Pastkartes no svešām valstīm
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Papa de Jacques' LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Friday, January 22nd, 2021
  3:28 pm
  Saprāts
  Mūsu bērnudārzā šonedēļ ir bijis konstatēts covid, bet tas neko nemaina mums, pārējiem, kas ir veseli. Bērnudārzs ir vaļā un vecākiem ir dotas norādes, ka nav nepieciešams bērnus turēt mājās "vienkārši drošībai". Tā kā pacientu dati ir konfidenciāli, netiek izpausts, vai inficējies viens vai vairāki cilvēki un kuri tie ir.

  Visiem vecākiem atgādināts par roku mazgāšanu un distanci, kā arī to, ka pat pie mazākiem simptomiem (iesnas utml) bērns ir jātur mājās. Tāpat viņi centīsies vēl vairāk laika ar bērniem pavadīt ārā.
  1:37 pm
  Ekonomika
  Šorīt pēc dēla aizvešanas iegriezos vietējā kafejnīcā. Kā nekā piektdiena, un biju solījis sievai atnest kruasānus. Gan ārā pie galdiņiem (te ir +5), gan iekšā sēdēja cilvēki. Es teiktu, diezgan daudz. Nu ne tā, ka pārbāzts, bet gandrīz visi galdiņi aizņemti. Viņiem te ir brokastu piedāvājums, tāds komplekts, tur putra, vārīta ola, kafija un kaut kas vēl. Viss legāli un pēc noteikumiem, jo pie viena galdiņa drīkst būt ne vairāk kā četri cilvēki, un nebija arī.

  Kā jums tur Latvijā?
  12:01 pm
  Maldi
  Palasīju drusku šo šausmu stāstu par Zviedriju.
  https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/slepenais-eksperiments-ka-zviedrija-tika-parbaudita-teorija-par-pula-imunitati-pret-covid-19.a389121/

  Autori nu gan pacentušies savākt no viskautkurienes info druskas un vārīt no tā visa vienu zupu. Tas nekas, ka krietna daļa avotu ir second hand (ne zviedru), tāpat arī avotos izdarīti vieni secinājumi, bet šie autori no izķeksētajām druskām izdara citus secinājumus.

  Var jau spekulēt, protams, tas nav nekas aizliegts.

  Taču viena vieta tekstā man iedūrās acīs. Proti, par šībrīža ierobežojumiem.

  "Pirms Ziemassvētkiem valdība ieviesa papildu ierobežojumus, kuri būs spēkā līdz 24. janvārim – restorānā pie viena galdiņa nedrīkst atrasties vairāk par četriem cilvēkiem, aizliegts pārdot alkoholu pēc pulksten 20, tirdzniecības centros tiek ierobežota cilvēku plūsma, skolās mācības notiek attālināti, slēgtas pirtis, muzeji, sporta klubi un citas sabiedriskās vietas, kuras nesniedz pirmās nepieciešamības pakalpojumus."

  Daļa no rakstītā ir korekti fakti. Bet ir lietas, kas ir totāli garām, turklāt autoru lažas nodod viņu pašu norādītais avots, kas ir oficiāls zviedru iestādes paziņojums angļu valodā: https://www.krisinformation.se/en/news/2020/december/tightening-restrictions-before-the-christmas-weekend

  Ieraudzījāt, kur ir lažas? Ja nē, es varu palīdzēt.

  Vispirms ne tik būtiskās. Aizliegums pārdot alkoholu ir restorānos un krogos. Pārtikas utml veikalos vieglo alu un sidru es varu pirkt līdz pat veikala cietvēršanai. Stiprāku alkoholu nemaz nekad vēlāk par 19iem nav bijis iespējams nopirkt, turklāt tikai valsts monopola veikalos. Tālāk, tas par cilvēku plūsmas ierobežošanu izklausās ļoti neskaidri, un vairāk restriktīvi nekā tas, ko autoriem bija slinkums saprast un tulkot - "The maximum number of people who visit shopping centers, larger stores, gyms, etc. is limited."

  Tagad par būtiskajām lažām. Skolās mācības notiekot attālināti. Skolās? Tiešām nevarējām pacensties un uzrakstīt, ka runa ir par vidusskolām? Pamatskolās šeit vēl nevienu brīdi nav bijušas attālinātās mācības. Tālākais teksts par sporta zālēm utml vispār ir pataisīts par absurdu pārspīlējumu. Autori totāli ignorē avotā rakstīto, ka tas attiecas uz valsts, reģionu un pašvaldību pārvaldītajām telpām. Tās ir, piemēram, treniņu zāles sporta komandām, bet ne jau privātās sporta zāles, uz kurām staigā tādi ierindas pilsoņi kā es. Varu apliecināt, ka man zināmās sporta zāļu ķēdes visas ir atvērtas apmeklētājiem.

  Arvienvārdsakot, autori ir stipri vienkāršojuši un pārspīlējuši, kā arī nav izpratuši šīs valsts kontekstu. Skumji, ka tādas lažas taisa sabiedriskajā medijā...
  11:47 am
  Brīve
  Pretēji apgalvojumiem kaimiņvalsts presē, sporta zāles Zviedrijā joprojām ir vaļā.
  11:08 am
  Dzīve
  Vakar pagaršoju jau otro single malt no Indijas.
  Wednesday, January 20th, 2021
  10:26 am
  Transformācija
  Mani nebeidz fascinēt tas, cik ātri un gludi Nils Sakss pārtransformējās no kaut kā šāda
  https://twitter.com/nilssakss
  uz psihoterapeitu, turklāt tādu, kas strādā ar bērniem.

  Es domāju, ļoti pozitīvs piemērs (saku to bez ironijas) tam, ka nevajag vienmēr pievērst pārāk lielu uzmanību tam, ko cilvēks ir darījis agrāk. Un vismazāk jau to, ko viņš pirms nezcikturgadiem rakstījis sociālajos tīklos.
  10:03 am
  Humoroloģija
  Vissmieklīgākais ir tas, ka Nataradža dzīvo feminisma, demokrātijas un cilvēktiesību lielvalstī Zviedrijā - un sludina savu totāli pretējo "dzīves modeli". Kaut kādā Saūda Arābijā viņš visdrīzāk tiktu notiesāts uz nāvessodu. Viņš var atļauties dzīvot un uzvesties tā, kā viņš dara tikai tāpēc, ka Zviedrijas sabiedrība nedarbojas pēc viņa postulētajiem principiem.

  Teikšu vēlreiz - Zviedrija ir vislabākā valsts pasaulē.
  10:02 am
  Ģimene. Nataradžas versija feisītī.
  ESMU VECTĒVS
  Manu likumi 9
  tadaṇḍamabhavaddhaimaṃ sahasrāṃśusamaprabham |
  tasmiñjajñe svayaṃ brahmā sarvalokapitāmahaḥ || Manu 1.9 ||
  “Tā (celonības sēkla) kļuva par zelta olu, spožu kā Saule; tajā (olā) viņš pats piedzima kā Brahma, visas pasaules ‘vectēvs’. “
  Kas ir ģimenes dzīve? Mūsdienās Ģimenes dzīve ir nonivelēta līdz banālai divu cilvēku attiecību problēmātikai.
  Kaut gan patiesībā - ģimenes dzīve nav atraujama no lielā visuma - no Radīšanas procesa, no dzimtas, no vectēviem, no senčiem, no vecvectēviem, no Dieva, no mūžu dzīvo mūžu mācies.
  Ģimenes dzīve mūsdienās ir padarīta par izsmieklu. Par izkropļotu nespējas projekciju.
  Cilvēki nevar pat izveidot ģimenes aizmetņus... knapi izspiež kaut kādu “es, aprūpētājs nr 1, aprūpētājs nr 2”... labākajā gadījumā - “es, mamma, tētis”... Tāda izdzimteņu fabrika.
  Kur brāļi? Kur māsas? Kur onkuļi? Kur tantes? Kur vectēvi? Kur vecmammas? Kur sirmie vecvectēvi? Kur?
  Kur iziešana pie vīra ne vēlāk par 16 gadiem? Kur piecas paaudze vienā mūžā? Kur uzticība, šķīstums, viens vīrietis viens mūžs? Kur pienākums, piemērs, atbalsts, pašatdeve, nesavtīgums, viens par visiem visi par vienu... Kur? Kur Vīra, dēla, tēva gods, cieņa, vīrs un vārds? Kur? Filmās? Grāmatās? Muzejos? Kur Ticība? Kur Dievs?
  Viduslaiku mitoloģijā?
  Tā nav ģimene.
  Vectēvs 40 gados, vectēva vectēvs 80 gados, 5-7-10-12 bērni no pāra, stingri uzvedības kodeksi, savstarpēja saticība, vienots mērķis, ideja, dzīves sūtība - lūk tā ir ģimene.
  Un nekad nav par vēlu to sākt.
  Jo ja kaut viens no dēliem vai meitām pieņems un izpratīs mūžsenās patiesības - dzīs saknes - nekas nav zaudēts.
  Dzīvei ir jēga. Un ģimenes dzīve ir vide, kas veido CILVĒCI - kur garīgi attīstīties. Ģimenes dzīve ir pasaules attiecību modelis. Atņem to, iznīcini, izjauc - un Tava pasaule pārvērtīsies par džungļiem. Dzīvnieku pasaule. Labākajā gadījumā - par dzīvnieku fermu. Kur palikt par vergiem - ganāmiem lopiem uz nokaušanu.
  Sliktākajā - plēsoņu balle vienreizējās lietošanas izdzinteņiem - kurus aprit, sagremot un izspļaut.
  Tā kā - nekad nav par vēlu.
  Mana ģimenes dzīve sākas tikai pašreiz. Esmu vectēvs.
  Tuesday, January 19th, 2021
  10:58 am
  Valsts
  Manuprāt Zviedrija ir vislabākā valsts pasaulē. Par to pārliecinos atkal un atkal.
  Monday, January 18th, 2021
  1:32 pm
  Slimības
  Zīmīgi, ka Zviedrijā vispār neesot konstatēta ne sezonālās gripas, ne vēdergripas, ne RSV izplatība. Saka, tas esot covid sakarā ieviesto ierobežojumu dēļ. Tātad ierobežojumi citas lipīgās saslimšanas faktiski ir apstādinājuši, bet covid nē. Vai tik nesanāk tā, ka mēs kaut ko īsti vēl līdz galam nesaprotam par to, kā covid izplatās?

  Un neaplaudēsim priekā par to, ka gripas vienkārši nav. Uz katru sezonu gatavojot vakcīnu tiek vākti gripas paraugi visā pasaulē. Izskatās, ka šajā sezonā neko lāgā nevarēs savākt. Kā taisīs nākamās sezonas vakcīnu? Var būt problemātiski.
  10:22 am
  Cancel
  Teiksim tā, es pat īsti nezinu, kas notiktu un kā mēs dzīvotu, ja vienkārši tiktu izrubīti visi sociālie tīkli. Tā, ka vispār vairs nav. Nevar jau izslēgt, ka šāda opcija kaut kur tiek apspriesta.
  Sunday, January 17th, 2021
  1:44 pm
  Komijs
  Komijs man ļoti iepatikās kā personība pēc viņa grāmatas “A Higher Loyalty” izlasīšanas.
  Arī šeit viņš pauž prātīgas domas par aktuālo:
  https://www.bbc.co.uk/programmes/p093yr2d

  Un viņam ir iznākusi jauna grāmata.
  Saturday, January 16th, 2021
  4:53 pm
  Izklaide
  Lasu “Turner Diaries”.
  Friday, January 15th, 2021
  10:30 am
  Politika
  Nesaukšu nevienu vārdā, bet kaut kur ap 99% cilvēku, kuri nomainījuši savu profesiju uz politiku kā pilna laika apmaksātu nodarbošanos, ir kļuvuši sliktāki. It kā jau saprotams, lojalitāte partijai, reālpolitika, diplomātija utt - bet ir drusku par traku. Un briesmīgākais, ka pēc ieiešanas politikā iziet ir ļoti grūti.
  10:16 am
  Nataradža lej ūdeni feisītī
  ŪDENĪ
  Manu likumi 8
  so'bhidhyāya śarīrāt svāt sisṛkṣurvividhāḥ prajāḥ |
  apa eva sasarjādau tāsu vīryamavāsṛjat || MS 1.8 ||
  “Vēloties radīt vairāku veidu radītas lietas, Viņš sākumā, no tīras vēlmes izpauda no sava ķermeni ūdeni. Un tajā viņš iemeta cēlonības sēklu.”
  Ūdens ir dzīvs. Mūsu ķermeņi lielākoties sastāv no ūdens. Ieskaitot vissarežģītākos orgānus. Ūdenim ir atmiņa. Ūdenim ir vis neskaitāmākas formas, veidi, veidojumi, reakcijas, izpausmes.
  Ūdenim ir prāta neaptveramas transformācijas un mijiedarbības noteiktu un nemainīgu likumsakarību ietverē.
  Ja tas būtu tik vienkārši - tikai H2O.
  Ūdens attīra - šķīsta. Ūdens ir vis neaptveramākā enerģija. Paisumi, bēgumi, tvaiki, migla, ledus, lietus, sniegs, rasa, atvari, virpuļi, straumes, strauti, ezeri, upes, jūras, pazemes ūdeņi, dzeramais ūdens, mirušais, augošs ...
  Mēs lietojam vārdu ūdens - vienkārši tāpat. Kā pats par sevi saprotams. Tomēr mums nav ne mazākās sajēgas par to, kas tad patiesibā ir ūdens.
  Tumsoņi izdomātāji, Dieva noliedzēji rada visādas teorijas par evolūcijām un visuma sprādzieniem utt.
  Aizmirstot, ka materiālas dabas pamatvielas jau ir radītas visā savā godibā un pilnīgas.
  Ūdens “atcerās”. Tā ir vispilnīgākā informācijas datu bāze, tajā ir visas pasaules vēsture - tajā skaitā visas mūsu mijiedarbības, visas mūsu ģimenes, saistības, senči, pienākumi un parādi.
  Mahabharata, āriešu eposs paskaidro:
  ṛṇaiś caturbhiḥ saṃyuktā jāyante manujā bhuvi /
  pitṛdevarṣimanujadeyaiḥ śatasahasraśaḥ // MB 1.111.12 //
  “Uz šīs zemes vīrieši piedzimst ar četriem parādiem, - pret senčiem, pret Visaugstāko, pret gudrajiem un pret cilvēkiem. Taisnības labad tie ir jāpiepilda. ”
  etāni tu yathākālaṃ yo na budhyati mānavaḥ /
  na tasya lokāḥ santīti dharmavidbhiḥ pratiṣṭhitam // MB 1.111.13 //
  "Gudrie ir paziņojuši, ka nav svētlaimes tiem, kas neatdod šos parādus savlaicīgi."
  yajñaiś ca devān prīṇāti svādhyāyatapasā munīn /
  putraiḥ śrāddhaiś pitṝṃś cāpi ānṛśaṃsyena mānavān // MB 1.111.14 //
  “Visaugstākajam, Dievišķajam tiek atdots (iepriecina) ar ziedošanu (svetdarbiba),
  Gudrajiem un svētajiem - ar mācīšanos, meditāciju un askētismu
  Senčiem - radot bērnus un godinot tos
  Citiem cilvēkiem parāds tiek atdots dzīvojot cilvēcīgu un atbildīgu dzīvi”
  Thursday, January 14th, 2021
  10:27 am
  Domuzīme
  Es par šito jau sen brīnījos un nevarēju saprast, vai es esmu zābaks un nerubīju gramatiku, vai arī grozītāji ar meistarību izcēlušies...

  "Sākotnējā versijā Satversmes 110. panta pirmais teikums bija: "Valsts aizsargā un atbalsta laulību, ģimeni, vecāku un bērna tiesības." 2006. gadā stājās spēkā papildinātā versija: "Valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības." Ievietojot teikumā paskaidrojumu "savienību starp vīrieti un sievieti", pazūd skaidrība par tālāko teikuma daļu (nelabvēlīgi interpretējot, var saprast, ka laulība ir "savienība starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības"), precīzāk – teikuma otro daļu vairs nav iespējams saprast burtiski, bet tikai atceroties, ka Satversme tika mainīta, lai par visām varītēm iedabūtu iekšā šo "vīrieti un sievieti". Acīmredzami tajā laikā nepietika politiskās gribas ielikt arī otru domuzīmi aiz vārda "sieviete", kas uzlabotu teikumu ja ne no jēgas, tad vismaz no gramatikas viedokļa."

  https://satori.lv/article/gimenes-sapratnes-robezas
  9:51 am
  Orientācija
  Kaut kad jau tik sen, ka es vairs neatceros, kad īsti, klīda baumas par to, ka Gobzems patiesībā ir gejs. Kā tad īsti ir?
  Wednesday, January 13th, 2021
  3:30 pm
  Biznesa plāns
  Iet iekšā pa tām durvīm, kuras man atveras.
  10:00 am
  Stratēģija
  Vai būs kāds punkts, sarkanā līnija, vai kā nu to sauc, pēc kura tiks pacelts jautājums, vai Latvijas izvēlētā stratēģija ir nepareiza? Kaut kā dīvaini izskatās, jo daudzas lietas Latvijā notiek tāpat kā Zviedrijā. Teiksim, vīruss iekļuva pansionātos. Zviedrijas gadījumā tad tika klārēts, ka stratēģija nepareiza, ka gribējuši večukus nomušīt ekonomikas vārdā un tamlīdzīgi.

  Tad vēl, protams, tas jancīgais superfokuss uz vakcinēšanos. Man ir tāda sajūta, ka Kariņš lepni ielicis visas olas vienā groziņā, un nu tik rāda. Bet vakcīna neko uzreiz neatrisina. PVO nupat paziņoja, ka ar visu aktīvo vakcinēšanos šī gada laikā globāli kolektīvo imunitāti sasniegt nav iespējams. Latvija nav nekāda izolēta sala, kā mēs visi labi zinām. Tātad ierobežojumiem būs būt. Bet premjers stāsta pretējo - tagad te visi novakcinēsimies, un tad tik atsāksies "normālā dzīve".
  Tuesday, January 12th, 2021
  12:41 pm
  2021
  Drusku viss apnicis un neko lāgā negribas darīt. Un vienalga mācas virsū kaut kāds nogurums. Vispār jā, šitas agregātstāvoklis, kad absolūti neko nevar zināt, kas būs un kas nebūs (un vai vispār kaut kas būs), tas tiešām nav nekas optimāls.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba