Viss ir labi un būs arvien labāk! - [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[5. Apr 2019|00:39]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Ik pa laikam gadās izlasīt kādu pastulbu rakstu, bet tik klaju idiotismu tiešām sen nebiju lasījis:
https://www.tvnet.lv/6561429/dzisanas-pakal-nemirstibai-helsisma-biedejosa-seja

Lasot nācās pārliecināties, ka publicēšanas datums tiešām nav pirmais aprīlis un, ka raksta autore un "RSU pētniece", kas minēta rakstā nav vis kādi "intelekta giganti" no cehs el vē vai līdzīga tipa huiņas, bet gan pretendē uz nopietna raksta statusu. Ja tiešām šis nav joku raksts, tad izsaku savu izbrīnu par tik daudz klišejām, kas ir ņemtas es nezinu no kurienes, šķiet, ka no murgiem pašu galvās. Arī argumentu trūkums ir tik uzkrītošs, jo to vienkārši nav. Izskatās, ka kāds ir izdomājis problēmu un par to uzrakstījis rakstu viduvēja vidusskolnieka spriestspējas līmenī. Kopā tiek samestas kaut kādas frāzes un viens ar otru nesaistīti fakti, kas neveido nekādu kopēju domu, tikai kaut kādas nesaprotamas emocijas. Vai tas ir kaut kāds mazvērtības komplekss, kas radies vērojot cilvēkus, kas ir gatavi dzīvē nodarboties ar sportu un ievērot veselīgu dzīvesveidu? Tiešām tik vienkārši?

Esmu diez gan daudz apgrozījies dažādu sportisku cilvēku vidū un es pat attālināti neatpazīstu pilnīgi nevienu no klišejām, kas šajā rakstā tiek attēlotas kā reālas problēmas. Katra rindkopa šajā rakstā ir pilna ar sūdu. Vienkārši pārsteidzoši. Vai tiešām eksistē cilvēki, kas nenopērk savam bērnam zābakus, jo jāmaksā par sporta zāli? Vai tiešām māte ejot uz aerobiku vienkārši aizmirsīs izņemt bērnu no bērnudārza? Tiešām? Cik daudz tādu cilvēku procentuāli ir mūsu sabiedrībā? Varbūt labāk tādi, nekā tie, kas 30 gadu vecumā mirst no sirds un asinsvadu slimībām, atstājot aiz sevis bērnus bez vecāka? Kāds vispār sakars kaut kādam Persijas līča tējas nedzērājam ar jebko? Amizants ir ievadrindkopas uzstādījums, kurā par upuriem tiek saukti cilvēki, kas skrien krosiņu, pretstatā alkāniem, kas strebj alu no plastmasenes. Principā labs raksts, lai noliktu gan tekstu, gan tā autorus no galvas līdz kājām, bet ir jau vēls un naida nepietiks. Žēl, jo varētu arī pagānīties nopietnāk.

Starp citu, es šobrīd trenējos ~5x nedēļā. Laikam esmu galīgi slims. Pilnīgi un galīgi. Diemžēl neatbilstu nevienai no minētajām klišejām. Pat nezinu, ko man tagad darīt. Ēst sūdu un dzert alu no plastmasenes? Tiešām negribas. Varbūt vairāk jāskatās TV un jālasa visādi ziņu portāli, lai atrautu sevi no domām par fizisku izkustēšanos?

Vēlāk:
Rakstu vēl smieklīgāku padara fakts, ka šodien raksta virsrakstā vārds "helsisms" ir nomainīts pret "veselības fašisms". Ak, jūs, fašisti nožēlojamie! :D
Linknopel mani

Comments:
From:[info]mansgan
Date:5. Aprīlis 2019 - 01:27
(Link)
normāls raksts par apsēstību un pārmērībām. ne Tevi
From:[info]polija
Date:5. Aprīlis 2019 - 06:57
(Link)
hmm - es gan drīzāk piekristu [info]veed_logs - kad lasīju, argumentus, faktus arī īpaši nemanīju, tikai kkādu tukšu vāvuļošanu.
Tikpat labi es varētu izvērst rakstu par tēmu, ka "vispār jau ir cilvēki, kas, nezinu, fanātiski pucē auto, katru dienu mazgā, neviens piteklītis nedrīkst salonā nokļūt vai tml. Un tas vairs nav veselīgi." Viss. Saprotiet kā gribat.
Vienīgais, ko mēs no savas puses varam darīt, lai tādus nevarotu, ir nevērt tos vaļā, kad/ja nākmo reizi ieraudzīsim šā paša autora garadarbus kkur.. Jo, kamēr cilvēki klikšķinās uz tā raksta, lai apskatītu - vienalga, kaut vai, lai pabrīnītos par autora stulbumu, tādi raksti taps.. :)
From:[info]unpy
Date:5. Aprīlis 2019 - 07:18
(Link)
Tiku līdz "pēdējo simts gadu laikā cilvēka dzīves garums ir divkāršojies, pat trīskāršojies" un lasīt beidzu, jo tā ne tikai nav taisnība, bet ir arī labi zināms, ka starp faktoriem, kas ļāvuši pieaugt vidējam vecumam, veselīgs dzīvesveids ir tik nenozīmīgs, ka šī gandrīz nav.
From:[info]fedrs
Date:5. Aprīlis 2019 - 09:41
(Link)
Nē, es neciešu no vasarasraibumiem.
[User Picture]
From:[info]snauts
Date:5. Aprīlis 2019 - 11:53
(Link)
Es varu iztēloties apsēstus cilvēkus, kas varētu atbilst tanī rakstā aprakstītajam, bet dzīvē nevienu tādu nepazīstu. Manuprāt, autore pārspīlē ar šīs problēmas izplatību mūsu sabiedrībā. Ja gribētos pa zinātnisko, tad vajadzētu konkrētus kritērijus un pētījumu, kur sabiedrībā N% cilvēku atbilst šiem kritērijiem, bet rakstā nekā tāda nebija.
[User Picture]
From:[info]veed_logs
Date:5. Aprīlis 2019 - 12:08
(Link)
Īsti arī nav skaidrs raksta vēstījums - ko darīt? Nesportot? Sprotot ar mēru? Cik daudz tas ir? Ēst jebko vai vispār neko? Jādzer alus no plastmasenes?
Vienkārši bezjēdzīgs savārstījums.
[User Picture]
From:[info]snauts
Date:5. Aprīlis 2019 - 12:29
(Link)
Es pieņemu, ka vēstījums ir īpaši nepārdzīvot, ja šad un tad viena no tām piecām reizēm izkrīt, vai arī uz nedēļu aizbraucot ceļojumā nodoties ceļojumam, nevis domāt par to kā kompensēt pazaudēto fizkultūru. Kad es biju tīnis, tad man mammai bija Pola Brega grāmatiņa Badošanās Burvestības, un tas trakais tur rakstīja kā viņš lidmašīnā lidojuma laikā soļo pa aili šurpu turpu, jo fizkultūra.
[User Picture]
From:[info]veed_logs
Date:5. Aprīlis 2019 - 12:43
(Link)
Man arī bērnībā bija viena šī autora grāmata. Neatceros gan neko daudz no tā, kas tur bija rakstīts. Ar kaut kādu sardeli un pannu uz vāka.

Bet, kā jau pats izteicies, šī problemātika šķiet ļoti pārspīlēta. Varbūt varētu pajautāt arī sirds un asinsvadu slimību ārstiem, ko viņi domā par pārlieku lielu uzmanību pret veselību Latvijas sabiedrībā. Vai tiem ārstiem, kas strādā ar resnajiem bērniem, kuru skaits ir visai liels salīdzinot ar vēl nesenu pagātni. Diez vai rakstā minētās lietas ir tās, par šobrīd būtu visvairāk jāsatraucas.