bumsiic - jautājiens... [entries|archive|friends|userinfo]
bumsiic

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

jautājiens... [5. Aug 2020|12:25]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|]
[Garastāvoklis: |domīgs]

Mīļās, prātīgās Cibas dāmas (un kungi jau arī, protams)...varbūt kāda ir gatavojusi kabaču spagetī? Tiešām vajag to speciālo nazi, kurš ir zelta cenā? Un kā pareizāk vārīt, lai man tā ķēpa neizjūk?
Linkir doma

Comments:
[User Picture]
From:[info]str
Date:5. Augusts 2020 - 13:01
(Link)
Tas īsti nav nazis , bet aizmirsu kā sauc:)
Maksā diezgan maz arī.
Un visbiežāk tos spageti ēd svaigus.
Vai bik apsildītus uz pannas, nevāra jau pavisam noteikti
[User Picture]
From:[info]bumsiic
Date:5. Augusts 2020 - 13:39
(Link)
Nu tad mēs, laikam, skatījāmies uz dažādiem nažiem. Jo es tā kā padsmit euro neesmu gatava par tādu štruntu maksāt. Palūdzu, lai dēls uztaisa...redzēs.:)
[User Picture]
From:[info]neraate
Date:5. Augusts 2020 - 15:33
(Link)
Ir nopērkami līdzīgi mizojamajiem nazīšiem, ar kuriem var sataisīt tādus štruntus, dažām no rīvēm arī nākot līdzi, nu tādām šikākām ar maināmiem, tas laikam skaitas korejas burkānu uzliktnis, tik gareniski jāliek tas kabacis iekšā. Noteikti var arī vienkārši plāni sagriezt ar nazi

https://www.loveandlemons.com/zucchini-noodles/
[User Picture]
From:[info]bumsiic
Date:5. Augusts 2020 - 16:06
(Link)
Pareizi! Tak tie korejas burkāni! Paldies!
[User Picture]
From:[info]ratatoska
Date:5. Augusts 2020 - 17:34
(Link)
Es cepu minūtes 20, lai izdalās ūdens. Ja pilna panna ar kabačiem (trīs vidēji kabacīši), tad pat ilgāk. Nekad neesmu mēģinājusi ēst svaigus, man šķiet, vienīgais iemesls vispār ēst makaronus ir, lai būtu, pie kā pielikt piedevas, kam uzkaisīt sieru vai kādu mērcīti, un svaigi tur galīgi nederētu. Nevaru iedomāties aukstus spageti.
[User Picture]
From:[info]ratatoska
Date:5. Augusts 2020 - 17:31
(Link)
Nevāra, bet cep! Pilnīgi noteikti vajag, man ir vairāki dažādi, vislabākais ir šis. https://www.delimano.lv/spiralveida-griezejs-brava/ Pirms gadiem pieciem nopirku maksimā par 18 eiro, tiešām ērts un labs.
[User Picture]
From:[info]ratatoska
Date:5. Augusts 2020 - 17:37
(Link)
Man ir viens tāds maziņš rokas nazītis https://www.dhresource.com/f2/albu/g6/M00/71/79/rBVaR1ufiYGAQijcAADg2ltY01s777.jpg baigais mēsls, bet pamēģināšanai der. Nevaru iedomāties, kā Kikis kaut ko tādu varētu uztaisīt. Tā taču reāli ir metāla rīve. Varu iedot pamēģināt, vai Tev vispār garšos, jo, ja Tu ikdienā neēd daudz kabaču, tad nekādā veidā pagatavoti tie Tev daudz mīļāki nekļūs, tiem vispār nav nekādas garšas. Es taisu kabaču makaronus ļoti bieži, noteikti netaisītu tik daudz, ja būtu kāda no tām neērtajām, mazajām rokas rīvītēm.
[User Picture]
From:[info]bumsiic
Date:6. Augusts 2020 - 08:10
(Link)
Es ēdu nenormāli daudz kabačus. Tagad sezonā faktiski no tiem pārtieku. Pavaktēšu to rīvi. :)Paldies!
From:(Anonymous)
Date:24. Augusts 2020 - 18:26
(Link)
Mēs šādus kabaču spageti necepam, bet gatavojam svaigus - kārtainajos salātos. Kārtās liek, kas vislabāk garšo, bet varianti ir viena kārta kabaču spageti, tad, piemēram, vista, restīte majonēzes, kabači, tad marinēti šampinjoni, kabači, cepti ķiploki, kabači, rīvēts siers. Pa vidu majonēzes restītes pēc ieskatiem. Vēl ir likts tomāts, cepti šampinjoni utt. Augšējā kārtā baltmaizes vai rupjmaizes grauzdiņi. Ēd svaigus pēc pagatavošanas, jo tādi vislabāk garšo.