HTML un CSS komūna. Duh? :)'s Friends
16 most recent entries

User:skazhy
Date:2015-11-27 18:32
Subject:
Security:Public
Music:the arrivals

anarho-kapitālists no amērikas dodas mācīt grieķus dzīvot.
es tagad netieku gudrs, vai tas ir labākais trollinga raksts, ko esmu lasījis pēdējā laikā, vai arī tiešām ir kāds "anarho" tusiņš, kas ir vēl vairāk dzīvē apjukuši par rietumvācijas anarhokomunistiem.

3 comments | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2015-11-27 22:08
Subject:Čeļabinska tavā dzīvoklī
Security:Public

Visas šitās aukliņas un dzijas striķīši – tas viss ir priekš mīkstajiem. Pieauguši kaķi spēlējas ar tīkla kabeli. Jā, ar visu konektoru galā.

4 comments | post a commentUser:crescendo
Date:2015-11-27 17:20
Subject:Bēbīšsocializēšana.
Security:Public

Šodien dabūju pirmo gigignāšanu! Vai nu mazpukse ir sajūsmā par 'vī bijām ārā' vai sajūsmā par 'vī, BEIDZOT esmu mājās', bet uz pārtinamā galda bija plats, sirdi kausējošs smaids, veltīts.. tam kas spīd cauri stikla plauktiņam viņai virs galvas? Nevaru jau sūdzēties, pēc tam pasmaidīja arī man. Bet skaļais 'Gi' bija plauktiņam. Pudelīte-pudelīte-striķītis-kopā sanāk cilvēciņš, ja?

Bēbīšiem socializēšana neesot vajadzīga līdz krietnam todlervecumam - 3 gadiem.
Man vēl nav neviens savs 3gadīgs bērns, bet man tam galīgi negribās ticēt. Jā, ja socializācija ir draudzību veidošana, dzimšanas dienu prātā paturēšana, small talk un aizmuguras aprunāšana, tās lietas droši vien bērnus zem 3 neinteresē. Bet vērot kā cilvēki uzvedas dažādās vidēs, mācīties, mimikrēt, gan pieaugušos, gan citus bēbīšus - motorspējas, emociju izpausme, reakcijas uz tām, skaņas, valoda - to jau nu gan cītīgi mācās arī stipri maziņāki.

Papļāpāšanas aplītis māmiņām )
Izpūšam bronhus pa degunu )

Šobrīd šķiet, ka pagaidām tomēr būšu egoiste, labāk šobrīd nodarbība, kas noderīgāka man šobrīd. Pat ja bēbīts tur pa grīdu dzīvosies apģērbts un citi bēbīši būs arī vairāk kā 7 nedēļas vecāki par viņu. Tikmēr jāpainteresējas, kas labs pieejams no klasiskajiem bēbīšskolu 3 mēnešiem. Yamaha ir izmēģināta (un galīgi nav slikta). Matejaskoliņai uzrakstīts. Jāpaskatās, kur orfi tuvākie un varbūt mums te netālu vēl kaut kas pavisam maziņiem?

3 comments | post a commentUser:crescendo
Date:2015-11-25 17:46
Subject:Virtuve.
Security:Public

Mani joprjām šausmīgi iepriecina pantry plaukta esamība virtuvē. Pieliecies un paskaties, kas mums tur tāds jauks - sīkmakaroni, lielāki makaroni, šokolādes krikši cepumiem, tomātu pastas koncentrāti, lēcas, risotto rīsi, kaltētas dzērvenes, ingvers, lēcas, bulgurs, konservētas pupiņas, zirņi, kukurūza, kondensētais piens. Vajadzētu tam mazliet ē.. organizētāk pieiet, lai tiešām 'var vienu nedēļu paēst no tā, kas skapītī' - bet vismaz vienu dienu var. Un var pat svinamdienas kūku uztaisīt (jo ārā šodien ir mazliet pēkšņi pārāk auksts).

Kaut kas tajā 'pieliecies un paskaties' ir no tiem retajiem brīžiem, kad sajūtos kā pieaudzis cilvēks sev piederošā dzīvesvietā ar sev piederošu dzīvi.

Bērniem pieliekamā skapīti piepilda vecāki.
Pusaudžiem (pusaudzība ilgst līdz vidēji 30, nepārprotiet mani) pieliekamais nejauši aizpildās, tur ielūkojoties vienmēr aizmirsti brīnumi atrodas.
Bet apmēram zināt, kas tur dzīvo un ko no tā varētu uztaisīt - tas ir kaut kas no Lietām Ko Dara Pieaugušie.

8 comments | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2015-11-25 12:40
Subject:
Security:Public
Music:Air / Once Upon a Time

Čo, [info]lisij, man šķiet, ka tev ir brīnišķīga iespēja atvest uz Rīgu ansambli The Cure, nu kā, sāc pamazām apzināt interesentus, piestartē kraudfandinga kampaņu, un tālāk jau pats zini, kā tās lietas strādā.

9 comments | post a commentUser:jim
Date:2015-11-25 00:59
Subject:
Security:Public

Konflikti jau neizceļas oriģinālāku iemeslu dēļ kā tā pati vecā labā fight or flight reakcija. Katrs sitiens no sitēja perspektīvas ir tikai "sitiens pretī", tikai aizstāvēšanās, uzbrucējs vienmēr ir otrs. Mazliet brīnos, kāpēc visi šie refleksijas un mērķtiecīgās, lai arī nesistemātiskās psiholoģiskās pašizglītošanās gadi nav iemācījuši konflikta brīdī izslēgt automātiskās ķirzaku smadzenes, dziļi elpot, noskaitīt līdz desmit vai piecdesmit, atdarīt acis un ieraudzīt, ka abi "uzbrucēji" patiesībā guļ sarāvušies kamoliņā un raud, bet turpina dūšīgi un sekmīgi pievilt otru, ka ir lieli un bīstami, tieši tikpat lieli un bīstami kā izbīļa pārņemta kaķa piepūstā aste.

15 comments | post a commentUser:jim
Date:2015-11-23 22:00
Subject:Morisejs ciemos pie Miķeļa
Security:PublicMiķelis (no kreisās) ir vienacains dzīvespriecīgs runcis, kas dzīvo Briāna ielas klīnikā. Morisejs tur nonāca šodien ar četrdesmit grādu temperatūru. Pēc pagulēšanas pie sistēmas palicis labāk, bet rītā vienalga aizvedīšu viņu parādīt dakterim F. Ziepniekkalnā. Es nelieku uz to daudz cerību un man apriebies vērsties ar šo lūgumu pie cibas (just grow up and get your own car, woman), bet varbūt kāds mani rīt no rīta ar runcīti azotē varētu aizšoferēt no Pētersalas uz Vienības gatvi? Tas man ievērojami atvieglotu dzīvi. (Pieraksts ir uz desmitiem. Par nobraukto benzīnu samaksātu.)

atj. Paldies, mīļie, sarunāts. Pilna ciba labu ļaužu.

19 comments | post a commentUser:crescendo
Date:2015-11-23 17:40
Subject:Pirmais sniegs, pirmais sniegs
Security:Public

Bērniem lielu lielais prieks, ja? Vismaz zināmā vecuma intervālā.
Beibei pirmais sniegs (pirmais viņas dzīvē, ne tajā gadā) bija jau piedzimšanas dienā, bet līdz izraksta dienai bija nokusis, nedabūja viņa to apostīt. Mazpuksei, re, daudz pieklājīgāk, uz pirmo mēnešjubileju. Viss pareizi, ne no vienas, ne no otras pirmajā sniega dienā nekāda reakcija netika sagaidīta.

Pavisam otrādi iznāca ar Staro Rīga. Uz brīdi pat paspēju saskumt, ka kaut kas neštimmē: Beibe tak savā pirmajā Staro Rīga nu labi, ne gluži piedalījās, bet vismaz mēs viņai visu ko rādījām un viņa visādus patīk-nepatīk izrādīja, bet Mazpukse tik guļ tā kā tāds apmierināts susļiks un viņai pilnīgi un galīgi nekas nav parādāms. Decembra sākums&oktobra beigas takš ir līdzīgā gada sektorā, tātad ikgadējos notikumus viņas sagaida apmēram līdzīgā vecumā?

Nu jā, ne tad, ja notikums ietrāpās aptuveni pa vidu starp dzimšanas dienām. Gandrīz gads un gandrīz mēnesis tomēr galīgi nav 'apmēram līdzīgs vecums'. Un vispār, nav īstās mērvienības, jāsaka '4 nedēļas' un '11 mēneši', kas izklausās vēl atšķirīgāk. (Labs īkšķa likums sociāli pieņemamo vecuma mērvienību izpratnei esot 'skaiti līdz divi' - līdz 2 diennaktīm vecums ir stundās, līdz 2 nedēļām-dienās, līdz 2 mēnešiem-nedēļās, līdz 2 gadiem-mēnešos, līdz 2 dekādēm-gados, līdz 2 gadsimtiem-dekādēs).

Bet tātad pirmais sniegs uz mēnešjubileju šodien. Iesēju mazo slingā un devāmies ārā sniegpārslas ostīt (un līdz pastam pēc paciņas aiziet). Forši tā, sniegs jau ir, bet apledojums zem kājām visās malās vēl nav, paturēt, pasildīt bērnu. Viņa gulēja Es ostīju. Priecājos, cik ne-invalīds šobrīd jūtos pēc daudzmēnešu vārguma. Centos arī iekadrēt kādu ne pārāk urbāna paskata spirmā sniega selfiju, bet ja vienā pusē ir būvlaukums un otrā betona siena, tad paskats tik un tā sanāk diezgan drūmi pelēks - nebija tā sniega TIK daudz. Nu - neko, ķeksīšbilde ir, smukbildes sniegā būs vēlāk.

Un ja jau mēnešjubileja un ķeksīšbildes... Bērnu gaidot bija doma šoreiz GAN saņemties smukajām ikmēneša bildēm. Ar obligātajām klišejiskajām ikmēneša uzlīmītēm kaut kur uz drēbēm. Paskatījos etsijā ne tikai uzlīmīšu smukumu, bet beidzot arī cenu un... ē, nē, tik ļoti man tādas nevajag. Ja nu vienīgi cena kā motivators atcerēties arī bildītes uztaisīt (not.). Nē, es pat pamēģināju pati uztaisīt Īpaši Smuko Rimbuli, bet tās pāris stundas, ko nebija žēl šim eksperimentam atvēlēt, paskrēja nemanot - un turpināt ieguldīt vairāk laika būtu tikai dzīšanās pēc jau noslīcinātajām izmaksām.

Toties kadrā tika māsas pēdējo dienu zīmēšanas loksne laika piefiksēšanai un balts zaķis augšanas mērogam. Ja vēl būtu kaut viens no fotoaparāta akumulatoriem laicīgi uzlādēts, tad varētu ilgāk ņemties, bet kā būs, būs.

Jaunās prasmes.. Pārsteidzoši, bet savai ikea arkai viņa šodien vispirms nopētīja iegriežamo kvadrātiņu uz malas, bet arī sāka roku vicināt vajadzīgajā virzienā lai to iekustinātu. Un veiksmīgi. Virs galvas piekārtās mantas cītīgi vēro, bet ar roku aiztikt pagaidām nemēģina, tāpat kā apkārt apliktas bildītes. Tā nu tas reiz ir - jaunajiem vecākiem arī šādi nenozīmīgi sīkumi 'vī, pastiepa roku kaut ko iekustināt Ar Mērķi! šķiet Ļoti svarīgi jūdžakmeņi, par ko jāpalielās visiem :)

Un šodienas noslēgumam - 'jūs nezinājāt, ka šādi gadžeti eksistē, pirms jums ieradās bērni un veikali sāka šādas reklāmas piesūtīt' - revolucionāra uzparikte, kas jebkuru gultiņu pārvērtīs šūpulī! Zaļa, ekoloģiska, bez kaitīgiem wifi izgarojumiem! Par pavisam nelielu un godīgu digitālās pirmdienas cenu! http://www.amazon.de/gp/product/B00B1G33EC/ref=s9_qpp_gw_p75_d10_i4?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=17YW6WRN6Z7QZJNBFKXP&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=585296347&pf_rd_i=desktop#productDetails

2 comments | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2015-11-21 16:35
Subject:Par dzirdītavu nosaukumiem
Security:Public

Krogs «Pie vecās cūkas» nekādus politiskus viedokļus neuztiepj, ne uz vienu ar pirkstu nerāda, vienkārši iekar pie sevis logā lielu prezidenta foto. Trū stōrī.

3 comments | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2015-11-19 19:12
Subject:
Security:Public

Jā, tādi mēs, internetu laikmeta pilsoņi. Kuri, atgriežot ūdens krānu un līksmas strūklas vietā sagaidot tikai klusu šņākoņu, dodas atpakaļ pie komputātōra un nīgri refrešo aktuālo ūdens avāriju lapu. Secina, ka nekāda info nav parādījusies. Refrešo piecas minūtes. Desmit. Tā vietā, lai aizietu norefrešot krānu, bļaķ, tur viss jau atkal ir vislabākajā kārtībā.

1 comment | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2015-11-19 16:41
Subject:
Security:Public

Feisbuks uzstājīgi atkārto, ka man obligāti esot jāapmeklē bārs "Pie pizģuka". I shit you not.

Būs jāapmeklē. Tīri lai pirmoreiz mūžā kaut kur publiski iečekotos.

5 comments | post a commentUser:crescendo
Date:2015-11-17 18:07
Subject:Par atmiņu iekonservēšanu.
Security:Public

Iekonservētas atmiņas nav tas pats, kas svaigs piedzīvojums. Nav labi vislaik sēdēt aiz kameras un tik konservēt, konservēt, konservēt - tāpat kā ogas foršāk ir ēst svaigas.

Bet tad, kad svaigais jau pagājis... konservētais noder.

Te, idejas ikmēneša konserviem.
http://www.popsugar.com/moms/photo-gallery/22456013/image/22456037/Portrait

(Kamēr es joprojām cenšos uztaisīt Smuko Pareizo aplīšu kolekciju mēnešbildēm. Galvenais neatlikt mēnešbildes līdz kamēr aplīši būs gatavi. Un... lai jau ir ar telefonu un sliktā gaismā. Jo citādi jau abas grūtniecības galām palaidām gaidot īsto apgaismojumu un apstākļus :)

post a commentUser:crescendo
Date:2015-11-17 09:36
Subject:3.5 nedēļas (Bērnkopība, kas gan vēl)
Security:Public

augšana )
visas vainas no salīdzināšanas )
četras sienas )
Miegs. Gadžeti )
prasmes )

8 comments | post a commentUser:jim
Date:2015-11-17 00:35
Subject:
Security:Public

Ir jauki

Ir jauki elpot pavasara gaisu pie Sočas upes
un turklāt bez paģirām.
uzsūkt lāsītes no avota un tad tajās tecēt.
ir jauki justies labi. būt spējīgam
uz jebkādu ticības paveidu, kas nedara pāri citiem,
tātad, uz nekādu.
tāpat ir jauki dzīvot Basutskas ielā
un ticēt, ka tā pastāv.
ik rītu aiziet uz veikalu un nopirkt maizi, ēst to
virs avīzēm, atrastām pastā.
jauki, kad pasts atrod tevi un kad tu vari atrast pastu.
ko atrast vispār ir jauki.
atrast pazīstamu seju, ejot garām stadionam
vai sliktai universitātei. kādu izzobot ir jauki.
ir jauki atrast punktu.
sviesta nazis, ko sen pazaudēji, joprojām ir zīdains.
parādes eņģeļu bataljons nolaiž dzelzs ausis,
un tas jau robežojas ar šausmīgo. viss robežojas ar šausmīgo,
un arī tas ir jauki.
nolipināt košļeni no vieglas kurpes zoles, ļaunumu, kas
izjauc līdzsvaru un tev izskaidro gravitāciju.
Ņūtons ir jauks, Brodskis ir jauks.
barikādes ir mākslas sirds, un tas ir neuzpērkami.
kad spēlē ideāls panks, kad ieraugi Annu Karinu, kad
aptumst mēness, kad paceļas karogi, kad pašķiras
Nāves jūra. pastaigāties ir jauki. noslīkt.
tas, kas mani ir jauki, citiem ir bīstami.
grūti elpot, jo gaiss ir piesātināts ar priedēm. runāt horvātu valodā.
slidot. tāpat der arī otrādāk.
jauki ir logi, kurus var atvērt
un caur tiem aizsniegt mākoņus. Mosora kalns ir jauks.
ir jauki staigāt, kāpt augšup un ticēt virsotnei, zināt,
kurā gadā beidzās karš kad ir atbrīvošanas diena godāt
sieviešu dienu mātes dienu mīlēt vijolītes,
izģērbties. krist. būt drošam, ka krīti, un tad izbīties.
pamosties. griezt. izšaut nevajadzīgi garas tava vārda kārtas,
būt sistemātiski traģiskam.

Marko Pogačars, atdzejojis A.V.

User:vistu_zaglis
Date:2015-11-16 22:00
Subject:Par refleksiem
Security:Public

Stulbi kaut kā, piekritīsiet - paskatīties pulkstenī, nolamāties, ātri sataisīties, ierasties pie veikala pēdējā brīdī pirms slēgšanas un tad teju pie pašām durvīm sākt domāt, ka bļa. Neko taču nevajag.

9 comments | post a commentUser:vistu_zaglis
Date:2015-11-15 14:37
Subject:
Security:Public
Music:A-ha / There's Never A Forever Thing

Viena no negācijām apmeklējot krodziņus, kuros lej mazo darītavu alus, ir tā, ka aizmirstas, kurš tad kāds īsti bija. Pierakstīšu tīri sev, neliecieties traucēties.

Sabiedriskās dzirdināšanas vieta «Pīle un kuģis», tātad, omulīgs pagrabiņš Karlīnā, kuru knapi var pamanīt pat speciāli meklējot, netīšām tur nez vai kāds ieklīst.

Poutník 12°
Konkrētajā dzertuvē – ikdienas piedāvājumā, patīkams, neuzbāzīgs, būtu sastopams plašāk – izvēlētos Urquell-a vietā, kurš labs, protams, bet ciktadvar. Bārmenis mazliet sapīka, kad pasūtījām pa vēl vienam, jo nu kā tad tā.

Zemské pustumšais 13°
Pēc krāsas gandrīz tumšais, bet ļoooti patīkami rūgts, ko no pustumšā negaidīju. Kapitāls, kapitāls dzēriens, orgkomiteja sajūsmā. Nodevīgi izbeidzās. Jāņem, kur vien dod.

Červený král sarkanais 12°
Krāsa ekselenta, es tik feinu sarkanumu CMYK-ā neuzjauktu. Garša – krāsai atbilstoša, man gan ne pārāk, bet dāmām, kas parasti vaikstās par aliem, varētu garšot. Ieteiktu, bet pats otrreiz neņemtu.

Chotovinský pustumšais 13°
Ne ar ko īpašu prātā neiespiedās. Vienkārši pustumšais, ne saldens, bet arī ne tik rūgts, kā Zemské. Normāli©.

Malešov IPA 14°
Kā jau IPA, garšā viegli citrusains, it kā smeķē, bet vairāk par vienu sevī pagrūti iedabūt. Svārstījāmies, vai vispār ņemt, nenožēlojām, protams.

Rychtář 15°
Loģiski atstāts kā pēdējais. Garšā viegls, pat nepateiksi, ka malko 6,5 % padzērienu. Pret kausiņa vidu gan parādās kaut kādas aizdomas, ka pēc šī nāksies izsludināt degustāciju par slēgtu. Neesmu stipru pivču fans, bet neko sliktu pateikt arī nevaru.

3 comments | post a comment


browse
my journal