EDS - ienjeemumi

« previous entry | next entry »
Jan. 3., 2013 | 05:58 pm
posted by: citats in pajautaa

Sveiki!
Esmu pashnodarbinaataa, regjistreejusies kaa mikrouznjeemums - tulkotaaja. Kad ieprieksh sniedzu rakstiskaa veidaa deklaraacijas, tad man tantinja-VID konsultante ierakstiija manaa veidlapaa ciparus, kas VID zinaami par maniem ienjeemumiem (peec manu klientu vai darba deveeju VID iesniegtajaam zinjaam).

Vai tagad, kad jaasniedz caur EDS, es varu tur redzeet shaadus datus? Probleema, ka es nezinu, cik no maniem klientiem maksaa nodokljus/visu dara godiigi bez kaadiem apkaarceljiem un sniedz deklaraacijas VIDam, un negribeetos sarakstiit ienjeemumus, kas vispaar nav regjistreeti VID. Lai gan, laikam jau, ja paarbaudiitu manus kontus, tad rastos taapat jautaajumi par to, kas taas par summaam.

Atvainojos, ja te mulkjiibas rakstu - man uz taam finanshu atskaitiishanaas lietaam ir gruuta galva.
Tags: , ,

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {11}

Skabičevskis

from: [info]begemots
date: Jan. 3., 2013 - 08:40 pm
#

Es nezinu, kā ir citām formām, bet gada ienākumu deklarācijā es pagājšgad vismaz varēju nospiest pogu, lai viņš aizpilda ar tiem datiem, kas ir VID rīcībā -- alga, autoratlīdzības tur bija, utt.

Atbildēt


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Jan. 3., 2013 - 09:07 pm
#

nevarētu būt tā, ka te ir saputrots "iepriekš", kas būtu autorlīgumi un nodokļus maksā tavs klients, ar "tagad", kad nodokļus maksā tu pati?

Atbildēt | Diskusija


Indra

from: [info]rindra
date: Jan. 5., 2013 - 05:09 pm
#

Nee, nee, tas nav tas ieprieksh/tagad.
Tas ir VID regjistreets saimnieciskaas darbiibas veiceejs VS mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs (kaa Juus punktiigi noraadiijaat taalaak komentaaros).

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Jan. 5., 2013 - 05:14 pm
#

es no rakstītā "Kad ieprieksh sniedzu rakstiskaa veidaa deklaraacijas, tad man tantinja-VID konsultante ierakstiija manaa veidlapaa ciparus, kas VID zinaami par maniem ienjeemumiem (peec manu klientu vai darba deveeju VID iesniegtajaam zinjaam). Vai tagad, kad jaasniedz caur EDS, es varu tur redzeet shaadus datus?" kaut kā secināju, ka "iepriekš" bija autorlīgumi, jo tad ir tieši tāda situācija vidā, un "tagad" ir pašnodarbināts MUN maksātājs, kad tādas situācijas vidā nav, jo nodokļi ir jāmaksā pašam.

Atbildēt | Iepriekšējais


mākonis debesīs

from: [info]negaisiic
date: Jan. 3., 2013 - 10:58 pm
#

kā pašnodarbinātajai Tev pašai ir jādeklarē ieņēmumi - t.i., jāsaskaita pašai kopā visas summas, ko Tev kāds ir maksājis, un pēc tām arī tiek rēķināti nodokļi, kas Tev jāmaksā.
Es parasti uztaisu konta izrakstu .xls formātā (no internetbankas) un tad skaitu visu, kas pienākas.

Atbildēt


princese uz zirņa

from: [info]grao
date: Jan. 4., 2013 - 06:18 pm
#

Par šito vajadzēja domāt iepriekš, kuram klientam rakstīt rēķinu un dot pašnodarbinātā kontu un kuram dot privāto kontu. Saimnieciskās darbības žurnālā tev jāatšifrē viss, kas noticis kontā. Atskaitē jāraksta visi ieņēmumi, kuri saimnieciskās darbības žurnālā atķeksēti kā ienākumi no saimnieciskās darbības. Potenciālas tava klienta problēmas tev sagādās mazākas galvassāpes par potenciāliem VID uzliktiem naudas sodiem.

Atbildēt | Diskusija


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Jan. 5., 2013 - 12:01 am
#

un ja ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs (kas nav tas pats, kas mikrouzņēmums, bet pašnodarbināta persona var būt tikai maksātājs, nevis mikrouzņēmums), tad no visas pašnodarbinātā kontā ienākošās naudas devītā tiesa jāaizskaita valsts kasei reizi ceturksnī.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


princese uz zirņa

from: [info]grao
date: Jan. 5., 2013 - 12:03 am
#

Līdz nākamā ceturkšņa 15. datumam, ja gribam būt precīzi, un jāiesniedz arī MUN atskaitīte. Un nevis devītā tiesa, kas būtu 1/9 bet gan 9%.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]grao
date: Jan. 5., 2013 - 12:04 am
#

Tfu līdz nākamā mēneša 15. datumam, kad ceturksnis beidzas. Tobiš 15. aprīlim, 15. jūlijam utt

Atbildēt | Iepriekšējais


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Jan. 5., 2013 - 01:38 am
#

devītā tiesa, tas tāds (grāmatvediski nepiedodami neprecīzs) jociņš, bet mēs te jau draudzīgi pa augstiem plauktiem dodam vaļā, kamēr jautājuma autore izskatās drusku ieberzusies.

Atbildēt | Iepriekšējais


from: [info]citats
date: Jan. 5., 2013 - 05:11 pm
#

Skaidrs. Paldies.

Atbildēt | Iepriekšējais