Albert Pike |
[Nov. 24th, 2024|09:21 pm] |
Es lasu Alberta Paika sarakstīto grāmatu "Morals and Dogma" (publicēta 1871. gadā). Tas ir lekciju krājums, ko viņš lasīja katram masonu grādu līmenim, sākot no mācekļa līdz 32. līmenim "Sublime Prince of the Royal Secret". 33. nav.
Daudz ir skaisti uzrakstīts. Brokastu laikā es izlasīju dažus fragmentus ģimenei. Neskatoties uz viņu protestiem.
Man ienāca prātā, ka brīvmūrniecībai nav vajadzīgi daudzi faktiskie biedri. Izlasot pirmās trīs lekcijas, šķiet, ka lielākā daļa Pareizi Domājošu Cilvēku jau atbilst vispārējiem principiem. Piemēram, 3. pakāpē, starp fragmentiem, kas asi kritizē tirānus, demagogus, demokrātijas un cilvēkus kopumā, un starp atsaucēm uz seno Saules pielūgsmi, Pitagoru, Svēto Trīsvienību, skaitļiem un leņķiem ir šāds:
"To present a visible symbol to the eye of another is not necessarily to inform him of the meaning which the symbol has to you."
And continues:
"A single example of words will indicate to you one branch of Masonic study. We find in the English Rite this passage: "I will always hail, ever conceal, and never reveal;" and in the Catechism these:
Q: "I hail." A: "I conceal." and ignorance, misunderstanding the word "hail", has interpolated the phrase, "From whence you hail!"
But the word is really "hele", from the Anglo-Saxon verb helan "to cover, hide, or conceal."
Un, lai nostiprinātu šo masonu pieeju manā prātā, meitenes Radio Naba raidījumā Melu Frekvence apsprieda vārdus, kas tiek uztverti atšķirīgi - un, iespējams, tiek izmantoti maldinat - tādi vārdi kā "brīvība", kas tika lietots bezbērnu kontekstā. un Lāčplēša dienas nozīmībā.
'Freedom' for sure changes its meaning as you ascend the levels. |
|
|