18 December 2018 @ 10:02 pm
Progresīvie  
Tikko skatījos Progresīvie video ar nosaukumu 'Ar migrācīju baida’’. Skatījos ar interesi, jo daudz no maniem dārgiem draugiem tagad atbalsta šo partiju.

Manas piezīmes:

1) Visi četri runātāji nesa brilles.

2) Mārtiņš Kossovičs apgalvoja ka bailes tiek visvairāk izmantots lai mainītu sabiedrības apziņu. Viņš norādīja ka tikai 1% no Eiropas iedzīvotājiem ir patvēruma meklētāji. Viņš lietoja vārdu ’ironoskāki’ par cipāriem Latvijā - es nezinu, vai viņš izmantoja šo vārdu pareizi. Tomēr, viņuprāt (un es piekrītu) nevajag baidīties no tik maza cipara.

3) Igors Kļavinš runāja par piespiedu migrāciju. Es nezinu vai tas apraksta tos, kuri meklē patvērumu, jo viņš apgalvoja, ka cēloņi ir netkai militārie konflikti, bet gan politiskā nestabilitāte, gan veselības aprūpes, izglītības, un darba iespēju nepieejamība: karoče ekonomiskie migranti, vai nē?

4) Insa Krēmere apgalvoga, ka mums ir jānodrošina drošais ceļš migrantiem (patvēruma meklētāji vai ekonomiskie migranti?) uz mērķa valstīm. Tāpēc progresīvajiem ir partijas programmā esot prasība ES ieviest humanitārās vīzas, lai cilvēki var normāli iesēsties lidmašinā un braukt uz Eiropu (uz mērķa valstīm).

5) Nevaru atrast letonikā latviešu vārdu, ko nozīmē ‘conflation’.
 
 
16 December 2018 @ 09:14 pm
 
Mīļās feministes! Vai jūsu īpašumā ir šis?
https://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=burku+attaisāmie
Ja ne, jums to vajag.
Kopš vīramāte, stipra un neatkarīga sieviete, ar gudru ziņu man uzdāvināja šo...gadžetu...? (dzeltens, EUR 1.98, lai gan tas bija sen, noteikti cena bija vēl latos), es jūtos par 15% neatkarīgāka sieviete. Nupat lepni un neatkarīgi atvēru Latgales salātus. Un izēdu.
 
 
16 December 2018 @ 05:41 pm
 
Ja nu kādam noder, te piparkūku recepte.
http://klab.lv/users/bozena/130044.html#cutid1

Medus vietā es pat ieteiktu ņemt iesala ekstraktu. Medu var mazliet. Ar iesala ekstraktu mīkla ir paklausīgāka.
Un nekādas izvirtībad ar miltiem. Ņemiet Normālus Miltus.
 
 
16 December 2018 @ 12:55 pm
 
Tā kā piparkūku mīkla ar jopcik pilngraudu miltiem ir un paliek nožēlojama īstas piparkūku mīklas parodija un Līziņai šon jāiet ciemos uz Kurās tur Adventes meistarklasi, vienos naktī tika pabeigta Mīkla 2.0, īstā. Nu tur ir viss beidzot, smarža, garša un konsistence. Līziņa varēs rullēt mīklu ar augsti paceltu galvu.
Un sviesta vietā izmantoju šito:
https://www.ceres.at/produkt/ceres-100-kokosfett/
Riktīgi labs un mīklā labi uzvedīgs produkts. Tikai 2x dārgāks kā sviests.
 
 
15 December 2018 @ 07:12 pm
 
Pie Ušakovkas slidotavā ir uzliets ledus, ja tiek virsū tūlīt pēc ledusmašīnas, ir forši. Puikas, spēlējot ķerenes, protams, vēlāk visu notriec skaidās. Bet kopumā labi - demokrātiska izprieca par lētu naudu.
 
 
15 December 2018 @ 05:38 pm
 
Reizēm šķiet, ka manī ir iebūvēta neiederīguma un vientulības sajūta, kas klusumā izpaužas visspilgtāk.

Nu, nemāku es pats stūrēt savu dzīvi, kaut ko ar to pasākt. Nemāku. Nebūs.
 
 
12 December 2018 @ 12:02 am
 
Domāju, paklausīšos, ko tur Jaunkundze un citi kidi klausās, un paklausījos, un tagad esmu liela Lil Peep cienītāja, lielāka kā Jaunkundze, kura tur tikai kādas divas dziesmas drillē spotifajos. Ļoti patīk, esmu sajūsmā. Nē, nu vispār viņš vai tik nav Kobeina reinkarnācija. Žēl gan, ka sanāca bēdīgais vēl agrāk kā Kurtam.
 
 
Music: Lil Peep Angeldust
 
 
10 December 2018 @ 09:59 pm
mājāža piezīmes un iepirkumu ziņas  
Rimi var dabūt šādu eko vegāno veļas mazgājamo līdzekli villai un žīžam.
http://www.biolu.it/delicati.html
Šausmīgi iepatikās. Un maksā zem 5 eur.
Smarža gan atvelk uz SPA burbuļvannām un publiskajām pirtīm, toties villas sega sanāca mīksta.

Laba ziņa Fitolizīna adiktiem - šo labumu tagad ražo arī kapsulās, tomēr tūlīt brīdinu, ka nav gluži Tas. Acīmredzot negaršīgumam ir kāds terapeitisks efekts.
 
 
10 December 2018 @ 09:33 pm
dienas prieks  
Man bija smieklīgi, un šis kungs man pat kļuva tā kā simpātisks.
http://mamikins.eu/andreja-mamikina-motivacijas-vestule-latvijas-prezidentam-raimondam-vejonim/

Nez, viņš pats sacer savus vēstījumus, vai to dara kāds no cehs.lv?
 
 
09 December 2018 @ 11:03 pm
 
Es jums teikšu divas lietas, mani bērni, protams, neejiet vieni tīrelī un piparkūku mīklā nelietojiet pilngraudu miltus.
Tai pirmā gadījumā jūs apēd suns, tai otrā - jūs iegūstat kaut ko līdzīgu prjaņikiem vai pumperniķeļiem vai kā viņus, bet piparkūkas tās gluži nav.
 
 
08 December 2018 @ 07:57 pm
 
Izgāju cauri Dominai (kura veikals). Tur bija skolēnu mācību ražošanas uzņēmumu tirdziņš. Patiesībā labprāt ko būtu nopirkusi no bērniem, bet bija pārāk daudz visa, līdz raibām acīm, un nu arī daudz KSLZ (koka sūdiņu ar latvju zīmēm). Es nelietoju arī vannas bunbas un nepērku svecīti par 4 eur. Viena lieta gan man patika, bet man to nevajadzēja - bija uztaisīti tīri smuki suņu ēdamgaldi no koka ar noslīpētiem stūrīšiem un bļodām iekšā. Cena kaut kādi 55 vai 65 eur. Es nezinu, vai cena ir adekvāta, bet man liekas, ka slavenais piknika dēlis, ko bija slīpējušas etnisku tīras latvju sievietes, bija dārgāks. Šim bija arī smuki apdarināri caurumi. Ja man būtu māja un suns, es tādu nopirktu. Izskatījās dārgi. Un, kas nav mazsvarīgi - bez latvju zīmēm!
Un vēl bija skaists atjaunots velosipēds, bet to arī laikam nenopirka.
 
 
07 December 2018 @ 10:15 pm
 
Vakar no rīta mazā gaismiņā aizgāju darba druvās ar diviem dažādiem auskariem. T.i. katrā ausī citādu. Nejauši. Attapos tikai vakarā.
Tā man nebija gadījies nekad. Jo iepriekšējā reizē, kad man katrā ausī bija citāds auskars, tas noteikti nebija nejauši; droši vien man bija kādi sešpa gadi un labi sakasīti mati.
Starp citu, auskari vispār nebija līdzīgi, tik vien kā sudraba, lieli un apaļas formas.
Darbā neviens neko neteica.Ja nu kāds arī ko pamanīja, droši vien nodomāja, ka esmu uz vecumu kļuvusi nedaudz ekscentriska.
 
 
06 December 2018 @ 12:09 am
 
Ja nu kādu vakaros moka bezmiegs, iesaku pamācīties somu valodu. Tūlīt Miedziņš klāt.