Papa de Jacques ([info]adirred) rakstīja,
@ 2021-01-13 10:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Stratēģija
Vai būs kāds punkts, sarkanā līnija, vai kā nu to sauc, pēc kura tiks pacelts jautājums, vai Latvijas izvēlētā stratēģija ir nepareiza? Kaut kā dīvaini izskatās, jo daudzas lietas Latvijā notiek tāpat kā Zviedrijā. Teiksim, vīruss iekļuva pansionātos. Zviedrijas gadījumā tad tika klārēts, ka stratēģija nepareiza, ka gribējuši večukus nomušīt ekonomikas vārdā un tamlīdzīgi.

Tad vēl, protams, tas jancīgais superfokuss uz vakcinēšanos. Man ir tāda sajūta, ka Kariņš lepni ielicis visas olas vienā groziņā, un nu tik rāda. Bet vakcīna neko uzreiz neatrisina. PVO nupat paziņoja, ka ar visu aktīvo vakcinēšanos šī gada laikā globāli kolektīvo imunitāti sasniegt nav iespējams. Latvija nav nekāda izolēta sala, kā mēs visi labi zinām. Tātad ierobežojumiem būs būt. Bet premjers stāsta pretējo - tagad te visi novakcinēsimies, un tad tik atsāksies "normālā dzīve".


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2021-01-13 11:27 (saite)
PVO komunikācija man vispār šķiet kaut kāds absurdu kalngals. Pat ja pūļa imunitāti nesasniegs, tik un tā ja vakcinēs seniorus/riska grupas, tad mirstība no kovida samazināsies vismaz desmitkārtīgi. Ar to pat brīvi izplatīgs kovids būs pat ne stiprā, bet tikai vidējā gripas kategorijā.

Ar Zviedriju šobrīd ir tā, ka tās rezultāti nav daudz atšķirīgi no valstīm, kas ļāvās daudz lielākiem ierobežojumiem – kā lokdauniem, obligātām maskām utt. Jā, ir atšķirības starp valstīm, bet tieši tāpat nav viegli izskaidrot atšķirības arī starp trīs Baltijas valstīm, jo ir daudzi citi nezināmi faktori.

Ironiski, stingrie lokdauni, kas cenšas ierobežot kontaktus, noved pie lipīgāka celma evolūcijas. Tāpēc beigās rezultāts ir apmēram vienāds, neatkarīgi no pasākumu stingrības.

Bet vakcīnas strādā – grūtības šobrīd ir ražošanā, lēnajā vakcinācijā, un tajā, ka tās sāk iedarboties tikai pēc 10 dienām.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]adirred
2021-01-13 13:13 (saite)
Ar vakcināciju iezīmējas jaunas problēmas https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/ministrs-vakcinacija-pret-covid-19-uznem-apgriezienus-janvara-beigas-vakcinu-var-pietrukt.a388719/

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-01-13 13:18 (saite)
Var pietrūkt un var nepietrūt, jo būs jaunas piegādes.

Es to uzskatu par kārtējo baidīšanas + klikšķu rakstu.

UK izvēlējās vispirms dot tikai 1 devu, un pēc tam redzēs, kā būs ar piegādēm. Latvija šobrīd tur 2. devu rezervē. ASV tā sākumā darīja, bet Bidens pateica, ka tā nav pareizi, un arī sāka visas devas izlietot, atstājot rezervē tikai 10%. Latvijā par to vēl neviens nediskutē, jo neuztver vakcināciju par nopietnu pasākumu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]adirred
2021-01-13 13:23 (saite)
LSM nav jēgas vākt klikšķus, jo tas ir sabiedriskais medijs, kurš nav atkarīgs no reklāmām. Un viss anyway balstās ministra teiktajā. Bet kopumā manuprāt vispār ir totāli pārforsēts fokuss uz vakcinēšanos. Tā ir svarīga lieta, bet tā nav vienīgā... Nupat redzēju vienas žurnālistes tvītu par mirušajiem pansionātos, viņa satraukti vaicā, kāpēc tur nevakcinēja. Laikam nesaprot, ka tas neko nebūtu līdzējis, ņemot vērā, ka vakcinēšana sākās tikai pirms kādām divām nedēļām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-01-13 13:26 (saite)
Ja mēs būtu ar lielāku uzņēmību pret risku, tad vakcīnas būtu reģistrētas jau jūlijā, un būtu varēts šos cilvēkus novakcinēt. Varbūt viņi vēl būtu dzīvi.

Bet kopumā pansionātā laikam vidējais dzīvildzes laiks ir 6 mēneši (protams, atkarīgs no pansionāta). Daudzi jūlijā vakcinētie tāpat janvārī mirtu, bet nevis no kovida, bet kaut kā cita.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]adirred
2021-01-14 10:50 (saite)
Nu tas ir tāds ļoti teorētisks pieņēmums "kā būtu, ja būtu". Vakcīnas jau tā tika uztaisītas vēl neredzētā ātrumā, un to ir jānovērtē. Par vakcinēšanas tempiem drusku cepas pat Zviedrijā - protams, šo jautājumu cilā opozīcijas partijas. Manuprāt tas ir tāds blakustemats ar ne pārāk lielu nozīmi. Temps gan jau kāps, un situācija gan jau uzlabosies. Jādomā, ko un kad darīsim ar ierobežojumiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-01-14 14:17 (saite)
Vakcinācija šobrīd ir viss. Protams, bez tās varētu iztikt, ja cilvēkiem būtu nedaudz lielāka riska tolerance, kāda bija teiksim astoņdesmitajos gados. Bet citādi pat Zviedrijā tiek ieviesti aizvien stingrāki un stingrāki ierobežojumi. Jo kā tu iedomājies šis viss varētu beigties? Nu vienīgi tad, kad visi izslimos, kas šobrīd ir daudz reālākais scenārijs, jo parādās aizvien lipīgāki vīrusa varianti. Lai tas nenotiktu, vakcinācijai ir jābūt daudz ātrākai nekā tagad.

Protams, daudzi nejūtas, ka kaut ko var ietekmēt, tāpēc vienkārši paļaujas – ko valdības izdarīs, tā arī būs. Šajā gadījumā es arī tieši norādu, ka valdībai ir jābūt aktīvākai, un pat konkrēti, kādos tieši punktos. Piemēram, EMA atjaunoja Pfizer vakcīnas zāļu aprakstu, konkrēti pasakot, kādā veidā ir jādabū no flakona nevis 5, bet 6 devas. Tas nozīmē, ka iepriekš piegādātās devu skaitu var pareizināt 1,2.

Tāpēc citos jautājumos es redzu, ka LV valdība ir sasparojusies. Bet ir vēl lietas, par kurām neko nerunā. Piemēram, vai ir saprātīgi turēt 100% rezervē 2 devu? Varbūt ar 10% rezervi pilnībā pietiktu?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?