- beidzot
- 12/12/10 10:39 pm
- "brīvdienas" ir beigušās un var atstrādāt mazo pelēko dieniņu faķī, uz dīvāna, tualetē un citās vietās ar gaismu lasīšanai, hoho. prozas nekad nevar būt par daudz, vai ne?
konkursiem tic tikai naivie, jo visi citi (autoritātes) balvas dod kā skaistu žestu, nevis acīmredzamu nopelnu. es atvainojos. - 11 commentsLeave a comment
- 12/13/10 10:22 pm
-
godīgi sakot, arī Tavas žūrijas augstākais apbalvojums man neliekas tik acīmredzams, bet nu tas tā. nē, nu es, protams, redzu iemeslus, kādēļ tieši tas stāsts/stāstniece bija pelnījis balvu, bet daži no šiem maniem iedomātajiem iemesliem kaut kā atgādina principus, pēc kuriem tiek dalīti oskari (un kurus Ronalds pieminēja lasījumos), un tas - bet nē nu labi, neko. labs darbiņš, kas padarīts - apsveicu ar "brīvdienu" beigām :)
- Reply
- 12/13/10 10:51 pm
-
nu re. nē, žūrijā vairs būt negribu. labāk baudīt un nedomāt daudz.
manai žūrijai patika arī Valka stāsts, bet kkā Muceniecei sanāca pārsvars pār jebkuru iebildumu. mums jau arī ir dažas meitenes, kurām Rokpeļņa vārds iedveš svētlaimi, līdz ar to, protams, dažas balvas atkarājās no mikrosimpātijām. bet ne tik daudzas kā tradicionālajai žūrijai. nu, piemēram, par ko Ignatam šoreiz?? man patika viņa stāstu krājums, esmu ar to ņēmusies vienam referātam, bet par elku pataisīt vēl netaisos :D
bet pasaki, kādi ir tie "oskarotie" iemesli. es neapvainošos, jo nebiju žūrijā viena :P - Reply
- 12/14/10 01:06 am
-
nu piemēram, man radies tāds iespaids, ka, ja filmas vērtētu pa kaut kādām komponentēm/kritērijiem, par katru dodot no 1 līdz 10 (kur 10 ir visaugstākais vērtējums), tad oskarus drīzāk dabū nevis tās, kurām vienā vai vairākās būtu 10, bet tās, kurām nevienā nav zemāk par, teiksim, 8 - tādas, kurām nav, kur piesieties, nevis tādas, kas tiešām būtu īpašas. kamēr gan vēsturē, gan atmiņā drīzāk paliek tās, kuras ar kaut ko izceļas.
- Reply
- 12/14/10 01:37 am
-
hm. nu labi. nosauc savas 5 nominācijas (matemātiskā piemēra ilustrēšanai) :p
varbūt mums tas stāsts patika, jo iedarbojās uz sievišķajām/mātišķajām jūtām? (ko lai dara...) - Reply
- 12/14/10 08:36 pm
-
nu labi, droši vien būtu vērts pieminēt, ka, pirmkārt, īsti nezinu, vai jūs tur vērtējāt tikai stāstu, vai stāsta un lasījuma kombināciju vai kā vispār. otrkārt, man pret uzvarējušo stāstu ir subjektīvi aizspriedumi - jau labu laiku man īsti nepatīk stāsti (prozas, filmu, vispār), kas veidoti, krāmējot čupā visādas sliktas lietas. neredzu nekā slikta skumju notikumu stāstīšanā, bet līdzās skumjajam (šajā gadījumā gaiši skumjajam) tomēr labprāt redzu arī kaut kādu oriģinalitāti, nevis vēl kaut ko un vēl kaut ko un vēl kaut ko skumju (piemērs tam, kā man liekas labi no grāmatām būtu B.Viana "Dienu putas", no filmām kaut vai "Trumena šovs"; negatīvais piemērs, savukārt, būtu filma, kuru skatoties es piefiksēju šo savu nepatiku - ja nemaldos, to sauca "Raudošais cilvēks", sižeta kopsavilkums: ebreju ģimeni izdzen no Krievijas->meita Parīzē dzīvo pie prostitūtām->Francijā iebrūk nacisti->viņas bojfendu, čigānu, nošauj->kuģis uz Ameriku nogrimst->viņas tēvs Amerikā nomirst). kombinācijā ar saldsērīgo "kas asarām acis izmazgājis, dzīvi redz skaidrāk" noskaņu, man (var jau būt, ka tikai man) tas liekas kaut kā banāli.
kā jau autorei teicu (meistardarbnīcu laikā - Tu uz pēdējo reizi plāno atnākt?), pret to, kā stāsts uzrakstīts, man īpašu iebildumu nav. par mātišķo/sievišķo runājot, jāsaka, ka gan Andris, gan Juris arī teica, ka viņiem stāsts ļoti patika, tā ka laikam jau drīzāk es esmu izņēmums.
ja nu par tiem, kas man patika - no meistardarbnīcām labs likās "Sasodītā čuhņa", kas pat netika astotniekā; Valka stāsts bija foršs gan tādēļ, ka smieklīgs, gan tādēļ, ka diezgan precīzi atbilda tam, ko mums mācīja par to, kādām tur jābūt struktūrām un tamlīdzīgi. Jura stāsts man arī patika - tāds pamatīgs, pārdomāts. nolasīja tajā pasākumā vislabāk, manuprāt, stāstu "Plus mīnus ideāli" - tieši tādēļ, ka tā dāma visu laiku mīņājās, satraucās, elpoja mikrofonā. no citiem pasākumiem Zebra stāsts bija neslikts, Kronberga arī labs. nu un Mikulāna lasījums arī bija iespaidīgs - pārdomāts taču, nevienu brīdi viņi nesasmējās un tik perfekti izskatījās viens uz otra fona. stāstu lasot, droši vien gan patiktu mazāk. ne ceturtdien, ne svētdien ne uz ko nebiju, tā ka lielāko daļu no "īstajiem" nemaz nedzirdēju.
nu re, cik daudz teksta man vajadzīgs, lai atbildētu uz diviem teikumiem. - Reply
- 12/14/10 11:33 pm
-
man, starp citu, arī ne pārāk patīk skumji teksti (kino vai cita veidā), taču pieredze rāda, ka skumjās parasti ir spēks. šoreiz autorei (kura man personiski galīgi nesimpatizēja, bet tas nav svarīgi) izdevās uzkrāmēt gan sāpes, gan mīļumu, gan vnk, varbūt pat primitīvu un bābisku, bet patiesu bērnauklību. principā viņas krāmējums, rupji sakot, ir līdzīgs Žoludes un tamlīdzīgu jauno, lirisko prozistu darbiem. daudz par to var runāt, bet nu jau par vēlu. pašlaik liekas, ka varēja apbalvot vēl un vēl citus, kas atsijājās kaut kur dziļāk un varbūt pat pamatīgāk, bet ko nu... autoriem viss vēl ir priekšā neatkarīgi no kkādu nūģīgu studenšu balviņām :D
te nu mēs nonākam pie jautājuma par mani un prozas meistardarbnīcu - es tur nekad neesmu jutusies ērti, jo neesmu rakstniece un pagaidām nebūšu. vnk nerakstu prozu, jo ir daudz mācību darbu. bet interese māc tik un tā - kas būs pēdējā reizē? (uzkodas un atspirdzinājumi, svinīgas uzrunas un novēlējumi? (joks))
runājot par Zebri - viņa grāmatiņa man put uz plauktiņa, rokas niez palasīt, ļoti interesē. - Reply
- 12/15/10 12:56 am
-
nu nu, nūģīgu :)
uz pēdējo reizi varbūt derētu gan atnākt - nu tīri tā, kā jau uz pēdējo. kas zin', varbūt dos diplomus :D Ronalds gan laikam ir iecerējis standarta lekciju, bet gan jau sava tiesa svinīguma un novēlējumu arī būs (no I.M. gaidu "jūs visi esiet baigie, baigie malači" :)
vienīgais, kas Tevi gan varētu apdraudēt, būtu četri balvas nedabūjuši autori, bet nu tas tā :D - Reply
- 12/15/10 02:03 am
-
ak dies. vajdzēs nomaskēties vai iepriekš paslēpties zem sola :D
I. M. nepatīk, kad neraksta, tāpēc "malači" nav par mani... principā viņas uzstājīgums mani arī aizbiedēja. lāga Ronalds bija tieši pa manam ritmam :) - Reply
- 12/15/10 11:14 pm
-
jā, ar I.M. ir... specifiskāk. jā, un no tiem, kas aktīvi nāk, laikam mēs ar Juri esam palikuši vienīgie, kas neko rakstītu nav iesnieguši (nu izņemot tos īsos stāstus, bet nu tā, ka neesam tikuši analizēti), tā ka gluži viena starp nemalačiem Tu nebūtu :)
starp citu, atgriežoties pie reiz pavīdējušās "vajadzēs biežāk uz BM koncertiem piestaigāt" idejas - izskatās, ka ceturtdien viņi spēlēs Depo. - Reply
- 12/16/10 10:29 am
-
nu labi. ja neaizgulēšos, aiziešu 6dien :D
ar koncerta ideju kā parasti - realizācija iespējama par vēlu un nelaikā... :/ nav jau cerību, ka viņi uzstātos līdz ~23:30, vai ne? - Reply
- 12/16/10 05:02 pm
-
Juris saka, ka viņi varētu sākt 22:30, plus mīnus kāda pusstunda vai tā.
- Reply