Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
vispirms lēksim, tad domāsim, kur ielēkuši 
10.-Nov-2022 09:30 pm
Vides piesārņojums ar plastmasas atkritumiem ir viena no galvenajām mūsdienu vides problēmām. Piekāpjoties zaļo spiedienam, pēdējos gados arvien lielāks skaits kompāniju savu produktu iepakošanai sākušas izmantot bioloģiski noārdāmu un kompostējamu plastmasu. Šāda “bioplastmasa” sabrūk pēc izmešanas, tāpēc pat mežā izmestajam čipsu iepakojuma maisiņam pēc dažiem mēnešiem jāpazūd pašam no sevis.

Taču, kā tas ir ar lielāko daļu zaļo idea fix, par bioplastmasas sadalīšanās sekām neviens nepadomāja. Pārbaudīšana prasa laiku, bet tā nebija, jo zaļo lobijs spieda kā tvaika āmurs.
Tikai tagad klusu un mierīgi Baireitas universitātes (Vācija) augsnes ekoloģijas un ekoloģiskās mikrobioloģijas eksperti beidzot, pirmo reizi, pārbaudījuši parastās un bioloģiski noārdāmās plastmasas iedarbību uz dažādām augsnēm, kā arī kādu iespaidu tas atstāj uz mikrobioloģisko masu (baktērijām un sēnēm), kas apdzīvo augsni.

Salīdzināja divu veidu plastmasu: zema blīvuma polietilēnu, ko gadu desmitiem izmanto rūpniecībā, un polibutilēnadipatereftalātu (PBAT) - bionoārdāmo plastmasu, ko izmanto "eko" pārtikas produktu iesaiņošanai un atkritumu maisiņu izgatavošanai. Plastmasas daļiņas iejauca dažādās augsnēs, bet pēc laika mērīja augsnes izdalītās ogļskābās gāzes daudzumu.

Kopumā ogļskābās gāzes izdalīšanās līmenis augsnēs ar PBAT daļiņām par 13-57% pārsniedza normu. Palielinājās arī mikroorganismu daudzums augsnē, kas pārtiek no plastmasas sadalīšanās produktiem, kas papildus pastiprinājis ogļskābās gāzes izplūdi. Tādējādi redzams, ka bioloģiski noārdāmo atkritumu masveida ražošana var ievērojami paaugstināt ogļskābās gāzes īpatsvaru atmosfērā.

Via: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0929139322003304
Comments 
10.-Nov-2022 11:30 pm
Un vēl tur tad augsnē ir ftalskābes derivāti.
11.-Nov-2022 12:02 am
Tieši tāpat kā ar "klimatkrīzes" "risinājumiem", kas vēl ir tuvas nākotnes projekts. Dzīt cilvēkus dziļākā nabadzībā un bezizejā kā vien padoties planetāras valsts aparāta iegribām.
Brīnos, ka tava skepse neizplatās uz vaxeršmaxer skandālu, kurš bija acīmredzami politisks. Tik daudz apzinātas maldināšanas vispasaules mērogā liek sākt ticēt iluminātiem.
11.-Nov-2022 05:29 pm
nu, ka kaut kas sadaloties izdod co2 nebūs nekāds brīnums.

pretējais process (no co2 ražot o2 skābekli un savākt C oglekli) saucas "carbon capture", un visi zaļie par to vien domā. kā izdarīt lai vairāk skābekļa un mazāk brīvā, oksidējamā oglekļa.
12.-Nov-2022 11:48 am
Tas ir tas [C capture] kas notiek augu fotosintēzē, līdz ar to viens no risinājumiem var būt ģenētiski modificēts planktons. Ir iespējami arī nebioloģiski endotermiski, katalītiskās reakcijās balstīti procesi kas saista CO2, tā kā endotermiski - eneŗģiju vajag.

//un mazāk brīvā, oksidējamā oglekļa.// Ne gluži precīzi, oksidējami oglekļa savienojumi savācot CO2 no atmosfēras rodas, ja lieto endotermiskos reducēšanas procesus. Tās vielas tad var izmantot ķīmiskajā rūpniecībā, pārtikā etc. Vēl protams CO2 var saistīt karbonātu veidā, tas ir tas ko dara piemēram koraļļi. Tas arī aizvāc CO2 no atmosfēras, bet oksidētā veidā.


This page was loaded Apr 23. 2024, 10:09 pm GMT.