Martins ([info]mat) rakstīja,
@ 2007-06-11 18:52:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:dzive

Ja citi cilvēki sūdzas, ka viņiem ir par daudz stresa, tad es varu teikt, ka man šobrīd pat varbūt pietrūkst nedaudz pastresot. Pat aizstāvot šodien savu bakalaura darbu izjutu tikai nelielu uztraukumu, jo bija apziņa, ka vērtējumu, tas praktiski neiespaidos. Apzinoties sava darba nopietnību un savu darba vadītāju, aptuveni nojautu savu vērtējumu.
Esmu kļuvis kaut kā pārāk saprātīgi noturīgs un reizēm vienaldzīgs, lai nebūtu jāizjūt šāds stress. Stresam ir sava veida adrenalīns, kas šobrīd iespējams nedaudz pietrūkst, bet tajā pašā laikā saprāts vienkārši nosaka, ka nav vērts stresot par sīkumiem, bet tādu īsti nopietnu lietu, par kurām stresot, kaut kā pēdējā laikā nav bijis.



(Ierakstīt jaunu komentāru)


(Anonīms)
2007-06-11 22:02 (saite)
Es arī par šo domāju pēdējā laikā un pašlaik nopietni apsveru teoriju, ka ar gadiem visas emocijas samazinās, tikai - man tas notiek par ātru, ja tā turpināsies, nesaprotu, kā vecāki cilvēki vispār spēj atrast iemeslu no rīta celties.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mat
2007-06-12 11:18 (saite)
Man sāk likties, ka tas nosacīti notiek ar gadiem. Tas, kas kontrolē mūsu emocijas patiesībā ir saprāts. Stresot vai nestresot par kādu situāciju jau nosaka saprāts, kas šobrīd vienkārši saka, ka nav par ko uztraukties, tātad nav vērts arī lieki nervozēt.
Jautājums vai emociju daudzumu var ne tikai samazināt, bet arī palielināt gan nav viennozīmīgi atbildams, jo man jau liekas, ka to var izdarīt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


(Anonīms)
2007-06-12 19:45 (saite)
Man arī liekas, ka var palielināt, tā kā saprāts veidojas no pieredzes (un tikai), tad jānotiek kaut kam lielākam un nepieredzētam, lai spētu izsaukt emocijas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]imagine
2007-06-11 22:14 (saite)
ir attiecības, ir stress, nav attiecību- stresa nav

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


(Anonīms)
2007-06-11 22:23 (saite)
Tas nu gan ir ljoti.. pārsteidzīgi tā teikt. Bez attiecību stresa (kurš gan parasti ir attiecību sākumposmā) ir vēl daudz citi, kas varbūt ir reducējami uz to pashu, bet tādā līmenī, ka tad jau ne par ko nebūtu jēga sākt runāt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]imagine
2007-06-11 22:36 (saite)
vispār nav jēgas runāt par stresu, ja cilvēkam droši vien nemaz īsti nav izpratnes, kas tas ir. kad naktīs sitas sirds, domā par nāvi un nespēj neko ieēst, lūk- tas ir stress, un ja kāds pēc tā ilgojas, nu pardon, nemūžam nesapratīšu.
un te nebija runa par atiiecībām.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


(Anonīms)
2007-06-11 22:45 (saite)
Tad kuraa briidi beidzaas runa par attiecībām?..ja tā bija kā metafora, es kaut ko neuztvēru. Ēstgribas zudums un domas par nāvi, protams, ir ļoti slikti, es domaaju par taada veida stresu vispār nebija runa, tādos gadījumos jāgriežas pie ārsta, visticamāk problēma ir medicīniskas dabas.
Ja tomēr pārdzīvojumu rezultāts, arī var palīdzēt zāles.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mat
2007-06-12 10:45 (saite)
Stresam var būt dažādas izpausmes un pakāpes. Tava aprakstītā situācija vairāk līdzinās depresijai, jo stresa situācijās par nāvi nedomā.

Stress manā uztverē drīzāk reducējas uz bailēm. Tu vienkārši sāc uztraukties par dažādām lietām, piemēram, ka nesaņemsi pozitīvu vērtējumu, aizmetīsi garām un zaudēsi un tamlīdzīgi.
Katram ir sava veida stresa situācijas un stresa noturība.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mat
2007-06-12 10:47 (saite)
Ja attiecības tiek uztvertas kā stress, vai tad attiecības vispār ir vajadzīgas? Bet šeit protams var diskutēt vai stress ir pozitīvs vai negatīvs lielums.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


(Anonīms)
2007-06-12 19:35 (saite)
Viennozīmīgi pozitīvs, palielina darba spējas un fiziskās spējas, sekmē attīstību utt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mat
2007-06-12 22:01 (saite)
Nu nez. Īslaicīgi tas reizēm var dot kaut kādu pozitīvu efektu augstāk aprakstītajos veidos. Tajā pašā laikā stress atņem nervu šūnas, kas vairāk nav tik pozitīvi.
Papildus ir cilvēki, kas nav piemēroti stresa situācijām un šādos gadījumos nespēj pieņemt lēmumus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?