Hasta la victoria siempre - Post a comment [entries|archive|friends|userinfo]
Māte revolūcija, ka tavu māti

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Dienvidantiamerikāniskie prezidenti. Jan. 24th, 2006|10:35 am
samurajs
D-Amerika strauji pārvēršas par antiamerikānisma un kreiso ideju balstu. Reģiona vadošajās valstīs pie varas jau atrodas cilvēki, kas uzņems savu jauno bolīviešu kolēģi ne tikai kā brāli, bet arī kā biedru un draugu.

Ugo Čavess ir Venecuēlas Bolivara Republikas prezidents no 1999. g. Bijušais desantnieks un pučists, pats skaļākais ASV un starptautiskā imperiālisma pretinieks. Starp viņa iniciatīvām ir pēcnāves tiesas sarīkošana pār Kristoforu Kolumbu, Kolumba Dienas (vieni no svarīgākajiem svētkiem visās Amerikas valstīs un Spānijā) atcelšana valstī un diennakts ziņu kanāla Telesur, kas cīnās ar amerikāņu imperiālistiskajām ziņām, izveidošana. Ugo Čavess ir sastrīdējies pat ar daudziem saviem kolēģiem no Latīņamerikas. Pats svaigākais piemērs - faktiskā attiecību saraušana ar Meksiku, kuras prezidentu Čavess nosauca par pielīdēju amerikāņiem.

Rikardo Lagoss ir Čīles Republikas prezidents no 2000. g. Par viņa politiskajie uzskatiem runā kaut vai tas fakts, ka prezidents Salvadors Aljende, kurš gāja bojā puča laikā, viņu iecēla vienā no svarīgākajiem amatiem valstī - par vēstnieku PSRS. Tiesa, 1973. g. septembra apvērsums, kad varu sagrāba ģenerālis Augusto Pinočets, notika agrāk, pirms Lagoss paspēja to ieņemt. Faktiskais visu Čīles kreiso spēku līderis no 1980. gadu vidus.

Tabare Vaskess ir Urugvajas Austrumu Republikas prezidents no 2005. g. Pirmais kreisais prezidents visas valsts pastāvēšanas vēsturē. Pēc izglītības ārsts. Viņa pirmais solis, stājoties prezidenta amatā, bija diplomātisko attiecību atjaunošana ar Kubu un piedalīšanās antiamerikāniskā kanāla Telesur izveidošanā.

Nestors Kiršners ir Argentīnas republikas prezidents no 2003. g. No visiem kreisajiem amerikāņu prezidentiem viņš skaitās vismērenākais. Tas ir dabiski, jo ilgu laiku viņš bija vienas no Argentīnas lielās provinces gubernatoriem. Tiesa gan, uzticība tirgus vērtībām nekādi neietekmē viņa acīmredzamo nepatiku pret pašreizējo ASV varu un, tieši otrādi, siltās jūtas, kuras viņam ir pret Fidelu Kastro un Ugo Čavesu.

Luiss Inasiu Lula da Silva ir Brazīlijas Federatīvās Republikas vadītājs no 2000. g. Pati kolorītākā personība no visiem amerikāņu kreisajiem prezidentiem. Sāka kā apavu tīrītājs vienā no lielākajām pasaules valstīm, bet tagad ir prezidents. Iekšpolitikā viņš ir populists, kas pieredzi pārņem no Ugo Čavesa, ārpolitikā - liels Venecuēlas prezidenta un, protams, Fidela Kastro piekritējs.
link Read Comments

Reply:
From:
Username:
Password:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message: