Labs padoms

Recent Entries

You are viewing the most recent 2 entries.

20th October 2013

konstruktors11:53pm: kameru lāpīšanas pagaidu variants.
Šo man ļoti sen pastāstīja tēvs, tas ir pamatīgi noderējis.

Brīdī, kad ir divi naktī un Tava velo riepa tur gaisu labi ja 5 minūtes, ir lielisks variants kā to salabot, ja esi benzīntankā un staķika 3.50 Ls kameras 26" ratiem īsti neder un nav budžetā.

1. Atrodi velo ar lēnām gaisu laidošu riepu.
2. Nolaid kameru tukšu.
2. Izmanto staķika iespējas un atrodi ūdeni.
3. Vienalga kādā variantā iekačā ap 100ml ūdeni kamerā. Var ieliet šļaukā un tad iekačāt. Varbūt var atrast kādu salmiņu vai šļauciņu un ar muti iemočīt. Sliktākajā gadījumā laizi ventīli, bet hei, stumties 8km tomēr īsti negribi. Šeit Tu sāc arī novērtēt ventīļu micītes.
4. Piepumpē riepu līdz maksimālajam atļautajam spiedienam, kas marķēts uz riepu malas. 3-6 Atmosfēras parasti ir pietiekams.
5. Ātri sāc močīt - un vopļē - centrbēdzes spēks izlīdzina ūdeni pa kameras iekšpusi un ūdens viskozās īpašības neļauj gaisam tikt ārā.

Kad ūdens ir kamerā var uzreiz dzirdēt kur tieši ir caurums, jo apstājoties ūdens vairs neaiztur gaisu, jo tas nav uz visām sieniņām. Atrodi šo burbuļojošo punktu un atceries, ka parkojot savu velo šim punktam jābūt uz leju.

Ir bijis tā, ka ar kameru, kas nolaiž gaisu 5 minūtēs var nobraukt 4-5 dienas reizes 4 piestājot staķikā.

Piezīmes:

-strādā uz kamerām, kuras nolaiž gaisu 3 minūtēs vai ilgāk.
-strādā tikai uz kamerām, kurām caurums ir ārmalā, lielākā daļa ikdienas caurumi tur ir, ja nu vienīgi kāds ir sapisies ar aploklentu.
-pēc metodes izmantošanu labāk nopērc jaunu kameru, šī būs diezgan piesmieta.

Laižam savu dzīves gudrību iekšā komūnā! Yo!

16th October 2013

ziema9:59pm: Par apavu kopšanu, kā kurpnieks mācīja

Izrādās, rudens/ziemas apaviem jāpūš līdzekļi, kam ir vismaz 4. līmeņa stiprums (uz Salamander flakona, šķiet, to apzīmēja 4 lāsītes). Apstrādājot apavs jātur rokā, nevis jāveic akrobātiski triki ar noliekšanos, un jānopūš tā, ka zābaka āda paliek slapja, bet līdzekļa pārpalikums satek šuvēs. Tad sāls nekaitē, un zābaks neplīst vaļā. Ziemā process jāatkārto vismaz pāris reizes nedēļā.

Powered by Sviesta Ciba