christ - Post a comment [entries|archive|friends|userinfo]
christ

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Jun. 3rd, 2005|11:24 am

christ
Šis raksts ir manas personīgās domas un pārliecība, kas gūta dredu audzēšanas procesā.

Latvijas dredu taisīšanas kustība no 2000-2004 bija pamanījusies pamatīgi iebraukt auzās. Pirmkārt visi spieda uz maksimālu dredu skaitu. Tam sekoja loģiskas komplikācijas - liels izlīdušo matu daudzums. Tad nāca "ģeniālais" atklājums, ka visu var notamborēt. Bet tamborēšana padarīja dredus nereāli perfektus uz 2 nedēļām, maksimālais mēnesi, līdz pirmai mazgāšanas reizei. Tad visi mati atkal bija ārā. Turklāt atkārtota tamborēšana graujoši iedarbojas uz dreda stuktūru-- tas vairs nevar dabīgi sapīties, mākslīgā savilkšana padara to cietu, asu, nepatīkamu, ievērojami samazinot tā apkārtmēru un līdz ar to arī apjomu. Radās mīts, ka dredi ir regulāri jāatjauno un vēl ļaunāk-- dredus nevajag mazgāt. Vēl jo projām ir cilvēki, kas spītīgi dzīvo ar šādu pārliecību.


Resni dredi izteikti kuplos matos, ~15 gab
Kļūda meklējama pašā pamatā - AR LIELU DAUDZUMU DREDU, APJOMU PALIELINĀT NEVAR. Matu daudzums ir tāds pats, kuplums nāk no matu tipa nevis no cik smalki tie sapīti. Otra problēma ir tāda, ka smalkie dredi tādos matos kā baltajiem ZA Eiropas iedzīvotājiem pinas ievērojami sliktāk kā āfrikāņiem. Ņemot vērā, ka minētajā periodā nebija ne dredu vaska, ne šampūna, ir pilnīgi skaidrs, kādēļ bija radies mīts, ka dredi var izjukt un nepīties.

Padomāsim, par piemēru, kam ir iespaidīgākie dredi? Rastamaniem. Un ja kādam dzīvē gadās viņus redzēt, varat mēģināt paskaitīt, cik dredu viņiem ir. Skaits diez vai pārsniegs 20. Āfrikāņi gan var taisīt arī ļoti smalkus dredus, jo viņu mati to pieļauj.

Ja arī mēs lietojam dredu vasku un šampūnu, smalki un vidēja resnuma dredi tomēr ir jākopj. Īpaši jau nu ja dredu skaits pārsniedz 30 gab. Un ja man uz galvas ir 30-40 dredi, kuram katram ir jāvelta vismaz 5 min uzmanība, lai veiktu ataugušo sakņu izkustināšanu, diena iztērēta.. Šāda vergošana mani nemaz neapmierina. Tā kā dredu skaits ir pietiekami liels, pietiekamu uzmanību nesaņēmušie dredi var vienkārši sākt saaugt kopā.. savā optimālajā stāvoklī.
Smalki dredi protams izskatās ļoti elegalanti, bet tos ir grūti savākt. Viņi lien acīs un sejā, mērcās tējā, zupā un apspļaudās ar zobu pastu līdz kadubrīd tiešām sāk traucēt.


Izteikti smalki dredi, ~70 gab
35-40 dredi sanāk apmēram pildspalvas - mazā pirkstiņa resnumā. Nekas dižs. Man uztaisīja 37 dredus (es biju prasījis 28, bet arī 37 tajā laikā skaitījas baigi maz) un vienubrīd sapratu, ka kaut kas nav kārtībā, jo dredi mani lēnām paverdzināja ar visādām saaugšanām un sakņu rotēšanām. Nebrīnos, ka ir cilvēki, kas pēc 5 izmocītiem gadiem nogrieza dredus ar vārdiem 'Vīss, es vairs nevaru izturēt!'.
Mana prioritāte ir lai dredi man netaucētu dzīvot. Un es sāku dredu saaudzēšanu kopā. Nu jau man ir vairs tikai kādi 19 un domāju ka būs vēl mazāk.

Protams, ka teiktais nav 'melns un balta' un ir cilvēki, kuriem daudz smalku dredu un viņiem tie pinās labi, nesaaug un nereaucē. Visreālāk tas ir cilvēkiem ar ļoti cirtainiem matiem.

Taisot pirmos 'resnos' dredus pārsteigts secināju, ka nav īpašas vizuālas atšķirības, vai ir 15, 30 vai 50 dredu. Acis apjūk tajā haosā un galus saskaitīt nevar. Īstenībā 15 dredi izskatās daudz 'saprotamāk' un savāktāk. Taisot dredus galvu ir jāsadala sekcijās. Visloģiskāk galva sadalās 12-19 sekcijās, atkarībā no galvas lieluma un matu biezuma.. Līdz ar to, ka viena dreda taisīšanai tiek izmantoti 5x5 - 8x8 cm lieli laukumi, starp drediem ir pietiekami lielas atstarpes, lai tie nesaaugtu kopā. Tā kā sekcijas ir taisītas anatomiski, dredi labāk 'sēž'-- tie nav spiesti atrasties tur, kur dabīgi mati nekad nesaveltos. Taisot dredus es vienmēr pievēršu uzmanību tam, kā dredi izkārtojas pie deniņiem. Mans triks ir dredus veidot tā, lai tie nav jāliek aiz ausīm-- tie paši stāv savā vietā un mums nav jābaidās par to, ka dredi ausis atlocīs.

Šo, manis atrstādāto galvas dalīšanas sistēmu uzskatu par optimālo rinisājumu kā audzēt īstus, dabīgus un nesamākslotus dredus. 20 un mazāk dredus varam uzskatīt par resniem. 20-30 vidējiem, vairāk par smalkiem.

Dreda resnumu, protams, visvairak nosaka matu tips. Cilvēkiem ar izteikti smalkiem matiem 'resns' dreds var būt vienāda apjoma ar biezos matos taisītu vidēja lieluma dredu.

Resni vs Smalki
Smalku dredu plusi:

Gaumes jautājums-- smalki un sexīgi
Ātrāk izžūst
Labāk izskatās, ja dredi ir īsi
Smalku dredu mīnusi:

Aug spuraini
Mēdz saaugt kopā
Grūti savākt, lien tur, kur nevajag
Taisnos matos prasa kopšanu un uzmanību
Resnu dredu plusi:

Gaumes jautājums-- masīvi un 'rasta', īpaši, kad izaug normālā garumā.
Minimāla kopšana-- paši sapinas un aug gludāki.
Anatomisks izvietojums.
Resnu dredu mīnusi:

Kamēr izaug līdz ~30cm garumam priekšā var izskatities so-so.
Kādus dredus izvēlēties, tas ir katra paša ziņā. Meitenes parasti izvēlas smalkākus, kas vairāk atbilst viņu būtībai un jāatzīst-- tādi arī viņām labāk piestāv. Tiem, kuri ir dziļi dredu kultūrā un nedomā tos griezt nost, iesaku resnos, jo tie ir daudz pateicīgāki.
link Read Comments

Reply:
From:
Username:
Password:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message: