cauna ([info]cauna) rakstīja,
@ 2018-08-10 00:43:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Pašam savs Melu, bļeģ, sindikāts.
Šis, protams, ir tikai mazs, kluss sapnītis, vai, pareizāk, murdziņš.
Kādā piejūras valstiņā norisinājās vēlēšanas.
Paredzami, lielajam kaimiņam lojālā partija X ieguva lielāko balsu skaitu, bet ne vairākumu - partijas A, B, C, D, E, F un G, kas katra bija aptuveni vienādi sekmīgi pārvarējušas 7% barjeru, lai iekļūtu Parleiamentā (tā sauca vietējo parlamentu) kopā tomēr noturēja mazliet virs 70%, tāpēc, prezidents Pūtējs, ne mirkli nevilcinoties, pieņēma partiju A, B, C un D kopīgo piedāvājumu veidot valdību - partijām sanāca drusku virs 50%, neba nu pirmā reize.
Ar ko prezidents nebija rēķinājies, bija tas, ka ielās pēkšņi izgāja tūkstoši cilvēku, kas uzdevās par partijas X vēlētājiem, kuriem jau kārtējo reizi tiek parādītas ēzeļa ausis un ignorētas to minoritātes tiesības. Pasaules prese un TV kanāli rādīja infografikas, kas rādīja partijas X pārsvaru pār pārējiem un citēja marginālos, par klauniem bieži dēvētos partijas G (pilnā nosaukumā - "kas atradīs G?") un to priekšvēlēšanu izteikumus, kas lamāja dziļi iesakņojušos korupciju un varas aroganci, vēlētāju interešu ignorēšanu. Netika aizmirsts pieminēt, ka prezidents pats bija no partijas A, kas, lai arī pamatīgi zaudēja partijai X, tomēr bija otrā populārākā valstī.
Ielās tikmēr situācija sāka briest aizvien nopietnāka, parādījās marodierisms, tomēr prezidents vairījās izsludināt ārkārtas stāvokli. Nu jau koalīcijā neiekļuvušās partijas E, F un G atklāti mudināja tomēr ievērot demokrātijas principus un ļaut tām kopā ar partiju X veidot jauno valdību. Arī partija A aizvien nekautrīgāk izteicās, ka nekas slikts jau nebūtu, kam piebalsoja partijas G premjera kandidāts, repostējot savu tiešraides video, kurā skaidroja, ka partijai X nav nekādu iespēju mainīt valsts politisko kursu, vai, teiksim, pieņemt lēmumus, kas būtu pretēji sensitīvajām vietējā nacionālpatriotisma jūtām, jo tādus var pieņemt tikai, izmantojot referendumu.
Spiedienam pievienojās arī citas Eiropas valstis, nu jau galvaspilsētas ielās maršēja teju visu valstu labējo partiju pārstāvji, aicinot izbeigt genocīdu. Piektajā konflikta nedēļā tēmu jau pavisam skarbi cilāja arī galvenā sabiedrotā, valsts ZZZ prezidents, minot sevi un sevis ievēlēšanu kā piemēru tautas gribas uzvarai.
Prezidents Pūtējs visbeidzot padevās spiedienam, nominējot valdību sastādīt koalīcijai no partijām X, A, E, F un G, bet pēc nedēļas, pēkšņa veselības problēmu saasinājuma dēļ, atkāpās, tieši dienu pirms Parleiamentā paredzētā uzcītības jaunajai valdībai balsojuma.

Lielās kaimiņvalsts prezidents apsveica piejūras valstiņu ar demokrātijas uzvaru, tomēr pirmo pusgadu noliedza, ka būtu jelkā saistīts ar politiskās situācijas attīstību. Tomēr, pēc gada, piedaloties jaunā prezidenta pirmā valdīšanas gada svinībās, teica tostu, kurā pauda pateicību visiem tieši, netieši un neformāli iesaistītajiem par to, ka ieguldītie resursi nesuši labu rezultātu.
Nākamajā nedēļā bija paredzēta Parleiamenta sēde, kurā tiktu lemts par uzreiz trīs jautājumiem, tā kā nesenajā referendumā, kurā, starp citu, piedalījās tikai lielās kaimiņvalsts novērotāji, 98,67% balsu bija atdotas par izstāšanos no ES, NATO un Eirozonas. Referenduma salīdzinoši lielais apmeklējums tika skaidrots arī ar to, ka tas bija pirmais referendums, kas norisinājās nu jau abās oficiālajās valsts valodās.

Kā jums sapnītis?


(Ierakstīt jaunu komentāru)


(Anonīms)
2018-08-10 01:27 (saite)
Par daudz ad hoc.

(Atbildēt uz šo)


[info]putnupr
2018-08-10 15:23 (saite)
pārāk garš txt

(Atbildēt uz šo)


[info]bolero_10
2018-08-10 18:42 (saite)
Ne jau garumā vaina, bet saturā. Lai Dievs pasarga no tāda iznākuma. Negribas pat kautko vairāk spriedelēt par iespējamību vai neiespējamību.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?