01 August 2020 @ 11:59 pm
 
Viena meitene datorā stāstīja, ka paralēli savam maizes darbam sākusi nodarboties ar mākslu un ar laiku viņai sācis palikt fiziski un, protams, garīgi slikti, kad bijis jāiet uz maizes darbu. Sākumā viņa nesaprata pretīgās sajūtas cēloni, bet beigās saprata.
Un tad Džordans Pītersons vienā lekcijā runā par to, ka īsti mākslinieki bez maz mirst, ja nenodarbojas ar to.
Un kā tas tā var būt? Kas tas ir par mehānismu?
Varbūt dažu skumjām ir tieši šāds izskaidrojums.
Ā un tad Treisija Emina - tas pats. Viņa labprāt būtu mamma, bet viņa būtu ļoti laba mamma, kas nozīmē to, ka lielākā daļa laika aizietu bērniem un mākslai vairs nebūtu laika un tad viņa sāktu iekšēji mirt.
Un tad vēl viens frīks.
Šis tātad ir mans jaunais personīgais pētījums.
 
 
( Post a new comment )
mtldd[info]mtldd on August 2nd, 2020 - 01:23 am
Garīgā nàve, nomiršana, fiziski dzīvam esot - par šo starp citu Torņkalna màcītāji diezgan daudz runā,ja interesē no, piemēram, kristìgās teoloģijas viedokļa
(Reply) (Thread) (Link)
94sd: jane[info]94sd on August 2nd, 2020 - 01:34 am
Jā, teoloģiskais ir viens no skata punktiem, kas man interesē. Vispār jau man ir aptuveni skaidrs, kas un kā, bet tas tik un tā man šķiet vnk tik fascinējoši - nu kā kaaa
(Reply) (Parent) (Link)
Laba doma[info]laba_doma on August 2nd, 2020 - 02:42 am
Ka negribas doties uz maizes darbu, no tā neizriet gribēšana nodarboties ar mākslu. Varbūt viņai gribas nodarboties ar ne-maizes darbu, kas var būt gan māksla, gan arī cits maizes darbs. Un varbūt arī mākslinieks labāk gribētu nodarboties ar kaut ko citu, piemēram, ūdens polo, ja vien viņš to pamēģinātu - kazi, baigi iecepītu un iemainītu otas pret peldcepuri.
(Reply) (Thread) (Link)
94sd: lamb[info]94sd on August 2nd, 2020 - 12:03 pm
Gan jau, ka visādi var būt.
Es, piemēram, pazīstu talantīgu meiteni, kurai nepatīk nodarboties ar to un priekšroku viņa dod stabilākam maizes pelnīšanas veidam. Bet tik un tā tas lien ārā no viņas - tāpat kaut ko zīmē mājās. Tāpat dzejoļus rakstīja, no kuriem man skudriņas skrēja, bet tie vairs neeksistē.
U, jā, varbūt es to pārāk romantizēju, bet man tomēr šķiet, ka nē, ka tur kaut kas ir.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Laba doma[info]laba_doma on August 2nd, 2020 - 03:48 pm
Es domāju, ka māksla nav absolūtais galapunkts, uz kuru visiem ir jādodas. Ir cilvēki, kam tas cepī; ir tādi, kam pietiek ar to kā vaļasprieku; un ir vesela kaudze ar cilvēkiem, kas ar mākslu nenodarbojas, es to vidū. Es nedomāju, ka es un man līdzīgi cilvēki tāpēc ir mazāk vērtīgi un ir nolemti dzīvot mazāk vērtīgu, mazāk piepildītu dzīvi.

Jaunrade - jā, tā ir nepieciešamība, taču jaunradei nav obligāti jāīstenojas mākslas formā; tikpat labi cilvēks var būt radošs raķešu zinātnieks vai talantīgs joku plēsējs, un es par to viņu cienītu 10x vairāk nekā pilna laika mākslinieku Kiviču, piemēram.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
94sd: lamb[info]94sd on August 2nd, 2020 - 04:10 pm
Es nemaz tā nesaku.
(Reply) (Parent) (Link)