Lacy F

Jaunākais

You are viewing the most recent 50 entries

18. Aprīlis 2014

10:04: Time travel, nebet, air travel
Ohohō, ļaps -- ar Raijenēra randomo vietu piešķiršanu esmu nejauši dabūjusi priority boarding un vietas pirmajās rindās abos virzienos. Yay!

5. Marts 2014

22:47: Uz riņķi vien mana dzīve iet
Neliels zinātnisko gaitu apskats.

Es te nesen ņēmos ar magnētiskās rezonanses skenēšanu un empīriski atklāju, ka uzturēšanās magnētiskajā laukā apstādina rokas pulksteni! Pēc idejas tiem skeneriem ar metāliem kabatās klāt līst nedrīkst, bet es, iemiesojot tipisko priekšstatu par zinātnieku izklaidīgumu, nēsājos pa telpām tur un atpakaļ visa kā metāliste un šeku reku -- pulkstenis kā pie magnēta, tā laiks apstājas. Likās kruta.

Un otra lieta ir tā ka nākamnedēļ uz visu nedēļu braukšu strādāt uz Franciju uz European Synchrotron Radiation Facility. Nu klau, vienā nosaukumā ir tādi vārdi kā sinhotrons un radiācija?? Es esmu cerību pilna, ka jau pēc nedēļas man beidzot piemitīs kāda superspēja, nu vismaz telepātija!


Vot tā, rekur no šitādiem vidēja lieluma magnētiskās rezonanses riņķiem līdz gandrīz-bet-ne-gluži CERN riņķiem man te tā ikdiena paiet.


Preklīniskais magnētiskās rezonanses skenerisEuropean Synchrotron Radiation Facility
23. Janvāris 2014

14:45: Zinātnes humōrs
Vakar dzēru ar kolēģiem. Vakara gaitā noskaidrojās, ka divi no kolēģiem nakšņos vienā istabā, līdz ar to izskanēja loģiskais jautājums, vai viņi nakšņos arī vienā gultā. Uz ko sekoja zinātniski izsmalcināta atbilde, ka: 'Prospektīvi nē'.

2. Janvāris 2014

20:58: Brēcošie
Mums arī lidmašīnā ir patrāpījies konstanti kliedzoši brēcošais bērns. Es nezinu, es to vecāku vietā tīri karmisku iemeslu dēļ viņam jau sen būtu iebarojusi vieglu pretalerģijas sīrupiņu ar miega efektu. Es domāju viss tas tīrais naids un nepatika, kas pret to mazuli ir vērsta ir daudz sliktāk nekā tāds mazs, nomierinošs un visā visumā absolūti nekaitīgs miega sīrupiņš.

20:36: Apakaļ ziemā
Ielidošanu Dānijā pat grūti aprakstīt. Apmēram kā no laimīgās Hobitzemes ierasties tieši Sarumona acī. Vai veļu zemē. Vai kaut kādā purgatorijā. Vai pat pašā ellē.

No ļoķenes skats bija baiss -- pelēki melna jūra, pelēki melna zeme, pelēki melns lietus un tumsa. Lidostā nebija daudz labāk -- wtf ar tām viņu cenām?? Trollīšu Muminu krūzīte maksāja 25 eiro! Un kāpēc lidostā ir kaut kādi Gucci un Pradas?

Kā kronis visam Anglijas reiss aizkavējās par pusotru stundu. Ej nu sazini, kad tagad būšu mājās.

Vienīgais bōnuss, ka Norwegian ļoķenēs ir bezmaksas internets. Tad es vismaz publiski varu paust savu dziļo sāpi, kamēr laižos pāri jūŗām uz Salu.

1. Janvāris 2014

06:17: Kanārieši
Aizgāju ar savas adoptētās kanāriešu ģimenes draugiem (skatīt Ziemīšu ierakstu) tjipa uz pre-drinkiem ap vieniem naktī un nu tikai esmu pārvilkusies mājās. Draudzīgi tie kanārieši, iesaku !

Vēlreiz visiem laimīgu Jauno un es arī dodos snaust.

Zzz.

31. Decembris 2013

17:45: Es joprojām pa siltām zemēm (šodien +27 grādi un, protams, vēl ir gaišs). Mani toties tikko apmulsināja bankas automāts. Gāju ņemt ārā eirikus, a man piedāvāja attiecīgo naudu arī latos. Tas jau pats par sevi bija pārsteidzoši, huļi, viņi Kanāriju salās latus grib dot. Bet tagad vēl vairāk gribās arī rīt aiziet pārbaudīt, vai vēl gribēs latus dot!

Uz šīs nots arī sākšu konsumēt alkoholiskos dzērienus un atvadīšos ar:

¡Feliz año nuevo!

27. Decembris 2013

21:52: Kalni, kalni, augstie kalni
A šodien ar visu savu sāpošo šņupiņu uzmaucu augšā kalnos -- kaut kur pusotra kilometra augstumā! Man jāatzīmē 3 pozitīvas lietas Kanāriju sakarā: visur var nokļūt ar sabiedrisko transportu, visur ir ļoti labi ceļi, visi viņu autobusu šoferi ir ar dzelzs nerviem. Es vispār pārāk no augstuma nebaidos, bet kad mēs bliezām pa tiem serpentīniem gar milzu aizām, tad arī man mazliet šķērmi sametās.

Vispār bija interesanti -- jūras līmenī bija ap +20, kalnos pa vidu, mākoņu zonā ap +14, a kalnu galotnēs virs mākoņiem un ar sauļeiti +25. A bet tā točna -- sala ir kontrastu pilna dabas ziņā. Bet es akal domāju par tiem cilvēkiem, kas dzīvo tais ielejās starp kalnu grēdām. Tur tak viss ir slīps! Un kā tur no tās ielejas tak vispār grūti tikt ārā. A ņem un dzīvo. Šveicē tak ar laikam tāpat? Es vispār spēcīgi sevi sajūtu, kā cilvēku no līdzenumiem, man labāk patīk ka no Bambāļiem līdz Rīgai var aizbraukt pa taisnu 2D līniju, nevis ka jāmokās pa šitādām 3D atrakcijām. Ne ne.

Olraitī, rītā pēdējais dabas atklājējas posms, a pēc tam some quality beach time, yay!

26. Decembris 2013

19:38: Maspalomas
Ziņas no siltajām zemēm.

Rīts sākās ar to, ka es salauzu degunu. Nu ok, ja deguns nav lauzts, tad ir vismaz pamatīgi apdauzīts. Tas notika tā, ka manai guļamistabai ir viscaur stikla durvis. Es no rīta visa vēl tāda laimīga pussapņaina kā centos ar joni izkļūt no istabas, tā pamatīgi iemaucos tajās durvīs ar nabaga degunu pa priekšu. Asinis netecēja, bet sāp gan. Tagad laikam zinu, kā jūtas tie nabaga putniņi, kas ietriecas māju logos.

Bet nu ar visu savu sāpošo struņķīti kāpu ka autobusā un no saviem viesmīlīgajiem Las Palmas ziemeļiem vēlos ka uz saulainajiem salas dienvidiem. A tur tak galīgs vājprāts! Tur ir tikai vienas vienīgas viesnīcas. Piedevām viss ir angliski, vāciski vai skandināviski. Nez kāpēc Deutcher Artz bija vājprātā populāri. Varbūt vācieši tāpat kā es mauc ar saviem nabaga struņķīšiem visādās riebīgās, priekšā noliktās stikla virsmās. Nu nezinu. Lai nu kā, aizvēlos uz Faro de Maspalomas, bet no turienes līdz Puerto de Mogan, kur izdzēru cervezu ar skatu uz jūru drausmīgi pārtūristotā vietā. Tad braucu apakaļ uz Maspalomas kāpām, kas bija visnotaļ glīšās. Izkāpāju kāpas, apskatīju nūdistus, tad gāju dzert mohito un vēlos ka mājās.

Tagad gaidīšu līdz rītam, vērojot kā mans deguns jūtas. Varbūt pirmo reizi mūžā izmantošu savu ceļojuma apdrošināšanu. Latviešu dakteri kā specialitāte laikam gan viņiem te nav?

25. Decembris 2013

02:51: Ouļī šit
Mmkay, negaidītas sagadīšanās šad tad notiek, bet neticēsiet (es, piemēram, joprojām lāga neticu), bet es tikko atgriezos no autentiskas kanāriešu ziemīšu sagaidīšanas ar autentisku kanāriešu ģimeni, kas mani, nepārspīlējot, uz savām mājām savāca no ielas. Viņi gan vēl palika svinot (i veci, i jauni), bet mans ziemeļnieces nogurums prasīja notīties.

Feliz Navidad!

23. Decembris 2013

20:09: Pffffffffff ziemeļiem
Pagājušogad es pa ziemīšiem ierados Latvijā. Bija -11 grādi un putenis un mans pirmais pirkums bija termālā apakšveļa. Pēc tam pāris dienas vēlāk temperatūra bija bišķiņ virs nulles un viss tas sniegs pārvērtās pretīgā, šķīstošā, pelēkā masā, kas tā vien radīta krišanai un kaulu laušanai. Tai brīdī manī kaut kas salūza. Nozvērējos vairs nekad sev tādas mocības nedarīt.

Tad nu turēju vārdu un šodien ierados Kanāriju salās. Episki! +21 grāds, sagaidīju izcili skaistu saulrietu bradājoties ar plikām kājām pa okeānu. Piebildīšu, ka saulriets bija 18:30 vakarā... Pēc tam paēdu svaigi ķertu dorādu uzdzerot vietējā ruma mohito, fonā skanot ziemīšu dziesmām. Nospriedu, ka galu galā tam Jēzum tak vairāk piedien palmas nevis kaut kādas egles! Varbūt katram kristietim vajadzētu ziemīšos doties svētceļojumā uz siltajām zemēm? Atceļā pludmalē apēdu saldējumu un sajutos ļoti labi. Piedevām ironiskā kārtā, pretī manai mītnei ir krievu veikals, kur pārdod ne tikai Laimu, šprotes un balzāmu bet arī -- 'Biezpiena torti ar ķiršiem'! Es nopirku biezpiena sieriņus Pasaka. Kanāriju salās !!! :O

Aaah, beat that the north. Ja man būs ļauts, arī turpmāk uz ziemīšiem ziemeļos mani negaidiet -- braukšu pie palmām, autentisku laimi meklējot.

14. Decembris 2013

15:49: Jumis
Vāāv, es pirmo reizi mūžā redzēju vīnogu Jumi -- divas vīnogas saaugušas kopā! Apēdu, garšoja normāli. Laps.

28. Novembris 2013

09:00: Tiešā demokrātija
A visu šito politisko trakumu sakarā -- mēs nevaram uztaisīt tiešo demokrātiju tā kā Šveicē? Mož, ieliekot šitik lielu atbildību vēlētāja vulgaris rociņās, cilvēkiem sāks rasties atbildības sajūta par savām izvēlēm un to sekām?

21. Novembris 2013

18:23: Neparastas sagadīšanās dēļ es atkal esmu nokļuvusi subtropijā un te ir +26 grādi !!! Izcili!

13. Oktobris 2013

14:41: Biznesa plāns
Starp citu, kā gadījās kā nē, es vakar tikos ar visādiem politiskiem ļaudīm, kas rosināja manus domu procesus, kā rezultātā man liekas, ka es esmu nonākusi pie biznesa plāna, kas ātri Latviju padarītu stāvus bagātu.

Tātad: legalizējam visas narkotikas un pārdodam šamās veikalos kā alkoholu un cigaretes ar milzīgu nodokli.

Potenciālie riski: pieaugs vietējo narkomānu skaits (bet tos ātri varēs uzķert ārstniecības iestādes, kuras varētu finansēt no narkotiku ieņēmumiem), noziedzīgie grupējumi un mafija sāks uzbrukt Latvijai.

Potenciālie ieguvumi:

1) ja Latvija būs teju vienīgā valsts visā pasaulē, kur viss ir legāli, iedomājieties tūristu barus, kas šeit ieplūdīs. Augs transporta ieņēmumi, tūrisma ieņēmumi, būs milzīgi ieguvumi no iztirgotajām narkotikām it īpaši nodokļu veidā. Man pat liekas, ka nevajag nekādas aptiekas kontroles -- nē, ejam vietējā Smiltenes pārtikas veikalā un pērkam heroīnu -- iedomājieties kā augtu mazumtirdzniecības apjomi! Un un un -- pats labākais šajā plānā ir ka narkotiku tūristi visticamāk iepirks rezervi un dosies lietot atpakaļ uz savu valsti (pa kluso ievedot -- bet -- hā! -- mums ir Šengena, tam nevajadzētu būt sarežģīti!). Tā ka viņu atkarības problēmas jau vairs nebūs LV problēmas.

2) milzīga valsts reklāma pasaules mērogā un vieta vēstures grāmatās garantēta

3) noziedzības samazināšanās, jo nelegālas narkotikas, protams, noved pie noziedzības

4) darbs grindeksam un olainfarmam

5) nu un protams naudas kaudzes Latvijai!


Jā, jā, narkotiku legalizācijas idejas jau nav nekas jauns, bet tagad, kad latviešu Latvijā ir tik maz, tad kā sociālais eksperiments tas būtu samērā maza mēroga, cerams, bez drausmīgi traumējošām sekām. Bez tam mums tak trakoti gribās naudu un Latvijas Nokiju -- ou hellou -- zāļu ražotnes firmas mums ir, patenti vecajām narkotikām ir iztecējuši, utt. Tā sacīt, nafta mētājas acu priekšā, a davaj, ņemam un taisam urbumu.

Man liekas, ka problēma, kad tiek runāts par narkotiku legalizāciju, ir tā, ka tiek uzsvērtas sociālās izmaiņas. Bet nē -- tā tak ir milzu, milzu bagātība!

Tādas te lūk man svētdienas pēcpusdienas pārdomas :D

29. Septembris 2013

22:03: Prāmīc pāri Mērsijai
Biju nedēļas nogalē Aknu Dīķī un pārbaucu ar ferry 'cross the Mersey. Protams, ka uz prāmīša viņiem bija jāspēlē attiecīgā dziesma.

Toties tagad - tagad lūdzu kāds man izdabūjat to dziesmu ārā no galvas vai vismaz izslēdziet repeat funkciju !!!

4. Septembris 2013

14:36: Ugunsdzēsējs tavā kuņģī jeb DIY Rennie
Starp citu, vakarnakt vēdersāpju ietekmē atcerējos, ka gribēju ar cibiņiem dalīties arī DIY Rennie receptē, ja nu jums arī kādam ir paaugstināts skābes līmenis kuņģī un gribās ātri problēmas novērst.

Tātad sākam ar to, kas ir Rennie sastāvā - kalcija un magnija karbonāts. Kas ir kuņģa skābītei pamatā? Sālskābe jeb HCl.

Tagad izrādīsimies, ka atceramies pamatskolas ķīmiju:

2 HCl + CaCO3 --> CaCl2 + H2CO3

abet H2CO3 ir nestabils savienojums, un notiek vēl viena reakcija: 2 HCl + CaCO3 --> CaCl2 + H2O + CO2

Značit, skābe tiek pārvērsta ūdenī, gāzē un sālī un ja nav skābes nav problēmu!

Apmēram tas pats notiek ar magniju.


Viss ir ļoti labi, bet huļi Rennie tik dārgi maksā?? Tad nu problēmu var atrisināt daudz vienkāršāk iegādājoties milzu bundžu ar pārtikas piedevu kalcija karbonātu par apmēram tādu pašu cenu, kā mazu paciņu Rennie. Es pieļauju, ka Rennija efekts ir ātrāks, jo kalcijs nav tik cieši saspiests kopā tabletē, kā pārtikas piedevā. Tad nu DIY slēpjas tajā, ka ir jāpaņem piestiņa (vai es nezinu, āmurs), jāsamīca tablete pulverī, jāatšķaida ar ūdeni (radīsies suspensija - kalcija karbonāts ļoti sūdīgi šķīst ūdenī, līdz ar to kristāldzidru padzērienu negaidiet...) un jāpļauj iekšā.

Medicīnas nīdējiem un neticīgajiem iesaku mājas apstākļos, teiksim citronskābē iemest to kalcija pulveri un būs putas un šņākoņa, un burbuļi! Un tas pats notiek kuņģī ! Protams, patīkamo var apvienot ar lietderīgo un skābi iegāzt tējkannā, jo tas kalcijs, kas ir apkaļķojušā tējkannā ir apmēram tas pats, kas tabletēs un Rennijā un kopā ar skābi notiks augstāk aprakstītā reakcija un tējkanna akal būs spoža un tīra. Vispār tas būtu ekstrēmais DIY variants -- kasīt kaļķi nost no tējkannas un lietot pret vēdersāpēm. Bet ja nu visi striķi trūkst...

Devu iesaku piemērot simptomātiski -- iedzeram vienu tableti, 15 - 30 min pagaidām, ja nav labāk iedzeram vēl utt. Arī atgādināšu, ka pārāk daudz kalcija nav labi, ka šī metode ir pielietojama tikai skābes līmeņa samazināšanai un vislabāk tikai tad, ja problēma ir akūta. Un jebkurā gadījumā, informējiet ģimenes ārstu par savām veselības nedienām :)

14:22: Peles atbilde
Tātad, labi, atrisinājums tai psihodēliskajai bildītei. Tā tātad ir viena šķēlīte no PET jeb pozitronu emisijas tomogrāfijas skenēšanas sesijas, kur skenēta tika visa pele ganrīz visā garumā. Attiecīgi bilde ir no apmēram šādas plaknes (un jā, man ir tāds T-krekls):Plaknes var būt visādas - gareniskas, šķērseniskas, pa diagonāli, pofig. Dati ir 3D līdz ar to grozi un griez kā gribi. Krāsas visas ir pseidokrāsas un var izvēlēties kādas tik sirds vēlas (es gan parasti izvēlos pēc principa vai es vispār kaut ko tur varu saskatīt vai nē). Šeit piemēram ir bildītes no krūšukurvja apakšējām ribām:


PET plaši tiek izmantots vēža metastāžu diagnosticēšanai, bet, ja es te baigi tagad kaut ko nemuldu, man liekas, ka Latvijā vispār nemaz nav PET skenera! Kas liekas jocīgi, ka es te Anglijā skenēju kaut kādas peles un ko tik vēl nē, kamēr LV nav vispār :D Par to gan nevajag sašust, jo process ir ķēpīgs tādā ziņā, ka vajag ne tikai skeneri, bet arī ciklotronu, kur radioaktīvas PET vielas tiek sintezētas. Tad nu tur vaig pulka visādu speciālistu. Bet arī, ja es nemaldos, tad tagad tiek būvēts Nukleārās medicīnas centrs, kurā kā reizi būs arī PET. Tad nu es kādu dienu ceru, ka saņemšu zvanu no jaunatklātā Nukleārās medicīnas centra, kas teiks -- davaj, mēs tev maksājam ļimōnu, nāc pie mums strādāt! :D1. Septembris 2013

02:44: Psih_pele
Par psihodēlisko bildīti -- labi, pateikšu priekšā, ka tā ir pele. Kāds var pateikt mož ar kādu metodi bilde dabūt, kādā leņķī/griezumā uzņemta un kādas ķermeņa daļas varam saskatīt?

29. Augusts 2013

21:28: Psihodēliskā zinātne (bez LSD un sēnēm!)
Vakar un aizvakar teju visas acis izskatīju pētot un mēģinot saskatīt visādas fīčas šāda tipa bildītēs:


Uzmini nu, kas tas ir?


24. Augusts 2013

01:29: Omeprazols
Šovakar dzēru kopā ar kardiologu, orgānu transplantācijas ķirurgu, farmakologu un PET/CT speciālistu. Runājām par visādām jautrām lietām, bet vissvarīgākā atklāsme man likās šī:

Omeprazols ļoti labi palīdzot pohām !!! Piedevām, lansoprazols šajā jomā esot vislabākais.

Protams, pirmkārt, man palika skumji, ka kā es to varēju nezināt. Otrkārt, rīt būs jāpamēģina !!!!!!

9. Augusts 2013

17:59: kriptiski, bet fakts
Ka tikai reiva pupiņas mums vakar nebūs izjaukušas artēriju radioloģiju !

12. Jūlijs 2013

13:23: Nekas nav mūžīgs
Šodien mums te traki silts un saulains, un manas domas nebeidz kavēties pie mana mīļākā T-krekla, kas decembrī nogrima Karību jūrā. Eh, nu es ceru, ka varbūt viņam tur ir radies kāds pielietojums, nezinu, koraļļi saauguši, vai tur kaut kādi krabji mājiņas sataisījuši, tieši zem uzraksta 'Your hair looks tasty'. Es viņu parasti pietaupīju kā reizi šādām perfektām vasaras dienām, bet redz kā sanāca.

Ak jel, lai viegli ūdeņi manam T-kreklam.

Un piedodiet par sentimentālo atkāpi.

10. Jūlijs 2013

15:05: Karaliene Milda
Starp citu, eiro sakarā es jau nespēju sagaidīt, kad man sāks jautāt vai tā dāma uz Latvijas eiro ir Latvijas karaliene? Jo cik nu pagaidām tie eiriki ir, tad cilvēku portreti un it īpaši profilā uz 1 un 2 eiro monētām ir tikai tām valstīm, kurās šie cilvēki tik tiešām ir monarhi.

Bet šeit es toties saredzu milzu potenciālu latviešu mistērijas radīšanai. Mēs varētu uzcelt Mildas pili - Mildavu - un teikt, ka tur ieslēgusies dzīvo Milda, kuru neviens nav redzējis kopš Otrā pasaules kara, kad viņa tur noslēpās iekarotājiem nākot (un te pat viss sakrīt -- Milda kā reizi bija uz monētām arī tieši pirms Otrā pasaules kara!). Bet, lai arī Mildu neviens nav redzējis, visi zina, ka viņa ir, jo -- viņa raksta tviterī un feisbukā. Milda savā augstajā, vientuļajā tornī sēž un vēro. Un tvīto par to. Protams, tā kā īstenībā tāda Milda nemaz nav, tad būtu jāiedibina Mildas komisija. Tajā būtu galvenais Milds vai Milda, kā arī Mildas vietas izpildītājs/-a. Padotie varētu būt Mildēni. Jānim Jarānam varētu piešķirt Mildiņas ordeni un pataisīt viņu par karalienes trako trešās pakāpes brālēnu. Ak, iedomājieties, kādus suvenīrus mēs varētu pārdod? Kādus ciltskokus zīmēt mūsu karalienei Mildai? Nē, nē, ne jau ar kaut kādām rietumvalstīm (viņiem rastos aizdomas), bet nē, čupojās ar arābiem un kirgīziem, un somiem, un pašu Čingizhanu, kura kaujas garu īstenībā izraisīja Mildas vecvec...vecmāte, kas neatzina Čingizhanu par gana karstasinīgu viņas gaumei, tad nu Čingizhans atriebjoties iekaroja visu Eiropu.

Oj, te tak ir ko stāstīt un stāstīt !

6. Jūlijs 2013

20:57: Un tas vispār ir negodīgi, jo ceturtdien uzrakstīju teju pie tūkstoša. Bet nu ok, laikam salīdzinājums nevietā, jo tagad man debīlajam ievadam visur jābāž tās atsauces priekšā, pakaļā, mī un žē. Nez nav tāds amats -- atsauču-licēj-zēns/meitene? Tad es gari un plaši varētu izvērsties, bet lūk šis algotais palīgs sabāztu atsauces.

Progress? 464 vārdi, visas atsauces nav sabāztas, kur vaig, bet, piedodiet, es nespēju.

20:14: Tā, tik tālu mēs jau esam
Un kāpēc tur nevar uzlikt 50??

http://writtenkitten.net/

19:55: Rakstu darbi zinātnē
Ziniet, kā mēdz teikt -- mākslas darbi dzimst lielās mokās? Oj, tad ziniet arī, ka zinātniski rakstu darbi dzimst ne mazākās. Uzstādīju sev dienas mērķi uzrakstīt 666 (jēēēs) vārdus, tagad dienas beigās man ir 401 un izmisums.

30. Jūnijs 2013

13:08: Osmaņu impērijas tautumeitas un bāleliņi
Vakar biju turku kāzās, kurās uzstājās turku tautas deju kolektīvs. Nja, tās tev nav nekāds klipu klapu sprigulīti pelēkos lindrakos. Nope, džeki ar pistolēm aiz jostas kareivīgi lēkāja agresīvas austrumu mūzikas pavadījumā, gatavi rīkli pagriezt, kamēr džusēm nacionālā deja bija vēderdeja erotiskās noskaņās. Visa vecuma publika kaislīgi iesaistījās līdzi. Es goda vārds biju pilnīgi saviļņota.

27. Jūnijs 2013

21:54: Karsts un sutīgs
Šodien Izmirā gandrīz izkusu. Mani māc patiesas bažas, ka rīt tuksnesī iztvaikošu pavisam.

15:10: Izmira
Pie mums šodien Smirnā +34. Rīt brauksim uz tuksnesi.

25. Jūnijs 2013

21:09: Stambula
Šorīt agri no rīta ieradāmies Taksim skvērā Stambulā un viss bija klusi un mierīgi. A tagad ziņas rāda, ka tur atkal kaut kādi protesti. Bet nu 20 min no turienes mums te viss mierīgi. Bet vispār tiktāl esmu absolūtā sajūsmā par šejieni!

20. Jūnijs 2013

16:24: Hellou Jāņabērni
Es domāju, ka CSDD varētu nebūt tālu no patiesības:

21:55 ALCHEMIST KONSTANTI UZTURĒSIES DŪMOS, SAKOT, KA IR „EZĪTIS MIGLĀ”.
22:10 ALCHEMIST IZKRATĪS SIRDI BĒRZAM.
23:45 ALCHEMIST UZ MIRKLI NOLŪZĪS.
00:00 ALCHEMIST IESTUDĒS JAUNU UGUNSKURA DEJU.
00:10 PA LABI SĒDOŠAJAM UZNĀKS RUNĀJAMAIS.
01:00 MIERU NEDOS JAUTĀJUMS PAR PAPARDES ZIEDU.
01:30 ALCHEMIST SPĒLĒS FRĪSBIJU AR SIERA RITULI.
02:14 NAMATĒVS SĀKS TOSTU AR VĀRDIEM: „NU, TAD...” UN TUR ARĪ PABEIGS.
03:00 ALCHEMIST ATRADĪS OTRU PUSĪTI… SIERA GABALAM.
03:45 PIE TUALETES KĀDS SMELDZĪGI DZIEDĀS: „BET VAI TU IZNĀKSI, KAD MAN VAIRS NEBŪS 16.
05:35 ALCHEMIST MĒĢINĀS IESTŪĶĒT VILNAS ZEĶI IEŠĻŪCENĒS.
06:00 ALCHEMIST SILDĪS KĀJAS PIE UGUNSKURA UN RISINĀS SARUNAS PAR GLOBĀLO SASILŠANU.
10:34 ALCHEMIST MEKLĒS KURMJA ALĀ AUSKARUS.

22. Maijs 2013

22:14: GG
Great Gatsby filmas izpildījumā bija neaprakstāmi Garlaicīgais Gatsbijs. Filmas vidū pavisam nopietni apsvēru doties mājās. Varbūt pie vainas ir tas, ka es tikai pirms kāda gada izlasīju pašu grāmatu, bet nu filma vilkās neaprakstāmi lēnām. Pagājušonedēļ biju uz Star Trek, kas arī nav gluži mans mīļākais žanrs, bet ta tur vismaz divas stundas tu vari aizmirsties no grūtās ikdienas. A Gatsbijā -- grimstot garlaicības agonijā, sūrā ikdiena tiek iezīmēta boldā un pasvītrota ar vismaz trīs treknām līnijām.

27. Aprīlis 2013

11:34: Izcili
Sadness

26. Aprīlis 2013

23:33: Tātad Pasaules kausa otrajā kārtā Kristaps bija 6. (!), vakar bija 37., kopvērtējumā dalīta 20. vieta. Izšķirošā diena -- svētdiena! Jē!

18:19: A es vispār nesaprotu, kāpēc latvju ziņās vispār par tām sacīkstēm neraksta.

17:50: Kristaps ar Conte Pasaules kausa otrajā kārtā pārlekšanā!

13:42: Zirgu ziņas
Kristaps Neretnieks and Continue 3rd place in 140cm,Götenburg 2013
http://results.scgvisual.com/2013/goteborg/r25.html


Tagad dzīvajā iet 150 m un Kristaps ir kvalificējies pārlekšanai! (Pārlekšana ir tad, kad vairāki jātnieki izlec no sākuma bez nogāztiem šķēršļiem, un tad beigās ir pārlekšana, kas ir gan uz ātrumu, gan nogāztajiem šķēršļiem)

25. Aprīlis 2013

13:50: Piedodiet, uz nedēļu palikšu zirdzīga
First day in Götheburg - 140cm Kristaps Neretnieks with Conte Bellini 2nd place :) 1st place to Meredith Beerbaum 3rd to Edwina Alexander http://online.equipe.com/en/class_sections/73691/results

22. Aprīlis 2013

21:33: Akal par jāšanu!
Tā, reku vēl ir viģiks par Kristapu un sacenēm! http://www.vissnotiek.lv/kristaps-neretnieks/

(Nē, man akal te ir jādižājas un jāstāsta, ka es ar reiz ar to smalko zirgmašīnu tiku vesta uz Tallinu!)

21. Aprīlis 2013

15:27: Jāšana, jāšana, jāšana!
Ōōō, visi nākamnedēļ saturās un līp pie teļļukiem ! Pirmo reizi latvietis - Kristaps Neretnieks - jās pasaules kausa finālā, lēkšanas sacenēs. Pasākums būs piektdien, sestdien un svētdien! Zem Latvijas karoga kopā ar mega giga superstāriem! Piedevām Kristapam ir tikai 23 gadi, a jāj profesionālās sacenēs ta cilvēki līdz pensijai vismaz!!!

Nu, un, protams, te es arī nespēju nepastāstīt, ka vispār mēs ar Kristapu vienā stallī un uz vieniem un tiem pašiem zirgiem mācījāmies jāt. Viņam gan sanāca labāk nekā man :D

Visādi linki šeit latviskās pašapziņas veicināšanai (kā reizi 4. maijs takš nāk):

http://www.gothenburghorseshow.com/in-english/goteborg-horse-show/
http://www.hippobase.com/EventInfo/Entries/CompetitorHorse.aspx?EventID=868&TourGroupID=CSIW&PublicHidden=ignore

19. Aprīlis 2013

09:46: Amērika
Lasu tagad par sprādzienu vakar Teksasā un par to, kā tā rūpnīca iznīcinājusi blakus esošās dzīvojamās mājas. Ja godīgi, galīgi par to nebrīnos. Reiz devos roudtripā pa Luiziānu, kur ir visās malās milzīgas, nu tiešām milzīgas naftas tvertnes. Un teju neticami daudz. Brauc ar mašīnu kilometru pēc kilometra, un visur acīm paverās tās cisternas. Viņas tiešām bija nu tā, uz futbola laukuma izmēru katra. Bet vispārsteidzošākais mums likās tas, ka visur blakus tām milzīgajām cisternām un pārstrādes rūpnīcām bija dzīvojamās mājas. Iedomājieties skatu -- kādas 200 futbollaukuma cisternas un viņām apkārt, pat tik tuvu kā kādi 200 metri, ir dzīvojamie rajoni. Tad nu mēs jau tad spriedām, ka, ak jel, kas notiktu, ja kāds izdomātu piešķilt sērkociņu nepareizajā vietā. Teksasā gan bija ķīmijas rūpnīca un labi, ka ne naftas cisterna, bet njā, dzīvojamo māju tuvums neizbrīna. Amerikas health and safety...

9. Aprīlis 2013

20:24: Alķīmiķis boguslandijā
    Reiz sensenos laikos, kad alķīmiķe vēl bija jauna un zaļa, viņai bija nosliece nedaudz ticēt brīnumiem. Piemēram, ka varētu eksistēt Dievs, garu pasaule un tādā garā. Un tad nu kluss sapnis bija vienu dienu aizbraukt uz Glāstonberiju, kur zem Tora kalnā ir aprakts Svētais grāls un kur Artūrs pats ir atmetis pekas un tādā garā. Šis te sapnis bija vēl slīpētāks tādā ziņā, ka Glāstonberijā vajadzēja ierasties akurāt uz dzimšanas dienas laiku un dzimšanas dienas saullēkts būtu jāsagaida kalna virsotnē. Alķīmiķei dzimene ir ietrāpījusies tādā maģiski noskaņotā laikā, kad akurāt piedzima Buda, augšāmcēlās Jēzus utt. Tad nu rītausmas sagaidīšanai vajadzēja veicināt misticismu.1. Aprīlis 2013

11:13: Belgapofig
Nja, tikko kā atgriezos no savas sirdsmīļās Gentes un joprojām esmu neslēptā sajūsmā par Beļģijā valdošo mēreno pofigismu jeb kā lasīju vienā rakstā - "miermīlīgo anarhiju".

Tā piemēram Beļģijā smēķēt krogos aizliedza tikai 2011. gadā (un vilcienos starp citu tikai 2004.!), bet kā tad beļģi nepīpēs?! Tad nu krogi pārāk neiespringstot ap pusnakti piever aizkarus un visi laimīgi pīpē. Tas, protams, nav nekāds noslēpums, bet arī policiju tādi nieki neuztrauc.

Tad vēl Gentes centrs ir ūberākais UNESCO Pasaules kultūras mantojums tātad. Bet ko dara beļģi? Ņem un pašā pašā centrā uzceļ nezināmas nozīmes kaut kādu modernās mākslas paskata jumtu. Lielu. Vietējiem nepatīk, bet kad viņi uzzina, ka UNESCO arī nepatīk, tad domas mainās.

Nu un tad jau vecie labie noteikumi, ka smēķēt var no 16 gadu vecuma, pīpēt var arī zāli, geji var precēties un adoptēt bērnus un ja apnīk dzīvot var eitanizēties.

Tāda relaksēta būšana !

21. Marts 2013

15:52: Radioaktivitāte
Šodien biju pēc nu jau teju dienišķās radioaktivitātes devas (pētījumiem, viss tikai pētījumiem - ak, ko es daru zinātnes vārdā!) un kamēr radioķīmiķis netīšām kontaminēja manu svina trauciņu un meklēja citu, uzsitu klaču ar ciklotrona inženieri.

Viņš pastāstīja visko jautru radiokativitātes sakarā. Tā piemēram agrāk visas šitās radioaktivitātes taisīšanas ierīces neesot bijušas diez ko jaudīgas, līdz ar to sanāca vairāk ķīmiķiem ņemties pa radioaktivitāti. Piedevām šamie bija tāda hārdkōra veči, ka visu aiztika ar rokām. Un tā rezultātā viņiem pazuda pirkstu nospiedumi! Pēc tam gan esot atauguši, bet man katrā ziņā likās iespaidīgi.

Otrs stāsts bija par to kā arī senākos laikos, kad zāle bija zaļāka un visiem visādas darba drošības neinteresēja, kāds kurpju veikals bija iegādājies rentgena mašīnu, lai cilvēki pielaikojot kurpes var iebāzt kāju tai rentgena mašīnā un paskatīties kā kurpe izskatās kopā ar skeletu. Viss jau labi, bet tā rentgena mašīna esot bijusi tik jaudīga, ka pat ciklotrona inženieris (kurš pie reizes neatcerās, kur nolicis manu radioaktīvo vanādiju) esot jutis dziļu pietāti. Tā nu cilvēki aiz laba prāta vājprātā nostaroja savas kājas. Bet bij tak jautri !

22. Februāris 2013

09:36: Zirgu gaļa
Bet es tomēr laikam esmu naiva un lāga nesaprotu vienu lietu par to zirgu gaļas skandālu, proti, kur viņi ir dabūjuši tik daudz zirgus??

Es zinu, ka govis Eiropā audzē gaļai daudz un dikti. Cik nu es zinu, tad zirgus parasti gaļai neaudzē, līdz ar to vienīgie zirgi, kas mums te Jūrōpā ir, ir kaut kādi hobijnieki un sporta zirgi. Vai ta tiešām viņi mirst tādos kvantumos, ka var aizstāt govis?

Nu nezinu, ja nu vienīgais to gaļu sūta no kaut kādas Mongolijas vai citām stepēm, kur zirgus ēd brokastīs, pusdienās un vakariņās... Varbūt kāds var paskaidrot?

10. Janvāris 2013

09:43: Dabas jaunumi
Ō, šīs nedēļas žurnālā Daba (saukts arī par Nature) interesants raksts. Izrādās, ka Eiropas Savienība šogad apstiprinās likumu, kas neļauj reklamēt ēdienu kā veselību uzlabojošu, ja tas nav pierādīts ar zinātniskiem faktiem. Tad nu attā attā jogurtiem, kas uzlabo imūnsistēmu, un olīveļļai, kas palielina labā holesterīna daudzumu asinīs. Nedrīkstēs rakstīt, ka ēdiens padarīs cilvēku tievāku, laimīgāku vai veselīgāku. Pat tādi vārdi kā probiotisks un antioksidants vairs nebūs atļauti!

He, nez ko ta šie tagad izdomās tā vietā? Spiedīs, ka ōōō, šitas gan ir trakoti... garšīgs? Vai arī, vai arī -- tiešām investēs zinātnē un gādās man kādu dienu darbu?? Jē !

Links te: http://www.nature.com/news/culture-shock-1.12158

Tags:

5. Janvāris 2013

12:12: Izklaidības sindroms
Bāc, vakar točna sajutos kā tāda klišejiska zinātniece. Man, lai nokļūtu pilsētas centrā, kādas 20 min jāminās ar riteni un piedevām vienā posmā pāri kalnam, kur sanāk konkrēti nomīties. Vakar devos uz vietu pa ceļam uz pilsētu tieši pirms kalna. Braucu, braucu, visa tāda nogrimusi domās (zinātniskās, piedevām) līdz attapos kalna otrā pusē ar atskārsmi, ka tagad man ir jāgriežas riņķī un jāminās vēlreiz šamam pāri atpakaļ...

Stulbās, patiesās klišejas :(

18. Decembris 2012

11:44: Konference
Ō, esmu tagad apgreidotā konferencē, kur pa logu var redzēt Lielo Beni, Vestminsteras Abiju un Londonas Aci. Labais !

17. Decembris 2012

18:46: Zinātnisks kretīnisms
No raksta šeit: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/447066-olaine_uzbrucejs_ar_nazi_sadur_vairakus_cilvekus

"Vaicāts, vai Olaine neizceļas pārējās Latvijas vidū, ņemot vērā, ka pirms nepilniem diviem gadiem Parka ielā kails un psihiski nepieskaitāms vīrietis ar nazi nogalināja svešu sievieti, Grišins atbildēja: «Es atturēšos komentēt, bet man arī vakar radās tāda sajūta -, ja vēl nesen bija nemotivēta agresija, kad cilvēks izskrēja un ar nazi nodūra nevainīgu sievieti."


O jā, n=2 un mēs jau izdarām secinājumus! Eh, būtu man tik vienkārši dabūt publikācijas...

Powered by Sviesta Ciba