pa diezgan labu 6 joslu šoseju (3 joslas katrā virzienā) tā ka nemetas...

uz kvebekas šosejas

vietējie kanādieši ļoti relaksēti, smaidīgi un viegli izdarīgi. kā jau nācija, kas nav cietuši badu un karus. personālam visur pirmais jautājums - vai tu runā franciski. jau satiku kādas 3 meičas kas īsti nevarēja runāt (viena izziņās, viena grāmatu veikalā, viena restorānā).

bet es te tikai uz 3 dienām. atpakaļ ceļā cerams vismaz monreālas lidostā varēs kādu suvenīru nopirkt - ielidoju ap 16, izlidošana 19:45.

interesanti bija salīdzināt Frankfurtes auksto un precīzo efektivitāti, ar Monreālas laid-back un effortless varēšanu/paspēšanu.

runājot par Frankfurti, tur automātiskais robežkontroles punkts ir cepuri nost - konkrēti izgriež pogas Helsinkos (uz Ķīnu braucot) redzētajam. Helsinkos ir jāpagriežas, jānostājas noteiktā punktā lai kamera tevi varētu vispār redzēt, bla bla. Ar pirmo reizi nevienam nesanāk. Bet Frankfurtē, kā ienāci tā stāvi, un arī kameras bilde ir uz ekrāna pa visām durvīm, fiksi noskanē ģīmi un tad atļauj iet.
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]