HTML un CSS komūna. Duh? :)'s Friends
15 most recent entries

User:zvirbuleens
Date:2016-08-30 18:31
Subject:
Security:Public

51% Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar šo vasaru

2 comments | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2016-08-26 21:34
Subject:
Security:Public

Pat nemēģināšu aprakstīt sajūtas, kādas pārņem, kad tu dienas nogalē izej no mājas beidzot izvēdināt galvu, jo tev izmisīgi vajag malku svaiga gaisa, padomāt par savu dzīvi sadirsto un velto, austiņās Juno Reactor hujārī Labirintu visā savā skaļumā un ļaunumā, un tu nogriezies ap meža stūri un tur redzi kārtējā seriāla vajadzībām uzcelto dekorāciju pilsētiņu visu nahuj liesmās. Vienīgajā ātri noklikātajā bildītē nepateikt, bet laikam episkākais skats, kādu man izdevies savām acīm raudzīt.Piesēdu netālu esošajā Kamerkrogā uz alu, fonā nebeidzamas sirēnas, helikopteri, no gaisa slinki birst pelni, brrr.

19 comments | post a commentUser:crescendo
Date:2016-08-26 11:34
Subject:'Back to sleep, tummy to play'
Security:Public

Interesants raksts FB fīdā patrāpījās.
http://www.skintoskincontact.com/supine-sleep-research.aspx Nesaku, ka labs raksts, daļa par autismu tur vēl... daudz research vajadzīgs. Bet interesanta ir daļa tieši par SIDS. Briesmīga lieta, kuras risku būtiski samazinot likšana gulēt uz muguriņas. Mums gan te vecāku kursiņos kaut ko pamurmulē, ka nozīme jau ir arī pārāk biezu segu nelikšanai un pārāk biezu matraču un tā, un varbūt tomēr likt uz sāniņa, bet izmantot (īpašus porolona klucīšus vai pakaviņus vai sarullētus dvielīšus), lai nofiksētu tajā pozā.

Bet, re, izrādās tiek minēts arī pavisam cits mehānisms, kāpēc uz muguras guļot risks ir mazāks - guļot uz muguras tiek traucēti miega cikli (tādejādi mazinot iespēju, ka dziļā miega laikā varēs izpausties attiecīgs smadzeņu defekts). T.i - visa tā īpašā stutēšana liekot uz sāniņa ļoti iespējams situāciju vispār neuzlabo. Jo vajag to traucēto miegu uz muguras liekot.

Pubmeds par uz muguras gulēšanu - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25268147 (bet tajā pirmajā linkā ir links uz pdf ar pilno šo pētījumu).

Un otra lieta, kas rakstā aizķēr, kas, šķiet, daudz par maz pie mums tiek uzsvērta - cik ļoti lielu nozīmi tieši šim riskam spēlē tabakas dūmi. Tā pierasts, ka visi taču dara, 'cik slikti tad tas var būt' - jo, protams, reāli risku tas rada ļoti mazam procentam populācijas, mazāk kā 1 no 1000 - stipri par mazu, lai risku uztvertu empīriski. Un tabakas dūmi risku rada līdzīgu kā gulēšana uz vēdera.

Par to, ka uz muguras gulēšana zog IQ punktus bija dzirdēts (tāpēc visi tummy time... un tagad īstais brīdi atcerēties, cik ļoti lielajai riebās tummy time... eeees šaubos, vai viņu varētu pierunāt gulēt uz vēdera. Tiešām šaubos. Bet ok, special case).

Par 'uz muguras gulēšana varbūt palielina autisma biežumu' kas ir raksta galvenais punkts neizteikšos. Neteicu, ka tas ir labs raksts.

10 comments | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2016-08-25 18:52
Subject:
Security:Public
Music:Madrugada / The Kids Are On High Street

Fragments no ideālās pasaules likumdošanas:

"Vijoles un pūšamo instrumentu spēles iemaņu apgūšana veicama tam speciāli paredzētās, ar atbilstošu skaņas izolāciju aprīkotās telpās, kas atrodas ne mazāk par 5 kilometriem no tuvākās apdzīvotās vietas."

5 comments | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2016-08-24 14:53
Subject:
Security:Public
Music:Juno Reactor / Pistolero

2016. gada augusta nogalē atklāju sev radošo kolektīvu Juno Reactor.

Dārgie kaimiņi, ja jūs lasāt šīs rindas – es ļoti atvainojos.

7 comments | post a commentUser:crescendo
Date:2016-08-24 13:13
Subject:sešgadnieki.
Security:Public

Kā vienmēr, rati pa priekšu ēzelītim.
Jāsāk izglītošana no sešu gadu vecuma.
Nu jā, un pie esošās programmas lielākā daļa sešgadnieku tai nebūs lāga gatavi, tāpēc varbūt būs jāpamaina programmiņa bišku.

Ziniet, ar atbilstošu programmu kaut no 4 gadiem var sākt. Bet tam vispirms vajag kvalitatīvus pedagogus. Kādu mums, protams, nav.

(Pag no 'no 6 gadi pirmā klase' nozīmē 'sagatavošanai skolai no 4 gadu vecuma', tai skaitā nepilnu 4? Eu, es negribu beibei jau nākamgad skolu)

18 comments | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2016-08-24 11:39
Subject:
Security:Public
Mood:Dear life, let's start over
Music:Madrugada / Blood Shot Adult Commitment

Nē, te pat negribas nekādus nepieklājīgus vārdus teikt.

Nē nu viss normāli, jā, taisi žurnālu, saskaņo, labo, saskaņo, izmet lapas un tā vietā ieliec citas lapas, saskaņo, pārkārto un pārbīdi visu saturu, saskaņo, izmet vēl kaut kādas lapas, to vietā ieliec jaunas lapas, saskaņo, palabo to, palabo šito, saskaņo.

Un tad, bļaģ, uzzini, ka visai tai durai mainās izmērs. Jā, uz mazāku.

Screw you, guys, I'm going home.

1 comment | post a commentUser:ob
Date:2016-08-23 18:31
Subject:
Security:Public

Baiden, bļaģ, tu saproti kas par huiņu notiek pilsētā dēļ tevis?! Jau tā nebija viegli, bet vēl tu atpisies...

Man to vajadzēja kaut kur ierakstīt

1 comment | post a commentUser:zvirbuleens
Date:2016-08-21 09:44
Subject:
Security:Public

Principā olimpisko spēļu pēdējā diena. Nevar saprast, skatīties TV vai pašam kaut kā izkustēties :)

post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2016-08-20 00:45
Subject:
Security:Public

Ā, nu jā, nesanāca pastāstīt. Pie šī te kāzusa - šodien pamanīju, ka otrais maksājums ir ne vairs rezervēts, bet jau apstrādāts, un piepeši ļoti sailgojos pēc saviem 50 eirikiem.

Sazvanīju Godaddy. (Jā, ir 2016. gads, un uzņēmumam, kas tirgo domeinus, nav supporta epastos). Parunājos ar laipnu un draudzīgu čuvaku, kurš zvērēja, ka viņi šādu maksājunu nav ne pieprasījuši, ne arī saņēmuši.

Sazvanīju Švēdeni. Parunājos ar laipnu un draudzīgu čuvaku, kurš teica, ja īsi, "WTF!?", palūdza atsūtīt uz epastu visus relevantos papīrus un apsolīja, ka, ja GD neizkoļīsies, - banka atdošot no savas kabatas. Epastā pietikšot norādīt vārdu un p.k., un visi visu zinās.

Aizsūtīju visādus pdf-us, pretī saņēmu kādas Monikas neizpratnes pilnu jautājumu, kāpēc es visu šo te tagad sūtu. Parunājos ar laipnu un draudzīgu Moniku.

Tagad, pieņemu, izpalīdzīgais Swedbank supports zvanīs izpalīdzīgajam GD supportam, a es tikmēr grauzīšu kukurūzu un ar interesi to visu vērošu.

2 comments | post a commentUser:zvirbuleens
Date:2016-08-20 00:05
Subject:Microsoft jaunumi
Security:Public

Ne velti mūsu gudrākie un slinkākie priekšteči izdomājuši teicienu: "Labs nāk ar gaidīšanu." Gluži kā līdz dzemdībām pagāja vien nieka 9 mēneši un 10 dienas, un lūk, līdz ar jaunākās Windows 10 versijas instalēšanu mana problēma ir pazudusi pati no sevis. Atkal redzu visu programmu saīsnes. Ak, un es jau tik labi biju iemācījies iztikt bez tām ;)

post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2016-08-19 00:13
Subject:
Security:Public
Music:Timo Maas ft. Brian Molko / College 84

Tā, vsjo, pielipa skaņdarbs un nelaiž vaļā, nu. Man jau sen likās, vispār, ka Braienam vajadzētu atlaist to savu kolektīvu un ķerties pie sintētikas, pašiem kauna nav, ka kaut kāds dīdžejs raksta labākas Placebo dziesmas kā grupa Placebo?

5 comments | post a commentUser:crescendo
Date:2016-08-18 14:28
Subject:Bērnmīlestība.
Security:Public

Biju šodien uz Slikto Mammu māmiņseansu. Nu to, kur šo filmu skatās nevis māmiņas brīvsolī ar kokteiļglāzēm rokās, bet ar zīdaiņiem kopā.

Nedaudz nokavēju, tāpēc varēju paklausīties, kā 'bet es neko tur nedzirdu, bērni bļauj, gaisma nav pavisam nodzisusi, īsi sakot dodiet man naudu atpakaļ'.

Jā, nu šis māmiņseanss bija apmeklētāks nekā daži iepriekšējie, protams.

Tā kā nākamreiz, kad atkal uzskatīsiet, ka visi, kas uzskata 'bet bērnus vajag reizēm izvest sabiedrībā' ir tie mītiskie vecāki, kas savus raudošos trīsgadniekus stiepj uz operu... Jap, es jūs pieskaitīšu pie šiem - kam zīdaiņi traucē pat kinoseansā, kas paredzēts māmiņām ar zīdaiņiem.

post a commentUser:zvirbuleens
Date:2016-08-18 13:57
Subject:
Security:Public

Jūs pamanījāt? Saulīte!

2 comments | post a commentUser:crescendo
Date:2016-08-17 13:03
Subject:Bērnu izsekotāji.
Security:Public

Sejgrāmata sākusi reklamēt bērnu-telefonu pulksteņa formātā - 'lai tavs bērns nekļūtu par kārtējo Hugo' (regio.lv/gps) Reverse image search gan atrod tieši to bildi aliexpresī par trešdaļu cenas + tā cena tak simkartes abonēšanu neiekļauj, ne?


Fikss meklējiens internetos... droši vien šitādam mazsaprātīgajam vecumam jēdzīgākais ir kaut kas šitāds http://lineable.net/product/lineable/ ar piestiprinātu vārdu un vecāku telefona numuru. Disposable, protams, videi nedraudzīgs un neprecīzs, un omg pēc gada jau jauns vajadzīgs. Bet.

Upd. Vēl alternatīva būtu ne gluži pazudušiem bērniem domātais, bet lineable principam līdzīgs - TrackR Paredzēts gan ne specifiski 'kur ir mans bērns', bet visādām situācijām un, šķiet, tehnoloģijas strādāšanai mazliet lielāka iespēja (tb, Rīgā vismaz šī lietotāji ir, lineable, baidos, ka nav). Šai tehnoloģijai būtiski tieši lai būtu citi lietotāji. Štruntam pašam nekādas GPS meklēšanas iespējas nav - tups bluetooth. Paļaujas uz to, ka gudrtelefonu lietotāji ar appu ir vairāki (kaut kur apkaimē), un tad aprēķina ticamāko atrašanās vietu. (+signalizē, kad izskrien no atļautās attāluma zonas + tā ir bļemba, uz kuras iegravēt infu, jautājums tik kā to bļembu pie bērna nekustīgi un pamanāmi piestiprināt (heh, nu tā pati 'pulksteņa' metode jau vien arī būs).

5 comments | post a comment


browse
my journal