Pastkartes no svešām valstīm
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Papa de Jacques' LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Thursday, September 24th, 2020
  10:39 am
  Bezdarbnieka bizness
  Vakar beidzot izmaksāja iekrāto atvaļinājuma dienu naudu. Kopš reālā darba beigām gandrīz 9 mēneši, kopš atdalīšanās no aģentūras 3 mēneši. Es teiktu, mazliet par lēnu šitās birokrātijas dzirnas maļ... Tā vai citādi, prieks par papildināto naudas kontu, gaidīsim nākamos naudas pārskaitījumus.
  Wednesday, September 23rd, 2020
  9:42 am
  Absurdisms
  To laikam māk tikai [info]heda - uzlikt virsrakstu "ko ārzemju ziņās jums nestāsta", bet tekstā atreferēt TV ziņu lapas saturu, turklāt ielikt arī linku uz rakstu.
  Tuesday, September 22nd, 2020
  4:09 pm
  34
  Kad pēdējoreiz Latvijai bija tik liels inficēto skaits vienā diennaktī? Nupat jau izskatās, ka arī Latvijas kā superdrošās valsts burbulītis plīsīs.
  Monday, September 21st, 2020
  10:15 am
  Nē Dienvidāfrikai
  Sarunā ar karjeras konsultantu noskaidroju, ka Dienvidāfrikas vakances atlasē es esot bijis otrais labākais kandidāts. Labākajam kandidātam intervija novērtēta ar 38 punktiem, man ar 32 punktiem. Pārējiem kandidātiem mazāk punktu.

  Šis, protams, nedaudz silda sirdi. Tomēr jāatzīst, ka darba meklēšana ir tāds binārs pasākumus - vai nu tu dabū darbu, vai arī tu to nedabū. Būt otrajam savā ziņā ir pat lūzerīgāk nekā vispār netikt līdz intervijai.
  10:01 am
  Maija success
  "Like both Germany and South Korea, Latvia at the same time instituted an aggressive diagnostic testing regimen with the aid of a hastily scrambled consortium of public and private laboratories, with the aim of tracking and isolating every case of the coronavirus. The country currently has one of the highest testing rates per capita in the world. “Test, track, isolate,” is the government’s mantra, according to Karins. “It’s terrible to compare death rates across countries,” the prime minister said. “The deaths we have had are still tragedies. But considering how things could have gone, and looking around Europe, it seems that we’re doing well.”"

  "The right decisions by the right people at the right time: That seems to be the best explanation for Latvia’s success. “Crises can bring out the best and worst in people and governments,” Karins said. “And I think in our case we’re one of the countries where at least this crisis has brought out the best in our people and the government as well.”"
  9:20 am
  LokdaunsLV
  Domāju, ka var diezgan drošticami prognozēt - covid infekciju skaitu Latvijā tādā absolūti zemā līmenī noturēt bezgalīgi nevarēs. Neko tādu unikālu Latvija nav izdarījusi, un līdzšinējais superzemais infekciju skaits pamatā ir vienkārša veiksme. Covid Latviju tā īsti nav vēl sasniedzis.

  Tad, protams, ir visi šie ļautiņi, kuri saka - viss jau ir cool, nekādu drastisku ierobežojumu jau nav, nekāds lokdauns Latvijā nav. Viņi drusku piemirst par tādiem pamatīgiem ierobežojumiem kā pašizolācija, iebraucot no "bīstamām" valstīm. Varētu jau arī pavaicāt, kā tad Latvija bez drastiskiem ierobežojumiem panāca covid neizplatīšanos, bet citām valstīm tas kaut kā nav izdevies.

  Taču es gribu pacelt citu jautājumu. Proti, kad covid infekciju skaits Latvijā pieaugs - kādus ierobežojumus Latvijas valdība ieviesīs? Vai tie būs zinātnē balstīti? Vai tie neradīs nesamērīgu kaitējumu? Vērojot līdzšinējo veikumu un valdības PR izdarības, mani māc bažas, ka nekas skaists Latviju negaida.
  Sunday, September 20th, 2020
  2:13 pm
  Piektais vilnis
  Eiropā uztraucas par otro vilni. Bet vai jūs pamanījāt, ka Ķīnā uztraucas par gaidāmu piekto vilni? Ak tā, nepamanījāt gan. Droši vien domājāt, ka Ķīnā ar visiem totālajiem, brutālajiem lokdauniem covid sen jau beidzies.

  Savukārt Latvijā, būsim godīgi, pat pirmais vilnis tā īsti nav bijis. Viss vēl priekšā, un tas visdrīzāk nebūs nekas patīkams.
  Tuesday, September 15th, 2020
  1:21 pm
  Hello, Hubert!
  Jautājums par inglišu )
  10:20 am
  Cilvēciska komunikācija
  Šodien būs saruna ar karjeras konsultantu. Tas vismaz nav AI. Ceru izvilkt vismaz drusku info par tām vakancēm, kur pieteicos, bet paņēma darbā citus.
  9:07 am
  AI
  Pēc viena darba pieteikuma mistiskā kantorī ar nosaukumu "Framtiden" (latviski - nākotne) pienāca e-pasts ar uzaicinājumu uz interviju. Bet nevis vienkārši kaut kādu interviju, dārgie draugi! Čata interviju ar karjeras botu, kuru darbina AI. Viņu saucot Huberts. Mana dalība esot brīvprātīga, līdz ar piekrišanu intervijai es piekrītot, ka manas atbildes tiek piesaistītas manai e-pasta adresei. Ak jā, protams, man vienmēr esot iespējams palūgt izdzēst datus, sazinoties ar "Framtiden". Nav gan rakstīts, vai ir garantēts, ka palūgšanai sekos datu izdzēšana.

  I shit you not.

  https://hubert.ai/blog/the-ultimate-guide-to-ai-recruiting

  Kas nu man atliek... Mēģināšu čatintervēties ar Hubertu.
  Sunday, September 13th, 2020
  1:42 pm
  Par rīcību
  Procesa gaitā bija cilvēki (arī cibā), kuri norādīja, ka labāk esot nekašķēties, nekādas sūdzības nerakstīt utt utjp. Atskatoties uz pagājušo un pavērtējot, varu droši teikt - viņi kļūdījās.

  Nevēršoties ar prasībām pret aģentūras administrāciju, es būtu atdalīts jau ar šī gada 1.janvāri. Nu, vēlākais ar 1.aprīli, ja es būtu tomēr ņēmis bezalgas atvaļinājumu. Darba aģentūrā man nebūtu, un nebūtu arī kompensācija.

  Kopumā viennozīmīgi sliktāk.

  Tagad esmu dabūjis kompensāciju, darba aģentūrā nav. Plus vēl esmu ieguvis arī vērtīgu pieredzi.

  Bet nu rodas jautājums - ko tālāk?
  Friday, September 11th, 2020
  4:22 pm
  Darbs turpinās
  Pēdējās 3 nedēļās - 36 darba pieteikumi.
  Wednesday, September 9th, 2020
  1:08 pm
  Diagnoze
  Uztaisīju kaut kādu online testu, un - ak, kādi brīnumi - man, iespējams, esot autisma pazīmes.
  9:34 am
  Darba pieteikumi Zviedrijā
  Laikam kaut ko nepareizi esmu sarakstījis CV un motivācijas vēstulēs, jo mani vispār nekur neaicina uz intervijām. Nu vai arī piesakos uz nepiemērotiem darbiem. Lai gan diezin vai... Arvienvārdsakot, sāku štukot, kas manā stratēģijā un taktikā klibo...
  Friday, September 4th, 2020
  4:30 pm
  Tējas ceremonijas
  Vakar pienāca pasūtītais un ilgi gaidītais Pu'er tējas bakstīšanas duncītis. Izmēģināju, bet nu man tāpat nekas lādzīgs nesanāk - tas tējas ripulis ir ciets kā krams, burtiski jādauza kaut kādam rezultātam, un tad vēl tas viss šķīst pa galdu un uz grīdas.

  Varbūt man tā tēja ne tāda pagadījusies. Vai arī es kaut ko galīgi aplam daru.
  Tuesday, September 1st, 2020
  2:49 pm
  Par attīstību
  Esmu ļoti priecīgs par Progresīvo panākumiem RD vēlēšanās. Pats, protams, nebalsoju, jo dzīvoju otrpus jūrai. Ceru, ka nākamajā Saeimā būs arī Progresīvie.
  Monday, August 31st, 2020
  11:54 am
  Pusrata recenzija
  Esmu līdz pusei izlasījis pirmo latviešu globālo trilleri "Latvieši ir visur". Jāatzīst, tāds mēsls sen nebija lasīts. Bet štrunts par literāro kvalitāti, tur jau skaidri redzams, ka uzrakstītais teksts nav rediģēts un diezin vai vispār ir pat pārlasīts. Kur, bitīt matos, ir sižets?! Tur nav nekāda trillera. Tātad, puse grāmatas ir izlasīta, un kas ir noticis? Īsumā - varonis PSRS sabrukuma priekšvakarā aizbrauc uz miera aktīvistu akcijām Zviedrijā, pa ceļam mājās Dānijā nez kāpēc piesakās patvērumam, ko viņam nez kāpēc piešķir, tad viņš nez kāpēc aizbrauc uz Berlīni, tur patusē ar vienu beibi, iepazīstas ar kaut kādu dīvainu veci, kurš viņam piedāvā darbu (pārvadāt viskautko), ar pirmo beibi izšķiras un iepazīstas ar nākamo, pārceļas uz Hamburgu, ar beibi izšķiras, nopērk auto, to viņam nozog, aizbrauc uz Maskavu svinēt jauno gadu, ierauga savu auto, nozog atpakaļ. Tas viss notiek kaut kā jēli un neizteiksmīgi, burtiski garlaicīgi, jo varoņa dzīvē nekas nemainās. Ā, nodarbojoties ar pārvadājumiem viņš sāk vadāt kontrabandas cigaretes, lai piepelnītos. Dīvainais vecis viņu piespiež atzīties un uz mēnesi atstādina no darba. Bet kopumā arī šī epizode neko nemaina.

  Ar ko tad tiek aizpildītas grāmatas lappuses? Ar vispārīgiem vāvuļojumiem par pasaules politiku. Reizēm tas ir tā kā autora balsī, reizēm tas ir dīvainais vecis, kurš kaut ko klārē. Pamatā tādas vispārīgas lietas, kurās tiek iepīti konspiratoriski murgi - ka PSRS sabrucināja kaut kāda mistiska elite, ka Al Qaeda ir faktiski krievu radīta, utml.

  Jāizlasa līdz beigām, bet nu mēsls, tāds mēsls - tagad vismaz zināšu, kā tiešām nevajag rakstīt.
  11:13 am
  Milestone
  8 mēneši bez darba.
  Tuesday, August 25th, 2020
  11:40 am
  Eksistence
  Ceturtā diena bez alkohola. Un bez kafijas.

  Sapīkumu pagaidām norakstu uz klepu, kurš nevēlas beigties, un vispārējo pagurumu no saaukstēšanās...
  Monday, August 24th, 2020
  6:15 pm
  Tomēr
  Paturpinot iepriekšējo postu - situācija ir attīstījusies. Nu, vismaz ir gūta mazliet skaidrāka bilde par to, kas te īsti notiekas ar darba pieteikumiem. Vispirms jau tas pārkāptais limits, kā izrādās, bija vienkārši sistēmas automātiski piešķirtais. Tā kā es jaunajā (neaģentūras cilvēka) statusā nebiju iesniedzis vēl ne vienu pieteikumu, manu limitu atjaunoja uz 6 pieteikumiem.

  Plus vēl arī noskaidroju to, ka uz P3 pakāpes vakancēm, kas ir tikai iekšēji izsludinātās, es nevaru pieteikties. Tikai uz P2 - jo tāda bija mana pēdējā pakāpe darbā esot. Te man drusku ir nošķērējuši iespējas, jo esot štatā, es uz P3 varēju pieteikties.

  Labā ziņa, ka uz augstākām pakāpēm, kas izsludinātas arī ārēji, es varu ārēji pieteikties. Drusku besīgi, jo tur ir jāreģistrē visas detaļas par sevi no jauna. Bet liegts nav. Un, ja pareizi sapratu, tad ārējo vakanču pieteikumiem limita nav vispār. Tas gan vēl jāpārčeko. Tāpat jāpārčeko, vai no ārēji izliktajām vakancēm varu pieteikties arī uz P4 un augstāk. Ja tā, tad jau vispār labi.

  Slikti gan ir tas, ka aģentūras pieteikumu lapa šobrīd pamatīgi streiko, laikam visi metas pieteikties šajā dedlaina dienā. Ja nu nesanāks šodien pieteikties uz to vienu vakanci, kura man derētu, tad neko. Tāpat nākamnedēļ jābūt galējam lēmumam par Dienvidāfriku - kas pie jebkāda iznākuma, jā vai nē, būs patīkams atvieglojums.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba