Pilota memuāri.

Open-sōrsis.

Open-sōrsis.

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Beigu beigās, lai pilnīgi veltīgi nenodzīvotu dienu, izlēmu pievērsties Photoshop'a alternatīvas - GIMP - apgūšanai. Ērts rīks.
  • es ar kkad mēģināju, beigās paliku pie šopa, labāk zinu.
    darbā šādas tādas cūcības ir sastradātas arī gimpā :>
  • Jo vairāk tautas iestāsies par tiesībām brīvi apmainīties ar informāciju, jo straujāk visa tā Brīvās Programmatūras vide attīstīsies. A tagad cilvēki vnk turpina atražot M$ standartus, arī Adobi, protams. Mani, piemēram, satrauc tas, ka tāds plaši lietots formāts kā "pdf" pieder Adobei. Lietām, kas ir kļuvušas par sabiedrības instrumentu, ir jākļūst par sabiedrības īpašumu. Citādi cieš visi. Galu galā pat vergturis ir verdzības vergs.
  • jā, gimps ir jauks un sarežģīts kā sātans.

    kādas ir manas šanses no pc skaņas kartes izdabūt ārā manai ausij nedzirdamu 28 khz frekvenci? un, pieņemot, ka tas izdotos, vai manas parastās datortumbiņas kau ko tādu var atskaņot? [par to gan es nevarēšu pārliecināties audiāli..]
    • Nekādas. Visas skaņas kartes būvētas frekvencēm līdz 20kHz. Tur ir filtri. Un normāls prastu tumbiņu skaļrunis netiks pat līdz 20 000Hz... so..
      • kei. bet man tik un tā vajag 28khz ģeneratoru un skaļruni, kurš to pārveidos mehāniskās svarstībās. vēl arī nekaitētu kaut kas [softs or smth] ar ko ģeneratoru var periodiski ieslēgt, izslēgt kā vien ienāk prātā, ķip, lai radītu kau ko līdzīgu pulsācijai. ar ko sākt?
        • Sākt ar osciloskopa sagādi (derēs arī pats prastākais un vienkāršākais, САГА С1-94, piemēram), lai varētu novērot svārstības, tad uzlodēt vienkāršu ģeneratoru (a pag - kādu signāla formu Tev vajag?). Ja der taisnstūrveida impulsi, tad elementāri var izgatavot ģeneratoru ar maināmu frekvenci uz 555 taimera mikroshēmas bāzes. Ja sinusoīdu, tad lieta nedaudz sarežģītāka.
          Tad, kad viss sagrūsts kopā vienā čupā un brīnumainā kārtā darbojas, vari sākt meklēt kādu pīkstuli (skaļruni), no kura var kaut ko arī dabūt ārā. Fiška tāda, ka jebkurš skaļrunis teorētiski atskaņo jebkuru frekvenci, tikai pie kaut kāda vājinājuma. Un vairumā gadījumu šis vājinājums būs pārāk liels, lai kaut ko nopietni sadzirdētu.. :)

          gL, tāpēc. good Luck. :)
          • uff... labi, taisnību sakot, es nezinu, kāda man ir vajadzīga signāla forma. koroč, vai teu na aizķēries kāds osciloskops un vai tev nav azotē kāds links saprotamā valodā uz "uzbūvē pats savu maināmās frekvences ģeneratoru" lapu? vai arī es pameklēšu pats, ja nebūšu par slinku.

            28khz es nedzirdēšu jebkurā gadījumā, zo, par vājinājumu būtu grūti spriest. pastiprinātājs būtu baigi labā štelle šim gadījumam, vai ne?
            • Nu, viens man ir aizķēries - kā reizi SĀGA. Es tik nezinu, vai gribu no viņa šķirties. Feins aparāts. Ērts, maziņš un kompakts.
              Linkus es iemetīšu dažus, ja ir vajadzīga palīdzība, droši jautā. Piemēram, šito shēmu varētu no 1khz pielāgot 28khz -->http://www.redcircuits.com//Page13.htm
              Ja labi orientējies shēmā, vari parakāties te un varbūt atrast, ko Tev vajag.
              http://www.discovercircuits.com/O/o-sine.htm

              Vienīgi feini būtu tomēr zināt, kādu signāla formu Tev vajag. Patiesībā, ja galīgi nolaižas rokas, ELFĀ un vēl kaut kur noteikti var noteikt gatavus signālu ģeneratorus. Ja izdotos dabūt PSRS laika tehniku, tā vispār būtu zelta vērtē. Apciemo 'Latgalīti'. ;)

              Jā, un tādu signālu var pastiprināt arī zemfrekvences pastiprinātājs. tas pats audio, tobiš.

      • p.s. un par leo zagami runājot - es kā reiz pirms kādām pāris dienām saņēmos un noskatījos viņa interviju. nuu.... :) es laikam neesmu objektīvs, bet manuprāt, ex-you_know_who viņš nu toč nau. vai nu viņš vēl aizvien ir aktīvā dienestā vai arī džeks, kuram prāts ir sagājis reālā sviestā.
Powered by Sviesta Ciba