156 = 12 = 3 ([info]axsys) rakstīja,
@ 2017-05-09 18:37:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Tramps pret zinātni, otrais dublis.
https://m.slashdot.org/story/325951

Labi, ka francūži jau ir sākuši aicināt pie sevis uzmestos pētniekus no štatiem. Jācer, ka ķīnieši sāks darīt to pašu.
http://www.reuters.com/article/us-france-election-macron-idUSKBN15J0RQ


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2017-05-09 19:37 (saite)
Nederpo. EPA =/= zinātne. Tas ir birokrātisks orgāns, kura pamatfunkcija ir sacerēt jaunus noteikumus, ierobežojumus un takses uzņēmējiem, kas tiek darīt jakobi ekoloģijas vārdā. Protams, ne viss no tā ir nepamatots, bet šīs organizācijas reputācija un pārlieku lielais ''entuziasms'' ar vien lielāku slogu un šķēršļu ieviešanā ir bijis acīmredzams un noteikti ne apolitisks. Tā pamatīgi uzblīdušais štats un ārštats vairāk sastāv no ierēdņiem līdzīgiem cilvēkiem, nevis pētniekiem. Saukt to par ''uzbrukumu zinātnei'' ir kārtējā demagoģija.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mindbound
2017-05-09 22:28 (saite)
Cik noprotams no raksta, tad šoreiz runa ir par "members on the Environmental Protection Agency's Board of Scientific Counselors [who] advise the EPA's scientific board on whether its research is sound", t.i., tieši par konsultējošajiem zinātniekiem, nevis par ierēdņiem (kādu, savukārt, būs pietiekami daudz katrā šāda veida aģentūrā).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2017-05-10 00:16 (saite)
Es tieši gribēju minēt, ka '' Environmental Protection Agency's Board of Scientific Counselors'' vairāk izklausās pēc kaut kāda veida mākslīga veidojuma aļa mūsu pašu dievzemītes n-tās domes/valdes, kuras liekas speciāli radītas, lai vecajiem nomenklaturščikiem un viņu radiniekiem būtu pa 10 budžeta apmaksātām semifiktīvām darba vietām. ''Pētnieku padomes padomnieku padome''. Kura konsultē aģentūras zinātniekus par to vai viņu zinātne ir pietiekami zinātniska. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2017-05-10 00:22 (saite)
Konsultē tieši ierēdņus, kam lielākoties ir samērā virspusējs priekšstats par regulējamo lietu dziļo galu un tam apakšā esošo zinātni. Es, protams, negrasos apgalvot, ka šāda veida organizācijas nav masīvi birokrātijas un nomenklatūras aparāti, tikai to, ka iepriekšminētais ir faktiski neizbēgams un štatu samazināšana, pie tam sākot no "galvas", situāciju ar organizācijas darbības efektivitāti neuzlabos.

No otras puses, man ir zināmas šaubas par to, vai EPA darbības efektivitātes pieaugums ir tas, ko Tramps & Co vēlas in the first place.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2017-05-10 08:55 (saite)
"Zināmas šaubas", heh. :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2017-05-11 21:49 (saite)
turmpis ir tups lelelelel gfruc argumentz

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2017-05-09 23:01 (saite)
Tikmēr citās ziņās FDA ir devis atļauju 23andme sniegt informāciju cilvēkiem par viņu ģenētiskajiem riskiem.

Regulācija var būt pārmērīga un bieži vien arī ir. Lai gan protams, bez regulācijas arī galīgi nevar, un, iespējams, ka ir vietas, kur tā ir pārāk vāja. Bet āķis tajā, ka to nedrīkst uztver par svēto govi un jebkuras izmaiņas regulācijā uzskatatīt par nevēlamām.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]axsys
2017-05-25 12:06 (saite)
Tu te pirmais sāki runāt par "jebkuru izmaiņu regulācijā uzskatīšanu par nevēlamām".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2017-05-25 23:56 (saite)
http://slatestarcodex.com/2017/05/18/postmarketing-surveillance-is-good-and-normal/#comments

Šis dos dziļāku ieskatu, kāpēc uzbraucieni Trampam ir saistīti ar diezgan dziļu neizpratni par regulācijas radītajām problēmām.

Savukārt arstechnica.com bija raksts par to, ka zāļu ražotājiem ir radušās grūtības piegādāt nātrija hidrogēnkarbonātu. Tas ir vēl viens piemērs, kā regulācija var tik ļoti izkropļot tirgu, ka citiem uzņēmumiem ir pagrūti uzsākta pat vienkārša preparāta tirdzniecību.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?