Svētdiena, 28. Mar 2004, 16:36
[info]jack: NLO Latvijā

NLO novērots un nofotorgrafēts 1995 gada rudenī, Rīgas nomalē. Pentax 80-200 mm f/4, 1/2 sek. Fotogrāfiju autors kategoriski atsakās kontaktētis ar jebkuru interesentu šajā jautājumā. Pirmā un otrā bilde tapusi ar nelielu laika starpību, trešajā un ceturtajā palielināti objekti no pirmās bildes...
Vairāk informācijas un bildes


Izmantotie resursi:
http://www.ltn.lv/~jj/nlo.html

Svētdiena, 28. Mar 2004, 14:32
[info]jack:

Zombēšanas rituāli.
Rakstu gan no savām laika gaitā gūtajām zināšanām, jo par to esmu interesējies diezgan padaudz laika gaitā.
Tātad balstoties uz seno Šamaņu uzskatiem, pēc nāves cilvēku dvēsele nepamet vēl apmēram 4 dienas. Austrālijas (kā arī citās vietās to mēdza piekopt) senie Šamaņi mēdza lietot dažādas zālītes un dziedošus rituālus, kā arī ķermeņa sildīšanas berzējot un ētera eļļas pielietojot. Vairāki ārsti ~18 g.s.m.ē. mēdza par to rakstīt (diemžēl neatceros vārdus). Šie rituāli bija paredzēti gadījumos, kad kāds bija nomiris, taču nebija pasējis atvadīties no sev dārgajiem. Atdzīvinātie vienkārši sēdēja – nerunīgi, stīvi un vienmēr tiecās pēc siltuma – vienmēr esot jutuši tikai aukstumu. Principā viņi nebija dzīvi – tiem burtiski tika ieslēgts ķermenis uz to mirkli kamēr dvēsele kavējas viņos.
Protams to varēja pamatot arī ar faktu, kad kādreiz nebija precīzu pulsu nosakošas ierīces un ļoti bieži apraka dzīvus cilvēkus, jo klīnisko nāvi noteikt “mājas apstākļos” nav iespējams. Sirds ritms ~2-6 sitieni minūtē, elpas gandrīz nav.
Dīvaini, kad tas pats vēl joprojām tiek piekopts vairākās vietās, lai arī ir dokumentācijas trūkums.
©Jack

Svētdiena, 28. Mar 2004, 01:59
[info]hemmis: 7 reizes ātrāk par skaņu

beidzot NASA izdevās dzīvajā notestēt jauno superdinēju, kurš degvielai skābekli rauj no apkārtējā gaisa, pateicoties tā nenormālajam ātrumam. Ātrums, kādu sasniedza X-43A bezpilota lidmašīna, vēl tiek precizēts, bet tas varētu būt virs 7000 kilometri stundā. Pamata ideja šādam dzinējam ir niecīgais kustīgo detaļu daudzums, un lidaparāta vieglais svars, jo degvielas resursi tiek ņemti no apkārtējā gaisa. NASA vēlas šo tehnoloģiju pielietot gan pasažieru lidmašīnās, gan <i>Shuttle</i> tipa kosmosa kuģos. Viennozīmīgi, kosmosa programmai tādi dzinēji izmaksās daudz lētāk. Jautājums tikai, cik ilgs laiks paies kamēr šī tehnoloģija būs pilnveidota un droša, lai viņu laistu apgrozībā...

Sestdiena, 27. Mar 2004, 23:58
[info]hemmis: internets lidmašīnā

Boeing paziņo par Wi-Fi interneta piedāvāšanu savu lidmašīnu pasažieriem. Neierobežota interneta izmantošana vienam lidojumam izmaksās aptuveni 25 dolārus. Wi-Fi internets lidmašīnās tiks palaists šā mēneša beigās, nedaudz vēlāk plānots tīklu piedāvāt arī datoriem, kuriem nav Wi-Fi atbalsta, to biš, vecākiem modeļiem.

Trešdiena, 24. Mar 2004, 22:50
[info]hemmis: Mēness - dzīvības rašanās katalizators

    Zinātnieks Richard Lathe piedāvā teoriju, ka Mēness pirms miljards gadiem bijis mūsu planētai uz pusi tuvāk, un tā radītie milzīgie paisumi un bēgumi spējuši sekmēt organisku molekulu veidošanos. Savukārt viņa pretinieki oponē, ka šie paisumi un bēgumi tajā laikā bijuši nenormāli spēcīgi, kas tikpat ātri arī varēja šos dzīvības iedīgļus iznīcināt. Ja šī teorija izrādītos patiesa, tad planētu, uz kurām attīsījusies dzīvība, būtu retums, jo tāda kombinācija kā Zemes un Mēness gandrīz vai dubultplanētas sistēma visumā ir maz izplatīta.

Trešdiena, 24. Mar 2004, 18:28
[info]hemmis: Robot-mašīnu sacensības

Pagājušo nedēļ Kalifornijā, Modžave tuksnesī, norisinājās robotmašīnu sacensības, kurās ņēma dalību 15 mašīnas. Galvenā balva (1 milj USD) pienāktos komandai, kuras autiņš pirmais veiktu aptuveni 300km garo trasi. Kvalifikācijas braucienā pirmo vietu ieguva Hummer, bet sacensības dienā visi prieki tika pārtraukti aptuveni 4 stundas pēc sākuma - visu komandu roboti jau paspēja iziet no ierindas vai novirzīties no kursa ("... Others crashed just seconds after starting").
    Rezultātā miljonu nedabūja neviens ;) Nākamo startu paredz uz 2006.gadu, domājams, roboti līdz tam laikam būs nedaudz advancētāki.
    Sacensības organizē Pentagons, ar mērķi līdz 2015.gadam izstrādāt un nodrošināt ASV armiju ar pamatīgu autonomo ieroču arsenālu (tanki un izlūkmašinas bez cilvēkiem, piemēram).

skipped back 100